MeiMscle Berichten Binnenlanftsclie. Berielitea.~ A0. 1875. Zaterdag 3 Juli. M 3676. lint K ennisgeving. IV eg-«311 en. Twintigste Jaargang ENGELAND. Lord Derby heeft het feestmaal van de aGrocers company'' bijgewoond. Ilij gaf een overzicht van de pariementszitting en zeide betrekkelijk de buitenlandsche politiek, dat de Engelsche staatkunde van onze dagen het-be houd van den Europeeschen vrede als het hoofd doel van haar streven moest beschouwen. De toestand der neutrale mogendheden is thans, zeide hijveel moeilijker dan ooit te voren. Indien eenig deel van Europa in een oorlog gewikkeld wordt, zullen de naties zich wellicht in den strijd betrokken zienwaaraan zij vol strekt geen deel dachten te nemen. Engeland is in een toestandbuitengewoon geschikt om zijn rol als vredestichter te vervullen. Het kan in geen geschil geraken nopens zijn grenzen. Ieder weet, dat het niets'van zijn buren be geert. En, zeide Derby, ik hoop dat ieder weet, dat wij ook niet willendat- onze buren iets - van ons zuliën nemen. Een telegrafisch bericht uit San Francisco via New-York, dd. 18 dezer, bevat, dat de stad La Paz, 'in Neder-Califórniein volkomen' opstand is tegen het bestuur van den president Lerdo de Tejada. De leider der opstandelingen; de heer Bara, eischt de benoeming van een1 nieuwen militairen gouverneur en- eene ver betering in de behandeling van het volk door de uitvoerende macht der federale Mexicanen. SPANJE. De Qacetp van 29 Juni behelst een koninklijk besluit,, waar,by de gerechtelijke vervolging ge last wordt van eiken kpopei; vangoederen, aan liberalen, toebehoorende en door de Carlisten verbeurd verklaard. Daarentegen zullen de Cariistische goederen dienen tot tegemoetkoming aan.de gemeenten en, departementen^ dio, .dooi de afpersingen, des vtjands, hebben geleden. Zoo dikwerf een liberaal, door-den, vijand als gijzelaar, wordt weggevoerd of gevangen gezet, zullen er represailles moeten worden genomen op een Carlist, die als zoodanig bekend staat; eindelijk zullen alle Cariistische familiêu, die een barer leden onder de vanen der oproerlingen hebben, of de leden der! Cariistische juntas, die zich niet binnen veertien hebben onder worpen, zonder anderen vorm vau proces uit het land verdreven worden. Dat door die maatregelen de gemoederen worden opgewonden, laat zich gemakkelijk begrijpen. Do heer Thiers heeft' voor 2000 fr. ten behoeve der slachtoffers van de overstrooming ingeschreven; het bestuur der Fransche bank voor fr. 50,000sir Richard. Wallace, de bekende Engelsehman, die, tijdens de belegering van Parijs door de Duitschers, zooveel weldaden- heeft verricht, voor 25,000 fr.de gravin vam Parijs voor 4000 fr.; de prins van Joinville voor 5000 fr. De Paus heeft 20,000 fr. bijge dragen. Op de lijsten van het Journal official is tot dusverre voor circa 100,000 fr. inge schreven. In een bericht, van de Figaro uit Lourdes wordt medegedeeld, dat de wonderdadige grot geheel onder water staat. De bedevaartgangers werden door de over strooming belet om terug te keeren. DUITSCIILAND. De Scliles. VolJcsz. bevestigt het bericht, dat mrg. Forster den opperpresident eencandidaat voor de vacante plaats van wijbisschop heeft toegezonden. Bij het Duitsche postwezen is bepaald, dat de Nederlandsche gulden voortaan zal wor den berekend tegen 1,75 M. en niet 1,74. Beieren telt 4,824,000 zieleD, 8200 scholen met 9450 onderwijzers en 675,360 leerlingen. Vergelijken we hier ons getal scholen mede, dan staan we bij Beieren nog veel ten achter. Men verzekert, dat het bisschoppelijk domkapittel te Fulda andermaal door de re geering is aangeschreven, om haar eene lijst met de namen der candidaten voor het op nieuw bezetten van den bisschoppelijken zetel aldaar voor te leggen. In een particulier schrijven uit Pesth wordt, betreffende de aldaar aangerichte ver woesting door de wolkbreuk en het zware onweder op Zaterdag namiddag jl., nog