Biineiilaiiisciie Bmcltei jg. De groote kunst zal wezen, voor de onJor- ïicmincr '"T noodige kapitaal te vinden. wp do Londensclie beurs heelt men voor 600 p. st. geteekend om Webb een aandenken aan zijn tocht over 't Kanaal te geven. Waar schijnlijk zijn deze heereu," zegt een cones- - pondent dor Köhi. Zeit.s't best in staat otn "Webb's zwemkunst te waardeeren. Zij weten, hoe moeilijk het is lang boven water te blijven li EL O IE, Zekere heer G. Pellete Brusselis er in geslaagd, muurschilderingen op het doek over te brengen. Hij heeft met zijne bewerking ecne premie van '10,000 francs verdiend, welke door liet stedelijk bestuur was uitgeloofd. Eon belangrijke ontdekking heeft plaats gehad te Estinues-au-Mont in Belgie. Bij de afbraak der oude schoolgebouwen, die vroeger tot pastorie dienden, vonden de werklieden in de scheuren van een muur eenige goudstukken van Willern lil van Beieren, graaf van Hene gouwen, van Weucislaus en van Jau III, her togen van Brabant. A M E It I K A. Als de persoon, die bij de spresidentschnps- campagne" voor hot volgende jaar in de Ver- eenigde Staten van N:-Amerika hot meest op don voorgrond zal tredenwordt genoemd do heer Samuel J. Tilden, gouverneur van deu Staat New-York. SC HI EI) A SI, 7 September 1S75. Iu de heden gehouden zitting van den Ge meenteraad, waarin 16 leden tegenwoordig waren, is de aftredende Wethouder, de heer J A; Nolot Wz.herkozen met "14 stemmen 2 biljetten waren blanco. Naar wij van goederhand vernemenis tot directeur der Zangvereeniging «Euterpe" alhier, in de plaats van deu heer W. IIut- schenruyter, die wegens vergevordondon leeftijd die betrekking heeft nedergelegdbenoemd diens zoon, dc heer V/. 3. Hutschenruyter Wz., van Rotterdam. Onder de opgave der brieven, verzonden uit Rotterdam over de '1ste helft der maand Augustus 1875, geadresseerd aan oubekeudeu, die op schriftelijke aanvrage door de afzenders of geadresseerdeu aan het postkantoor aldaar kunnen gereclameerd worden, komen ook voor: wed. P. L. Schippers en J. Lutscher, beiden te Schiedam. Wij ontvingen het eerste nominer van liet Algemeen Belang, populair Staat- en Staathuis houdkundig Weekbladonder redactie van mr. S. T. Duyvis 'en mr. J. A. Gilse. De namen der redacteurs doen goede verwachting ook omtrent de volgende nornmers koesteren. 7. M de Koning heeft aan het bestuur der Koninklijke Scherpsehultersvereeuiging «Oranje-Friesland" te Leeuwarden, een subsidie van f 150 uit 's rijks kas verleend, uitsluitend bestemd tot bestrijding der kosten van aankoop van prijzenuit te loven voor den schietwed strijd, in hot loopende jaar vanwege dat bestuur door de leden van voormeld korps te houden. üe Staats-Courant san Zondag en Maan dag deelt de nomiuatieve opgave mede van de Europeesche officieren, onderofficieren eu min deren, overleden na evacuatie uit Atsjin, voor zooverre daaromtrent tot op den 27 Juli 1875 bij het Departement van Oorlog in NederlJ Indie bericht was ingekomeu. (33ste vervolg.) De Staats-Courant van heden bevat het besluit \an den '21 Augustus ji., tot regeling der meting van zeeschepen. Do in- en uitgaande rechten hebben over de eerste zes maanden van hotjaaropgebiacht f 3,471,733.10 tegen f 3,929,294.08'i in 1874. Jn de vijf eerste mantulen is op de buiten- ontvangen f 295,018.35'/: tegen f 310,034.12'4 in hetzelfde tijdperk van het jaar te voren. Naar wij van doorgaans welonderrichte zijde