A0. 1875. Maandag 28 Juni M 3672. YreMjnt flaielijls, ItpMcri BMaj. MTa-zelen. MwMicte BerMl». Biueolanlscle Berichten. 8 E K E Hl D BI A KINO. K enmsgevmg. Negen en Twintigste Jaargan»-, De Burgemeester van Schiedam, Voldoende aan het bepaalde bij art. 21 der Wet van den 4 December 1872 (Staatsblad no. 134.) Brengt bij deze ter kennis van de Ingeze tenen dat gedurende de afgeloopen week binnen deze Gemeente een persoon is overleden aan JIAZEIElf, Schiedam, den 26 Junij 1875. De Burgemeester voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. EBANKBIJ K. Men verzekert, dat een prorogatie-voorstel zal worden ingediend, bepalende dat de Nationale Vergadering in November zal terugkeeren om uitsluitend de kieswet te behandelen. De groep de Glereq heeft eenparig besloten; voor de senttin d1 arrondissement te stemmen, het door den heer Buffet uitgesproken politiek programma te zullen steunen en de constitu tioneel wetsontwerpen, met de door de regeering voorgestelde conservatieve waarborgen, aan te nemen. Hieruit blijkt eenigszins dat de onlangs door den heer Buffet afgelegde verklaring geenszins een onvoorziene coup de main is geweest, maar eene weldoordachte verklaring, en dat zijne lofspraak op zijn administratief persoïieel, al mocht dit al eene verrassing voor de meer derheid zyn geweest, dit geenszins was voor bovengemelde groep en voor de gematigde rechterzijde. De" rollen waren zoo goed verdeeld, dat zelfs een lid, voor 't geval dat de linker- ape den handschoen opraapte, belast was met het voorstellen van een motie van vertrouwen, waarop men ten minste hoopte de meerder heid van den 24 Mei te kunnen reconstitueeren. Omtrent het verschijnen van de Phyloxera vastatrix in Frankrijk wordt nader gemeld, dat zij zich ook reeds in hét wijndistrict Medoc heeft vertoond, terwijl men vreest, dat weldra een derde gedeelte" van den wijnoogst in Frankrijk verloren zal zijn, 'wat te meer «jammer is, daar men zich met een uitmuntend gewas vleide, zooals men in jaren niet had gehad. DUITSCHLAND. In de politieke kringen ite Berlijn beschouwt men eenparig de laatste Duitsche Juni-nota aan Belgie als het werkelijk slot van het ge schil dat tusschen beide landen heeft bestaan, ten ware Belgische onderdanen zich op nieuw mogen mengen in de binnenlandsche oneenig- heden van Duitschland. Het bljjkt dat de aartshertog Albrecht van Oostenrijk, bij zijn jongste bezoek aan Keizer Wilhelm te Ems, door dezen op de meest voorkomende wijze behandeld en tevens uitgenoodigd is. om de herfst-manoeuvres in Pruisisch-Silezïe hij' te wonen Gemélde aarts hertog heeft dan ook toegezegd daarbij, na zijne terugkomst uit Trouville tegenwoordig te zullen zijn. Met een militair begeleide zal hij zich naar voornoemde Pruisische- provincie als gast van den Duitschen Keizer begeven. ITALIË. De toespraak van Paus Pius tot het Colle gium Sacrum, bij gelegenheid van den verjaar dag zijner benoeming, is weinig anders geweest dan gewoonlijk Pius' toespraken zijn. Doch na afloop van deze heeft hij eene andere tot de kardinalen gericht, die van meer karakteristiek belang is. Naar aanleiding van de geruchten, die er in den laatsten tijd liepen over eene verzoening tusschen den H. Stoel en Italië, of over het aannemen van eene soort van modus vivenii tusschen deze beide machten, heeft Pius op nieuw dit denkbeeld verre van zich afgeworpen en alle verzoening voor on mogelijk verklaard. Hy heeft zelfs voorspeld, dat de Kerk zich te eeniger tijd zou wreken over de vernederingen, die haar door hare vijanden werden aangedaan. ENGELAND. De Daily News deelt mede, dal het be richt als zou Gladstone beloofd hebben weder als hoofd van de liberale partij op te treden, geheel ongegrond is. De Koningin der Nederlanden heeft