Genante Beriel'te». 288ste Staatsloterij. Slcieljjl lienis. De Sultan -van Zanzibar geeft de volgende innemende beschrijving van liet huiselijk leven van den Britscheu Kroonprins, toen hij hem op Marlborough-IIouse had opgezocht: sEr was iets in het hartelijke gelaat van den Prins, toen hij mij in de grootc vestibule te gemoet trad, dat mij vertrouwen gaf. Ik gevoelde dadelijk, dat mijn ontvangst niet koud en vormelijk, maar waym en vriendelijk zou zijn. De prins presenteerde mij onmiddellijk aan zijn beminnelijke vrouw, do prinses en aan haar liefelijke schoonzuster de prinses A.lice en haar man den prins van Hessen; hetgeen mij alleraangenaamst aandeed. Doch dat was niets in vergelijking van mijn tevredenheid, toen Z. K. II, mij vroeg of ik szijn kinderen" wilde zien. Ia, hij zeido: azijn kinderen," juist 7,00 als een liefhebbende vader zou zeggen die geen machtig Vorst was. Een der aau- wezigen zeide met een zachte stem, waar schijnlijk denkende, dat ik verlegen zou wor den door zoo vele kinderen, slaat er liever slechts een paar komen," doch ik versta eukele woorden Eugelsch, en ik hoorde den prins zeggen; vJVo all."" Ik kan niet zeggen met welk een vreugde ik al die lieve kinderen de kamer zag binnen komen, en hun de armen zag slaan om hun vaders nek, hem kussende. Hij kuste hen ook en tilde de kleintjes omhoog. Op dat oogen- blik was mijn hart volen ik bad Gods zegen over hen af. Zij waren zoo natuurlijk, zoo vroolijk en vertrouwend; zonder eenigenangst zaten zij aan mijn zijde, naast mij, een Arabier, dien zij nog niet gezien hadden. Het schoonste, dat ik gezien heb is dat Koninklijk Engelscli Huis. liet verwonderde mij ook niet langer, dat de vioot Engeland's roem is, toen ik al de jongens van den prins in zeemanspakjes gekleed zag." Op de bezittingen van den hertog van Sutherland, ia Schotland, is met goed gevolg de stoomkracht aangewend tot het verplanten van boomen. Daartoe is een locomobiel van 12 paardenkracht gebruikt. Deze werd op 150 schreden afstand van den te verplanten boom geplaatst. Een ketting werd op korten afstand van den grond om den boom geslagen, en toen de machine werkte, werd de boom met een groote kluit aarde uit den grond getrok ken; 300 boomen vau 6 tot 12 d. M. middel lijn werden zoo met goed gevolg behandeld. De hevige wind heeft te Londen twee kinderen opgenomen, die op den rand van den steenen muur zaten, welke langs de kade aan de Theems loopt. Het knaapje werd op straat geworpen, doch het meisje viel in de rivier. Op het geroep van hulp liep een heer, die een new-foundlandschen hond bij zich had, too, en den halsband van het dier afnemende, lichtte hij den hond op en liet hem in het water vallen. De hond ontdekte het kind, dat op hetzelfde ,oogenbiik boven kwam, vatte liet bij den kraag van haar manteltje en bracht het aan de naastbijgclegen trappen. De naam van den persoon bleef onbekend, doch die van den hond is Heady (klaar). Als een bewijs hoe belangrijk de waarde van grond in de City gestegen is, strekt, dat jl. Woensdag een eigendom dal 3880 voet be slaat, werd verhuurd voor f 26,760 of 11/6 f7.50 per voet 'sjaars. Dit grondeigendom ligt in Clements Lanc, Lombardstreet, en werd in 1853 verkocht voor f 84/rn. In de straat Walbrook werd 8300 voet grond onlangs voor f 672,000 verkocht. Achttien jaar geleden deed het f 4S00 huur. Nogtans wordt beweerd dat de huren der kantoren, voor welke