TersÉjit üaplijta, nitttiÉM DUil MenlaMscle Bericltei. Bmeiilaiiisclie Bsriclitsii. A". 1875. Vrijdag 1 October. Kennisgeving. JS. 3740. Negen en Twintigste Jaargang, COURANT. ABUNNKSiKNTSi'Htjb, jioi kwartaal-1.85. F ra neo per post, tlnor liet gcheele Rijk. - 2.50. Afzonderlijke noiumers- 0.10. BUREAU: MARKT, E, 12<1. Advertentieprijs: van 110 gewone regels1.00, Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. .InrJgtingen welke gevaar, schade of kinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien Art. 8 der Wet .van den 2den Jung '1875 Staatsblad No. 95); Geven bij deze kennis aan de ingezetenen dat, op het daartoe gedane verzoek, aan ADRIANUS BIJLOO aldaar, en zijne regtver- krijgendeu, bij besluit van heden v e r g u u n i ji g is verleend tot oprichting eener krood-, beschuit, eo koekbakker)) in zijn pand, staande en gelegen aan de Kreupelstraat aldaar, Wijk D. no. '15. Schiedam, den 30 September '1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATEN ESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. a ■- i s=ssgasa ENGELAND. De verhouding tusschen Engeland en China wordt voortdurend meer gespannen. Dit kan blijken uit een telegram, dat de Times van zijn correspondent te Shanghai ontving: sDe Chineeschc regeering zoekt van behoorlijke naleving der te Tien-tsiu getroffen voorwaarden zich af te maken. De heer Wade (de Britsche gezant) verlaat Peking op 13 October, tenzij een bevredigende schikking worde verkregen, 't Straffen van de ambtenaren in Yunnan en 't openbaar maken van buitenlandsche aan gelegenheden in de Gazette schijnen hoofd zakelijk tot moeilijkheden aanleiding te geven." Dergelijke berichten zijn te meer onrust barend, omdat 't bekend is dat China sinds lang groote sommen besteedt tot aankoop van Europeesche wapenen en tot verdere oorlogs toerustingen. Daily-Netus deelt uit Weenen van den 28 dezer mede, dat de Porte bij eene circulaire aan de groote mogendheden zich beklaagt over de schending van de neutraliteit door Servieen Montenegro, er- bijvoegende, dat een conflict on vermijdelijk is, wanneer dit voortduurt. Volgeus berichten van de Kaap de Goede Hoop van 5 Juni, heeft het huis der afge vaardigden in de Kaap-kolonie met algemeene stemmen besloten, ongeveer tweederden van het tot hiertoe onafhankelijk Kaffergebied tus schen de-rivier Kei en Natal in te lijven. De in te lijven streek heeft eene bevolking van omstreeks 140,000 Kaffers en is onder den naam van Niemandsland en Fingoland be- .kend. FRANK It' IJ K. President Mac-Mahon is Maandag avond weder te Parijs teruggekeerd. De heer Thiers heeft Dinsdag zijn voorbeeld gevolgd. Het feestmaal der intransigenten te Saint- Mandé heeft niet zoo'n roode kleur gehad als eerst volgens de berichten scheen. Louis Blanc heeft zich wijselijk onthouden vau de voet stappen van den heer Naquet te drukken. Hij heeft zich, in zijne welsprekende redevoering, slechts bepaald tot het toezsvaaijen van lof aan de schooue zijden dotteerste republiek en haar aan de tweede, thans heerschetule, tot voorbeeld te verstrekken, alhoewel de omstan digheden niet dezelfde zija. De heer Léo, hoofddirecteur over Üe drukpers aan het ministerie van binuenland- sclte zaken, is tot prefect, waar weet men nog niet, benoemd. De heer Léo staat bekend als iemand die de republikeinsche pers zeer vijandig gezind is. Men schrijft uit Parijs, dat de Duitsche pelgrims het plan gevormd hebben, de Duit sche bedevaart naar Lourdes tot een zaak te maken, die geregeld jaar lij lts terugkomt. Graaf Stolberg moet in dezen zin een gelofte hebben afgelegd, en een Berlijnsche kasteleines zou reeds te Lourdes stappen hebben gedaan om een hotel op te richten, dat voornamelijk be stemd is Duitsche vromen op te