A0. 1875. a t e r d a g 7 Augustus M 3701. Baitealaniscte McM Binneiilaiitsclie Berichten Negen on Twintigste Jaargaiiff. F R A N K R IJ K. De Nationale Vergadering is met vacantie uiteengegaan. Zooats afgesproken was heeft ze eerst nog in eene korte zitting, waarin nog eene vruchtelooze poging aangewend is, om haar, wegens het kleine aantal tegenwoordige leden, niet te doen plaats hebben, het wets ontwerp nopens het aanleggen van een ceintuur spoorweg rond Parijs aangenomen met 645 tegen 2 stemmen. Daarop is de zitting door den vice-president Martel voor gesloten ver klaard en zijn de leden van de linkerzijden onder de kreet van sieve de republiek" uit eengegaan terwijl de rechterzijden onder protest de vergaderzaal verlieten. Prinses Orloff, gemalin van den Russi- schen gezant te Parijs, is den 5 dezer over leden. In de ^eerste afdeeling van het geografisch congres te Parijs is besloten om de verdeeling van den rechten hoek in 90 graden te ver vangen door die in 100, waardoor de bereke ning veel gemakkelijker zal worden. In de anthropologische afdeeling is de vraag overwogenof Europeeërs geschikt zijn voor kolonisatie in tropische landen; de discussie leidde tot geen resultaatin 't algemeen werd opgemerktdat Europeeërs in sommige tropi sche gewesten^ zonder groot nadeel kunnen leven, teiwijl zij in andere wegkwijnen. Den 31 Juli heeft de Temps de inschrij ving, welke aan de bureaux van dat blad werden geopend voor de noodlijdenden door de overstroomingen in het zuiden van Frankrijk, gesloten. Het totaal der negentiende of laatste lijst, gevoegd bij dat der vorige, bedraagt niet minder don265,699.35 francs; daarvan werden gezonden alleen aan Toulouse en omstreken 48,000 fr. en aan de departementen Haute- Garonne, Tara-et-Garonne, Hautes-Pyrenées, Ariége en Lot-et-Garonne, succ. 56,000,52,000, 14,700, 39,400 en 55,899.35 fr. De Figaro vertelt, dat Isabella en haar zoon Alphonso ongenoegen hebben, omdat de laatste mama niet in Spanje wil zien. Men zegt, dat deze nu toch wil gaan, maar zich vestigen in een Carlistische stad. ENGELAND. Lord Salisbury heeft Dinsdag jl. aan eene deputatie, welke hem bescherming voor de koelies kwam vragen, die naar de Britsche koloniën verhuizen, verklaarddat bij de regeering de kwestie ia overweging is, om ter bescherming van bedoelde koelies bijzon dere inspecteurs te benoemen, die met het Britsche bureau van koloniën in rechtatreek- sche gemeenschap staan. Da lord-mayor heeft op Mansion-House een banket aan 't ministerie gegeven. Disraeli, den toost op het ministerie uitgebracht, beant woordende zeidedat het land bloeit en de natie tevreden is. "Wat het buitenland betreft, de vrede heerscht en zou vblgens hem blijven heerschen, Hij verdedigde de staatkunde van het kabinet en eindigde met te verklaren, dat het land zich voldaan zou betoonenwanneer het den arbeid van 't Parlement nauwkeurig overwoog. Het plau om een gedeelte van deSaliaia- woe3tyn tot zee te herscheppen, vindt ook byval bij de Engelsche philantrophenzij meenen dat de uitvoering gunstig zal zyn voor het te keer gaan van den slavenhandel. Ook de lord-mayor van Londen neemt het plan in zijn hooge bescherming. DUITSCHLAND. De ministerieele Prov. Qorresp. deelt mede, dat aan de presidenten en provinciale bestui en voorschriften, omtrent het houden van collec ten, zijn gegeven. Daarin wordt o. a. verklaard, dat het collecteeren voor den St. Pieterspenning door de broederschap van'Michael, bij andere personen dan hare ledenin strijd is met de wet. Zooals de Voikfrmmd bevestigtis het verzoek van den prior van het opgeheven Fran ciscaner klooster te Fulda om den klooster lingen tot nader orde het verblijf in Beiersche kloosters, tot dezelfde orde behoorende, toe te staan, geweigerd. De bekende hoogleeraar Dollinger vertrekt dezer dagen naar Bonn om deel