1 Bnitealanflsche Benutten. A". 1875. rijdag 24 September. M 3735. Kennisgeving. Wegeu on Twintigste Jaargang. Inrigilngcn welke gevaar, schade ol' hinder kunnen veroorzaken. Gezien de ingekomen verzoeken a. Van K. H. BUSCHMANN aldaar, om ver gunning tot oprigtlng eener IIHAjV- DEBIJ aan de Solde, op de pereeelen Kadaster Sectie A, no. -1112 geheel en Sectie A, no. 1-122 gedeeltelijk en om daarin tevens gebruik te mogen maken van het Stoomwerktuig, geplaatst in de uevensstaande branderij; b. Van de firma A. F. PIGEAUD aldaar, om vergunning tot plaatsing van een Stoomwerktuig van 2 paardenkrachten, in hare branderijstaande en gelegen aan de ElsensteegKadaster Sectie C, no. 293 Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2 Junij 1S75 {Staatsblad No. 95); Doen. te weten: dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente zijn ter visie gelegd dat op Donderdag,-den 7 October a. s. des middags ten twaalf ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan vau die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende «lrie dagen, vóór liet tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der Ge meente van de schrifturen die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23 September 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. F It A N K It IJ K. Vrijdag aanst. zal er een ministerraad worden gehouden, wien een zekere mate van belang rijkheid niemand zal ontzeggen. De minister van binneniandsche zaken zat daarin enkele benoemingen op administratief gebied bekend maken en misschien ook zal er over de ver- •kiezingskwestie gesproken worden. Mac-Mahon heeft den 21 dezer het Elyseum weder verlaten en zich naar Seine-iuférieure begeven. Vrijdag komt hij weder terug om den ministerraad te presideeren. Uit Pau wordt getelegrafeerd: Den 20 dezer zijn 740 Carlistische soldaten en 92 officieren to Gavamie aangekomen. Zij zijn on middellijk ontwapend en zullen door twee daartoe naar Pau gezonden bataljons linie- iafanterie te Luz in'ontvangst genomen worden. De Velocipèden-wedstryd, welke in de Tuilerien tea voordeele van de overstroomden georganiseerd was, heeft geleden door het slechte weder. De velocipèden-rijders hebben bij die gelegenheid allerlei toeren verricht, die de bewondering der toeschouwers wekten. De af stand van twee kilometers is in 15/. minuut afgelegd. Men heeft by deze gelegenheid een nieuw soort van velocipède beproefd. Ze heeft slechts éón wiel. De voeten hebben een steun punt, en het wiel brengt 'men met de handen in beweging. SI'AN IE. De alcade van Madrid heeft op de aanspo ringen van Canovas del Castillo en andere hooggeplaatste personen zÈtjn aanvraag om ont slag teruggetrokken. Lizanaga is te Madrid aangekomen. De berichten van het oorlogstooneel Wijven schaars, doch steeds gunstig voor de regeerings- troepen. Quesada zet zijne beweging ten noord oosten vau Pampelun geregeld voort. De communicatie tusschen Irun en San-Sebastian is herstelden de noorder-spoorwegmaat schappij maakt schikkiugen om den weg tus schen San-Sebastian eu de Fiansehe grenzen te herstellende gebreken aan den weg zyn niet groot. Don Carlos houdt zich op in de omstreken van Elizondo. Bij heeft den graaf vau Caserta tot opperbevelhebber in Guipuzcoa benoemd en Egana afgezet. Uij heefl aan zijne «vrienden in Frankrijk" een manifest gericht, waarin hij hun herinnert, dat hij thans alleen de voor vechter is tot verdediging van liet Katholieke geloof en van liet monarchale recht, ja zelfs van geheel de christenheiden dat de ver vulling hunner verwachtingen dus ten nauwste aan het succes zijner onderneming verwant is. De Spaansche regeering heeft besloten krachtig te handelen ten opzichte van