MMantok Berichten. A". 1875.' Woeasdag 30 Juni. Jiê 3673. Kennisgeving. Negen en Twintigste Jaargang. De Prins van Wales heeft liet eerevoor zitterschap van de Belgische hoofdcommissie voor de wereldtentoonstelling, in 1876 te houden, aanvaard. Bij haar bezoek aan de Koningin van Engeland, werd H. M. onze Koningin door de Engelsche Vorstin aan deningang van "Windsor- Castle ontvangen. Aan het diner waren mede aangezeten: Prins en Prinses Christiaan van Sleeswijk-Holstein, Prinses Beatrice, Prins Leopold, de Hertogin van Roxburghe, baronesse van Bodem, graaf van Bylandt, Nederlandsch gezant, en echtge- noote, de markies van Hertford, Lord-kamer heer, graaf Cowley en echtgenoote, graaf Derby en echtgenoote en de heer Gevaerts van Simons- haven. Na het diner voerde de Hofkapel in de Drawing-Room het volgend programma uit: Ouverture sEgmont", van Beethoven; Selection, ïFaust", van Gounod; Andante andSaltarelle, Italian Symphonie, van Mendelssohn; Turkish Dance and Chorus, The Corsair", van'G. Def- fell; Ouverture ïLestocq", van Auber. Vrijdag morgen bezocht H. M. de St. George's-kapel en de kapel, ter eere van de nagedachtenis van Prins Albert (den Prins-Gemaal) opgericht. Des namiddags keerde de Koningin naar. Londen terug. Des avonds woonde zij een schit terende partij bij lord Derby bijwaar ook de Sultan van Zanzibar verscheen. Zaterdagavond gaf de Prins van Wales op 'Marlborough-Castle een prachtig feest ter eere yan onze Koningin, waarbij al de Prinsen en .Prinsessen die le Londen vertoeven, de Sultan van Zanzibar en talrijke autoriteiten iWoordig waren. Zondag heeft H. M. een bezoek gebracht aan ex-Keizerin Eugenie, te Chislehurst. Zij wprd fan het station verwelkomd door den ex-Keizer - ken Prins, en had vervolgens een langdurig ^onderhoud met de ex-Keizerin. m.. tegen- De Nederlandsche gezant, de kapitein ter zee, kommandant van Zr. Ms. stoomschip »Uö Valk en de officieren van het état-major van dien bodem, waren Maandag bij II. M. aan den disch genoodigd. Tegen den 2den Juli heeft II. M. de uit- noodiging aangenomen voor een diner bij lord en lady Egerton van Taon. liet geschenk in geld, den kardinaal Manning door Katholieke leeken aangeboden, heeft de som van 6500 p. st. bedragen. De Hertog van Norfolk aileen gaf 1000 p. st. De Londensche schoolcommissie is er op uit, een fonds te stichten om aan al de leer- lingeu der lagere scholen les in de zwemkunst te kunnen doen geven, De heeren Moody enSankey, die zooveel van zich doen spreken, zullen hun bekeerings- arbeid te Londen weldra staken en denizen Juli naar Amerika terugkeeren. De Koning van Birma heeft een tiactaat geteekend. De Engelsche gevolmachtigde is den 24 dezer uit Mandalay vertrokken. In Karen blijft de hongersnood veel offers vergen. Uit Rio Janeiro wordt van 25 dezer geineldt: Het Ministerie heeft zijn ontslag gevraagd en verkregen. Aan 't hoofd van 't nieuwe Ministerie staat de hertog de Cubias, Minister van Oorlog. Aan barou Cotegipe is de portefeuille van Buitenlandsche Zaken opgedragen. FRANKR1J K. De studenten aan de academie te Caen hebben een adres aan de heeren Jules Ferry eu Jules Simon gericht, waarin zij aan beiden hunnen dank betuigen voor het initiatief, dat zij bij de beraadslaging over de wet op de vrijheid van hooger onderwijs genomen hebben, om het uitsluitend recht van het verleenen van academische graden voor den staat te behouden. Zij hopen, dat zij bij de derde lezing voor hetzelfde beginsel zullen strijden. Dit adres is tevens gericht aan de 306 afge vaardigden, die voor het amendement van de hh. Ferry en Simon gestemd hebben. In de Nationale Vergadering is het voor stel urgent verklaard van Depeyre, waarbij een nieuw krediet wordt aangevraagd van 2 millioen fr. ten voordeele van de noodlijdenden aan de Garonne. Volgens het Journ. des Dèh. heeft de Paus besloten de kardinaalshoeden aan de kerkvorsten, die op 15 Maart 11. door hem benoemd zijn, niet in een openbaar consistorie uit te reiken. De kardinalen Gianelli, Ledo- chowski, Mac-Closkey, Manning, Deschamps en Bartolini zullen dit eereteekeu dus niet ont vangen, evenmin als de kardinalen Guibert, Regnier en Chigi, die in 1874 als zoodanig zyn benoemd. Volgens te Parijs ontvangen berichten, is de matériëele schade, in Lot-et-Garonne door de overstrooming veroorzaakt, even groot als in Boven-Garonae. Te .Moissac .zijn '170 huizen vernield, te Magistère 50. Het water ?s te Agen tot 12 meter gestegen; de geheele stad is overstroomd. 