A". 1875. J& 3695. BiuIbuMscIb BericMei TraMjat iaplljls, ritguM IMag. vrijdag 30 Juli. Negen ea T\viutigste Jaargang. EN GELAND. In het Lagerhuis heeft de heer Adderley een bill ingediend, waarbij de bevoegdheid van het Gouvernement, om onzeewaardige schepen het uitloopen te beletten, wordt uitgebreid. De heer Roebuck gaf te kennen, dat hij tegenover het Regeerings-ontwerp dat van den heer Plimsoll zal verdedigen. De bill werd hierop voor de eerste maal gelezen. De tweede lezing is tegen Vrijdag aan de orde gesteld. Den 27 dezer heeft er in de Oost-Indi sche dokken te Londen een meeting van zee lieden plaats gehad en Donderdag zal er op Trafalgar-Square een volksvergadering gehouden worden, als demonstratiën ter gunste van de edele bedoelingen vau deu heer Plirnsoll eu ter afkeuring van de gedragslijn der regeering ten opzichte van de bill omtrent de handels vloot. Voor de feesten, die de Lord Mayor van Londen zijn binnen- en buitenlaudsche broeders aanbiedt, worden groote toebereidselen gemaakt. Yoor het bal, dat in Mansion House gehouden zal worden, zijn 4000, voor do avondpartij 8000 uitnoodigingen verzonden. Aan het diner zullen zaovelen deelnemen als de ruimte van de zaal gedoogt. Van de Duitschers zal niemand komen, waarschijnlijk omdat de prefect der Seine, wien de Lord Mayor een hoffelijkheid te vergelden heeft, de meest bevoorrechte van 't feest zal zijn. Het huis Schultze en Mohr te Londen, dat voornamelijk op Indië handelt, heeft zijn betalingen gestaakt. De passiva, die op 300,000 p. st. geschat worden, -zijn voor het grootste gedeelte gedekt. Te New-York is het goud-agio verhoogd tengevolge van het faillissement der heeren Deincan Shemzat en Cie. Het passief bedraagt 5 milliöen dollars. De berichten omtrent de weersgesteldheid in Engeland zijn veel beter dan den laatsten. tjjd vernomen werden. Tengevolge der vele regens is o. a. op Jersey in hevige mate de aardappelziekte uitgebroken. F B A S K It IJ K. De beraadslagingen over het wetsontwerp aopens den Senaat zijn hervat. De regeeriug aide eene nieuwe redactie voor op art. 44, ivolgens welke de bijeenkomsten der kiezers voor den Senaat overeenkomstig de wet van 1868 op de vereenigingen, zouden plaats hebben. Na een kort debat tusschen den minister Buffet met den heer Christophle, is het artikel 4''raat 601 tegen 20 stemmen aangenomen. Vervolgens is ook art. 15 aangenomen, met 479 tegen 133 stemmen, volgens hetwelk de schatkist de somma van 1 franc 25 centimes per mijl als schadeloosstelling aan dé kiezers betaalt Ook werd de vereenigbaarheid van- ambten of bedieningen met het mandaat van ÏÏUJR3EA1J: MARKT, E, 134. senator aangenomen, behalve in sommige geval- j len die opgenoemd zullen worden. Ten slotte heeft de Nationale Vergadering besloten Maandag a. s. tot de derde lezing over te gaan en Donderdag de permanente commissie te benoemen, die de Kamer, gedurende hare vacantie, te Versailles zal vertegenwoordigen. De Nationale Vergadering heeft de crediet- wet ten behoeve der opera aangenomen. Officieel wordt gemeld, dat de overstroo mingen in Zuid-Frankrijk voor 75 miilioen schade hebben aangericht. De Sultan van Zanzibar zal voor zijn ver trek naar huis een maand de gastvrijheid ge nieten van den Khedive en ook een bezoek brengen aan Jeruzalem en Mekka. DUITSCIILAND. Luidens een schrijven uit Berlijn zullen de militaire herfstoefeningen, die geregeld ieder jaar in Duischland plaats hebben, dit jaar voor de eerste maal met eene revuevan Keizer Wilhelm over de Duitsehe vloot verbonden zijn. Die revue zal den 23 Sept. a. s. bij gelegenheid van het groote Kaisermanöver te Rostock, op de reede van Warnemünde plaats vinden. De Augsburger Allg. Ztg. meldt, dat de domproost Hohn te Wurzburg, naar het zeggen van Wiirzburger bladen, wegens zijne bij ge legenheid der verkiezingen herhaaldelijk uitge sproken liberale overtuiging, door den bisschop ter verantwoording geroepen en in zijn ambt geschorst is. De Allg. Ztg. zegt naar aanleiding daarvanmocht dit bericht