fmeiijnt, flagelij i DitiBïW BWat BniteiIanAsck'e Berichten. van Verlofgangers fier Nationale Militie. A". 1875. Donderdag 16 September. 3729. Kennisgeving. Kennisgeving. OPROEPING Kennisgeving;. Jl9. TVog-exi on TwiiwpigvsteJaargangr 'at BUKBAllvJl KKT, B, 124. De ^Burgemeester van Schiedam, Brengt ter kennis dat de Brug over de Bange Haven by de Cïcrrlt Verboon- straat, ter z.ike van herstellingen daaraan, gedurende den nacht van Hl op 17 Sep tember e. k., en wel* van des avonds balf elf tot 's morgens zes ure, voos de passage met rij- en voertuigen ge sloten zal zyn. Schiedam, den 15 September 1S75. De Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Burgemeester van Schiedam, Gezien de Circulaire van den Heer Commis saris des Konings in deze Provincie van den Isten September jl., A no. 2918/1 (2de Afd.) Prov. Blad no. 56; Roept bij deze op de Milicien-Verlofgangers van de Ligting van 1875, die zijn ingedeeld bij de troepen te paard, om zich op Vrijdag den' lsten October aanstaande des namiddags vóór vier -ure, bij hunne korpsen te bevinden, ten einde in werkelijke dienst te worden ge steld; onder gehoudenheid om vóór hun ver trek hunne verlofpassen op de Secretarie dezer Gemeente te doen afteekenen. En opdat deswege geene onwetendheid zoude kunnen worden voorgewend, is hiervan afkon- diging geschied waar het behoort, den 15 September 1875. De Burgmeester van Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. F R A N K R l.T K. Het reeds sedert eppigen tijd hier loopend gerucht, dat de bekende, prefect van Lyon, Ducros, zijn ontslag aan den minister Bullet verzocht had, wordt tljans ook door het dag blad la Prance bevestif J, Volgens dit blad had ucros aan den minister een langen brief geschréven, waarin hij trachtte, al de tegen hem, door den heer Andrieux in gebrachte grieven eeu voor een te weerleggen en waarin hij eindigde- met te verklaren dat, aangezieu het in den tegenwoordigen tijd niet meer mogelijk was met billijkheid en zonder aanzien des persoons te, handelen, of op eerlijke wijze de administratie te voeren zonder aan de kritiek blootgesteld te 'zijn of berisping te ont vangen, het hem beter dacht het openbaar leven vaarwel te zeggen en zich tot het privaat leven terug te trekken. Sedert Donderde:,: woeden te Montpellier en in de Middellands2neZee, hevige storm-en regenvlagen, die groote schade aan den oogst berokkenen. Het spoorwegverkeer tusschen Cette en Bdziers is verbroken; vele huizen zyn vernield en 9 lijken gevonden. Er worden nog 60 personen vermist. SPANJE, Volgens de Impartial van den 8sten Sep tember is de rechter, belast met de instructie van de zaak van den Bisschop van Seo d' Urgel, met hetgeheele dossier in zijn bezit overgeloopea naar de Carlisten. De Bisschop zelf is thans overgebracht naar het fort Santa Barbara van Alicante. Bij zijne ontscheping werd hij door eene groote menigte aan de kaai opgewacht en volgens de Madrid- sche bladen zeer slecht ontvangen. De volgende zinsnede uit een der predikatiën van den Bis schop, geeft een klein staaltje van 's mans woede. »Onze huichelachtige vijanden," zeidehy, ïzijn zoo diep verdorven, zoo uiterst kwaadaardig, dat zij gedurende hun leven de schande dei- wereld zijn en na hun dood nog afschuw in boezemen, want op het slagveld sterven bijna allen met het gelaat ter aarde gewend, met ten berge gerezen haren en met gelaatstrekken als die waarmede men Satan afbeeldt, terwijl de lijken der Carlisten meest alle de armen over de borst gekruist hebben en met engelachtige uitdrukking op 't gelaat het oog ten hemel geslagen houden." OOSTENRIJK. De Politische Oorresp, van Weenen bericht thans nader, dat de vreemde consuls te Mostar nog geenszius hun werk gestaakt hebben. Na langdurige onderhandelingen tusschen deleden der consulaire commissie en Server-pacha, den Turkschen bijzonderen commissaris, is de wijze