20,000 personen zijn te Toulouse zonder dak. De vloed bedekt de stad over een uitgestrektheid van 3 kilometer.- De komst van Mac-Mahon heeft een uitmuntend effect teweeggebracht. Twaalfhonderd soldaten zijn bezig met het opruimen van de ingestorte huizen. Tot dusver zijn te Toulouse 215 lijken gevonden. Onder de omgekomenen behooren de markies de Hautpoulen een tal artilleristen, die bij hunne pogingen, om de overstroomden te helpen, den dood vonden. Andere berichten houden in dat de schade begroot wordt op 200 millioen in de ver schillende districten. Alleen te Toulouse wordt dit op 100 millioen geschat. Men gist dat 2000 personen het leven verloren waarvan te Tou louse alleen 1000. De Turksche gezant te Parijs heeft van den Turkschen Minister van Binnenlandsche Zaken een depêche ontvangen, waarin formeel,, het gerucht wordt gelogenstraft, dat de Turk sche Regeering voornemens zou zijn den interest van de Staatsschuld te verminderen en den Juli- coupon niet te betalen. DUITSCHLAND. Het blijkt, dat dr. Falk, minister van eere- dienst en onderwijs, over de receptie, die hem van de bevolking in de Rijnprovincie 'en deel valt, uitermate tevreden is. Overal heeft hij zich onbewimpeld over den tegenwoordingca toestand op kerkelijk gebied uitgelaten en zijne hoop op de toekomst ontwikkeld. Zijne toe spraken zijn met luide toejuichingen begroet. Naar men zegt worden nu en dan Fransche spionnen in Duitschland ontdekt. Den 18den dezer zijn twee Fransche spionnen te Mainz gearresteerd die de nieuwe vestingwerken inspecteerden en teekenïngen maakten van een kruitmagazijn. In Mecklenburg zijn in de laatste maan den verscheidene personen uit den hoogen stand tot de R. O. kerk overgegaan. Daaronder behoort ook de ridder-grondbezitter, baron Emil von Bülow, die thans provinciaal van de Jezuïeten-orde te Weenen is en aldaar kor telings nog, als pater Aemillion Bülow, in het proces-Wiesinger als hoofdgetuige is opge treden. Bij gemis van naaste bloedverwanten, heeft hij zijn geheel vermogen, waaronder een uitgestrekt landgoed in de omstreken van Rostock, ter waarde van minstens 200,000 thlr., aan cle orde der Jezuïeten vermaakt Tegen den Jieer Klose,' commissaris van politie te Keulen, is een disciplinair onderzoek ingesteld, onder bepaling dat hy, in afwachting van den uitslag, in zijn ambt geschorst en op half tractement gesteld wordt. Dit is geschied wegens onbetamelijkheden, waarvan hy zich in een nonnenklooster heeft schuldig gemaakt. RUSLAND. De Oolos deelt berichten uit Oostelijk Siberia COURANT. AboknEMentsi'Ruspei kwaitu.il1.85. Franco por post, door het goheole Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommeis- 0.10. B Uil EAU: JliLRKï, E, 124. De Buugemeester van Schiedam, Brengt By deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat liet Kohier van het Patentiegt No. 3 dezer Gemeente over het Dienstj'aar '1875/G, door den Heer Provincialen Inspecteur dor Directe Belastingen te Rotteulam, op den 25 Junij '1875 executoir verklaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belas tingen, ter invordering is overgemaakt. "Voorts vvoidt bij deze herinnerd, dat een ieder ver- pligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede, dat, van heden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag belmoren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, de'n 28 'Junij 1875. De Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN AIATENESSE. ENGELAND. V r—r Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1