Bimieiilaiilscls Beruitsi. Kerknienws. Steieljjt Bleats, Tengevolge van groote stortvloeden hebben in Gloucestershire groote ovei stroomingen plaats. De overstroomingen in Monmoutshire veroor zaken aanzienlijke schade; 13 personen hebben daarbij het leven verloren. liet water wast nog altijd. SPANJE. Uit Miianda wordt van 44 dezer geseind: Generaal Queseda h'èeft een proclamatie uit gevaardigd, Waarin voor de provincie Alava het decreet van toepassing verklaard wordt, be trekkelijk de uitzetting der i Carlisten en de sequestratie hunner goederen. Don Cailos bezet op dit opgenblik meteene aanzienlijke krijgsmacht de stellingen van Villareal. Te Madrid is de commissie, belast met het maken van de basis voor een nieuwe monaichale constitutie, het eens geworden over de voor naamste bepalingen, welke aan het oordeel barer comittenten en aan de regeering onder worpen moeten worden. De Carlisten zijn groote troepenbewegingen begonnen naar de bergen die de vallei van Borunda beheerschen. DUITSCHLAND. Te Mülhausen en in andere omliggende plaatsen is voor de slachtoffers der over strooming in Frankrijk eene som van ruim 100,000 frs. bijeengebracht, voor het grootste gedeelte in giften van fabrikaflten en hunne ■werklieden. Toen de hof-équipage van den Keizer van Duitschland aankwam bij het posthuis te Strobl, wachtte de Keizer van Oostenrijk zijn gast reeds op. De Keizer van Duitschland naderde dien van Oostenrijk. Beide Keizers omarmden en kusten elkander tweemalen, drukten elkander herhaaldelijk de handen, spraken verscheidene minuten lang met elkan der en zetten daarna gemeenschappelijk den tocht naar Ischl voort. SCHIEDAM, 17 Juli 1875. Wjj herinneren onzen lezers, dat de ver kiezing van zes leden van den Gemeenteraad alhier, ter vervanging der, met den eersten Dinsdag van September aanstaande, periodiek aftredende leden, zal plaats hebben, ingevolge bepaling der gemeentewetop Dinsdag den 20 dezer, ten Raadhuize; van des morgens 9 tot des namiddags 5 ure. Blykens achterstaande advertentie zal door de Scherpschuttersvereèniging alhier op Zondag den 25 Juli a.s. een huishoudelijke schietwed strijd gehouden worden. Deze schietwedstrijd zal plaats hebben op de schietbaan der Konink lijke Scherpschutters van Rotterdam en aan vangen des morgens te half negen ure. De afstanden zullen zjjn 100 en 200 passen. Wjj hopen dat de belangstelling in deze nuttige zaak zal blijken groot te zijn, zoowel door een talrijke opkomst van deelnemers als toeschouwers, en vertrouwen dat het ook nu, evenmin als bij vorige gelegenheden, niet zal ontbreken aan hen, die hunne belangstelling toonen door het inzenden van pryzen. Met genoegen vernamen wij, dat reeds enkele prij zen zjjn toegezegd. Naar wij vernemen bestaat het voor nemen bij de Vereeniging aApollo" alhier, binnenkort eene uitvoering te geven ten voor- deele van de noodlijdenden door den waters nood in Frankrijk, en zal de inteekenlijst daar voor eerstdaags worden aangeboden. Wij juichen deze menschlievende poging van harte toe en hopen dat de inteekenlijst het bewjjs zal leveren, dat de "Vereeniging sApollo" .niet tevergeefs heeft gerekend op de mensch- liei endheid liarer Stadgenooten. Het Hof zal den halven,rouw aannemen voor twee weken, ingaande 16 dezer, wegens het overlijden van Z. M. Keizer Ferdinand van Oostenrijk. Op IID. dooltocht naar den Haag werd II. M. de Koningin eergisteren te Arnhem aan genaam verrast, toen zjj haar jongsten zoon, Prins Alexander, aan het station ontmoette. De Prins, bjjna geheel van zijn ziekte hersteld, had zich van het Loo daarheen begeven, om de Koningin te verwelkomen. II. M. was er diep door getroffen en de ontmoeting bijzonder hartelijk. Gisterenmiddag is H. M. de Koningin in de residentie teruggekeerd. De onderhandelingen van ons Gouver nement met de contracteerende Mogendheden, over het sluiten van een nieuw Suikertractaat, geven, naar wij van vertrouwbare zjjde ver nemen, gegronde hoop dat weldra een be vredigende oplossing zal worden verkregen. Vrijdag is de laatste pjjler geplaatst van de brug over de Eems voor den spoorweg N ieuweschanslhrho ve. Ketliel. De heer C. H. van Rhijn, candidaat tot den H. D,, heeft voor het beroep, als predikant bij de Herv. gemeente alhier, bedankt. Mnasslnis. Tot predikant bij de Hervormde Gemeente alhier, is beroepen de heer H. W. A. Verhoed, predikant te Charlois. VInardingen. Gisteren middag is alhier een jongen van '11 jat en overleden, tengevolge van het eten van een groote hcoveelheid krieken met de pitten. Den Haag. Gisteren morgen werd een Rijksveldwachter van Rotterdam naar een nabu rig dorp gezonden om een arrestant naar het huis van ariest alhier over te brengen. Onder weg vond hij gelegenheid om met een boeren wagen mede te kunnen rijden en alzoo op zijn gemaknaar het dorp te komen. Ongelukkig schrikte weidia het paard en geraakten wagen, paaid en de passagiers in het water, echter met dit gevolg dat alles nog spoedig op het droge werd gebracht. De veldwachter had even wel