Geinmile Bericlittii, mede tot do verbetering van het allergewichtigst orgaan, land- en zeemacht." Hij verzoekt de brieven of kaarten van instemming te zenden aan. zijn adres, Wagenstraat no. 45 te 's Hage of aan den luitenant-generaal Knoop aldaar, of aaa den president der Utrechtsche vcreeniging tot verspreiding van kennis aangaande de landverdediging, dl*. Schubart te Utrecht. De heer Tak yan Poortvliet zal in Augustus a, s. eene reis maken door het district Zutfen, teneinde nader kennis te maken met de be woners. Door eenige der aanzienlijkste kiezers te Willemstad (district Breda), is een adres van gelukwensching en sympathie gericht aan den heer Tak, naar aanleiding van zijn verkiezing te Zutfen. (W. r. d. D.) De Stad Middelburgwelke Maandag voor het eerst den geregelden dienst van Sheerness op Vlissingen vervulde, vertrok te 10.45 's avonds en kwam 's ochtends te half zeven aan. liet schip had dus l'A uren reis. Bij het derailleeren van twee spoorwagens tusschen HoogezandSappemeer en Zuidbroek hebben 3 dames vrij ernstige kneuzingen be komen; een dezer, ruim 70 jaar oud, is zelfs helaugrijk verwond. Aan het muziekfeest te Namen op laatst leden Zondag namen 222 muziekgezelschappen uit Belgie, Nederland en Frankrijk deel. Te zamen telden zij ruim tien duizend executanten, zoowel zangers als beoefenaars van instromen- V 0 tale muziek. Sckevcningen. Het Roomsch Katholiek parochiaal armbestuur en eenige bewoners van villa's alhierhebben bij den gemeenteraad J bezwaren ingebracht tegen de ontworpen richting van don spoorweg naar de badplaats. 1 Z. K. II. Prins Albert van Pruisen en -j zijn gemalin, sedert eenige dagen in deze gemeente verblijf houdende, werden gisteren ochtend te 10 uren vereerd met een aubade van het muziekkorps onder leiding van den kapel- j meester Becht, dat daartoe in groot tenue op het terras van het badhuis geschaard stond. De muziek voerde verschillende nommers uit. - De Pruisische Prins gaf in vleiende woorden zijn dank te kennen voor dit huldeblijk. leiden. De inwijding van het gedenk- i teeken, aan prof. ICaisers nagedachtenis gewijd, zal op Woensdag 1 i Aug. te drie uren aan de t sterrenwacht plaats hébben bij gelegenheid van het Astronomen-congres alhier. Aan de oud-studenten der Leidsche hoog- gesehool in Zuid-Afrika is dezer dagen door de regelingscommissie der reünie een antwoord verzonden. 3 Dordrecht. Maandag namiddag is alhier het 7jarig dochtertje van mevr. de wed. W. P. S., verschrikt van een bladenden hondvan de s Vriezebrug in de Spuihaven gevallen. Een per soon is er nog bijgesprongen, maar hij kon het kind dat reeds weggezonken was, niet meer .vinden, zoodat het vervolgens met behulp eener dreg is opgevischt. Iir de garnizoeris-infirmerie ingebracht, heeft mén alles wat de kunst ver mag beproefd, om de levensgeesten op te wek ken, doch tevergeefs. Dlrlisland. Een gezin van twaalf personen .is ernstig ongesteld geworden door het ge bruik van »haché,o waarvan het vleesch, na zes dagen koel gestaan te hebben, schimmel- woeker bevatte. Al de zieken zijn hersteld. /- Wijk nan Zee. Den 20 dezer werden van j y het strand twee waterhoozen waargenomen. Het zeldzame natuurverschijnsel vei toonde zich in het zuidwesten, schijnbaar op een af- stand van een paar duizend nieter van liet ^strand. "Vooral het gezicht der meest nabljzijnde zuil •'•was prachtig. Zij liet als een cylïndervormige kern zien, die draaide om haar as, en dreef bij den zuidwesten wind langzaam noordoostwaarts naar het stiand. De electrische