gemeld, dat ook het station der Zuiderlijn en een deel van den spoorwegdam vernield zijn, zoodat de treinen er slechts tot Promontor rijden, en van daar de communicatie met de hoofdstad door stoombooten wordt' onderhouden. BELGIE. De Senaat nam zonder discussie de wet aan houdende strafbepalingen tegen het aanbod van en de voorstellen'tot het plegen'van-een mis drijf, waartegen de doodstraf of dwangarbeid is bepaald.' AMERIKA. De Néw-Torh Tribune deelt mede, dat zij in het afgeloopen jaar anderhalf millipen besteed heeft om haar inhoud te verbeteren en uit te breiden. SCHIEDAM, 2 Juli 1875. Heden namiddag te twee uren is op de rivier de Maas voor deze stad, op de hoogte van de scheepstimmerwerf nde Nijverheid", een aak, met spoeling geladen, waarop zich drie per sonen bevonden, die te Charlois thuis behoorden, overvaren. Dit ongeval werd als de inlich tingen, die we verkregen, juist zijn ver oorzaakt door de personen, varende op de aak, die zich te dicht waagden bij de stoomboot Maasnymph II, varende van Rotterdam naar Brielle, waardoor zy in aanraking kwam met de raderen van de boot, zoodat de aak ver brijzeld werd en de opvarenden in de diepte verdwenen. Deze ramp werd opgemerkt door de beman ning van een Duitsch en een Noorweegsck- schip, die met een lading voor deze stad geankerd lagen. Terstond werden de sloepen uitgezet en pogingen in liet werk gesteld de gezonkenen te redden, waardoor zij er in slaagden een persoon, behouden aan wal te brengen, die aan het hoofd en den arm gej kwetst was, daar hij in aanraking was ge komen met het rad van de boot. De pogin gen die aangewend werden om de twee anderen te redden waren vruchteloos; men is er nog niet in geslaagd hunne lijken te visschen. Dinsdag morgen te ongeveer 40 uren begaf H. M. onze Koningin zich naar liet South Kensington-museum te Londen, waar zij door de voornaamste bestuurders der ver schillende afdeelingen werd rondgeleid. Van daar bracht de Koningin een bezoek aan het Indisch museum en keerde vervolgens door het Hyde-Park naar Claridge-hotel terug. Te ruim drie uren bracht H. M.vergezeld van den Nederlandschen gezant; baron Gevaeits van Simonshaven, en gravin van Limburg Slirum, een contra-bezoek aan den Grootvorst Alexis van Rusland, in Clarence-HouseSt. James. De Russische Grootvorst had de Vorstin des morgens aan haar hotel bezocht. Daarna reed" de Vorstin naar het Hbogerhuis, waar HD. een plaats werd aangeboden recht tegenover den troon. Graaf Granville, de hertog van Richmond, graaf Derby, graaf Carnarvon, de lord-kanselier, lord Portland, lord Skelmers- dale en verschillende' andere pairs begaven zich naar II. M., die hun vriendelijk de hand reikte. De Koningin onderhield zich vooral geruimen tijd met dén lord-kanselier.' Zjj'woonde de korte zitting van het huis der lords ten einde toe by. Des avonds woonde H', M. met den Nèder- landschëh gezant, graafvan Bylandt, en de gravin en met de leden van HD. gevolg de voorstelling in de'Italiaansche opera bij. COURANT. Abonnementsprijs, por kumtaa!-1.85. Franco per post, door het gehecle Rijk - 2,50, Afzonderlijke nommers- 0.10. BÏJIIKAU: 91 AR KT, E, 134. Advertentieprijs: van!10 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat de Kohieren van hot Patentrogt No. 4 en 5 dezer Gemeente over het Dienstjaar 1875/6, door den lieer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotteidam, op den 29 Junij 1875 oxecutoir verklaard en op heden aan den Ontvanger dor Directe Belas tingen, ter mvoi dering, zijn overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerddat een ieder ver- pligt is zijnen aanslag op den, bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede, dat, van heden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 2 Julij -1875. De Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DIJIC VAN MATENESSE. E It A N K It IJ K. f

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1