A0. 1875. Donderdag 17 Juni. M 3664. Yersclijat japüjts, ntppM UMai. KENNISGEVING. OPROEPING ito ie wapenen van lillcia-Yerlofpiiprs üer Liitinaen van 1871,1872 en 1873. Baiteilarisciie Beriohten. K e ii n i s e v i n g. Negen om Twintig-s te Jaargang'. ÏRANKRIJ K. Men verzekert, dat de graaf van Chambord zich heeft verklaard voor de sorut'm dl arrondisse ment. De linkerzijde zal de urgentie der con stitutioneels wetsontwerpen vragen. Het Journal Ojjiciel deelt de dagorder mede van den opperbevelhebber van Parijs, generaal Ladmirault, gericht aan de troepen die bij de wapenschouwing van Zondag zijn tegenwoordig geweest. In naam van den maar schalk worden daarin de soldaten geluk ge- wenscht met hun uitstekende houding. Van Victor Hugo zal weldra wede'r een werk het licht zien, zijn openbaar leven be schrijvende. Hij verdeelt dit in drie tijdperken die de titels vormen van de drie deelenvóór, gedurende en na de ballingschap. ENGELAND. In het Lagerhuis verklaarde de heer Bourke, uit naam van het Gouvernement, op een inter pellatie van een der leden, dat de conferentie over de suikerkwestie, die thans te Brussel gehouden wordt en waaraan de contractanten van -1854 deelnemen, een overeenkomst ont worpen heeft, die aan de goedkeuring der verschillende vegeeringen zal worden onder worpen. Het zou voorbarig zijn te zeggen dut Engeland het resultaat der conferentie voldoende acht, voordat het weet hoe de andere Staten er over denken. De leerplicht schijnt ook in Engeland nog geen algemeenen bij val te vinden. In het Lager huis had de tweede lezing plaats van een wetsontwerp tot invoering van verplicht onder wijs en de instelling van raden van onderwijs vooral ten plattelande. Het voorstel is echter met 225 tegen '164 stemmen vei worpen. r Dezer dagen heeft de heer Archer, prof. te Londen, in een vergadering der leden van de Society of arts te Edinburg, een voordracht ge houden. Bij die gelegenheid heeft hij meêgedeeld, dat de vervaardiging van edelgesteenten thans reeds tot die hoogte is geklommen, dat zij een werkelijke tak van njj verheid mag worden ge noemd. Er worden gefabriceerd smaragden, robijnen, salier en zelfs diamanten. In het iaatstvermeide artikel wordt in Noord-Amerika reeds een belangrijken handel gedreven. De dagbladen maken gewag van een aard beving, welke de stad Cuenta heeft vernield; slechts eenige huisgezinnen zijn gered. Vijf andere steden hebben, insgelijks ontzettend ge leden. Men verzekert, dat van de bevolking van het district, 35,000 menschen tellende, 16,000 zijn omgekomen. DUITSCHLAND. Bij liet kamergerecht alhier is gisteren de be handeling van het proces-Arnim, in tweede in stantie, geopend. Er werd eene kennisgeving van graaf Arnim voorgelezen, waarin hij ver klaart, wegens ziekte, niet persoonlijk voor de balie te kunnen verschijnen. Het gerechtshof besloot daarop tot eene behandeling van het proces bij verstek. In de slotzitting van het Heerenhuis is na tweede lezing goedgekeurd het ontwerp tot opheffing van artt. 15, 16 en 18 van de Grondwet. Bij den Bondsraad is thans een voorstel der regeering iugekomen, hetwelk strekt om aan de rijks-commissie voor de wereld-tentoonstelling te Philadelphia eene som van 500,000 rijksmark toe te staan ten einde daarmede de kosten van de deelnemers der Duitsche industrie aan die tentoonstelling, zoover doenlijk, te dekken. O OSTENIÏIJK, Heden is te Weenen voor den Senaat van het Landsgerecht, niet voor de rechtbank der ge zworenen, de zaak van J.Y/iesinger behandeld, De Senaat heeft hem van den voorgenomen moordaanslag op vorst von Bismarck, alsmede van de aanklacht van poging tot oplichterij, vrijgesproken, De Landdag heeft besloten ten opzichte van het voorstel van den afgevaardigde Mekanec, strekkende om een adres nau den Keizer te zenden tot vereeniging van Dalinatie met Croatie, tot orde over te gaan. In sommige streken van Oostenrijk zijn door wolkbreuken zoo geweldige verwoestingen aangericht, dat geheele dorpen zijn vernietigd, menschen zijn omgekomen en den landbouw aanzienlijke schade is veroorzaakt'. COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franeo por post, door hot geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. liVREM: 9L1KKT, E, 124. DE BuitGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN Schiedam Doeu te weten: Dat op Zondag den 20 Junij e. Tc., na het eindigen tier Voormiddag-Gods dienstoefeningen, aan