A0. 1875. o eus dag 7 Juli. M 3678, Kennisgeving. MeiMscte Berichten. Binitenlandsclie Bericlteii. IV egen en T>viixt;ig-ste Jaargang- BUREAU: MARKT, E, 124. De Burgemeester van Schiedam, FRANKRIJK. Er heeft den 4 dezer te Parijs een banket van 400 republikeinen, ter viering van den naamdag van Garibaldi, plaats gehad. Vele afgevaardigden van de uiterste linkerzijde woonden dat feestmaal bij. De heer Blanc sprak eene redevoering uit tot lof van Gari baldi en, in antwoord op het venvjjt van te kort te schieten in gematigdheid, wees spreker op het gevaar, gelegen in het aannemen van het vergelijk en het woord republiek voor de zaak zelve te nemen. De allerwege geopende inschrijvingen ten bate van de noodlijdenden door den watersnood in het zuiden des lands, prijken reeds met aanzienlijke sommen. De gemeenteraad van Lyon heeft 50,000 frs. beschikbaar gesteld; de prinsen van Orleans hebben ieder 5000 frs. gegeven; de hertog van Aumale 25,000 frs.; de graaf van Chambord 15,000 frs. De geestelijk heid alleen is schraal in het geven, maar ruim met gebeden en enkele harer organen zijn boos over eene circulaire van den minister van eere- dienst, waarbij de bisschoppen uitgenoodigd worden zich de zaak der ongelukkige slacht offers aan te trekken. De Paus evenwel heeft 20,000 frs. gezonden. BUITSCEIASD. In de handels- en industrieele kringen te Berlijn is het denkbeeld ter sprake gebracht, •om aldaar, even als vroeger te Parijs, Londen ■en Weenen, eene wereldtentoonstelling te houden. Dr. Falkminister van eeredienst en onder wijs, heeft den 3 dezer het gymnasium en de andere inrichtingen voor onderwijs te Essen, alsmede de geschutgieterij van den heer Krüpp aldaar, bezocht. Het ontbijt gebruikte de minister op de nabijgelegen villa van den heer Krüpp te Bredenoy. Des namiddags gaf de stad Essen een feestmaal, en des avonds hield de burgerij een fakkeloptocht ter zjjner eere. De Hollanders die te Ems vertoeven bega ven zich 'Woensdag, toen Z. K. H. prins Fre- derik uit Neuwied den Keizer van Buitsehland daar een bezoek bracht, met hun dames naar het station, om Z. IC. H. op te wachten en hem een bewijs van hulde te brengen. De keizer zelf haalde den Prins af, en toen hij de Hollanders zag staan, met oranjestrikken op de borst, bracht de Keizer den Prins naar hen toe. De Prins gaf allen allervriendelijkst de hand. OOSTENRIJK. De Duitsche Kroonprins is den 5 dezer des vooriniddags en de Italiaansche kroonprins des middags te Weenen aangekomen. Zjj zjjn door Keizer Frans Jozef aan het station ontvangen en allerhartelijkst begroet en met dezen naai den hofburg gereden. Keizer Fraus Jozef, die den '1 Juli uit Ischl te Praag aankwam, heeft kort daarna een bezoek van rouwbeklag aan"" de keizerin- weduwe Maria Anna gebracht. Des voormiddags heeft de opening van het testament plaats gehad. Daarop is Keizer Frans Jozef, na nog twee adressen van rouwbeklag in ontvangst genomen te hebben, naar Ischl teruggekeerd. Het lijk van Keizer Ferdinand, dat gebalsemd en in staatsie ten toon gesteld was, is Zondag namiddag van Praag naar Weenen overgebracht. Tot dusver zijn 104 afgevaardigden voor den Hongaarschen Landdag gekozen; 86 hun ner zijn liberalen, 8 aanhangers van Sennyey en 10 van de uiterste linkerzijde. ENGELAND. Gedurende het laatste kwartaal hebben de inkomsten der Engelsche schatkist 594,141 p. st. meer bedragen dan gedurende hetzelfde tijdsverloop van verleden jaar. Over 't geheele jaar, dat met 1 Juli verloopen is, gerekend, is de balans niet zoo gunstig. Er is een achter uitgang van 1,811,050 p. st. op te merken. BELG IE. De te Gent uitkomende Mandre Libérale deelt mede, dat de regeeriug besloten heeft de discussie over het tractaat met Nederland be treffende het kanaal van Terneuzen tot 't volgend zittingjaar te verdagen. SPANJE. De aanval op Cantavieja wordt voortgezet; de stelling van Dorregaray is bedenkelijk. Don Carlos