BiHBülaiilscle Berichten. de bevoegdheid der regeering wordt uitgebreid, om onzeewaardige schepen het uitloopen te beletten, in comité aangenomen, en wel met inlassching van twee amendementen, voorge steld door den heer Reed. ITALIË. In Florence heeft zich een comité ge vormd, om in Mei 1876 op waardige wijze een herinneringsfeest te vieren ter eere van de nagedachtenis van Bartolomeo Christofori, de uitvinder van de piano. Het stoffelijk over schot van dezen verdienstelijken man rust tot dusver vergeten in de vroegere Kerk S. Jacobo tra fossi. Aan den Heer Letio Puliti komt de verdienste toede levensgeschiedenis van dezen man der vergetelheid ontrukt te hebben. Hij heeft daartoe ongeveer 7000 documenten van 1 het archief van Florence geraadpleegd. TURKU E. De berichten van het tooneel van den op stand loopen tot den 28 Julij jl. Luideus deze hebben de Turksche troepen in den strijd bij Nesesini en op andere punten de boven hand behouden. De zending van den bisschop vanMostar derwaarts heeft een goed resultaat op geleverd. Het grootste gedeelte der Katholieke bevolking in het district Gabela is door zijue bemiddeling tot de rust teruggekeerd. AMERIKA. Blijkens de laatste berichten uit Mexico is men aldaar beducht, dat de in enkele staten bestaande oproerige beweging zich over het geheele land zal uitbreiden. De secretaris van financiën te Washington de heer Bristow, heeft voor deze maand den verkoop van e<>ne waarde van 5 millioen dollars aan goud bevolen. De ex-president der Vereenigde Staten, sir Andrew Johnson, is Vrijdag jl., ten huize van zijne dochter in het graafschap Carter, in den staat Tennessee, aan de gevolgen eener beroerte, overleden. Hij vertegenwoordigde thans dien .staat als senator in het congres. SCHIEDAM, 4 Augnstns 1875. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nederlandsch Indie, door middel van het stoomschip Prins van Oranjevan de maatschappij ïNederlancl," waarvan het vertrek uit het Nieuwediep op den 7 Augustus aanstaande is bepaaid. Behalve voor Batavia, zal er met deze gelegenheid mede eene brievenmaal naar Padang worden gezon den. De gedrukte stukken en monsters van koopwaren behooren uiterlijk in den avond van den 6 Augustus en de brieven den daarop volgenden dag 's morgens per eersten trein aan den Helder aangekomen te zijn. De Minister van Binnenlaudsche Zaken, gelet op art. '1 van het Koninklijk besluit van 3 October '1873 {Staatsblad no. '135) on op zijne beschikkingen van 13 Februari, 4 en 26 Mei en 16 Juni 1875, opgenomen in de Staats'courant 14/15 Februari, o en 27 Mei en 17 Juni daaraanvolgende, heeft goedge vonden: 1. te bepalen dat, met ingang van 4 dezer, de artt. 1, 3, 4, 5, 6 en 7 van het aangehaald besluit, niet langer van toepassing zijn op de volgende in gemelde beschikkingen opgenoemde gedeelten van gemeenten in Zuid- Holland: C. de gedeelten der gemeente Schie dam,' in gebruik bij K. H. Buschmann en C. van der Burg Czn.2. met ingang van 4 dezer, de artt. 1, 3, 4, 5, 6 en 7 van het aange haald besluit van' toepassing te verklaren: nenlandsche Zaken, bij het weder samenkomen der Tweede Kamer, geïnterpelleerd worden over zijne circulaire, betreffende het aanbevelen van candidaten bij de verkiezingen door ambte naren. (Arak. Ct.) Bij de loodingen door de beambten van den Waterstaat en het Loodswezenin de vorige week op den drooge van den Nieuwen Rotter- damschen Waterweg naar Zee gedaan, is be vonden langs het Noorderhoofd 37, op de lijn der geleidelichten 37 en aan de witte tonnen- zijde 30.5 decimeter bij gewoon laag water. Er worden voortdurend hier te lande vele brieven bestemd voor Duitechland, Oostenrijk- Hongarijo en Frankrijk ter post bezorgd, die ontoereikend zijn gefrankeerd, en dien tengevolge in het land van bestemming met het port der ongefrankeerde brieven, ten laste der geadresseerdenworden belast. De aandacht der belanghebbenden wordt daarop derhalve nogmaals gevestigd, met te- kennengeving dat do brieven voor Duitsch- land eu Oostenrijk-Hongarije aan een port van 1214 cent per 15 grammen en die voor Frank rijk tot 1". Januari aaustaande aan een port van 20 cent per '10 grammen onderworpen zijn. St.-Ct Een particulier telegram van Samarang, dd. 18 Juni, meldt het volgende: 'Gisteren avond bekende deKuropeesche fuselier Lagerman, gewezen grenadier bij het leger in Holland, op zijn sterfbed, dat hij de moordenaar van mevrouw van der Kouwen was. Hij moet vele aanwijzingen gedaan en onderscheidene ophel deringen gegeven hebben. Van Macassar verneemt men, dat de gouverneur van Celebes tevergeefs naar Pau- kadjene is gegaanom met BontoBonto tot eenig resultaat te komen, want dat hij gedurende vier maanden in schijn voorstellen van onderwer ping heeft gedaan. Door het hooggerechtshof is, naar wij ver nemen het doodvonnisdoor den raad van justitie tegen tneviv Kollenberg uitgesproken, bekrachtigd. Ook het fiat-executi« is door den Gouv.