V VerscMjit flaplijls, litiezoiW Mag. Bultenlantisclie Bericltei. Einueiiïaiistie Berititel A°. 1875. Woensdag 23 Jimi. 3668. Kennisgeving. IV eg-en en Twintigste Jaargaugv AiiokxLmektsimiijs, per kwartaal1.83. Franco per post, door liet gehcoie Rijk - 2.30. Af/otuleilijke trommels- 0.10. SSUl&E AIT: MAUKT, E, 124. Advertentieprijs: vanl10 gewone regelsf 1,00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Uil ROEM EEST CU CN WETHOUDERS VAN SCUICDAM; Gelet op do nrtt. 18 en 19 der Wet van den 14 September 18GG Staatsblad n". 138); Brengen ter openbare kennis, dat de bij art. 17 dier Wet bedoelde lijst, bevattende do namen der inwnneis die voor het verleunen van inkwartieringen onderhoud in aanmerking kornen, met aanduiding van de mate, waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, geacht wonlt daarin te kunnen voorden, heden is aangeplakt; dat die lijst van heden tot en met den 6 Julij 1875, op - de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter image is nedeigelegd, alsmede dat de bezwaren tegen die lijst schriftelijk aan hen kunnen worden ingediend tusschen den 7den en den'disten Julij daaraanvolgende. Burgemeester en Wethouders achten het tevens niet ongepast de inwoners bekend te maken met den inhoud van de artt. 13, 14 eu 113 der hierboven aangehaalde Wet, luidende als volgt: Art. 13. De vordering van inkwartiering en onder houd geschiedt: voor hot krijgsvolk, bij bewoners van huizen of van gedeelten van huizen ter zake waarvan aanslag iu de personele belasting plaats hoert naar eene huurwaarde, welker bedrag, volgens do Wet op het middel, geen aanspraak geeft op verminderde belasting; v.or de dienstpaarden, bij alle personen, die over gebouwen of getimmerten beschikken, bruikbaar tot stalling van paarden en waarin onbezette plaatsen zijn. Art. 14. Huisge/.inne|| waarin zich eene kraamvrouw of een iijk bevindt, of waarin personen aan ernstige ziekten lijden, weiden lijdelijk van inkwartiering vrij gesteld. In hui'/enwaai in eene besmettelijke ziekte hcersoht, mag gecne inkwartiering geschieden. Deze omstandigheden worden vóór het uitreiken der biljetten aan de kwartiermakers, of bij detachementen aan dc manschappen, medegedeeld aan den Burgemeester. De inwoner, die deswege in gebreke blijft, is ge houden de ingekwartierden voorloopig in zijne woning (mits daarin geene besmettelijke ziekte heerschc) op te nomen en ten spoedigste, voor eigen rekening, in hunne behoorlijke huisvesting en onderhoud eiders in de Gemeente te voorzien. Deze laatste veipligting vervalt, wanneer het gemis der bedoelde opgaaf buiten de schuld ligt van den inwoner, in welk geval op diens latere mededeeling der reden van vrijstelling, do Burgemeester een ander kwaitier aanwijst Huisgezinnen zonder mannelijke personen boven dc 20 jaren worden niet met inkwartiering belast. Ontstaat eene reden van vrijstelling tijdens de in kwartiering, dan wordt door den Burgemeester, na kennisneming daarvan een ander kwartier aangewezen. Art. '10. De inkwartiering en het onderhoud worden bij gelijke beurten onder de inwoners verdeeld, met dien verstaudo evenwel, dat de krijgslieden, tot de zelfde compagnie of hetzelfde escadron behoorendo, zooveel doenlijk in de nabijheid van elkander en van hunne paarden woiden ingekwartierd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 22 Junij 1875. De Burgemeester voornoemd, P. J. "VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretarie, A. W. MULDER. F It A N' K It IJ K. De kamerzitting va» '19 Juni is begonnen niet eeue levendige wisseling va» opmerkingen tusscben den heer Gambetta eu den heer André, Bonapartistisch afgevaardigde der Charente. Deze laatste had zekere beschuldigingen geuit in verband met de oorlogsverklaring van 1870, waarop de heer Gambetta een krachtig ant woord heeft gegevenonder betuiging zijner vaderlandsliefde en die van zijne partij tijdens de gebeurtenissen waarop zijn Bonapartistisch tegenstander doelde, Het incident heeft geene verdere gevolgen gehad, zoodat de vergadering verder ongestoord de behandeling der registratie- wet kon voortzetten. De commissie van dertig heeft verschillende