de hui/en der Ingezetenen, eene aigemeene Collecte zal geschieden ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van de Qeivape.nde Dienst in de Nederlanden; met uitnoodiging om, naar ver mogen, daartoe bij te dragen en alzdo mede te werken aan de verzoiging van verminkte krijgslieden en de tegemoetkoming in de be hoeften der betrekkingen van hen, die in den strijd voor het Vaderland gesneuveld zijn, Eu is hiervan afkondiging geschied, waar hes behoort, den '16 Junij 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. WT MULDER, De Burgemeester van Schiedam Brengt ter kennis van de in deze Gemeente geves tigde Milicien-Verlofgangers der ligtingen van 1871, 1872 en 1873 dat tot het houden van herhalings-oefeningen of oefeningen op groote schaal en het bijwonen van troepen-vereenigingenzijn opgeroepen de volgende Milicien-Verlofgangerste weten tegen 2 Julij die der ligting 1872, behoorende tot het regiment Grenadiers en Jagers en tot het le, 3e, le, 6e, 7e en 8e regiment Infanterie; tegen 5 J u 1 ij die der ligting 1872behoorende tot de lie kompagnie van het le regiment Vesting artillerie tegen 15 Julij die der ligting 1872, behoorende tot het bataillon Mineurs en Sappeur* tegen 16 Julij die der ligting 1872, behoorende tot het korps Pontonniers tegen 19 July die der iigting 1872,behoorende tot de 9e kompagnie van hot le reg. Vesting-artillerie; .tegen 24 J u 1 ij die der ligting 1872, behoorende tot het 2e regiment Vesting-artillerie tegen 3i Julij die der ligting 1871, behoorende tot het 2e regiment Hussarendie der ligting 1872 behoorende tot het 2e en 5e regiment Infanterieen tot de kompagniën Hospitaalsoldaten; die der ligting 1873, behoorende tot het 2e en 5e regiment Infanterie; tegen 2 Augustus die der ligting 1872, be hoorende tot de 3e, 4e, 5e en 13e kompagnie van het le regiment Vesting-artillerie en tot de 8e kompagnie van het 3e regiment Vesting-artillerie; tegen 3 Augustus die der ligting 1073, be hoorende tot hut regiment Grenadiers en Jagers en het le, 3e, 4e, 6e, 7e en 8e regiment Infanterie; tegen 7 Augustus die der ligting'1872be hoorende tot de 2e6e7e8e10e12e en 14o kompagnie van het le regiment Vesting-artillerie tegen 16 Augustus die der ligting 1872, behoorende tot de 3e kompagnie van het 3e regiment Vesting-artillerie tegen 21 Augustus die der ligting 1872, behoorende tot da le, 4e, 5e, 6e, 7e, 9e, 10e,' 11e, 12e, 13e en 14e kompagnie van het 3e regiment 1 Voting-art illerie i tegen 30 Augustus die der ligting '1872, behooiemle tot de 2e kompagnie van het 3e regiment Vesting-artillerie, Dal die Mihcién-Verlofgangeis op voormelde datums, des namiddags vóór vier use bij hunne korpsen tegen woordig zullen moeten we/en, gekleed in uniform en voorzien van nl do vnoi werpen van kleeding en uit rusting, hun bij vertiek met groot verlof medegege ven, alsmede van veilol'pas en zakboekje, terwijl zij in het algemeen na dertig dagen dienst weder in het genot van onbepaald verlof worden hei steld Dat 7ij mitsdien woiden uitgenoodigd om zich voor hun vertrek, mot hunne veilofpassen aan te melden ten Raadliulze, tot liet ontvangen van passage-billettc», voor zoover zij daarop regt hebben, en van het hun toekomende daggeld; Dat de verlofganger die in gebreke blijft op den bepaalden dag onder de wapenen te komen," bij zijne latere opkomst zooveel langer in dienst wordt gehouden en hij, die aan de oproeping niet voldoet, als deserteur zal worden behandeld; Dat de verlofganger die door ziekte of andeie gegionde redenen buiten staat is om aan do oproe ping te voldoen, daarvan uiterlijk daags te voren, voor de opkomst bepaald, eene geneeskundige ver klaring of ander bewijs ten Raadhuize voormeld moet overleggen Dat van de voorschreven oproeping worden vrijge steld de Milicicn-Veilofgangers der ligting van 1871, die gehuwd zijn voor het tijdstip hunner inlijving bij de militie, of die voor den dsten Junij 11. een huwe lijk hebben aangegaan. En dat na deze openbare kennisgeving, ieder milicien hierin betrokken, geacht wordt van zijne verpligting kennis te dragen, waai door hij gehouden is zonder veidere oproeping aan de vooi schreven opkomst te voldoen, en dèihalve later geene onwetendheid ten deze zal kunnen voorwenden. Schiedam, den 14 Junij 1875. De Burgemeester voornoemd P. J. VAN Dl JU VAN MATENESSE. Advertentieprijs: van '110 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1