heeft een strafwetboek uit gevaardigd te Tolosa, waarbij o. a. de aan hangers der vrijheid van godsdienst met eeuwig- durenden dwangarbeid worden bedreigd. TURKIJE. De Sultan van Turkije heeft de begrooting goedgekeurd. De ontvangsten zjjn geraamd op 21,111,764, de uitgaven op 26,299,178 p. st., het tekort zal dus zjjn 4,587,414 p. st. SCIIIEDAJI, C Juli 1875. Gisteren is alhier op de gebruikelijke wijze herdacht de 34ste verjaardag van II. IC. H. Prinses "Wilhelmina Frederika Anna Elisabeth Maria, dochter van Prins Frederik der Nederlanden, gemalin van Z. D. II. den Prins von Wied. Volgens offlcieele opgave in de St.-Ot. van Zondag, zijn in de maand Mei in deze gemeente geboren 80 kinderen, waarvan 43 van het mannelijk en 37 van het vrouwelijk geslacht; levenloos aangegeven 4, waarvan 3 van het mannelijk en 1 van het vrouwelijk ge slacht overleden 38 personen, waarvan 18 man nelijke en 20 vrouwelijke; gehuwd zijn 21 paren. Een der omgekomen personen bij het on geluk op de Maas voor deze stad, Vrijdag jl. laat eene vrouw en vyf kinderen na; de andere is een jongeling van 17 jaren. De geredde, die verpleegd wordt in het stads-ziekenhuis alhier neemt in beterschap toe. Gisteren namiddag reed een molenwagen tussc'nen de twee caroussels door den Oost molen inbij welke gelegenheid een jongentje van negen jaar, dat aldaar stond te kijken, een wiel over zijn voet kreeg, waardoor deze gekneusd werd. Terstond bij een zijner aldaar wonende betrekkingen gebracht zijnde, werd het eerste verband gelegd en is hij later op den dag naar de ouderlijke woning vervoerd. Gisteren namiddag wilde het negenjarig dochtertje van schipper Prins, van eene schuit, liggende aan de stearine kaarsenfabriek sApollo" nan het buitenhavenhoofd alhier, op eene daar naast liggende schuit overstappen, toen zij het ongeluk had door een mistred in het water te vallen. Zekere L. Brouwer, aldaar bezig zijnde met het lossen van steenkolen, dit bemerkende, aarzelde geen oogenblik het in gevaar ver- keerende kind ter hulp te snellen, sprong geheel gekleed in het water en had het geluk het meisje van onder de schuit te halen en behouden aan den wal te brengen. De verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het hoofdkies district Zutfen, in plaats van wjjlen mr. J. Dam, zoowel voor de tegenwoordige zitting als voor het tijdvak aanvangende met den derden Maandag in Sept. e. k.zal plaats hebben op Dinsdag 20 Juli e. k. en de her stemming zoonoodig den 3 Aug. daaraanvolgende. Het Vaderland waarschuwt tegen hetgeen de anti-revolutionairen zeggen»dat het ministerie zou moeten aftredjn." Nu zij zien dat Heems kerk hun eischen niet kan inwilligen, meenen zij in troebel water .goed te kunnen visschen. De Christelijk historische mannen beginnen met gebed, maar ze deinzen niet voor minder chris telijke middelen terug. Zoowel de liberalen als het ministerie kunnen niet met de manoeuvres der anti-revolutionairen gediend zijneen coali tie met' de mannen, die eerst de conservatieven 00 R A i T. Abonnementsprijs per kwartaal-1.85. Franco per post, door het gehcele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommors- 0.10. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels. *1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat de Kohieren van het Patentregt no. 0 en 7, dezer Gemeente over liet Dienstjaar 1875/0, door den Heer Provincialen Inspecteur dor Directe Belastingen te Rotterdam, op den 3 Julij 1875 executoir verklaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering, zijn overgemaakt. Voorts wordt by deze herinnerd, dat een ieder vor- pligt is zijnen aanslag op den hij de wet bepaalden voet, te voldoenalsmede, dat, van heden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den G July 1875. De Burgemeester voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MAÏENESSE.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1