A". 1875. Maandag 23 Augustus. M' 3712. JVEazelexi. Bnitenianflscle Berisliien VtFüÉjit dagelijks, uitgezonderd Ifosflai. BE K E HU HI A KING. 'ennisgeving. Negen e» Twintigste «X aargang. De Burgemeester van Schiedam Voldoende aan het bepaalde bij art. 21 der Wet' van den 4 December 1872 Staatsblad no. 134); Brengt bij deze ter kennis van de Ingeze tenen dat gedurende de afgeloopen week binnen doze Gemeente twee personen zijn o v e r 1 e d e n nnn M A Z E U E IV. Schiedam, den 21 Augustus '1875. De Burgemeester voornoemd, P. J. YAN DIJK VAN MATENESSE. De Carlisten trekken voorwaarts om de ge meenschap en de gelegenheid tot het zenden van proviand tusschen Puycerda en Seo d'Urgel af te snijden. Zij hebben '12 karren met mondbehoeften genomen, die voor de Alphonsisten bestemd waren. Saballs is niet troepen voor Seo d'Urgel gekomen, en andere Carlistische korpsen zijn aangewezen om de belegerden te hulp te komen. De te Madrid verschijnende JEcopa be weert, dat Dorregaray, zich niet bij machte voelende nog langer in Catalonie weerstand te bieden, getracht heeft naar Arragon te gaan. Zyne voorposten waren reeds te Benabarre aangekomen. De brigades Casola en Delattre waren belast hem te beletten dit plan ten uit voer te brengen, want als hij eens in Arragon was dim kon hij van daar gemakkelijk Navarre bereiken. öe belegerden uit de citadel van Seo d'Urgel blijven ijverig voortgaan die stad te beschieten met,bommen en kogels. De kathe draal liep gevaar in brand geschoten te worden. Twee kaaunnikken waren gewond geraakt. De generaal Tristany is naar Catalonie ver trokken om daar het opperbevelhebberschap over de Carlisten op zich te nemen. La Oorrespondencia beweert dat een vaar tuig, met buskruit geladen en bestemd voor de Alphonsisten, de haven van Barcelona binnengekomen is. F It A N K It IJ K, Thaus is de einduitslag van de samenstelling van de bureaux der algemeene raden bekend. Meerendeels zijn de presidenten herkozen. Twee en veertig van hen behooren er tot de constitutioneel-republikeinsche partijwanneer men de geheele rekening opmaakt dan heeft deze partij slechts één zetel gewonnen. Geluk kiger is ze geweest in benoemen harer vice-presi denten. De Bonapartisten zijn het meest gehavend. Op de beurs te Parijs heeft den 19 dezer een hevig tooneel plaats gegrepen. Een make laar heeft een ingenieur stokslagen toegediend, waarop deze geantwoord heeft met 4 revolver schoten op zijn tegenstander.: te lossen, zonder hem evenwel te raken; onmiddellijk hierop heeft hij de vlucht genomer* Nadat hij echter door politie-agenten gegrepen was, is hij er in geslaagd nog twee revolverschoten op zijn tegenstander te lossen, thans echter met het ongunstig gevolg dat de makelaar ernstig ge kwetst werd. De oorzaak van dit alles schijnt te zijn gele gen in het niet aannemen van een duel, dat dien morgen tusschen hen, om beurszaken, had moeten plaats hebben. Men heeft thans een staat opgemaakt van de huizen, tengevolge van de laatste over stroomingen te Toulouse ingestort of bouwvallig geworden. Daaruit blijkt, dat er ia de voorstad Saint-Cyprien alleen negenhonderd drieënvijftig geheel vernield en tweehonderd zevenenvijftig onbewoonbaar geworden zijn. De in de overige wijken verwoeste woningen zijn omstreeks twee honderd in getal. De heer Bendel, de bekende Fransche luchtreiziger, viel uit zijn ballon bij het opstijgen te Haile en ontving zulke kneuzingen, dat de dood onmiddellijk volgde. ENGELAND. Luioens den Times, moet de vermelde nood lottige aanvaring tusschen het Koninklijke jacht Alberta en het jacht Misletoe aan de onachtzaamheid van den stuurman van het laatste vaartuig worden toegeschreven. De Mis letoe was het eigendom van mr. E.