A".1875. Zaterdag 24 Juli 3691. BiiteiilaiiSssïs SenchEeu. joegen en Twintigste Jaarsrantr. F E A S K R IJ K. De eonstitutioneele commissie heeft den 21 dezer verschillende amendementen aangenomen, van welke het belangrijkste aan de tegenwoor dige vergadering de macht toekent om, voor de aanstaande verkiezingen, de tusschenruimte van tijd vast te stellen, die de benoeming der onaïzetbare senaatsleden van de afzetbare af scheidt en die tevens het tijdstip der verkie zingen voor de Kamer van Afgevaardigden aanwijst. Deze bepaling heeft ten doel de ont binding nog vóór het einde van dit jaar mogelijk te makenzelfs dan als de wederbijeenkomst der Kamer op een nog lateren datum als het einde van October vastgesteld wordt. Het totaal der inschrijvingslijst van Mevr. Mac-Mahou voor de overstroomden, door het Journ. O/Jic. openbaar gemaakt, bedraagt ruim f2,530,500 fr. Bij de betaalmeesters was gestort ruim 5,879,700 fr.de 15de lijst van le Temps verhoogt de inschrijving bij dat blad tot ruim 226,000 fr. Te Parijs heeft zich een maatschappij gevormd, bestaande uit Engelschen en Span jaarden, die geen geringere onderneming tot stand willen brengen dan het boren van een tunnel tot verbinding van Europa met Afrika. Men beweert, dat de voorloopige onderzoekingen de gunstigste resultaten hebben opgeleverd. Vol gens het gemaakte ontwerp zal de tunnel aan vangen bij Algesiras, tusschen die stad en Tai ifa, en in een rechten lijn loopen naar een punt tusschen Ceuta en Tanger, op de kust van Marokko. De lengte van den tunnel zal bedragen 44,139 Parijsche voet. Men zal slechts op een diepte 1630 voet beneden den bodem der Straat van Gibraltar behoeven te geraken en derhalve onder gunstiger voorwaarden het werk kunnen aanvangen dan met den tunnel ter verbinding van Engeland en Frankrijk zal moeten geschie den deze tunnel zal 2620 voet diep onder den zeebodem geboord moeten worden. Geeft de maatschappij zeer gunstige uitzich ten te dezen aanzien, betreffende de rentabiliteit der onderneming, op grond van het vermoedelijk verkeer, enz., bewaart zij aanvankelijk een zeer voorzichtig stilzwijgen. ENGELAND. Lord Stratheden heeft den 21 dezer in het Hoogerhuis medegedeeld, dat hij Maandag a. de aandacht van het Huis zal vestigen op de eensluidende nota van Oostenrijk, Duitschland en Rusland over de handelsovereenkomsten met de Donauvorstendommen. Hf zal eene resolutie voorstellen, waarbij wordt verklaard, dat het huis het met de regeering omtrent de onwettigheid dier overeenkomst eens is. Geen ïfdoende maatregelen schijnen daartegen ge nomen te zijn, en dit is te betreuren. Gemelde lord wil voorkomen, dat er een definitief tractaat met de Donau-vorsteudommen,geslotca wordt, of ia alle geval het sluiten van een zoodanig tractaat vertragen. v Het lagerhuis heeft de bill, strekkende tot het verbenen van concessie1 voor den bouw van eeu tunnel onder het Kanaal, tusschen Dover en Calais, by derde lezing, aangenomen. Tot het banket, door den lord-mayor van Londen te geven, zijn 56 burgemeesters uitgenoodigd17 hebben,aangenomen, 22 be- daukt, de overigen nog niet geantwoord. Aide Duitsche burgemeesters hebben bedankt, voorts die van Boulogne, Weenen, Piaag, Bern, Napels, Milaan, Genua, Madrid en Kopenhagen. De inboorlingen van Pendschab alleen hebben 20,000 p. st. beschikbaar gesteld om den pi ins van "Wales een vorstelijke ontvangst te bereiden. Het blijkt bovendien dat velen hun gaven voor dit doel geofferd hebben, zonder dat zij het geluk zullen hebben h^u geld goed be steed te zien. Bedriegers makjm vau de gele genheid gebruik om de onnoozele bevolking geld af te zetten. Iets dergelijks gebeurde daar te lande meer. In Jacobs «Western India" wordt een geval meegedeeld, dat een oplichter in den naam van de Koningin van Engeland op vele dorpen een oorlogsbelasting hief met geen anderen geloofsbrief gewapend, dan de etiquette van. een «Mixed-Pickles-Üesch," Van 4120 Juli zijn 30 schepen door het Suez-kanaal gegaan, de ontvangsten be droegen 630,000 fis. of 45,100 frs. minder dan in de vorige tien. dagen. ITALIË. Na