a a 11 dag 9 Augustus. itat Wilis, niiraotoi Bi: J A. GT. De Commissaris des Konings in de Pro vincie Zuid-Holland Mazelen. MeiMscli Bmctta Biuneilauisclie"BëriohtsiL A". 1875. M 3702 BEKEN D NI A KING. Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. lAftonderliike nommers- 0.10. 5'eg'en en Twifiitig-ftite Jaareamr. Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten dier Provincie van den 2den Augustus 4875, nn. 30; Gelet op art. 11 der wet van den 13den Juuij 1857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat, ingevolge bovengenoemd besluit: 1°. de opening der jagt op klein wild, ver meld ia de 2de zinsnede van ark 17 der wet van den 13den Junij 1857 Staats blad n°. 87), voor dit jaar in de Provincie Zuid-Molland is vastgesteld op Zaturdag den Men September aanstaande met zons opgang 2°. van die opening is uitgezonderd de uit oefening van het jagtbedrijf, vermeld in art.* 15,"lett.Rfl der'aün'gehaalde wet;" 3°. de koite jagt dagelijks en de lange jagt slechts drie malen 's weetcs en wel des Woensdags, Vrijdags en Zaturdags mag worden uitgeoefend. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks le doen gebruikelijk is, alsmede in het Provin- mal Blad en in de Neierlandsche Staats courant worden geplaatst. 's Gravenhageden 3den Augustus 1875. De Commissaris des Konings voornoemd Fock. De Burgemeester van Schiedam Voldoende aan het bepaalde bij art. 21 der Wet van den 4 December 1872 Staatsblad no. 134); Brengt bij deze ter kennis van de Ingeze tenen dat gedurende de afgeloopen week binnen deze Gemeente een persoon is overleden aan hazblex. Schiedam, den 7 Augustus 1875. De Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. F R A N K R IJ K. De inschrijvingen, ten behoeve der slacht offers van de overstrooming, bedragen thans gezamenlijk eene som van 15Vi millioen. De Paus heeft den bisscl :p; van Orleans Vóllen beloonen voor al 't géea hij gedaan beeft1' in zake van de vrijheid van hoóger onderwijs; hij zal'daarvoor tot kardinaal wor den bevorderd. De benoeming zal plaats heb- BUK.EAU: MARKT, E, 124L. ben in het consistorie, dat op 8 September, Mariageboorte, zal gehouden worden. De Pyrenees Orientates, een Bonapartis- tisch blad, is voor twee maanden geschoist wegens beleediging van de Nationale Verga dering. Koningin Isabella laat tegenspreken, dat zij op geen goeden voet is met haar zoon. Men zegt, dat zij om 'den vrede te herstellen, heeft geschreven aan Üen Koning, dat zij niet naar Spanje komt, voor zij van hem permissie heeft. DUITSCHLAND. De ministerieele Prov, Corresp. geeft nogmaals een artikel ten beste, om de bewering van de Qermania en andere ultramontaansehe dag bladen te ontzenuwen, dat er een hemelsbreed ondeischeid is tusschen de wet op het beheer van het vermogen der Katholieke kerkgemeenten en de overige kerkehjkf-politieke Mei-wetten, en dat het Pruisisch^episcopaat zich daarom wel naar de eeistgenoemde wet, maar niet naar de laatste wetten kan schikken. De tijd zal het leeren, zegt de Prov. Corresp., dat de bisschoppen zich ookin hun welbegrepen belang, met alle kerkelijke staatswetten van Pruisen zulleu verzoenen. De Post logenstraft thans mede het bericht der Weener Presse, dat de pauselijke nuntius te Weenen, Jacobini, bij den Duitschen gezant aldaar, op aandrang van den Breslauer vorst bisschop, dr. Forster, pogingen in het werk stelt, om eene verzoening tusschen de Prui sische bisschoppen en de Pruisische regeering tot stand te brengen. De mededeeling van sommige dagbladen, dat er voor het oogenblik tusschen de Pruisische regeering en den hei tog van