-IIeywood, een der chefs van het bankiershuis van dien naam te Manchester. PI ij be vond zich persoon lijk aan boord, maar werd gelukkig gered. Zijne schoonzuster daarentegen, mejufvr. Peel, behoort onder de omgekomenen bij die zeeramp. Een telegram uit Barcelona van 18 dezer, den 19 te Londen ontvangen, meldt, dat op de stoomboot jExpress, die Dinsdag aldaar eene lading buskruit enz. had ingenomen, eene ontploffing had plaats gehad. De boot is ge zonken. 50 personen kwamen daarbij om. Daily News bericht uit New-York van» 9 dezer, dat der regeering is medegedeeld de inhechtenisneming van 80 negers in de graaf schappen "Washington en Jeiïerson (Georgie), als, verdacht van eene samenzwering, ter doel, hebbende al de blanken om het leven te brengen. t De gouverneur van Georgie heeft de blanke, militie mobiel verklaard. Te Philadelphia vordert men flink met de reusachtige tentoonslellings-gebouwen. In 't begin van December zullen ze onder dak zijn en 1 Jan. '1876 kan reeds met de versiering van 't inwendige een aanvang gemaakt worden. De verscheping der Duitsche voorwerpen 2al 15 Dec. beginnen en 1 Febr. eindigen. Er blijft, dus tijd genoeg over om de zaken .te ordenen. Den 10 Mei wordt de tentoonstelling geopend. Kriipp, uit Essen, heeft een eigen schip; met zijne waren bevracht. Daaronder bevindt zich ook een duizendponder. DUITSCULAND. De ofïicieuse Mahr. öorresp., den opstand n de Herzegowina en.in Bosnië besprekende, zegt o. a.dat men zich te Konstantinopel zeer teleurgesteld zal zien, ingeval men daar mocht gelooven, dat alles met eene welwillende on zijdigheid der groote mogendheden en liet onder drukken van den opstand zal afgedaan zijn. Gemelde mogendheden hebben het recht, om van Turkye, als mede-onderteekenaar van het Parijsche tractaat van 1856, te eischen, dat het ook de orde in voornoemde landstreken voor goed herstelt. Mocht Turkije daartoe niet be reid of niet bij machte zijn, don, maar ook alleen in dat geval is het mogelijk, dat eene der groote mogendheden, waarschijnlijk Oosten rijk, als mandataris der overigen, met die taak, op gevaar en kosten van Turkije, belast wordt. TTJttKIJE. Talrijke vrijkorpsen uit Servie trekken naar Bosnië. Ia Turksch Croatie is een opstand uit gebarsten van Bilay tot Otncq; de inwoners weigeren de belastingen te betalen. De vreemde gezanten alhier houden con- ferentiën met den grootvizier en den sultan betreffende de Herzegowina. Men verzekert, dat eerstgenoemden hebben aangeraden, om de vijandelijkheden in do Herzegowina te schorsen, ten einde zich nauwkeurig op de hoogte te stellen van de grieven der insurgenten. Het gouvernement zal dit weigeren. OOSTENRIJK. Het Comité der Oostenrijk-Engelsehe Bank stelt voor, ten einde de geruchten over de in lossing der in omloop zijnde 200,000 honderd twintig-gulden-stukken tegeutegaande in betaling gegeven recepissen tegen '120,000 actiën van 200 gulden, die ten volle uitbetaald worden, in té lossen. COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal'1.85. Franco per post, door het goheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke uommers- O.'IO. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat bet Kohier voor dc belasting op bet Personeel No. 7 dezer Gemeente over het Dienstjaar 187tyt), door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotterdam, op den 18 Augustus 1875 executoir verklaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering, is overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerddat een ieder ver- pligt is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede, dat, van lieden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnon welken de reclames tegen dezen aanslag belmoren te worden ingediend En is hiervan afkondiging geschied, waar liet be hoort, den 21 Augustus 1875. De Burgmeester voornoemd, P. J. VAN DIJK. VAN MATENESSE. SPANJE. BUREAU: MARKT, E, ISA. Advertentieprijs: van!10 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1