A0. 1875. Zaterdag. 29 Mei. J& 3651. flut Bnilenlaiiilscle Berichten. Binnenlandsclie Btriritcil Negen eik Twintigste Jaararanff. J COURANT. A hoxne.m entm'h fjsj«r kwaï l.ial1.85. Franco per post, door het gehcole Ryk - 2.50. Afzonderlijke nominers- 0.10. BUREAU: MARKT, E, 124 Advertentieprijs: van 110 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing woidt togen tweemaal berekend. Men wordt verzocht de advcrtentlUn, welke men dcnzclfden dag verlangt geplaatst te zienniterlfjïi des na middags tc 3 uren te bezorgen. FRANKRIJ K. In de zitting van den 26 dezer heeft de Nationale Veigadering de nieuwe constitutio- jieele commissie, van dertig leden, voltallig gemaakt. De linkerzijden behaalden de over winning volkomen. Bij eerste stemming be haalden twaalf leden de volstrekte meerderheid, welke allen door de republikeinsche partij op de caudidalenlijst gesteld waren. Bij de daarop gevolgde herstemming hebben zich de rechter zijden en de ciericanl-Bonapartistische partij van het rechter-centrum van stemming onthouden. Dg linkerzijden hebben echter van hunne meer derheid geen misbruik willen maken en, met nog vier andere leden van de rechterzijde, den heer Andrien Léon benoemd, van de groep "Wallou dien zij reeds van den beginue af op de candidatenlijst gezet hadden. Na afloop van de stemmingen voor deze commisssie heeft de kamer het wetsontwerp tot vestiging der beide kamers te Versailles, met 516 tegen 5 stemmen aangenomen. De constitutioneele commissie heeft den heer ^avergne tot president en de heeren Laboulaye en Leroyer tot vice-presidenten be noemd. ENGELAND. De Times ontvangt uit Philadelphia bericht, dat tengevolge van een besluit verleden Dinsdag door de directeuren van de Erie-spoorweg- maatschappij genomen, een verzoek is gericht aan het hooggerechtshof door den advokaat- generaal van New-York, teneinde de benoeming van een curator te verkrijgen, op grond van den staat van onvermogen, waarin die maat schappij verkeert. Het hof heeft tot curator benoemd den heer Jewett, president der maat schappij. Aanstaanden Zaterdag zullen de Alert ea Discovery Portsmouth verlaten. De Valoroüs, die de schepen tot aan de ijsstreken vergezellen zal, is zoo zwaar met proviand geladen, dat haar voorraad verkort is moeten worden. Expreslreinen zuilen op Zaterdag san London- bridge en Victoria-station naar Portsmouth loopen om de lieden in de gelegenheid te stel len bij het vertrek der expeditie aanwezig te zijn. Eenige stoombooten, behoorende aan de Poitsmouth- en Rijde-stoomvaart- maatschappij, zullen de schepen een klein eind weegs ver gezellen. DUITSCHLAND. De Nat. Zeit. heeft een artikel over de Parijsche correspondentie van de Olservcr aan gaan do de verhouding tusschen Oostenrijk e.i Duitschland; het nationaal liberale orgaan be treurt het drijven van de bladen, die op sensatie specuieeren, waarbij Duitschland bij het Engel- sche publiek wordt belasterd.4 Thans zijn ook allo geestelijken in Posen, die geweigerd hadden den geheimen pnuselijken delegaat te noemen en deswege in hechtenis waren genomen, op vrije voeten gesteld. Intus- schen worden de naspoi ingen omtrent dim titu laris nog voortgezet, zoodat de Regeering aan de verklaring van den vorst-bisschop van Breslau, dr. Fóister, weinig vertrouwen schijnt te schenken, t. w. dat hij tot dusver die functiën in het aartsbisdom Poson-Gnesen heeft uitgeoefend. Uit den faillieten boedel van Adèle Spitzeder komt vijftien percent" voor de credi teuren terecht, ITALIË. In het Italinansche parlement heeft generaal Garibaldi den 26 dezer zijn wetsontwerp betref fende de kanalisatie van den Tiber verdedigd. De minister Minghetti heeft aangeraden het ontwerp in óverweging te nemen en de'-aanneming er van aan de Kamer aanbevolen, hij heeft er evenwel bijgevoegd, dat de regeering, voor iedere nieuwe uitgaaf, eene nieuwe daaraan geëven- redigde ontvangst