de meeste ruimte dient, verminderd zijn. Niets nieuws onder de zon. De Engelsch- man Ulfred Snee, Wijst op het feit, dat zich in het 2British museum," onder de marmer- werken van Ninevé, een basreliëf bevindt, waaruit blijkt, dat de bewoners van Ninevé ongeveer dezelfde toestellen om rivieren over te steken gebruikt hebben, waarvan zich nu kapitein Boyton bedient. Uit een tabel, waarin de kosten voor ieder schoolgaand kind in sommige Engelsche steden zijn opgenomenblijkt dat Bradford meer dan f 200 voor elk kind uitgeeft, New castle f 132, Huddersfield en Liverpool f '125 en Londen f '124 't Is algemeen bekend, dat de snoek de vraatzuchtigste onder de visschenis. 't Volgende zal die meeuing bevestigen. In de maand No vember 1873 werden in een kleinen vijver eener inrichting voor visohteeit 14 snoekjes gebracht, elk ongeveer 125 gram of '4 kilogr. wegende. Om hen te voeden werden ook in den vijver 25,327 kleiner vischjes geworpen, die men niet had weten af" te leveien. 38 dezer laatste wogen een kilogram, zoodat zij samen een gewicht hadden van 666 kilogr. ruim. In December 1874 werden de snoeken opgevangen. Alle 14 kwamen terecht, zij wogen ruim 17'/, kilogr. en liepen niet veel in gewicht uit elkander, zoodat zij elk ongeveer 1263 gram wogen. Van de vischjes, die men er bij had geworpen, werden er 12,400 teruggevonden, zoodat er 12,900 door de snoeken waren genuttigd, dat is derhalve een bedrag van ruim 339 kilogr. viseb. Maar 's winters eten de visschen bjjua niet; een zevende van hun gewicht per dag is in de vier winter maanden genoeg. Daar elke snoek 125 gram woog, hebben zij in den winter elk 2,16 kilogr. visch gebruikt. Er blijft dus voor de acht andere maanden voor ieder 92,1 grain per 24 uren over. Wanneer mux nu in aanmerking neemt dat de visschen, die tol voedsel moesten dieuen, ook eenigszins in grootte zijn toege nomen, dan kan rnen veilig stellen, dat elke snoek per dag 113 h 114 gram visclx heeft verslonden; dat is dagelijks 90 pCt. van zijn eigen gewicht, toen hij in den vijver werd ge worpen. Zulk een vraatzucht verdient ir lerdaad vermelding. Zelden had eene outvlucluing op zonder linger en tegelijk onbeschaamder wijze plaats, dan onlangs uit de staatsgevangenis te Sing- Sing, in Now-York. Vier misdadigers wisten de trouwens niet te groote waakzaamheid der beambten te verschalken en uit de gevangenis te geraken. Zij sprongen op een langzaam rijdenden goederentreinoverrompelden met behulp van hunne revolvèrs den machinist en den stoker, haakten de locomotief van de ovciige wagens los, en voort ging het nul Eon eind verder trof den heeren passagiers het ongeluk, dat het deksel van den cylinder sprong, zoodat de locomotief bleef staan. Nu lieten zij de locomotief in den steek en zetten te voet hunne vlucht voort, voorzien van de kleediugstukkken, welke zij den machinist en stoker afgenomen hadden. Tot dusver heeft men nog geen spoor ontdekt van dit klaverblad van vieren, bestaande uit een straatroover, twee inbrekers en een veroordeelde wegens bigamie. Te New-York worden fabelachtige prijzen betaald voor zitplaatsen in de kerken. Onlangs is aldaar een presbyteriaansche kerk gebouwd, voor the fashion. De zitplaatsen in de banken werden in openbare veiling gebracht; de kerk was het verkooplokaal. Een der ouderlingen fungeerde als afslager. De banken, het dichtst bij den preek-katlieder gelegen, brachten ieder '1200 pond sterling op. De meest gewone banken behaalden 60 pond sterling, Tusschen deze sommen varieerden de prijzen met premiën'van 40 ii '50 pond sterling voor uitgelezen goede plaatsen. Met de premiën brachten 155 banken 75,000 pond sterling op. In het geheel werd '160,000 pond sterling ge maakt, waarbij 40,000 pond sterling moet worden gevoegd aan vrijwillige bijdragen voor den bouw der kerk. De eigenaars van de banken betalen 6 pet. 