- Biitenlaiisch Beiclten. A". 1875. Woensdag 21 Juli. M 3688. Kennisgeving. TWeg^en em Twintig-sto Jaar Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien aitt. 73 en 151 der verordening op de brandweer binnen deze gemeentevan den 22 Februarij 1860 geven bij deze kennisdatin de plaats van den heer J. YAN DER TAS, op zijn verzoek eervol ontslagen, tot Brandmeester aan despuit no, 4 is benoemd de heer Jb. HOEK Jr. Schiedam, den 17 Julij 1875. De Burgemeester P. J. YAN DIJK YAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. FRANKRIJK. De bureaux der linkerzijde hebben besloten het voorstel, om de zitting voort te zetten, tot de aan de orde zijnde werkzaamheden zyn afgeloopen, te handhaven. Zij zullen, als be sloten wordt op recès uiteen te gaan, aan dringen op het uitschrijven van partieele ver kiezingen, in de hoop, hierdoor de ontbinding vóór 15 Aug. te verkrygen. De Nationale Vergadering heeft opnieuw de Besturen der bureaux benoemd. Negen voor zitters zijn uit de rechter- en zes uit de linker zijde benoemd. Vervolgens werd eene Commissie benoemd tot onderzoek van het voorstel des heeren Malartre. Zij bestaat uit acht afgevaar digden van de rechter- en zes van de linkerzijde. De Ministers Buffet, Say, Dufaure en de Meaux verklaarden zich in dezen zin, dat de Regeering voor eene verdaging is, maar haar korter wenschl dan Malartre voorstelt Zij wil het vraagstuk der ontbinding van de Vergadering in zyn geheel laten ter behandeling, als de Kamer weder bijeengekomen is, en is hierom tegen een al te lange schorsing, v Men gelooft, dat de Kamer in de eerste dagen van November weder zal bijeenkomen. Laboulaye, een der weinige liberalen, die de smadelijke wet op het hooger onderwijs in Frankrjjk hebben verdedigd, heeft een brief ontvangen om als tegenhanger van zijn Paris fin Amérique nu te schryven een Rome en France, r ENGELAND. Ee Londen is den 18 dezer door de Cobden- club een luisterrijk banket gegeven. De heer Fransen van de Putte zeide in een toast op het banket, den gasten uit den vreemde aangeboden, dat hij behoort tot een klein volk, maar tot een, dat driehonderd jaren geleden reeds geleid werd en sedert is geleid door de gezonde regeerings- haginselen, vrjje instellingen, godsdienstige ver draagzaamheid en vrijen handel (toejuichingen). De tijd is voorbjj, waarin Holland aanspraak kon maken invloed te hebben dp Europa's politiek, maar Holland sympathiseert met de Regeering van Engeland, zijne vrije instellingen en godsdienstige verdraagzaamheid. De heer van de Putte zeide eindelijk, dat hij den maaltijd der club met genoegen bijwoonde, omdat hij van harte hare beginselen belijdt. Er bestaat te Londen sanitair toezicht op de schepen die de Theems binnenvallen. Hoe uitstekend dat toezicht (eldeis veelal slechts een fictie) wordt uitgeoefend, kau uit 't vol gende geval blijken Onlangs werd een Oostersch matroos aan boord van 't stoomschip »Serendiv" ter reede van Deptford ziek; de man bleek de pokken te hebben. Dadelijk werdTijjop last van de medische autoriteiten der haven, naar't hospitaal te Greenwich vervoerd. Doch daarbij liet men 't niet. 't Geheeie schip, met beddegoed en dl, werd door be- rooking gedesinfecteerd; al de manschappen aan boord werden gevaccineerd of gerevaccineerd, en gedurende een zeker tydperk heeft niemand der schepelingen zich naar wal, niemand van den wal zich aan boord niogen begeven, 't Gevolg van deze maatregelen is geweest, dat't ziekte geval geisoleerd is gebleven. Zóó handelt men te Londen. Zóó weert men daar de epidemièn af, die, buiten strenge voorzorg, zoo ligt een zeehaven binnensluipen. Toch zal niemand beweren, dat Londen, ter wille van overdreven sanitaire bezorgdheid, zijn handelsbelang benadeelt. Half officieel wordt het gerucht gelogen straft, dat Duitschland, Engeland en de Ver- eenigde Staten besloten hebben, een gemeen- schappelijken stap te doen, om Spanje van de Antilies te doen afzien. De