de cir culaire van mgr. Siméoni. ENGELAND. Een depêche uit Rio-Janeiro constateert, dat de bisschoppen van Para en Olinda in vrijheid gesteld zijn. De Braziüaansche kamer van af gevaardigden heeft het wetsontwerp tot her vorming van het kiesstelsel aangenomen. De Saturday Bedew houdt het er voor, dat Rusland op het oogenblik inderdaad den vrede wenscht en dat de opstaud iu deTurk- sclie provinciën geen wijziging in zijn besluit zal brengen. Oostenrijks onzekere politiek is misschien een gevolg van het verlangen, om noch Dalmatie en Kroatië, noch dc Hongaren en de Duitschers ontevreden te maken. De hongaarsche eu Oostenrijksche ministers zyn niet gesteld op eene inlijving van Slavische landen. Indien er naast Ierland nog een eiland uit de zee verrees met keltische en katholieke bevolking, zouden Engelsche staatslieden die vermeerdering van gebied niet voor een geluk houden. De vereeniging van Bosnië met Kroatië zou het binnenlandsch evenwicht der Oosten- rij ksch-IIongaarsche monarchie verstoren. Het is daarom niet onwaarschijnlijk, dat eene Ser vische interventie door Oostenrijk met geweld zou worden gestuit. De Daila Lama is dood. De Buddhisten hebben daar echter niet veel van gemerkt, want onmiddellijk na den dood van zulk een lioogepriester, komt een ander in zijn plaats, en eerst na maanden hoort het volk dat de ziel van Buddha in een ander is gevaren. Tegenover 399,200,000 Christenen (waaronder 200,000,000 Katholiekeu), heeft de wereld 405,600,000 Buddhisten en 174,200,000 Brah manen, 96,000,000 Muzelmannen, 5,000,000 Israëlieten, 111,000,000 Heidenen. OOSTENRIJK. De Rijksdag is geopend. De heer Schmerling werd tot president gekozen en Rechbauer tot vice-president. Andrassy deelt mede dat de Keizer Woensdag na den middag de leden der delegation zal ontvangen; h1j*"ffëeft daarop de begrooting voor 1876 ingediend. De gewone uitgaven bedragen 107,586,686, de buitenge wone uitgaven 7,140,798, het totaal 114,727,484 fl. ('1,903,161 meer dan in -1875). Van de totale som der uitgaven moet 95,253,780 gedekt worden, door Oostenrijk 65,344,093 fl. en door Hongarije 29,909,687, OOSTENRIJK. De PolitiscJie öorresp. van Weenen bevat particuliere telegrammen uit de Ilerzegowina, waarin wordt geconstateerd, dat Ljubobratich, Petkovie en andere hoofden der insurgenten, uitgenoodigd door de consulaire commissie tot het houden van besprekingen over den opstand te Trebinje geweigerd hebben aan die uit- noodiging gevolg te geven, verklarende, dat zij de voortzetting van den strijd verre verkiezen boven het onderhandelen met de Turken, op wier beloften, geen staat te maken is. TURKIJ E. Niettegenstaande den vredelievenden toon van het adres van antwoord op de Troonrede, neemt de Regeering oorlogstoebereidselen op groots schaal. De zegepraal der opstandelingen verheugtallen. Eerst heden zal de Vorst het adres van antwoord in ontvangst nemen. In Bosnië vonden onbeduidende schermutse lingen plaats. De volgende week verwacht men groote oorlogsoperatiün. Nieuwe benden insurgenten, gekomen uit Servie, hebben zich met die onder den priester Zarko vereenigd en alles van Novivarosci tot Visigard in brand gestoken. Zij hebben de Turken te Predpolje geslagen. Laatstgenoemden, die zich des anderen daags weder te Predpolje vereenigden, zyn vervolgens te Balbino geslagen. SI COURANT. S.B0Kf>£5U.NTSPRMis, |i«i kwmtaftlf 1.85. Franco per post, door liet geheele Itijk - 2.50. Afzonderlijke noimners- 0.10 BVBEAtf914BKT, 12 1. Advertentieprijs: van-1—10gewone regels. 1.00. Iedere gewone legel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. BURfcEMEESTER en WETHOUDERS •van Schiedam; l

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1