de sluiting der zitting van het Italiaansche parlement heeft de grijze volks tribuun Guiseppe Garibaldi zich naar Civita Vecchia begeven en met zyn gezin en gevolg intrek genomen in de villa Lucchesi, gelegen aan den weg naar de warme baden, die hij wenscht te gebruiken. Welk een weerklank de naam van Garibaldi in alle Italiaansche harten opwekt bleek weder niet alleen bij zijn komst te Civita "Vecchia, alwaar hjj met de hartelijkste eerbewijzen werd ontvangenmaar wordt iederen dag nader bevestigd door de ontelbare bezoekeis die van heinde en ver komen opdagen om den kluizenaar van Caprera te zien, die zooveel voor de be vrijding van zijn land heeft gedaan. Uit de naburige plaatsen komen muziekkorpsen hem ovaties brengen, o. a. het beroemde korps van Corneto, dat op alle feesten bijna als onmis baar wordt beschouwd. Uit Tolfa, Sutri en alle etrurische plaatsen op een afstand van vijf mylen in den omtrek begeeft men zich in optocht naar Civita Vecchia. De oude helden die aan de gevechten tot bevrijding van het land hebben deelgenomen, de pompiers, enz. enz., allen trekken naar de villa Lucchesi, klappen in de handen, willen hun held zien en eenige woorden uit zijn mond hooren. Geen wonder dat zich dit jaar te ,Civita Vecchia meer badgasten bevinden dan in vorige jaren. De onbeduidende vuui werken, die anders des Zondags worden afgestokenhebben thans en veel aanzienlijker kaïakter verkregen; er worden banketten eu diners gehoudenfeestc- heden van verschillenden aard brengen afwis seling in de eentonigheid alles ter eere van Garibaldi of tengevolge \an zijn verblijf aldaar, en als iets bijzonders wijst men elkander een schip aan, waarmede men onderstelt dat hij naar Caprera zal terugkcoren. Een punt van overeenstemming bestaat er voor het oogenblik tusschen den ouden repu blikein en den driedubbelen kroondrager op het Vatieaan, nl. dat zij op dezelfde wijze de baden gebruiken. Garibaldi gebruikt de baden niet in het bad van Trajanus zelf, dat op een hoogte is gelegen, maar dagelijks wordt in vaten het noodige water naar de villa Lucchesi ge voerd, zoodat Garibaldi in zyn kamer een bad kan nemen. Iederen avond neemt de spoortrein een vat van hetzelfde water mede naar Rome ten behoeve van den Paus, die zich aan dezelfde kuur onderwerpt als zijn tegenstander. Misschien is het een goed voorteeken dut beide zich baden in de wateren van Trajanus. Men zegt dat Garibaldi na een verblijf van drie weken weder naar Caprera zal vertrekken en van daar niet zal terugkeeren alvorens dit in het belang van zijn plan omtrent den Tiber noodig is. Zooals men weet is de kwestie, dat de regeering indien de kamer haar daartoe de middelen verschaft de rente en de aflossing van 30 millioen op zich zal nemen, indien eenige maatschappij of vereeniging van bankiers die zal willen ieenen. Er bestaan dus twee bedenkelijke ind ons. DUITSCHLAND. Keizer Wilhelm wordt op den 10 Aug. a. s. op het kasteel Babelsberg van zijne badreizen terugverwacht. De voortvluchtige redacteur der Qermania, met name Paul ICosiolekis door de recht bank wegens herhaalde beleedigingen der ministers, tot eene gevangenisstraf van zes maanden en in de kosten van het proces ver oordeeld. Vau de beschuldiging van majesteits schennis is hij daarentegen vrijgesproken. De eisch van het 0. M. was achttien maanden gevangenisstraf. TURKIJ E. De Russische consul-generaal is uit Cettinje te Ragusa aangekomen. Te Juvala (Montenegro) is eene volks vergadering gehouden, naar aanleiding van de voorvallen in Herzegowina. Het is de ernstige wil der regeering van Montenegro, om de deelneming der Montene- grynen aan den opstand zooveel mogelijk tegen te houden, maar het is de vraag, of haar dit, vooral bij het voorbijtrekken der uit Monastir aanrukkende Turksche troepen, mogel'yk zal zijn. COURANT. AnONNHMtNTSmus, per kwaitn.il1.85. Franco per post, door het geheele Ryk - 2.50. Afzonderlijke nommers - 0.10. BUK EAU: DIABHT, E, 124. Advertentieprijs: *au i—10 gewone regels, f LOO. Iedere gewone ïegel meer,- 0.10. Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1