te nemen aan de internationale conferentie van voorstanders der kerkelijke unie. De oud-Katholieke gemeente te Wiesbaden heeft de Roomsche gemeente voorgesteld om de kerk en de kerkelijke goederen eerlyk te deelenmaar geen antwoord gekregen. De ïegeering zal nu tusschenbeide komen. De stad Kirn aan de Nahe is in den nacht van 4 dezer door een wolkbreuk over stroomd; de brug te Hahnenbach is vernield een aantal huizen zyn ingestort en dertien personen verongelukt t Egypte zal op de tentoonstelling te Phi ladelphia rijk vertegenwoordigd zijn; de afdee ling van dit land zal zich aansluiten bij de Duitsche; vroeger was zij bij de Fransche. O OSTENRIJK. De te Lemberg verschijnende Dxiennik deelt de statuten eener nieuwe Broederschap van de Jezuïeten mede, ten doel hebbende om door middel van vrouwelijke leden invloed op de huisgezinnen uit te oefenen. De DsienniJc zegt, door een toeval in het bezit der statuten gekomen te zijn. De None Fr de Fr esse zegt: In de offi- cieele kringen houdt men vast aan de meening dat de toestand niets bedenkelyks oplevert De Oostenrijksche regeering heeft aan prins Milan van Servie verzekerddat Oostenrijk volhardt in zijn iotnutoe gevolgde juiste politiek en dat de geringe troepenmacht in het Zuiden des lands volstrekt niet het karakter heeft van een offensieve demonstratie. In de officieele Oostenrijksche kringen houdt men het er voor, dat de opstand in de Herzegowma begint af te nemen. RUSLAND. De St. Petersburger Regierungs-Anz. van 2 dezer bevat een artikel, waaruit kan afgeleid worden, dat de regeering ook bereid is, om haar invloed te bezigen tot het oprichten van een internationaal scheidsgerecht ter vrede lievende oplossing van de tusschen de vorsten en de volken eventueel ontstane geschillen. In bewust artikel wordt dienbetreffende letterlijk gezegd: sAan het eenparig streven der regee ringen, om geschillen, die eventueel tusseben haar en de volken ontstaan, vredelievend op te lossen, zyn de jongste bijeenkomsten der monarchen zeer bevordelijk geweest. Zij heb ben den vrede bevestigd, de hoop verleven digd, dat de van den oorlog onafscheidbare rampen "zullen verminderd worden, en-de op richting van internationale scheidsgerechten minder twijfelachtig gemaakt. TURKIJE. De opstandelingen in de Herzegowina heb ben van Montenegrijnsche zijde versterking ontvangen. Ondanks het toezicht der Monte negrijnsche regeering, is het aan eenige barer onderdanen gelukt de grenzen te overschrijden. BELGIË. Bij den gemeenteraad van Elsene is een request ingediend, verzoekende het standbeeld van John Cockerillop het Luxemburgplein aldaar, omver te halen. Het vei zoek is gegrond op een uittreksel van het werk van generaal Eenens«De samenzweerders van 1830," waar uit zou blijken, dat John Cockerill als tusschen- persoon gediend heeft tusschen Koning Willem I en generaal Daine voor de uitbetaling van 500,000 francsals prijs voor het verraad gepleegd door den bevelhebber van het leger van de Maas. 1 AMERIKA. Uit New-York wordt gemeld dat hij de verkiezingen in Kentucky de democraten met groote meerderheid de overwinning hebben behaald. SCHIEDAM, G Augustus 1875. Als een bewys dat Schiedam's Mannenkoor y> Orpheus", onder de liedertafels van het Neder- landsch Nationaal Zangers-Yerbond eene eer volle plaats inneemt, kan dienen, dat op de laatste Veigadering bjj gelegenheid van het Zangersfeest te Rotterdam gehouden, tot plaats vervangend lid van het technisch comité voor het 13e Nederl. Nat. Zangersfeest, o.a. is benoemd de heer I. L. G. Smit, president van genoemde liedertafel. COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal4.85. Franco per post, door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke ncmmers- O.IO. BVIIEAV: HARKT, G, 124. Advertentieprijs: van!10 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1