Edinburghbe treffende diens afstand tegen eene aanzienlijke geldelijke rente 'sjaars van zijn successie-recht op Saksen-Coburg, onderhandeld wordt, is ten eenenmale bezijden de waarheid. De Keizersklok te Keulen heeft voor 't eerst een basgeluid doen hooren, zoodat men hoopt hem verder aan 't spreken te brengen. SPANJE. Uit Madrid wordt gemeld: De divisie Esteban zet de vervolging tegen generaal Dorregaray voort, die men gelooft dat thans de hoogten rondom Tremp in Catalonie bezet heeft. Te Matro, in de provincie Catalonie, hebben zich 150 Carlisten, waaronder 6 offi- cieien, aan de autoriteiten overgegeven. Te Ulldecona hebben er zich 200 om 't indulto aangemeld, en onder de troepen van Dorre garay hebben, naar men zegt,,talrijke deser- tiën plaats. ENGELAND, i Het huis der Lords heeft bij derde lezing het wetsontwerp, regelende de betrekking tusschen patroons en werklieden, aangenomen. Het O'Connell-eeuwfeest is den 5 dezer te Dublin begonnen met het houden van een Advertentieprijs: van!10 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt'tegen tweemaal berekend. groote mis in de kathedraal. Aan deze indruk wekkende plechtigheid nnmen 40 bisschoppen, 4 aartsbisschoppen en 500 priesters deel. Zeer vele andere personen van naam woonden de godsdienstoefening bij. De Aartsbisschop Corbeï heeft een lofspraak up O'Connell gehouden en Kardinaal Gullen leidde de plechtigheid. Dat het niet onnoodig is, dat er in En geland nauwkeurig toezicht gehouden wordt op het uitzenden van onzeewaardige schepen, blijkt opnieuw uit een geval, dat te Plymouth heeft plaats gehad. De bemanning van de Sunbeam, groot 988 ton, werd door kapt. Dalzial gedagvaard, omdat zij weigerde zee te kiezen. De stuurlieden en matrozen verdedigden zich op grond dat de Sunbeam te zwak was om zee te bouwen. Een beëedigd inspecteur werd gelast een onderzoek in te stellen naar den toestand, waarin deze bodem zich bevond. Zijn rapport luidde, dat verschillende deelen van de masten verrot waren,' zoodat zelfs de groote mast in gei aar was van te vallen. De hutten en kajuit bevonden zich in slechten toe stand; de zeilen waren oud enz.; het schip was ongeschikt om uit te zeilen. De bemanning werd in 't gelijk gesteld en van rechtsvervol ging ontslagen. BUS LAND. Sedert den 23 Juli jl. heerseht in Rusland een zoo buitengewone hitte, dat daardoor schade aan de te veld staande gewassen wordt toegebracht, aangezien tevens de lucht buiten gewoon droog is en er geen regen valt. In de omstreken van St. Peteisburg zijn alle bos- schen geheel verzengd. TURKIJE. Lieden die naar Tiebigne wilden gaan, zijn teruggekeerd met de tijding dat die stad door de opstandelingen ingesloten is. De cholera blijft te Damaskus voortwoeden, 10.000 inwoners hebben de vlucht genomen; gemiddeld stierven er van 5 tot 11 Juli 50 personen daags. De stad telt 100,000 inwoners. AMERIKA. Ontvangen depêches uit de Westelijke Staten melden, dat ongeveer een derde van den graanoogst in de vallei van Ohio door de jongst' gevallen zware regens en de overstroomingen aldaar is te loor gegaan. In dc andere staten staat de oogst zeer gunstig. De rivieren in Mississippi en Arkansas zijn nog wassende. Blijkens een bij het Depaitemeut van Ko loniën ontvangen telegram van den Gouver neur-Generaal van Nederlandsch Indie, heeft kolonel Wiggers van Kerchem den 28sten Juli jl. uit Atsjin aau de Indische Regeering bericht: dat de Willemstoieu op Poeloe-Bras in gewijd en dat verder niets belangrijks was voorf' gevallen; dat de gezondheidstoestand gunstige^ i

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1