belangrijke besluiten genomen, wat betreft de aan haar onderzoek onderworpen kieswet. Zij heeft namelijk de eer ut in d'arrondissement ver worpen en met 18 tegen 7 steinmen'de scrutin de liste daarvoor in het ontwerp in de plaats gesteld. Tevens heeft zij liet aantal afgevaar digden bepaald op één per 70,000 inwoners. Gisteren zou de heer Christophle zijn rapport in de commissie voorlezen eu het dienzelfden dag nog bij de kamer indienen. D UITSCHLAND. De rijks-postadministratie heeft thans met Nederland, evenals vroeger met Belgie, eene op het algemeen postverdrag gegronde overeen komst gesloten, krachtens welke wederkeerig binnen de grenzen der beide landen een enkel gefrankeerde brief '10 pf. of D cents, ongefran- keerd het dubbele kost. De Minister van Eeredienst Falk is Vrijdag te Trier aaugekomen en van den kant der burgery schitterend ontvangen. Op een den 19 dezer 'gegeven feesi, waren een groot aantal burgers tegenwoordig en ook twee Katholieke hoogere geestelijken. De minister ontving buitendien talrijke bewijzen van hoog achting; hij is den 21 dezer weder vertrokken. ENGELAND, Er heeft in Londen, sedert de laatste mede deeling, slechts één nieuw faillissement meer plaats gehail, t. w. dat van de handelsfirma N. Alexander, Sou and Co. Het passief van dat huis, wordt op 300,000 p. st begroot. De Army and N~avy Gazette deelt mede, dat door den ingenieur Wilde een instrument is uitgevonden, om voor schepen het ontdekken van torpedo-booten ook in den nacht en bij donker weder mogelijk te maken. De met dezen toestel in volle zee, iu de tegenwoor digheid van vele deskundigen, genomen proeven hebben oen allergunstigst resultaat opgeleverd. Het electrisch licht, hetwelk dit apparaat ver spreidde, was zoo sterk, dat op een punt, 1830 meter daarvan verwijderd en daardoor verlicht, de Times zeer goed te lezen was. OOSTENRIJK. Keizer Alexander II van Rusland, zal op zijne aanstaande terugreis uit Jngenheim naar St. Petersburg, westelijk Bohemen passeeren en aldaar, waarschijnlijk aan het station te Komotau, door keizer Frans Jozef begroet en een eindweegs vergezeld worden. Later zullen de beide keizers vermoedelijk elkander weer te Isehi ontmoeten. BELGIE. Naar luid van een der bladen heeft de te Brussel gehouden internationale conferentie over de suikerkwestie niet tot een resultaat geleid. Alleen Nederland zou zich vereenigd hebben met het door Frankrijk voorgestelde systeem van belastingheffing, Belgie het daarentegen ten eenenmnle van de hand gewezen hebben, maar geneigd wezen eenige wijzigingen te bren gen in het bestaande systeem. Engeland moet verklaard hebben, dat het geert belang bad bij de zaak, aangezien het alle rechten op de suiker heeft afgeschaft. RUSLAND. Keizer Alexander II wordt den 7 Juli e. k. van zijne buitenlandsche reis te St. Petersburg terug verwacht. Bijna gelijktijdig wordt in die hoofdstad de komst van Koning Oscar II van Zwedenvan den hertog van Edinburg en van de Russische grootvorstin Maria Alexan- Irowna tegemoet gezien. Sl'ANJE. Te Madrid loopt het gerucht dat de regeerings- troepen, onder generaal Martinez Campos, de Carlisten hebben verjaagd uit het fort Miravette te Maestrazgo. AMERIKA. De democratische conventie in Ohio heeft eene resolutie aangenomen, waarbij wordt ver klaard, dat een gedwongen herstel van de metaal-circulatie noodlottig zou zijn en de ver meerdering van het papierengeld daarentegen voordeelig wordt genoemd. De president, secretaris en vier andere hoofden der Miners' Union te Philadelphia zijn door de rechtbank, wegens samenzwering en het verwekken van oproer, tot eene gevange nisstraf van een jaar veroordeeld. Nagenoeg alle mijnwerkei's hebben nu aldaar den arbeid hervat. SCHIEDAM, 22 Jnnt 1875. De gemeenteraad alhier zal morgen, Woens dag den 23 dezer, des namiddags te half twee uren eene openbare vergadering houden; de als dan ter behandeling nan de orde gestelde onder werpen zijn: Ingekomen stukken. Deliberatie over: vaststelling kohier plaatselijke directe be lasting voor 1875; idem instructie grafmaker. En verdere voorstellen en mededeelingen.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1