wolk, waaruit de aanvankelijk kegelvormige hoos nederdaalde, eer zij de zee of, naar 'twel scheen, het door haar aange trokken zeewater haai* ontmoette, werd na haar ontlading over ons dorp gevoerd en ontlastte bij helderen zonneschijn nog een weinig regen. Bij de oplossing dor hoos werd geen geluid of bliksemlicht waargenomen, mogelijk door te verren afstand van do plaats der waarneming en de buiten de genoemde wolk nogal blanke lucht en den hekleren zonneschijn. Amsterdam. Jl. Din«dug is door stemge rechtigde aandeelhouders der Nederiandsche Handelmaatschappij herkozen: de heer J. van Eik als commissaris en gekozen tot plaatsver vangend commissaris de heer mr. N. II. s' Jacob. Oostenrijk. Dinsdag morgen is een spoor wegarbeider, J. v. B.een oppassend man, bezig zijnde den weg schoon te vegen, door den spoortrein van Eindhoven naar Rotterdam overreden. Hij werd letterlijk verbrijzeld. liet verminkte lijk werd aan 't station gebracht en geschouwd. De ongelukkige leed meermalen aan epilepsie. De machinist poogde nog den trein te doen stoppen, doch 'twas te laat. Tiel. De woning van den heer II., griffier van het kantongerechtwas onbe heerd gelaten. Eene vrouw, belast toezicht te houden op vogels en bloemen, vond dezer dagen, in het huis komende, alles 't onder ste boven. Gebroken glazen, leege ilesschen, stukgesneden behangsels enz.vertoonden zich aan haai* oog. Van een en ander werd aan de politie aangifte gedaan. Tengevolge daarvan zijn vier jongens, van 914 jaren, waarvan één reeds vroeger met de justitie kennis maakte, in hechtenis genomen. De daders hebben bekend. Middelburg. De Vereeniging ter bevor dering van Fabriek- en Ilandwerksnijverheid in Nederland zal op Woensdag en Donderdag *1*1 en 12 Augustus e. k. voor de 24ste maal in algemeene vergadering bijeenkomen en dit maal te dezer stede, in een der lokalen van het schuttershof »De edele Handboog." Onder scheidene voorstellen, zoowel van het hoofd bestuur als van de afdeelingen, zullen op dit congres in behandeling komen. Aanstaande jaar, in *1876, zal de vereeniging te Amster dam haar 25jarig bestaan feestelijk herdenken. Waarde. De Kerkeraad* der Hervormde gemeente heeft den 22 dezer een weduwe met vier kleine kinderen, waarvan een voortdurend ziek is, uit het armhuis en op straat gezet. Het gezin is door den predikant opgenomen en wordt in diens huis liefderijk verpleegd. Volgens de Qoessche Courant, aan wie dit be richt ontleend wordt, heeft de Kerkeraad op het gediag dier weduwe s officieel niets, maar officieus veel aan te merken". Mnastricht. Het *14e taal- en letterkundig congres zal alhier worden gehouden op den 24 25 en 20 Augustus a. s. De congresleden zullen den 23 des middags plechtig ontvangen worden. De algemeene vergaderingen zullen plaats hebben op het plein van het Raadhuis, die der afdeelingen in de stadsconcertzaalin de raadzaal en in de burgemeesterskamer. De feestelijkheden zullen als gewoonlijk bestaan in muziekuitvoeringen, tooneelvoorstellingen illumination, diners, een tocht door den St. Pietersberg enz. Een deel van Zwitserland wordt nog altijd geplaagd door de sprinkhanen; Maandag is te Vinelz de schoolmeester aan het hoofd der jeugd uitgetrokken tot een verdelgingstocht. Het middel heeit weinig gebaat. De geleerden stellen voor liet land onder water te zetten, ten einde tie ontwikkeling van eieren in den grond te verhinderen. In Mississippi heeft men dit laatste middel met goed succes aangewend. De hagelbui van 4 dezer heeft in het Zwitseische kanton Genève voor vijf