vernemen, zal eerlang ons leger met acht bataljons infanterie en tién regiment huzaren vermeerderd worden. Daarentegen zulien de vijfde compagnie van ieder bataljon infanterie cn de reserve-escadrous vau de regimenten huzaren komen te vervallen. Deze mutatie slaat in verband met de te verwachten benoemingen van hoofdofficieren bij beide wapeus. Volgens het Utr. Dagbl. is door de Regeering tast gegeven een uauwkeurig toezicht te houden op de aanwerving van vreemdelingen voor het Indische leger. Zij, op wier herkomst of papieren eenige aanmerking lo maken is, worden onmiddellijk afgewezen, zoodat te Utrecht dan ook reeds een aantal Belgen en Duitschers gepasseerd zijn, die door de politie over de grenzen gebracht worden. Dailg News ontvangt uit Berlijn liet volgend telegram: «De ultramonlauen beroemen er zir!> op dat de ex-bisschop van Paderborn in't geheim de zaken van zijn diocese blijft admiiiislreeron. Hij bevindt zich in Nederland in het kasteel van graaf d'Ansenhourg, uabij de Pruisische grenzen. Het gouvernement denkt er ernstig aan om Nederland te verzoeken den ex-bisschop meer naar het binnenland te doeu verhuizen." Wellicht staat met dit telegram in vei band een bericht uit Roermond, in de N. Jïott. Ct. van gisteren voorkomemievolgons hetwelk mgr. Martin Diusdag j 1. die gemeente gepas seerd is, naar men zeide op reis naar Rome, werwaarts de prelaat in elk geval voornemens zou ziju eerstdaags te vertrekken. Het congres der associatie voor het volken recht heeft den 4 dezer aangenomen een vooislel der commissie, om als zijn oordeel uit te drukken, dat liet is de plicht dor gouvernementen, in het belang der mensehedykheid en beschaving, zich in vei binding te stellen, om te geraken tot eene wederkcorige vermindering der wapeningen. Eene commissie is benoemd, om dit besluit aan de gouvernementen mede te dcelen. Voorts is aangenomen eene motie, waarbij de wensch wordt uitgesproken, dat de Europee sche mogendheden, met het oog op de voort durende wapeningen, onderhandelingen openen om een praktisch kaïakter te geven aan de ter- klaring van het traktaat van '1856, om onder handelingen te openen vóór den oorlog aan te vangen. Aan eene commissie is opgedragen het ont werpen van een internationale zeerecht wet geving, speciaal met het oog op de veiligheid van peisonen en goederen. Volgens opgaaf van het Bureau Veritas zijn in de maaud Juli verongelukt 68 zeilschepen, als: 31 Eugelsche, 12 Fiansche, 5 Nederland- scho, 4 Italiaansehe, 3 Duitsutie, 3 Amerikaan- schc, 2 Biaziliaansche, 1 Belgisch, 1 Noorsch, 1 Portugeeseh, 1 vau Guatemala en 1 van Nicaragua. Hieronder zijn begrepen 7 schepen waarvan berichten ontbreken. In dezelfde maand veiongclukteu 8 stoomschepen, als: 7 Engelsehe en 1 Spaansch. Naar iwn vei neemt zal de spoorweglijn Zwiiluwe-Zevenbeigeu den 15 October a. s. voor bet verkeer worden geopend. Blijkens ontvangen bericht is de telegraaf kabel tusschen Singapore eu Batavia gestoord. Telegrammen voor Java en Austsalie worden dientengevolge tijdelijk over dien afstand per post overgebracht. Volgens nader bericht vau den resident van Soerakarta zijn bij den jougsteu brand vernield 887 huizen. De schade/wordt begroot op f 451,318. Aan een particulieren brief van een offi cier aan ziju ouders, uit Atsjin, van 22 Juli, ontleent het Handelsblad het volgende: 9Het nieuws uit deu Kraton is nul, er is in de laatste dagen niets bijzonders