geen tijd te verliezen om ter bestemder plaatse te zijn en op tijd aan het station te Rotterdam te wezen, en'moest zich getroosten met het natte pak den arrestant bij aankomst aan het station alhier, Id den gereedstaanden celwagen te doen plaats nomen en zelf er achter op te gaan zitten, verheugd er nog zoo gelukkig te zijn afgekomen. Scheveningen, Woensdagavond heeft op het terras van het Groot Stedelijk Badhuis een concert plaats gehad ten behoeve van de nood lijdenden door overstroomingen in Frankrijk. Bij die gelegenheid had er ook eene inzameling plaats, die de som van f530 heeft opgebracht. Bedenkt men daarbij, dat het weder eënigszins ongunstig was, dan mag deze opbrengst aan zienlijk genoemd worden. Bij drukker bezoek toch zou de inzameling ruimer geweest zijn. De commissie over het badhuis had zich belast met de uitvoering en controle der collecte. Daar het concert ten voordeele van de gemelde noodlijdenden, door den heer Bech, kapelmeester van het muziekkorps der dienstdoende schutterij is gegeven, zal hij het ontvangen bedrag in persoon ter hand stellen aan den Franschen gezant te 's Hage. Gorincliom. Woensdag namiddag drong zekere G., een gepensioneerd militair, in een plotselingen aanval van waanzin, de pastorie binnen der R. C. kerk, joeg door zijne houding en gebaren de aldaar aanwezigen, waaronder de pastoor, doodelijken angst en schrik op het lijf en greep laatstgenoemden geestelijke, een eerbiedwaardig,hoogbejaard man, 'met geweld by de keel; eerst na de konrist der politie gelukte het deze, 'door eenige goedgezinde burgers bijgestaanzich van dien' sedert jaren 'aan epilepsie lijdendeh waanzinnige móester te maken en hem naar het politiebureau te trans porteeren. Daar werd hij een sabel machtig, en hieuw daarmede lu ach tig op een der politie agenten in, welke behendigljjk en in tijds een wellicht doodeljjken sabelhouw op het hoofd wist te pareeren. Alstoen door eenige militairen van de naastbygelegen hoofdwacht in bedwang gehouden, werd hij verder door het dwangbuis onschadelijk gemaakt. Donderdag morgen vroeg tijdig is hij onder geleide van 4 politiebeambten per rijtuig van hier naar het krankzinnigen gesticht te Dordiecht overgebracht. Voor de rechtbank alhier, stond jl. Woens dag een booze vrouw terecht, de schrik harer buurt en die voorheen reeds herhaaldelijk ter zake van misdrijf veroordeeld, thans opnieuw voor den rechter geroepen wasomdat zij bij gelegenheid dat zij met een buurman twist had, deze voorbedachteljjk een zak fijngemalen witte peper in de oogen wierp, waardoor hjj onder de hevigste pijnen tijdelijk van zjjn gezicht is beroofd geweest. De officier van justitie requireerde te dier zake een gevan genisstraf voor den ty'd van een jaar, in een zame opsluiting te ondergaan. Amsterdam. Gisteren nacht ten half twee ure ontstond brand in de Koninklijke Stoom drukkerij, die den Standaard drukt. Gelukkig werd er gewerkt. De brandweer blusehte onmiddellijk het vuur. Een boekdiukker werd door het inslaan van een ruit zoodanig aan den pols gekwetst, dat hij naar het zieken huis is vervoerd. Zwolle. Voor de rechtbank alhier werd Donderdag behandeld de zaak tegeu de tooneel- directeuren, de heerea W. J. en J. van Zuylen, te Rotterdam, beklaagd van moedwillige mis handeling van den besteller Hardink, in de opvoering vanMultatuli's «Vorstenschool" alhier. De beklaagden zijn niet verschenen. Na het hooren van de getuigen requireerde het O. M. voor den eersten beklaagden een maand eenzame opsluiting en voor den tweeden f 50 boete. De rechtbank zal a. s. Donderdag uit- spiaak doen. Zntfen. Door het Schoolwetverbond te dezer stede werd Maandag jl. 735 kinderen, die geduiende een jaar minder dan vijftienmaal de school veizuimd hadden, een pleizierreisje naar Ellecom bezorgd. Met een extratrein van vijftien waggons trok men naar Dieren en van daar in feestelijken optocht naar Ellekom. Op die wijze de kinderen te dwingen tot hetgeen voor hun eigen welzjjn noodig is, mag voor zeker een edel streven genoemd worden. ZGt.) Ned.1 Herv. Kerk. BURGERLIJKE STAND. Geboren14 Juli. Jacob, zoon vin "W. van Vliet en F. Penning, Singel. - 15. Pietcr, zoon van J. M. Stolk en B. Vlug, Broersveld. Martinus, zoon van M. Kooijrhau en P. J.'Bok's, Kreupclstraat. Overleden: 15 Juli. Anna van'de/Vèldén, oud 1 jaar eu' lO' maauden, Heerenstraat. Dorothea Emilia' Fiédriksenoud (8. weken', ;r sv ~.- t.. Beroepen* te Dclfshavfen, N. Warmolts, te Sex- bieruin. Goes, J. Riemers, te Driebergen. ■Westervoort, IJ. D. Muller Massis, te "Wichmond. Buren, (tcfez. van beioep) J. A. Barbas Jr., te Zuili- chem c. a. Zwartsluis, II. Hasselman, te den Ham. Bedankt: voor Ijlst- J. J. A. Ploos van Ainslel, te Hilversum. Aangenomen: naar Bdrkenwoude, J. A. Prins, cand. Chr. Gor. Kerk. Beroepen: te Heerenveen, G. A. Gezelle Meerburg, te Puttershoek. Bij de zich noemende Christelijk Afgescheidene gemeente te Barendreeht, Verhejj, te Katwijk aan Zee. t s -i v f -

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 2