Ysmlijnt iapli]te,:iiitpalri DinsJaj. J .A_ Gr I BiltenlaiMe Berinnen inneiilaiilscliB Berichten. A". 1875. onderdag 1 Juli. JiS 3674. IN" eg-en. en Twintigste Jaai-o-an^ ïl&simwM&güexwii'Xi WrCfeS'i con Abonnementsprijs, por kwartaal1.85. Franco per post, door hot gehcele Pajk - 2.50. Afzonderlijke nornmers- 0.10. BDBEit: 91JLKHI, 3E, IS41. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Commissaris des Konings in de Pro vincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten van den 17 den .Tunij 1875, n?. 111; Gelet op art. 11 der wet van den 13den Jung 1857 Staatsllad n". 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat bij voornoemd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaalddat de afzonderlijke jagten op waterwild .voor dit jaar zijn geopend op Maandag den 26sten Julij aanstaande en dat mitsdien van af dat tijdstip de uit oefening der jagtbedrijven, vermeld in art. 15, litt. d, f en der Wet op de Jagt en Vis- scherij, is geoorloofd; wordende tevens her innerd aan du bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jagt en vis- scherij in deze Provincie, krachtens welke die jagten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van meeren, plassen, rivieren en op moerassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provin ciaal Blad en in de Nederlandsche Staats courant worden geplaatst. Gravenhageden 21sten Junij '1875. Be Commissaris des Konings voornoemd, Fock. FRANKRIJK. De Nationale Vergadering heeft zich, alvorens hare orde van werkzaamheden te hervatten, bezig gehouden met de slachtoffers dor over- strooming. Na een kort debat tusschen den president en de heeren de Saint-Pierre en Pelletan heeft de kamer besloten, dat er op haar bureau eene inteekenlijst zou worden nedergelegd voor de leden. De regeering heeft, bij monde van den minister Dufaure, doen weten dat zij het door den heer Depeyre aan gevraagd krediet van 2 millioen fres. aannam. Het rapport hierover werd aangenomen en de gevraagde som toegestaan. De president der Fransche republiek heeft, op voorstel van den minister van justitie, aan 1086 veroordeelden geheel of gedeeltelijk kwijt schelding van straf verleend. Santa-Cruz, de befaamde priester-struik- roover, die .sedert geruimen tijd te Rijssel is geïnterneerdheeft zich tot de Fransche regeering gewend met het dringend verzoek naar Spanje te mogen terugkeeren. ENGELAND. t De yice-staatssecretaris Bourke heeft den 28 dezer in hetLagerhuis verklaard," dat de regeei ing geen nadere inlichtingen omtrent den polïtieken toestand van Griekenland kan geven. Geen exceptioneele of abnormale omstandigheden heb ben zich aldaar voorgedaan ea alleen heeft er eene aftueding van ministerie plaats gehad. Ir. Ms. regeering ziet geen enkele reden van ongerustheid. Dienzelfden dag is er eene groote wapen schouwing over 20,000 man in het kamp bij Aldershot gehouden. De prins en prinses van Wales, de sultan van Zanzibar ea de ex-keizerin Eugénie waren hierbij tegenwoordig, De jaarwedden van de onderwijzers in Ierland worden verhoogd. Dit is een gevolg van de verdubbeling door de regeering van het Iersche fonds voor onderwijs, t. w. door toevoeging van 60,000* p. st., bij de vastge stelde staatssubsidie en door de heffing van 60,000 p. st. aan schoolbelasting. DÜITSCHLAND. Dr. Falk, minister van eerediensten ouder wijs, bevindt' zich thank te Keulen. De regeering en de bevolking wedijveren met elkander, om de receptie van dien minister allen mogelijke» luister bij te zetten. Het feest maal, dat deu 28 dezer te zijner eere iu de groote Giirzenich zaal is gegeven, bestond uit niet minder dau 650 couverts. Evenals dr. Falk, minister van eeredienst en onderwijs, is ook de vice-president van