millioen fiancs schade veroorzaakt. In Crystal-Palace te Londen is jl. Zater dag een geitententoonstelling gehouden. De eerste die Engeland ooit aanschouwde. Baden is, naar de Fransche dagbladen mededeelen, thans, in plaats van eene schit terende badplaats, een somber, verlaten oord. Als een voorbeeld van den ellendigen toestand verhaalt de Figaro, dat eene Russische prinses, welke Baden niet bezocht had sedert *1869 en niets wist van de verandering, welke het onder gaan had, daar aankwam evenals in de dagen van ouds, met eene halve ladina kisten en koffers. Den eersten dag vau haar verblijf ver anderde zij zesmaal van toilet; den tweeden ia het geheel niet meer; den derden bleef zij t'huis in een ouden ochtendjapon en den vierden reisde zij af. Kapt. Boy ton gaf verleden week eene proeve van zijne bekwaamheid iu het verrichten van allerlei bewegingen in zijn bekend waler- costuum. De Londensohe stoombootmaatschappij had een vloot van stoombooten verzameld tot ontvangst van toeschouweis, waaronder de Hertog van Teek, de Hertog van Mecklenburg- Slrelitz enz. De tocht van kapt. Boytou was van Westminster naar Richmond. Ten *1 ure ging hij te water; voorafhad hij aan de menigte, die uit duizenden bestoud, alsmede aan de Parlementsleden op de kade verzameld, ge legenheid gegeven zijn toestel, door hem in het water gebezigd, te beoordeelen. Behalve de stoombooten, waren er ontelbare kleine booten op de rivier, zoodat de Theems tusschen Westminster en Richmond een treffend schouw spel opleverde. Na te 2 uren aan boord vun de stoomboot Victoria eenige oogeublikken te hebben vertoefd, zette de kapt. zijn tocht voort onder het spelen van de muziek, het wapperen van vlaggen en zelfs het lossen van geschut als welkomstgroet. Te Richmond toonde hij zijne behendigheid door niet stukkeu hout en andere voorwerpen, hem van boord toe geworpen, een klein vlot te bouwen, een bief stuk te braden en dit met een fieseli bier te nuttigen. Middelerwijl hadden zich vijf andere peisonen in costuum te water begeven. Een daarvan was de uitvinder, de heer Merriman; de anderen waren Engelschen, die een eerste proef namen. De verrichtingen, die kapt. B. vei der volbracht, zijn te veel om te noemen. Ilij begaf zich op de terugreis verscheidene malen van de stoomboot te water en kwam, zonder eenige vermoeienis te toonen, te West minster terug, nadat het hein gelukt was den toeschouweis een volkomen vertrouwen in het gebruik van het watercostuum in te boezemen. De wereldberoemde oude boekdrukkerij van Plantin te Antwerpen, een waar kunst museum, is met al have schatten verkocht ge worden aan den staat voor 1,200,000 fr. Het schijnt dat de eigenaar, de heer Moretus, die vijf of zes miilioen had kunnen krijgen in het buitenlandzijne drukkerij voor minder prijs heeft afgestaan op vooi waarde dat de collectie in haar geheel in Antwerpen blijve. Een zeer elegaut gekleede dame werd dezer dagen in liet magazijn van het Lóuvre betrapt op een handige manoeuvre met de voeten, die haar zeker reeds meermalen gelukt was, maar nu ontdekt werd omdat men haar om de een of andere reden verdacht en be spiedde. Bij het bezichtigen van eenige stukken kostbaren kant, liet zij er een behendig op den grond vallen en verborg het met een dor voeten in den schoen van den andere. De juffrouw had zich voor deze industrie een zeer doel treffend paar schoenen aangeschaft. Masch, een paardendranh "Volgens het Journal de la Société agricole du Brabant vindt

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 3