A0. 1875. Zaterdag 26 Juni. J® 3671, Bnltalaiiilscle Bsrichtm. BiBEeilatiicle Ben elfen. ISegen en Twintigste Jaargang-, FRANKRIJK. Uit Toulouse wordt van 23 dezer gemeld: Twee bruggen zijn hier door de overstroo ming medegevoerd. Yerscheidene huizen zijn ingestort. De was van het water neemt nog toe. De toestand is ernstig. Een later bericht uit Parijs van 24 dezer behelst het volgende Door de overstrooming van de Garonne zijn alle bruggen te Toulouse weggespoeld en vele huizen ingestort. Meu telt vele dooden. Het water is thans zakkend De Garonne is over eene lengte van vijf kilometers buiten hare oevers getreden. De den 22 dezer door den minister van binnenlandsche zaken uitgesproken redevoering is de gruote gebeurtenis van den dag geweest. Zy moet geen gunstigen indruk gemaakt hebben, als zijude te veel afbrekend en aanvallend ge weest. Niet* dat de minister niet in zijn rol was; maar men heeft geoordeeld "dat hij mis bruik gemaakt heeft van den toestaud, die hem door de uiterste linkerzijde bereid was, door beloften aan de rechterzijde al te leggen en de liukerzyde op een terrein te lokken, hetwelk hare vaderlandsliefde haar verbiedt te betreden. De door den minister verlangde "interpellatie zal dan ook geen plaats hebben, hoewel er, wegens de handelingen van de Regeeringsbeambtenreden genoeg toe was, tenzij misschien op den dag waarop zelfs het liberale rechter-centrum de noodzakelijkheid inziet zich van den minister Buffet los te maken. Wat de rede betreft, dien dag door den afgevaardigde du Temple uitgesproken, eenparig wordt zij door de dagbladen Ie SoirTJEcho en le Courtier de France afgekeurd. Belgie heft een recht van 45 fr. per 400 kgr. suiker. Men verzekert, dat het bereid is, dat recht tot op 22 fr, te verminderen ten einde het smokkelen tegen te gaan. Het voorstel heeft ten doel een beslissing der suiker-kwestie tus- schen Frankrijk, Nederland en Belgie gemak kelijk te maken. Op last van den minister van landbouw is Ozenne den 22 dezer naar Brussel vertrokken, ten einde op die grondslagen te onderhandelen. SPANJE. Men seint uit Madrid: Generaal Jovellar richt zijne -strydkrachtea tegen Cantavega, in de provincie Te'rruel. Canovas del Castillo zal binnenkort een banket aan de leden van het corps diploma tique geven. Uit Tafalla wordt bericht, dat generaal Lorna, niettegenstaande h'tf door een sterkere macht dan de zyne aangevallen werd, de Car- listen uit het dorp Mercadillo, op de grenzen vaa Oud-Castilie vei dreven heeft. De Carlisten verloren daarbij vele dooden en krijgsgevangenen. De Carlisten bevinden zich in grooten ge tale nabij "Vittoria. Een gevecht is ophanden. «UITSCHIiAND. De Provinzial-Oorrespondenz meldt dat de aanstaande ontmoeting van de Keizers van Rusland en Oostenrijk -spoedig gevolgd zal worden door een nieuwe samenkomst der Duitsche en Oostenr'yksche Keizers. Het blad ziet daarin een nieuwe 1 bevestiging van de vriendschappelijke betiekkiugen tusschen de drie Keizerlijke Regeeringen, welke sedert 1872 de hechtste grondslagen vormen voor het behoud van den Europeeschen vrede. Het Kamergerecht alhier heeft graaf von Arnim, wegens het opzettelyk zoekmaken van oorkonden, die hern in zyne officieele betrek king waren toevertrouwd, tot eene gevangenis straf van negen maanden veroordeeld, waarvan echter afgaat ééne maand, die hij reeds vóór zijn vonnis heeft doorgebracht. De buitengewoon beleefde ontvangst, die dezer dagen aau dea schout-bij-nacht "Warden, kommandant van het Amerikaansch eskader, alhier is ten deel gevallen, heeft in de diplomatieke kringen der hoofdstad zeer de aandacht getrokken. Yry algemeen houdt men het er voor, dat die onderscheiding een demon stratie is tegen Engeland, welks houding ge durende en na de jongste crisis alhier een zeer onaangenamen indruk gemaakt heeft. De aandacht der Pruisische autoriteiten in de