eergisterenavond een bezoek gebracht aan H. M. Victoria op het Windsor-kasteel en is daar gisteren teruggekomen. Heden zal zy het feest maal bijwonen, dat door den prins van Wales ter harer eere zal gegeven worden. BÜSLAND. Het ministerie voor de volksverlichting, is voornPmensin overeenstemming met dat van binnenlandsche zaken, de patroons van de verschillende beroepen, waarbij leerlingen wor den gehouden, te verplichten, dezen op drie dagon der week de school tc doen bezoeken. Een daarmede in verband staand wetsontwerp zal aan het laatsgenoemd ministerie door eene commissie van deskundigen samengesteld worden. SCHIEDAM, 26 Juni 1875. Bij gunstig weder, zal morgen avond te 6 uren de tweede muziekuitvoering in de Plan tage plaats hebben van het korps muzikanten der dd, schutterij alhier, onder directie van den kapelmeester B. L. L. J. Gores. Eergisteren is te Middelburg geopend de vergadering der Vereeniging van officieren der schutterijen in Nederland. Bij den te dezer gelegenheid gehouden schietwedstrijd met den revolver is de 4de prijs behaald door den heer M. M. Kerdel, kapitein der dd. schutterij alhier. De prijzen waren met uitzondering van den •eerste, ter keuze van de winners. Bij het Departement van Koloniën is, ter overmaking aan het Comité van het Eoode Kruis te Batavia, ontvangen eene som van f 578, als opbrengst van eene door de Vereeniging Indie Orient al is van het Leidsche studenten korps, ter gelegenheid van het onlangs gevierde feest, gegeven matine musicale, ten voordeele van de zieke en gekwetste krijgslieden te Atsjin. (St. Ot.) Het stoomschip Prins Hendrih, kapt. H. Braat, den 15 Mei van Nieuwediep vertrokken, kwam den 22 Juni te Batavia aan, na eene buitengewoon korte reis van 38 dagen,' via Southampton, Napels en Padang. Door de verdreven Duitsche Jezuïeten zijn thans weer in Limburg aangekocht twee groote prachtige huizen, een onder Echt en een onder Lutteroede en tevens gehuurd de fraaie buitenplaats »De Watersleyde" onder Sittard. Monster. Wat men hier en elders in 't voorjaar vreesde, heeft thans plaats. De aard- appelhandel op Engeland is zeer traag en in 't geheel niet winstgevend. De beste aardappelen, die anders in deze maand f2 per half hectoliter golden, worden nu verkocht voor 46 êt 18 stuivers, terwyl de zoogenaamde Amerikanen, die in deze gemeente in groote hoeveelheid geteeld worden, volstrekt niet in trek zijn? 't Vooruitzicht is dus voor de telers niet gunstig." Velen zien dan ook de toekomst met bezorgd heid tegemoet. Leiden. Burgemeester en Wethouders hebben aan den Raad medegedeeld, dat door concessionarissen voor den aanleg van den spoorweg LeidenWoerden, het bij Raads besluit ten behoeve van die onderneming toe gezegde subsidie van f 10,000 is aanvaard, onder de daarbij gestelde voorwaarden. Qosterwolde. Op den stemdag, 8 Juni jl., terwjjl het stembureau hier zitting had, werd COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door het geheelc Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers - 0,10. n 11 15 At!MA It KT, 'JE, .134. Advertentieprijs; van 1—10 gewone regels1.00, Iedere gewone regel moer- 0.10. Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat het Kohier voor de Belasting op het Personeel No. 2 dezer Gemeente over het Dienstjaar 1871^6. door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Be lastingen te Rotterdam, op den 24 Junij 1875 executoir verklaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerddat een ieder vcr- pligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede, dat, van heden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 26 Junij 1875. Be Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DUK VAN AIATENESSE. 15

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1