-Gen. reeds verleend. Naar wij vernemen, is de heer von Ran- zow voornemens, door tusschenkomst van den Gouv.-Gen., zich te wenden tot den Koning, met verzoek om gratie, op gronden, aan de overwegingen van het Hooggerechtshof van Nederlandsch Indie ontleend. De N. Arnk. Ct. zegt, dat de nieuwe gouden tientjes zoo slecht zijn, omdat de stempel is gemaakt ouder het vorige liberale Ministerie. In verschillende bladen is "melding ge maakt van reeds gesnoeide gouden munt. Wij hebben de stukken, waarvan hier sprake is' niet onder de oogeu gehad, zegt het N. v. d. I)., maar achten 't niet onmogelijkdat minder nette bewerking aan de Munt de stukken 't aan zien geeft, van onder de hand van den snoeier geweest te zijn. Wij hebben althans stukken gezien, die direct van de Ned. Bank kwamen en die oppervlakkig den schijn hadden gesnoeid te zijn. Zelden is zeker de Nederlandsche Munt zoo ongelukkig geweest als nu de nieuwe gouden munt. Stempel, kleur vau goud en uitvoering laten zeer veel te wenschen over. Een der hoofdgebreken bij de circulatie is, dat ze niet gestapeld kan worden. Uit Drente meldt men aan het Utr. J)., dat aldaar in zake het spoorweg-ontwerp seen algemeen petitionnement wordt op touw gezet, desnoods door afvaardiging 1 van commissies naar den Haag te ondersteunen, 't' Is toch eeii feit, dat "van de 36 millioen;' aan de "Volks- Omtrent den tegenwoordigen staat vau den veehandel in Duitschland, ontvangen wij het volgend bericht: In Beiereu waren de markteu goed bezet en de handel levendig. Slachtvee werd met 31 a 35 mark het tolcentenaar levend gewicht betaald (f '18.60 h f 21 per 50 kilo.) Op de Saksische markten rezen de prijzen iets. In verschillende streken houdt men zich met de aaafok van Holsteinsch melkvee bezig. De beste stieren van het oude zuivere ras worden aangehouden, en het ras in en "door zichzelf, onder alle ver mijding van het Engelseh shorthornblued, ver beterd. Ook in Nederland en Oost-Friesland kan, bij de noodige voorzichtigheid, met alle gerustheid gezond vee worden aangekocht. Dit jaar worden vooral kalveren getrokken, niettegenstaande die aankoop met risico is verbonden. In Berlijn was de markt van den 26 Juli overvoerd; bijgevolg waren prijs en handel flauw, 'le. kw. gold 54 a 57 mark, 2e kw. 46 a 49 mark, 3e kw. 36 a 42 mark per '100 tolpond siachtgewicht. (jV. v. d. D.) Zes jonge menschen uit Hollandscheveld hebben den timmerman J. T. S. zoodanig ge- slagen en met messteken verwond, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. De ruw heid der zeden in dien hoek van Drente is een schaude voor het land. Rotterdam. Jl. Maandag vertrok van hier het Nederl. barkschip Soerabaija Packet, kapt. Verduin, naar Perzië. Het schip is geheel bevracht voor rekening der Perzische Handeisvereeniging J. C. P. Hotz Sc Zu, te Rotterdam en is het eerste schip dat direct van Nederland naar Perzië vertrekt. Delft, De Subcommissie voor de op 8 September e. k. te houden tentoonstelling van voorwerpen bij gelegenheid van het 200jarig jubilé der ontdekking van de microscopische wezens-door Antony van Leeuwenhoek, wenscht dat de reeds toegezegde microscopen, manu scripten, boeken, brochures en andere op Leeuwenhoek betrekking hebbende voorwerpen, worden toegezonden aan den heer P. J. Haax- man te Rotterdam, zoo mogelijk vóór of op 'den lsten September aanstaande, en heeft in het algemeen dringend het verzoek herhaald, vroeger reeds bij circulaire of in de dag- en weekbladen gedaan, tot toezending van al het geen in bedoelden zin in openbare of bijzondere verzamelingen mocht aanwezig zijn. De Com missie zal zorg dragen dat deze voorwerpen, na afloop der tentoonstelling, in goede orde teruggezonden worden. Den Haag, 3 Aug. De opkomst ter stem bus is zelden zoo groot geweest als heden, bij de herstemming tusschen de twee Wethouders, aftredende leden van den gemeenteraad, en de heereu de Bordes en Haakma van Roijen. Ten vorigen male kwamen 1389 kiezers op heilen werden 1656 stembriefjes ingeleverd. De beide Wethouders, de heeren mr. J. P. Vaillant en baron E. B. Wittert van Hoogland, werden herkozen met 971 en 948 stemmen. De heer J. P. de Bordes verkreeg er 666, terwijl de heer mr. Haakma van Roijen 063 stemmen op zich vereenigde. Ylnnrdlngen. 'Bij de herstemming ter ver kiezing van een lid van den gemeenteraad alhier, tusschen .de heeren P. de Jong. eu J, Dorsman, die bij de verkiezing respectievelijk 58 en 57 stemmetTop'zich" vereehigden, hebben gisteren van de 309 kiezers 455 hunne' stembiljetten in geleverd, waarvan 1-van'onwaarde. - "Hiervan-'werden: uitgebracht'op den hee ugcit iuaauuujj uc uiu, >vtuuutj O O c i V7 ''l t'

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 2