Vereenigde Staten hebben het aaabod tot eene bemiddeling, dat zij in 1869 gedaan hebben, niet vernieuwd. SPANJE. Uit de berichten van de Spaansche grenzen blykt, dat de 472 Carlisten, welke by Gavamie op Fransch grondgebied overgingen, of niet tot het hoofdkorps van Dorregamy behoorden of op de gezamenlijke vlucht daarvan waren afge sneden, en in het dal van Arun waren gedre ven. Het laatste is niet onwaarschijnlijk, daar een bericht uit Barbastro,.van den 9den meldt, dat Dorregaray en de,' overige aanvoerders der Carlisten zich in Boltaria. en Ainsa bevinden en hunne positie grond "geeft om eene beweging naar Araadol te vermoeden. Een bericht uit Barbastro van den volgenden dog zegt, dat Gamandie en Dorregaray uit Ainsa naar Plan (een gehucht aan de Cinquetta, een noordelijk tak van de Conca) oprukken, vermoedelijk om-door den bergpas van Sahun in het dal van*Bènasque te komen, dat door een anderen talt van de Ginca de Ejera, door stroomd wordt. Volgens een ander tèlegram uit Madrid van den 14den was Dorregaray reeds door Sahun en Benasque votrtgedrougen, met het do zich naar Catalonie te begeven.' Met dezen mfirsch stemt ook overeen het bericht uit Bayonne dat Dorregaray de richting naar Barbastro heeft ingeslagen. Daar Martinez Campos mei de acht batal jons reeds te BenabaiTe stond, zal het dezen mogelijk zijn, Dorregaray af te wachten. Generaal Jovellar is van Sastago, aan de Ebro, voortgerukt. In de Cerdona verzamelen zich Carlistische scharen, om met zes stukken geschut de ves ting Puycerda aan te tasten. De Carlisten hebben den 18 dezer Puycerda beschoten tot des avonds 7 urende door hen aangerichte schade is gering. Om 9 uren zyn zij plotseling vertrokken. Het garnizoen ver volgt hen. DUITSCHLAND. De BeicJis-Anzeiger meldt, dat de Keizer op den datum van den aanslag te Kissingen prins Bismarck per telegraaf zijne vriendschap heeft betuigd. De eerste zitting van het Elzas-Lotharing- sche Regeeiïngs-comité is den 17 dezer, na afdoening der werkzaamheden, door den Voor zitter namens den Keizer gesloten. Uit Munchen meldt men dat de berekening wordt gemaakt, dat bij de samenstelling der kiescolleges de liberale en de ullramontaansche partyen in gelijke of bijna gelijke sterkte zijn vei tegenwoordigd. BELGIE. Het bestuur van den Antwerpschen Geu- zenbond heeft aan den Gentscben gemeente raad een adres van adhaesie ingezonden aan zyn besluit tot viering van de 300e verjaring der Pacificatie van Gent. TURKIJE. Uit Mostar is bericht ontvangen dat de Turksche regeering vruchteloos een poging heeft gedaan om de in opstand gekomen Ohristelyke dorpsbevolking over te halen, de wapens neder te leggen. Den 16 dezer zijn te Mostar twee afdeelingen Turksche troepen uit Serajevo binnengerukt. De beweging by de genoemde bevolking vertoont zich slechte op enkele kleine giensplaatsen. AMERIKA. De dagbladen deelen berichten mede van een nieuwen opstand te San Miguel, in den Staat San Salvador. De oproerige beweging is ontstaan doordien de autoriteit de openbare voorlezing van zekere herderlijke brieven had verboden. Twee generaals en vele bur gers zijn gedood, vele gebouwen uitgeplun derd en verbrand en naar berekening voor eene waarde van een rnillioen dollars aan particulier eigendom vernield. De troepen hebben den opstand onderdrukt. Een aantal oproermakers zyn gefusilleerd. Het Engelsch oorlogschip Fantome heeft een detachement mariniers in de haven van La" Union ontscheept, ten einde het garnizoen van daar naar San Miguel kon oprukken. 1 ,Xer jKT^ COURANT. o- »"J -#» (V KiD S5S ABONNEMENTSPRIJS, per kwirtnnlf 1.85. Franco por post, door het geheeie Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers0.10. BYJ11G IlU: MAKKT, E, 124. Advertentieprijs: van l10 gewone regels. 1,00. loden; gewone regci meero.lO. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. i. Mi...i..i..iili.---iiir«<ii imn-iiii -f—

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1