A". 1875. Woensdag 4 Augustus. JS 3698. EnitenlanflscïiB~BeFii!litea. K TV e g- e n on Twintigste Jaargranff. e li n i s g evm g. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam F K A N K R IJ K. Na eerst verschillende kredieten te hebben toegestaan, waaronder ook dat nopens de ten toonstelling te Philadelphia, heeft de Nationale Vergadering het verdere deel harer zittiDg van jl. Zaterdag gewijd aan de behandeling van het ontwerp van den heer Tallon nopens het onderzoek der geloofsbrieven van de departe mentale raden. Bij de eindstemming over het ontwerp in zijn geheel, welke nog in deze zitting volgde, ver klaarden zich 372 stemmen voor en 350 tegen de wet, krachtens welke het onderzoek der ge loofsbrieven thans alleen bij den Raad van State berust. De Kamer heeft het ontwerp tot het aanleggen van een onderzeeschen spoorweg tusschen Frankrijk en Engeland aangenomen met 559 stemmen tegen 73. Vervolgens heeft de Kamer het ontwerp op den Senaat bij de derde lezing goedgekeurd en besloten Dinsdag een vóór- en namiddag-zitting te houden, en zoo noodig ook Woensdag. Er is oneenigheid uitgebroken onder de clericale kringen te Parijs met betrekking tot de kerk op Montmartre. De kardinaal verlangt, dat zij onder de oblati zal worden gesteld, waartoe zij behoort; de Jezuïeten willen ze aan hunne orde brengen. Waarschijnlijk zullen de Jezuïeten hun wensch vervuld zien. Zoo er nog geen groote voortgang met den bouw wordt gemaakt, is dit toe te schrijven aan de om standigheid, dat vele architecten van oordeel zijn, dat de berg te veel ondermijnd is om er op te bouwen. Ook het geld komt spaarzaam binnen: van de 15 millioen francs, die noodig zijn, is nog slechts 2 millioen bijeengebracht. Het rapport' van den heer de Lesseps uitgebiacht in de algemeene vergadering der aandeelhouders in de Suez-maatschnppjjgispt in zeer sterke bewoordingen Engeland, en beschuldigt jt een groot belang der scheeps- reeders aau een diplomatieke intrige ten offer te brengen. In de Engelsche afdeoling van de Geogia- phische tentoonstelling te Parijs bevindt zich o. a, de facsirniló van een 'curieuse kaart, de oudste, die in Engeland vervaardigd werd. liet is een wereldkaart van 1152 en bevat, met een zonderlinge mengeling .van mythologie en Christehjken godsdienst, alles wat de bewoners van de eilanden op dat tijdstip van de aarde kenden. Jeruzalem is het middelpunt van 'de aarde, en boven de H. Stad is de Christus afgebeelddie zijn licht laat stralen over het Heelal; in elk land ziet men een teekening, waarop de beroemdheden van het land zijn afgebeeldaan de kusten van de Roode zee die natuurlijk scharlaken rood is gekleurd, ziet men Bileam met zijn ezel praten; uit de Middellandsche zee duikt de Syrene op, en Charybdis steekt zijn vreeselijken-rmiil toe aan Scytla. Kleine roode barricaden moeten de Thermophylen beduiden, en een verward net van zwarte strepen duidt de plaats aan van het Labyrinth. Iets verder staat Jason, met zijn gouden vacht, te praten met den H. Angustinus, en de Apostelen gaan zeer gezellig op en neer met de Cyclopen. Kleine kolommen, die de zuilen van Hercules moeten verbeelden, sluiten deze fabelachtige wereld af. ENGELAND. Het hoogerhuis heeft de bill, betreffende het verleenen van concessie voor den bouw van een tunnel onder het Kanaal, bij derde lezing, aangenomen. In het Lagerhuis heeft jl. Vrijdag de tweede lezing der bill op de handelsvloot plaats gehad. Luidens den Manchester Guardian heeft de jongste zending van den Britschen gouver neur te Cape Coast Castle, op de Westkust van Afrika, bij den Koning van. Porto Novo, om dezen over te halen voortaan geene menschenoffers meer te doen, aan het doel beantwoord. Gemelde Vorst heeft de afschaffing dier offers in zijn land toegezegd. De Daily Telegraph maakt melding van geruchten uit Berlijn, volgens welke er onder handeld zou worden tusschen de Duitsche regeering en den hertog van Edinburgh over het afstaan door den laatstgenoemde van zijne rechten op het hertogdom Coburg. De prins zou zijn successie-recht afstaan tegen