vastgesteld, waarop de consuls hun werk zou den beginnen. Men is nameiyk overeengekomen, dat de commissie zich in verschillende groepen zou verdoelen, die elk afzonderlijk op verschil lende plaatsen pogingen tot verzoening in het wérk zouden stellen. Server-pacha zou'zich by afwisseling bij eik dezer groepen aansluiten, /oorloopig had de commissie zich in twee groepen gesplitst. Dé consuls van Engeland, Rusland en Frankrijk zouden zich namelijk naar Nevesinje begeven, terwijl die van Duitsch- land, Oostenrijk en Italië te Trebinje zouden trachten, om onderhandelingen met de opstan delingen aan te knoopen. BUITS^CHLAND. Het is den Pruisischen Minister, dr. Falk, op zijne reis door Sleeswijk-Holstein gegaan als in de Rijnprovincie. Overal is hij feestelyk begroet en luisterrijk ontvangen, inzonderheid te Flensburg, Tondern, Slees wijk, Rendsburg en Preess. Waar hij zich ophield, heeft hij deputatiën of adressen uit andere plaatsen ont vangen, o. a. uitTönning, Garding, Friedrich- stadt, Breastedt, enz. Te Sommerstedt en een paar andere plaatsen, alwaar hij slechts pas seerde, waren de stations versierd. De llanauer Anzeiger meldt, dat te Hanau de eerste steen is gelegd voor het gebouw eener diamantslijperij, zijnde de eerste die in Duitsch- land wordt opgericht. ENGELAND. De Spectator zegt, dat liet Curlisme in Spanje, na vijf jaren worstelen, eindelijk zyn laatste tydperk schijnt ingetreden te zijn. De raadslieden van Koning Alphonso verwachten het meest van ontmoediging, nijd en twist in het Carlistisch kamp. Indien de Spaansche regeering de t'uero's of voorrechten waar borgde, amnestie aan de soldaten en eervolle voorwaarden aan de officieren toestond, dan zou de pretendent don Carlos zich waarschijn lijk spoedig genoodzaakt zien te vluchten. De bewoners van Londen klagen over den last, dien zij van de zoogenaamde straat predikers ondervinden. Het hof van politie heeft uitgemaakt, dat het niet tusschenbeiden kan komen zoolang daardoor geen opstopping op de openbare straat plaats heeft. TURKIJE. Tengevolge van ernstige gevechten, waarin de Turken zijn verslagen, is Trebinje door de insurgenten op nieuw belegerd, ITALIË. Florence viert het vierde herinneringseeuw feest der geboorte van een zijner grootste bur gers, van Michael Angelo. Jl. Zondag zijn de feesten begonnen en met ontzaglijke geestdrift ingewijd. Er is een tentoonstelling aan ver bonden die de vrienden der kunst in verruk king brengt. De buitengewone hitte was oor zaak, dat onderscheiden ingezetenen nog op hunne goederen vertoeven en vele vreemdelin gen waren afgeschrikt, maar de menschen- massa, die aan het feest deelneemt, is zoo groot, dat men de afwezigen niet mist. Tl/» JUJONMiMKNTSPRIJb, pef kwattnlll t 1.85. Franco per post, door het gcheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommets - 0.10. COURANT. TP/ %««Vr Advertentieprijs: van 110 gewone iegels.- f 4,00. Iedere gewone regel meer- O.tO. Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal berekend. De Burqemeester van Schiedam geeft bij deze kennis aan de Ingezetenen, dat de PATENTEN voor het dienstjaar 1875/7S (zynde van den 1sten Mei 1875 tot den oOstcn Apnll876)zullen worden afgegeven ter Secretarie dezer Gemeente van den 13den tot en met den 20stey September aanstaande, dagelijks, met uitzondering van den Zondag, des voor middags van 10 tot 12 uur. En dat de Patenten, welke op don 20stcn Septem ber e. k. niet zullen afgehaald zijn aan de Patent- pligtigen, tegen betaling van tien Cents per stuk, zullen worden te huis gebragt. Een ieder wordt aangemaand, om. bij de afhaling van zijn Patent, het aanslagbiljet mede te brengen, ten einde de afgifte te bevorderen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 11 September 1875. Be Burgemeester van Schiedam P. J.-VAN DIJK VAN MATENESSE.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1