nemen. SI'AN JE. Op verlangen van het hof vau cassatie, heeft het hof van Barcelona een rechtercommissaris afgevaardigd, om te Seo d'Urgel alle mogelijke bewijsstukken, betreffende de zaak van den bisschop dier stad, in te zamelen. De Alphon- sistische troepen hebben in den omtrek van San Marcos verschillende sterke stellingen bezet. De brigade van generaal Yittoria inaakt eene beweging naar de rechterzijde vau Ilcrnani. Generaal Trillo trekt zijne troepen op den linkervleugel der Carlisten te zamen. Uit Santander wordt gemeld: Carlistische notabiliteiten en comité's van vreemdelingen doen al hun best, te trachten don Carlos over te halen den strijd op te geven. Dc fueristen in Biscaye en in de Guipuzcoa, werken ook in dezen geest. In Catalonie hebben zich een kommandnnt van de artillerie, een kmonel, 10 officieren, een priester en 44 soldaten aan de Spaansche regeering onderworpen, en zoo gaat het dagelijks. DUITSC1ILAND. Prins Frcdcrik der Nederlanden, diejl. Zon dag uit den Haag te Berlijn aankwam en in »het Nederlandsch paleis" zijn intrek nam, ont ving en beantwoordde in den loop vau den voormiddag het bezoek van den Keizer en de overige leden der Keizerlijke familie. Gemelde prins, die Zondag en Maandag met den Keizer dineerde, heeft later zijne reis van hier naar zijn landgoed Muskau, in'Silezie, voortgezet. De Kamer van Afgevaardigden teMunchen, waarin alle leden tegenwoordig waren, heeft den 29 dezer tot haar president, vice-president en secretarissen uilsluitend ultramontanen ge kozen. De ultramontanen brachten 78 en de liberalen 70 stemmen uit. OOSTENRIJK. Graaf Andrassy heeft in de commissie der Hongaarsche delegatie te Weenen medegedeeld, dat het aantal Ilerzegowiners, die op Oosten- rijksch-gebied de. wijk hebben genomen, thans reeds het cijfer van 100,000 te boven gaat en dat dit aantal nog dagelijks toeneemt. Dien tengevolge zou hij niet nu maar eerst later, t. w. aan de eerstvolgende delegatie, de noodigo middelen vragen, om de kosten te dekken, veroorzaakt door het ondersteunen der vluch telingen. De Oostenrijkschc Regeering heeft het initiatief genomen tot een internationale wet op bescherming van nuttige vogelsvoorloopig zal een internationale commissie een lijst van de vogels opmaken, die in aanmerking komen voor bescherming. RUSLAND. Het Journal de St. Péterslourg wijst ex op, dat ook Turkije thans de noodzakelybl)'.,id van hervormingen in te voeren, inziet, en de buitenlandsche Kabinetten zich van elk vertoon van diplomatieke pressie moeten onthouden. Men mag vertrouwen stellen in de bedoelingen van den Sultan. De diplomatieke handeling moet zich beperken tot het aanbieden van hulp om den opstand te onderdrukken en een ge meenschappelijk zoeken naar een passende n- richting van het beheer der Herzegowina en van Bosnië. TURKIJE. Officieel wordt uit Belgrado gemeld, dat de Porte bericht heeft gegeven dat zij liet kleine eiland in, de rivier de Drum, hetwelk de kleine Schans genoemd wordt en tot Servie behoort, zal laten bezetten. De Minister van Oorlog heeft de brigade gelast geweld met geweld te keer te gaan. De brigade van Nagodin, 8000 man sterk, stiet op de troepen aan de grens bij Nisch. De Serviërs staan daar ten getale van 24000 man. Het huwelijk van vorst Milan vindt binnen 12 dagen te Belgrado plaats. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL, Zitting van 29 September. De Voorzitter heeft meegedeeld, dat de com missie het adres van antwoord den Koning heeft aangeboden. Z. M. heeft daarvoor dank betuigd en voorts gezegd: »Het was mij aan genaam, daarbij mijne verwachting te zien bevestigd vau baar ernstige voornemen, om in dit zittingjaar ten nutte van het vaderland

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1