betaling van 80,000 p. st. rente, en Coburg zou bij het Duitsche Keizerrijk worden ingelijfd. Tot deze schikking zou de Czaar reeds zijne goedkeuring verleend hebben. Naar het Protestantsche Engelsche week blad The Doch zegt, wordt in welonderrichte kringen verzekerddat dePaus vijf nieuwe kardinaals in petto heeft, welke alle vijf de verplichting op zich genomen hebben, by het vacant geraken van den Pauseljjken Stoel, voor kardinaal Manning te stemmen, Deze zullen, met de overige stemmen, waarop men reeds rekenen kan, een meerderheid vormen in het college van kardinalen ten gunste van Manning, en zoo zijn verkiezing tot Paus verzekeren'. Zit hij eenmaal op den Heiligen Stoel, dan zai hij ongetwijfeld al wat in zijn vermogen is, doen, om een algemeenen oorlog op het vaste land te doen ontvlammen, in de hoop, in de algemeene verwarring het wereldlijk gezag van het Pausdom te kunnen herstellen. Sir Mozes Montefiore, de grijze maar wakkere voorstander van de belangen der Israë lieten, is te Jeruzalem aangekomen. Het jaar 1872 was zeer noodlottig voor de Engelsche schepen en manschappen op zee doch n 18731874 gingen nog 582 schepen verloren en leden 3204 personen rneer schip- bieuk dan ia '1872. In 1872 verloren het leven nabij de kust, 590, op verre zeeën 1892 en van schepen die vermist zijn: 1214, te zamen 3696 personen. In .1873 waren de respectïeve getallen: 506, 4013, 2301, te zamen 690Ó personen. Niemand heeft terechtgestaan voor al die duizenden die omkwamen. 4051 schepen leden schipbreuk of trof het een of ander nood lottig toeval, zonder dat iemand er het leven bij verloor. In strijd met de verwachting, ge grond op de nieuwe wetgeving, is het leven op zee gevaarlijker dan vroeger. DÜITSC1ILAND. Men verzekert, dat de barmhartige zusters, alsmede de schoolzusters, tengevolge van be komen last uit Rome, de provincie Silezie niet voor goed verlaten, maar zich daarentegen aan het staatstoezicht, gevorderd bij de kloosterwet, onderwerpen zulten. De vorst-bisschop van Breslau, dr. Eórster, heeft thans aan den opper-president vaa Silezie, in overeenstemming met de bepaling der wet, andermaal van bet beroepen van eenen priester bij het bestuur der geestelijke inrichting aldaar kennis gegeven. Kulmer, bisschop voor Posen, en Brandt, groot-decanus voor het graafschap Glatz, heb ben aan de overheid bekend gemaakt, dat zij willen medewerken tot uitvoering der wet op de kerkelijke goederen. In Pruisen is een nieuwe wet op de besmettelijke veeziekten ingevoerd. Ieder wiens vee of hond aan eene in de wet genoemde ziekte lijdt, of daarvan wordt verdacht, moet onmiddellijk bij de politie aangifte doen. Op het verzuim daarvan staat eene boete van 50 tot 150 mark, of 3 tot 6 weken gevangenis straf. Wie Sanger dan 24 uren met de aangifte wacht, verliest tevens alle aanspraak op ver goeding. In Kevelaar wordt zeer geklaagd, dat er, in vergelijking van andere jaren, zoo weinig te doen is. Alleen die processies worden toe gelaten, welke kunnen constateerendat zij gedurende de laatste 25 jaren opgekomen zijn COURANT. AcONNKMKNTSl'niJb, per kwartnnl1.85. Friuico per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers 0.10. BUREAU: MARKT, E, 124. Advertentieprijs: van 1—40 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal berekend. Gelet op art. 219 der Wet van dan 29sten Junij 1851 (Staatsblad no. 85), regelende de ramensteUing, inrigting on bevoegdheid der Gemeentebesturen Doen te weten: Dat de Rekening en "Verantwoording van de inkomsten en uitgaven dezer Gemeente, over liet dienstjaar 1874, op den 30 dezer maand aan den Raad is ingediend, en tegelijk op de Secretarie dezer Gemeente vooreen ieder ter lezing is nedergelegd; terwijl die Rekening tevens, tegen betaling der kosten, ic afschrift aldaar verkrijgbaar is gesteld. Rn is hiervan afkondiging geschiedt,waar heb behoort, den 31 Julij 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJ IC VAN MATENESSE. De Secretaris, A. \V. MULDER. Herplaatst' wegens misstelling.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1