voorgeval len de gezondheidstoestand laat niets te wen» schen over. Bij deu vijand echter is nog de minste schijn van onderwerping niet waar te nemen. Van de posten wordt nog steeds veel geschoten. We hebben de laatste weken weer goed weder. Verleden week, bij de lievige regens, die vielen, was de Kraton als ware het in een modderpoel herschapen. Op de voe ding valt niets aan te nierken. Het is jammer dat dc ijsmachine zoo slecht aan de verwach ting voldoet; als nien hier over ijs te beschik ken had, zouden er een rnassa rnenschenlevens gespaard kunnen blijven. Het water uit de artesische put is goed, alhoewci ik het nog niet enkel heb gedronken, het drinken van water, hier en iu geheel Indie, zonder ijs, is ietswaaraan zich maar weinig Europeanen wagen, daarom drinkt men dan ook, vooral hier te Atsjin, water met wijn, selserwater of water met madera of port. «Sommige dagen is het hier zeer vervelend men kan niet verder dan een kwartier buiten deu Kraton wandelen, zonder blootgesteld te zijn aan een kennismaking met het vuur of deu klewang van den vijand. Wij hebben tegen woordig eiken dag van 0' tot 8 uur 's avonds muziek in den Kratondat wekt nogal op. »Eeus om tie tien dagen komt hier een boot op de reede. Ik wou, dat u eens getuige waart vau liet verlangen naar zoo'n boot, de ecne is nog niet weg, of bij den dag wordt afge steld wanneer de andere weer komt." Naar men verneemt, zal met het volgende speelseizoen een onzer oudste en meest gevierde acteurs, de heer Judels, het tuoneel verlaten, om nog slechts uu eu dan als gast op te treden. Door den storm op 31 Aug. 11. hebbeu de werken tot liet in vlot water brengen van de König Wilhelm op het Huisduiner strand zeer weinig geleden. Hoewel men eenige be weging heeft opgemerkt, is het schip niet van plaats veiandeid. HeldCt.) Naar wij van de firma Mouten Zonen vernemen, worden door Reynolds en Cie te Londen pogingen gedaan om apothekeis hier te lande - op te lichten door bestellingen van van kinine en uitras argentjeus, die vergezeld gaan van wissels op huizen, die niet bestaan. Men meldt uit Amsterdam, dat zij eerst eene menigte palingboeren hebben opgelicht eu thans tot de chemicaliën ziju overgegaan. In den Haag zijn de firma M. 7 zulke orders bekend. Een ieder zij dus gewaarschuwd! PharmWeekbl.) Dezer dageu verzekerde liet weekblad Be Coöperatiedat bij de Nederlandsche spoor wegen eene verandering zou worden gebiachl in de plaatskaai tjes. Volgens de MiddellCA is dit onjuist. Dergelijk voornemen bestaat vooi alsnog niet. Men is het over liet algemeen eens, dat een verbetering, of liever vereen voudiging, daarin hoogst gewenscht is, maai' men is nog altijd bezig om een betere, meer practische en eenvoudige wijze te zoeken. Rijswijk. Het ongeluk dat in de vorige week op het buiten van baron v. P. is, voor gevallen, namelijk dat de stalhond het 12jarig dochtertje vaa diens koetsier S. had gebeten f zoodat het kind aan hondsdolheid is gestorven, is nog door een aucler gevolgd. Ook een paard van den baron, door dienzelfden hond in de lip geheten, is heden ochtend eveneens aan hondsdolheid bezweken. Gouda. Eenige ingezetenen in deze ge meente hebben bij den Gemeenteraad een adres ingediend, met verzoek een school voor middel baar onderwijs voor meisjes op te richten. Voor eenigen tijd is dergelijk verzoek van de hand gewezeu.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 2