A0. 1875. rij dag 8 October. M 3745. fsrschijnt flap®, nitpzonflerfl Binsflaff. Kennisgeving. Kennisgeving. BntaMsclt Bericllsi Ne«?en 011 Twintigste Jaargang iFguaasat COURANT. Abonnkmlntsimius, por Uvuutnn) 1.85. Franco per post, door het gelieele Kijk - 2,50. Afzonderlijke uoimners0.10. BUItBAU: BIA*ÏIH.T, 33, 124. Advertentieprijs: van -j10 gewone regels1.00. ledera gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. ïurlgtingcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. BURGEMEESTER' en WETHOUDERS van Schiedam; Gezieif Art. 8 der Wet van den 5den Junij 1875 {Staatsblad No. 95); Geven by deze kennis aan de ingezetenen dat op lieden de navolgende vergunningen zijn verleend 1. Aan de Ptrma A. F. PIGEAUD en bare regtverkiijgenden tot bei plaatsen in hare branderij staande en gelegen aan de Elzen- steeg, wijk A no. '162kadaster sectie C no. 293, van een stoomwerktuig van 2 paar denkrachten, tot het in beweging brengen van verschillende pompen '2. Aan IC. II. BUSCIIMANN en zijne regt- verkrijgeuden tot oprichting eeuer Branderij aan, de Schie, op de perceelen bij het kadaster bekend onder sectie A no. 1112 geheel en sectie A no. '1122 gedeeltelijk en om daarin tevens gebruik te mogen maken van het stoom werktuig geplaatst in de nevensstaande branderij. Schiedam, den 7 October 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATEN ESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. t Inrlgtingcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester ea Wethouders van Schiedam; Gezien de ingekomen verzoeken om ver gunning 1. Van de firma FLIEIIE STOLK tot het oprigten eener Hagcliclsmedcrijin het in aanbouw zijnde pand, gelegen achter de Ploegstraat, kadaster sectie no. 1438. 2. Var JOHs. VAN DER BEEK, tot het oprigten eener slagterij, in het pand staande aai de Nieuwe Haven (hoek Ilagastraat) wijk G- no. 12, kadaster sectie D no. 1149. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Junij 1875 Staatsblad No. 95); Doen te weten: dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente z\jn ter visie gelegd dat op Donderdag den 21sten October a, s., (les' middags ten 12 ure, ten Randhuize ge legenheid zal worden gegeven om bezwaten tegen het oprichten dier inrichtingen in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe e lichten; en dat gedurende,airic dagenvóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der Ge meente van de schrifturen die ter zake rnogten zijn ingekomen, kennis kan worden gekomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 7 October 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENF.SSE. De Secretaris, L W. MULDER. P It A S K It IJ K. Nog steeds gaan de dagbladen vooi i met het bespreken van het conflict tusschen de minis ters Buffet en Léon Say. Enkelen zijn echter reeds een toontje lager gaan zingen in hun besviei-ooken van Buffet, alsof ze van hooger hand een wenk hadden, ontvangen, de zaken door hunne overdreven cverwinniugszaugeu niet te bederven. liet kabinet schijnt er als het ware een voorgevoel van te hebben,'dat het geinterpel- leerd worden zal omtrent al de onregelmatig heden op administratief gebied van den minister Bullet. ,De heer Thiers ontvangt te Arcachon al weder dezelfde eerbewijzen die hem te Ouchy, in Zwitserland, en te Genève te beurt vielen. Overal waar hij verblijf houdt wordt deze ïbeviijder van het grondgebied des vaderlands," bewierookt en vereerd. S I' A X J E. De Jüpoca, de komst van generaal Quesada te Madrid besprekende, die een langdurig onder houd met den minister van oorlog gehad heeft, beweert dat de krijgsoperatiën in het Noorden dadelijk zullen beginnen zoodra de nieuwe lichting de verzending van 8000 man versterking naar de Noordelijke provinciën zal gedoogen. Een Eogelsch oorlogsschip