het staats-ministerie, de minister van financiën Carnpliauzenvoornemens, om zich binnen enkele dagen naar de Rijnprovincie te begeven. Het internationale congres voor gezond heidsleer en menschenredding, dat in het volgend jaar, met een daarmede verbonden nationale tentoonstelling, te Brussel gehouden zal worden, heeft de grootste belangstelling bij het Pruisische hof opgewekt. Op verlangen,van den Kroonprins zal weldra te Berlijn een com missie gevormd, worden, welke trachten zal de vereischte middelen (zes millioen fr.) bijeen te brengen en over het algemeen Duitschlands deelneming aan de zaak te bevorderen. De Bondsraad heeft zich eenstemmig ver klaard tegen het beginsel, dat de handelsrecht banken, waar zij in het belang van het handels verkeer zijn, bij de rijkswetgeving zouden worden uitgesloten. TURKIJE. Blijkens eene officieele mededeeling zal het budget welks openbaai making ophanden is, een tekort van 5 millioen p. st. aantoonen, tot dekking waarvan de zegel-, patent- en andere belastingen in aanmerking zullen komen. Ge meld tekort is ontstaan door den jongsten hongersnood in Azie, door de veeziekten en de oveistroorningen, waardoor een gedeelte van den oogst vernield is. Er zal eene permanente com missie ingesteld worden, om voor het behoud van het evenwicht tusschen ontvangsten en uitgaven te wakep, en voorts om door gezonde staathuishoudkundige begrippen de middelen op te sporen voor de materieele ontwikkeling des lands. De P«rte is verrast door den ongunstigen indrukdmn hare houding in de kwestie der Rurneuische spoorwegen op de kabinetten van Weenen en Herlijn heeft gemahkt, en heelt eene circulaire aan hare vertegenwoordigers iu het buitenland gericht, waarin zij alle schuld dienbetreffende van zich tracht af te werpen en hot vertrek van Baron Ilirsch uit Konstanti- nopel eene betreurenswaardige overijling noemt. OOSTENRIJK. Deu 23n en 24a Augustus zal 'tegelijk met de in de rotunde van het gebouw der wereld tentoonstelling te houden expositie van machi nerieën voor het malen, brouwen, bakken en spiritus-stoken en de internationale tentoonstel ling van granen van dit jaar, een internationale graanmarkt gehouden worden. ITALIË. Een consistorie, dat in den loop dezer maand te Rome had moeten gehouden worden ter preconiseering van bisschoppen, is tot de vol gende maand uitgesteld, omdat de papieren van sommige bisschoppen nog niet in orde waren. Volgens het zeggen van anderen lag de ware reden in den slechten gezondheids toestand van Paus Pius. "Wel had Z. H. zijne receptiën nog niet gestaakt, doch hij is steeds lijdende en zeer verzwakt. SPANJE. De Spaansche vloot bombardeert de havens van Bermes en Mandaco, op de Gantabrische kust gelegen. Den 28 dezer is te Madrid een lijkdienst gehouden ter eere der nagedachtenis van maar schalk Concha. De Koning, de ministers en nagenoeg al de overheidspersonen waren er bij tegenwoordig. AMERIKA. Bristow heeft voor Juli den verkoop van goud bevolen tot een bedrag van 5 millioen dollars; er is geen last gegeven tot inkoop van obligation. Over San Francisco komt het bericht van een aardbeving, die in den nacht van den 21 Maart 1.1. Léfu, het grootste der Loyalta- eilandeu bij Nieuw-Caiadonie teisterde en die zich den volgenden dag met zwakkere, doch op den avond van 30 met heviger schokken herhaalde. Talrijke gebouwen werden be schadigd en een groote vloed, die op deze aardbeving volgde, spoelde drie dorpen weg, wier inwoneas bijna allen omkwamen. SCHIEDAM, 30 Juni 1875. Maandag jl. is de brandersknecht A. I. van Spijk, in de branderij van den heerP. Mans werkzaam, achterover van een trap-ge vallen, waardoorhg zoo ernstige kwetsuren

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1