's jaars van de somdie zij hebben besteed, zoodat voor den prödikant een salaris van 9800 pond sterling'sjaars overblijft. Ilaydu, de groote componist maakte eens een mooi compliment aan een chanteuse, wier portret door Reynolds was geschilderd. De schilder had haar voorgesteld als Caecilia, luisterende naar liemelsehe muziek, en vroeg aan Ilaydn, hoe hij het portret vond. Sprekend gelijkend, zi-ide de musicus maar tocli hebt gij u vergist. Iloezoo? vroeg Reynolds. Wel, gij hebt haar voorgesteld, luisterend naar de engelen, terwij! gij de engelen hadt moeten voorstellen, luisterend naar haar. De rechter. Waarom hebt gij dien jas gestolen Beschuldigde. Nu, dat is ook een. vraag. U ziet toch wel, dat de mijne versleten is, en dat ik hem dus hoog noodig had. Een man zeide eens tot zijn vrouw, ter wijl hij op eeu voorbijgannden ezel wees Is dat geen familie van je? Natuurlijk, werd hem geantwoord door nanhuwelijking. De zee-ajuin is in Frankrijk als het zekerste en snelstwerkende verdelgingsmiddel tegen muizen, i alten en andere knaagdieren bevonden gewordenbeter dan phosphorus, arsenik en andere vergiften. Men vei zekert, dat de dieren de slof gretig vorteeron. Bij het verbruik in verschen toestand wordt de ajuin in stukjes gesneden in vet gesmoord, daarop de overblijfselen van het vet afgezonderd en dit alleen neergezet, daar het alle gifstof opgenomen heeft. Kleurstof uit. Meikevers. Iret Bulletin des Sciences et Arts van Poügny (Jura) deelt eene ontdekking mede van Dr. Auguste Chevreuse. Hij heeft bevonden, dat meikevers, die een uur, nadat zij zich gevoed hebben wor den onthoofd, vier of vijf druppels kleurstof afgeven, welke verschilt in tint naar de soort van bladereu, waarmede zij zich hebben gevoed. Reeds verkreeg Dr. Chevreuse 14 verschillende tinten. Deze stof kan voor mono-tintteekeningen worden gebruikt of vermengd met waterverven; zij verandert niet door de werking van het licht. De kleurstof kan verzameld worpen op glas of schelpen, waarop zij verdikt wordt, en later, indien men de kleur noodig heeft, in water opgelost. Dik opgesmeerd, ziet zij er als vernis uit. Prijten en premien van 1100 en daarboven, ie Kl. 3e Trckk, 23 Juni. No. 185S! r20000. No. 1231 f5000. No, 3201 2000 No.2513f1000. No. 5033 f 400. Nus. 9776 en 17981 ieder f200 Nos. 3407 7877, 15210 en 19893 ieder f 100. BURGERLIJKE STAND. «verledens 23 Juni. Johannes Josephus Schafthuizen, oud 68 jaren en 9 maanden, weduwnaar van M. G. Knoors, Boterstvaat. Johannes Jodocus Brökling, oud I jaar en 7 maanden, Teerstoof. «eliuwd; 24 Juni. W. van Vliet en D. Beukers. MARKTPRIJZEN AAN .DE BEURS TE SCHIEDAM, van deu 24 Juni '1875. Kogge en CJcrst zonder handel. Moutwijnf '1254 per hectol. Ct. «Jenever: Amsterd, Proef) f 1614 ii f'17 per heet. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoeling: fO.SO per ketel. Bij de^-Sehiedamsche Spoeling-VereenigingaA f 1.40 per ketel.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 3