is naar San-Sebas- tian gezonden om de aldaar vertoevende Engel- schen aan boord te nemen. De Carlisten hebben 20,000 pond sterling geëischt voor het staken van het bombarde ment. Zooals wij reeds gisteren gemeld hebben, is deze prijs reeds door de kanonnen van bet- fort aldaar verdiend. Dagelijks melden zich gemiddeld 100 Carlisten in Catalonie ter indulto aan; vooral de bende van Saballs, vroeger de meest hardnekkige, loopt geheel uiteen. De univeisiteit van Madrid is jl. Vrijdag heropend, en bij deze gelegenheid werd dooi den Koning een toespraak gehouden waarin hij zeide: »Ik erken dat de tegenwoordige omstan digheden hachelijk zijn. Levendig is mijn ver langen om de uitbreiding van het ouderwijs te bevorderen en mede te werken aan het tot stand brengen van groote ondernemingen, waar van de schoonste is: het volk zedelijk te maken en te onderrichten. Voor mij, die rechtstreeks noch-zijdelings tot den burgeroorlog heb bijge dragen, is het smartelijk te zion dat hijon danks mijne pogingen nog niet geëindigd is. Mijn schoonste droom zoü verwezenlijkt worden, indien de geschiedenis eens moge schrijven: dat het tegenwooidige Spanje, al komt het niet tot hot toppunt van zyn roem gelijk voorheen, toch een alleszins verdienden rang onder de beschaafde natiën van Europa heeft ingenomen." ENGELAND. Te Woolwich houdt men zich thans diuk bezig met het verschepen van eene massa ammunitie, voornamelijk van patronen voor de infanterie, en wel naar Iersche plaatsen, wier garnizoenen ter verlegging naar China bestemd zijn. De telegraafkabel over Rusland naar Japan is hersteld. De Dimes bevat een bericht uit Shanghay, luidens hetweik, overeenkomstig een decreet in de Pekin Gazette, liet wisselen van mede- deelingen tusschen de chefs der Chineesche departementen van bestuur en de vreemde gezanten voortaan veroorloofd is. DUITSCHLAND. Het Koninklijk gerechtshof voor kerkelijke zaken te Berlijn heeft gisteren den vorst bisschop van Breslau, dr. Förster, veroordeeld tot ontzetting uit diens ambt. De aangeklaagde, die niet persoonlijk verscheen, had echter den 30 Sept. jl. een verdedigingsgeschrift bij het gerechtshof ingezonden. In Beijeren zijn in de loatste jaren de sterfgevallen ten gevolge van dollehondsbeet schrikbarend toegenomen. Als een maatregel tegen verdere uitbreiding der vreeselijke ziekte is door de Regeering een algemeene belasting op de honden voorgestelden wel van 12 of 9 mark op eiken hond. OOSTENRIJK, Luidens de Weeuer bladen zet de diplo matie te Belgrado hare pogingen voort, om de Servische regeering te bewegen, nog stipter voor de^handhaving der onzijdigheid te zorgen. Men zegt, dat de vertegenwoordigeis der groote mogendheden het staken der oorlogstoerustingen en liet vermijden van iedere demonstratie in Servie tegen de Porte hebben aangeraden. LUXEMBURG. De plechtige ontvangst van prins Hendrik, ter gelegenheid der viering van zijn 25jarig stadhouderschap, heeft den 5 dezer plaats gehad. De tocht van Z K. II. in de stad was luistervol. Er heerscht een onbeschrijfelijke geestdrift. Bij de feestviering zijn Duilschland, Finnkrijk en Belgie vertegenwoordigd, cn wel Duitschland door .graaf vou Arnim, adjudant van Keizer Wilhelm; Frankrijk door den heer Riancourt, prefect vau Mezióres, en Belgie door den heer de Labbeville, senator, en graaf van der Stracten-Ponthoz, grootmeester van het huis des Koniugs. Z,WITSERLAND. Onlangs is te Lausanne een convent ge houden van afgevaardigden der Schotsche orde van vrijmetselaars. Deze hebben eene verklaring opgemaakt van de volgende beginselen, die het officieele programma der orde zijn gewor den. Zij luidt: »De vrijmetselery neemt aan, gelijk "zij van haar oorsprong af heeft aangenomen, het be-

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1