Rijnprovinciën en Westfalen is thans bij zonder gevestigd op de ultramontaansche blaadjes en geschriften, die uit Luxemburg aldaar wor den verspreid en allerwaarschijnlijkst binnen kort nog op grooter schaal zullen verspreid worden, nu een boekhandelaar in Luxemburg een weekblad zal uitgeven als centraal orgaan voor uit Duitsehland verdreven, of aldaar in ambt of traktement geschorste geestelijken. OOSTENRIJK. De Presse meldt, dat de heer Robiliant, Italiaansch gezant bij het Oostenrijksch hot, aan graaf Andrassy de opzegging van het handelstractaat, hetwelk met Juni 4876 af loopt, ter hand gesteld en tevens het verlangen van Italië te kennen gegeven heeft, om spoedig de onderhandelingen tot het sluiten van het nieuwe tractaat te openen. ENGELAND. Tho Sun verneemt uit officieele, bron, dat na talrijke samenkomsten der liberale partij Gladstone beloofd heeft de leiding dier partij aanstaande jaar weer op zich te nemen. Volgens de Pal Hall Gazette heeft het Internationaal Telegraaf-Congre3 te St. Peters burg besloten, twintig woorden als normaal getal voor een dépöche te behouden, doch tevens bepaald, dat, met afwyking van den bestaanden regel, de meerdere inhoud berekend zal worden bij vijf- en niet by tientallen. De Sultan van Zanzibar* is volgens een conespondeut der Pall Mall Gazette boven de wolken van vreugde, nu hij liet geluk gehad heeft II. M, do Koningin van Engeland te zien. Hy had zooveel goeds van haar gehoord, van eiken Engelschman dien hij ontmoet had, dat hij haar vergeleek bij een berg van zeilsteen uit de »Duizend en éón nacht", die door haar aan trekkingskracht de nagels uit'de schepen trok die daar voorbij voeren. In Engeland vond ik, zei hy, dat alle harten in alle klassen der maat- schappy haar zoo genegen zijn. Geen woorden kan hij vinden om uit te drukken wat zijn hart bij de ontmoeting dezer Vorstin gevoelde, AMEBIKA. Volgens een rapport van het Ministerie van Landbouw blijft de tarwe-oogst volgens den algemeenen stand van dat product beneden de gemiddelde opbrengst. Waorschynlijk zal de oogst een vyfde minder opleveren dan een volkomen geslaagde. GRIEKENLAND. v Een particulier schrijven'uit Athene bevat, dat de opgewondenheid nu geheel bedaard is, die zich in de laatste weken van de 'gemoede ren aldaar had meester gemaakt. De positie van het nieuwe kabinet was versterkt, sedert het zich voor onbegrensde vrijheid der .ver kiezingen verklaard en maatregelen genomen had, om iedere pressie tegen te gaan. De rechterlijke macht was dan ook door de regee- ring ernstig aangemaand, om thans bij over tredingen, met dc verkiezingen in verband staande, onpartijdig recht te spreken. SCHIEDAM, 25 Juni 1855. In de jl. Woensdag gehouden openbare zitting van den Gemeenteraad alhier zijn 4. De notulen van het verhandelde in de zitting van Donderdag 43 Mei 11. gelezen en goedgekeurd. 2. Is ingekomen eene missive van Ged. Staten met goedgekeurd raadsbesluit tot het doen van af-,en overschrijvingen op de gemeente-begroo ting voor 1874. Aangenomen voor kennis geving. 3. Idem, tot goedkeuring van het raads besluit, houdende aankoop van strookjes grond aan den Singel en halve sloot in twee per- ceelen. Als voren. 4. Zijn ingekomen ontwerp-raadsbesluiten tot af- en overschrijving en betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven, dienst 1875. Als voren. 5. Is ingekomen het gunstig rapport der Com missie van Fabricage op het adres van D. Hulsinga tot wegneming van een boom aan het "Wester havenhoofd. Aangehouden en tor inzage gelegd. 6. Idemhet rapport der Financieële Com missie strekkende tot goedkeuring der reker COURANT. ADONNEMUNTSi'RlJfa, por 1 wartaal Franco per post, door h< t gehecle Rijk Afzonderlijke nowmejs 1.85. - 2.50. - 0.10. BEBEAI: MJlHRT, 12, 1.24 r Advertentieprijsvan 110gewone regels. 1,00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1