wenschte. De Kamer besloot met algemeene stemmen, het ontwerp in over weging te nemen. In de zitting van den Senaat zijn alle arti kelen der wet op de recruteering, waaronder begrepen art. il, hetwelk over de dienstplich tige* geestelijken handelt, zonder wijzigingen aangenomen. De wet is daarop in haar geheel met 68 tegen 25 stemmen aangenomen. BELGIE. De Kamers van Koophandel hebben in Belgie gedaan gekregen. Het vonnis desbetreffende, door de Kamer iu eerste instantie uitgesproken, is den 26 dezer door den Senaat in appèl be vestigd. De opheffing is uitgesproken met 29 tegen 22 stemmen. SPANJE. De admiraal Barcaztegui is, terwijl hij ti achtte te verhinderen, dat eene lading wapenen voor de Carlisten ontscheept werd, door een obus gedood. Twee andere officieren werden er bij gewond, A M E It I K A. De republikeinsche Kiesveieenigiug in Pen- sylvanie heelt geneiaal Hai tianes tot candidaat voor de aanstaande verkiezing van President der Vereenigde Staten geproclameerd. Een {notie werd aangenomen, waarin bet beleid van Grant wordt goedgekeurd iriaar zijn herkiezing afgeraden. De vergadering heeft zich tevens voor een vormindeling der staatsschuld verklaard. Het Amerikaansche weekblad The Nation maakt melding van de ontdekking van een groot financieel schandaal, 't Is namelijk ge bleken, dat te St. Louis en eenige audeie steden \au het westen reeds sedert jareu een vei hond (»Ring") beslaan beeft tusschen ont vangers der belasting op het gedistilleerd en eenige branders, die te zamen de schatkist voor ongeveer een millioen per jaar hebben bestolen, De zaak is ontdekt niet door do politie, maar door een. der redacteurs van een te St. Louis verschijnend dagblad, die eerst vrij wat moeite schijnt te hebben gelmd om zijne mededeelingen te doen geloof vinden en de autoriteiten tot h^et instellen van een onder zoek te bewegen. Wanneer men. oojt tot de overtuiging komt van het feit, zegt d' Nation, dat onze administiatie van bo.veu lot beneden verrot is, gelijk thans weer werd bewezen dgt werkelijk 't geval is, dan zal pen njet geding gedeelte van de eer dit te hebben aangetoond te beurt vallen aan de dagbladpers, jjdaar het zou anders wel zoo eigenaardig wezen, waa neer de Regeering zelve iu deze eindelijkeens de handen aan 't werk sloeg. TWEEDE KAMER. Zitting van 27 Mei. De geheele zitting was gewijd aan de bespre king van twee amendementen op de muntwet, door den heer Schimmelpenninck voorgesteld, welke met overgroots meerderheid werden ver worpen. Daarna is de geheele-muntwet, (vrije aanmuuting van goud, nevens den beperkte»- zilveren standaard) aangenomen met 43 tegen •16 stemmen. Vervolgens zijn alle nog aanhangige ont werpen aangenomen, waaronder dat tot verhoo ging van hoofdstuk V voor boringen in de Zuiderzee en dat nopens den golfbreker in het Noordzeekanaal. De minister heeft op de vraag van den heer Rutgers vau Rozenburg verklaard, dat met den post van 8000 voor boringen niet geprejudieieerd wordt de vraag of de droog making der Zuiderzee enkel van staatswege zal ondernomen worden. De wetgevende macht blijft geheel vrij in hare latere beslissing en dit wetsontwerp tot voorbereiding staat geheel op zich zelf. De Kamer is op reces gescheiden. SCHIEDAM, 28 Mol 1875. Dinsdag 1 Juni a. s. zal de zomerdienst langs den Hollandschen spoorweg aarjvaugeu; de treinen vertrekken alsdan ,van Schiedajn Naar Amsterdam: 7. 3; 11, 112.18; 3.38; 6.13 en 9.11. Naar dffn Ilelder: '11. 1 eti 613. Naar 's Ilnge 8.12; 2. 7; 7.52 en 'li.,8. NaarRotteidam: 7.22; 8.37; 10.16; 11.12; 2. 7; 4.38; 5.37; 6.47; 7.47; 9.47 en ft, 8. Door Z. M. zijn benoemd tot riddeisder orde van den Nederl. Leeuw, de hh. A. Hoogeu- dijlc Jz., te Viaardingun, lid der Prov. Staten van Zuid-IIoilamlcn dr. «au Goudoever, hoog leeraar te Utrecht. Tot candidaten voor het lidmaaiscljap

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1