zich bevestigen dan zal de Beiersche regeering wel niet mogen dralen om met kracht tegen deze onverant woordelijke beperking der kiesvrijheid en tegen deze inmenging van het geestelijk gezag op staatkundig gebied op te komen. Ook in Baden velt de «Gulturkampf" zijn slachtoffers. In de gevangehis te Offenburg bevinden zich tegenwoordig 6 priesters. Te Triberg zit er 4, te Merbach 6, te Vullingen 4, te Mannheim 2, te Karlsruhe 4, in Waldshut 3, te, Wurzburg 4, enz. Van ultramontaansche zijde wordt sedert lang de landverhuizing uit Duitschland naar Amerika bevorderd. In de havenplaatsen, als Hamburg, Bremen, Antwerpen, Liverpool, zijn agenten aangesteld en anderen te Niemv-York en Baltimore, die de daar aankomenden in ont vangst nemen. Die agenten zijn kenbaar aan een kruis en anker, dat zij op de borst dragen. Als een staaltje van de ontwikkeling der Ultramontaansche kiezers in Beieren kan worden meegedeeld, dat in een der districten van Mun- chen 405 stemmen werden uitgebracht, waar van 96 in liberalen en 309 in Ultramontaanschen geest; van deze 309 kiezers konden echter 207 niet schrijven. Te Dresden heerscht groote verslagenheid tengevolge van het plotseling verdwijnen van den bankier Richard Beek» afgevaardigde voor den Landdag en lid van den Gemeenteraad aldaar. Kwade praktijken, welke na zijn vertrek aan den dag zijn gekomen, zullen tengevolge hebben, dat verschillende iudustvieele onder nemingen, aan wier hoofd Beek geplaatst was, zware verliezen zullen lijden. De actiën in de Hanichener Steinkohlenbauverein zijn dan ook in weinige dagen 37 pCt. gedaald. O O S T E N RIJ K. De ofïicieele Wiener Abendpost van 26 dezer bevestigt, dat de rijksregeering aanzienlijke buitengewone kredieten voor het departement van oorlog noodig acht. De aan te vragen sommen zijn echter niet alleen bestemd tot afschaffing van de vermelde Uchatius-kunonnen voor de artillerie, maar ook tot verbetering van de voeding en huisvesting der troepen in het algemeen, alsmede tot verscheiden andere noodzakelijke militaire doeleinden, Gemeld or gaan voegt er bijdat het hoofdcyfer van bedoelde kredieten nog niet kan opgegeven worden, maar dat de latere openbaarmaking van het gemeenschappelijk budget van oorlog het bewijs zal leveren, dat de rijksregeering bezuinigd heeft, wat maar eenigszins is kunnen bespaard worden, en zij alleen liet volstrekt ncodige vordert. T U It K IJ E. De Porte heeft dezer dagen, in eene door haar aan de mogendheden gerichte circulaire, de verzekering gegeven, dat zij zich volkomen in staat gevoelt, om de orde iu.de Herzegowina te herstellen. Volgens de Bohemia heeft de Porte echter die verzekering vergezeld van de verkla ring, dat daartoe krachtdadige maatregelen zullen vereischt worden, omdat het de insur- genten in de Herzegowina hoofdzakelijk te doen is, om vrijdom van alle belastingen. De Rumenische minister Majoresko is te Berlijn gearriveerd om de onderhandelingen met de Rumenische spoorwegmaatschappij voort te zetten. SPAN JE. De Qaceia meldt, dat 800 Garlisten, waar onder verscheidene bendenhoofden, in Catalonie en de Maeztrazgo in onderwerping zijn, ge komen. In de olïicieele kringen te Madrid wordt het bericht der liberale bladen tegengesproken, betreffende de waarschijnlijkheid eener wij-- ziging van het kabinet. De Carlisten zijn uit Prats de Llusanesi (Catalonie) vefdrevén. Eene Carlistische depêche uit Bp,ttrg-Ma- darne van 27 dezer meldt, dat generaal Saballs de Alphonsistische troepen onder Arrondo heeft geslagen. Laatstgenoemde, die al zijne cavalerie verloor, is in den omtrek van Vich ingesloten. Veel Alphonsistische gewonden zijn naar Puy- eerda vervoerd, werwaarts ook Martinez Campos gevlucht zou zijn. COD Abonnementsprijs, per kwartaalf '1.35. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afionderlijko nommers- 0.10. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- 0.-10. Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal terekend.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1