Tsrsclijit laielijb, ultpzaieri Biusiai; Biüeclanilscle lericliteii. A0. 1875. Donderdag 21 October M 3754 KENNISGEVING. en Twiutigste Jaargang-. Negen BDAHSCHB C011 BVKEAU: MARKT, E, 134. Advertentieprijs: van 110 gewone regols1.00* Iedere gewone regel meer- O.IO. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal betekend. Abonnementsprijs., pui k wat taal1.85. Franco per post, door liet geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. llU It OEM EEST ER EN WETHOUDERS VAN SCHIEDAM; Gezien de aanschrijving van den lieer Commissaris Jes Konings in deze Piovincie van den 27sten Sep tember jl., A., No. 1382, (3dc afd.) Brac. Blad. no. GG; Herinneren bij deze ieder dien zulks mogt aangaan, dat wanneer men, volgens do artt, 27 en 42 der Wet op de Peisonole Belasting van den 29sten Maart'1833 (Staatsblad no. 4), zooals die zijn gewijzigd en aange vuld bij de aitt. 7 en 14 der Wet van don Oden April 1869 StaatsUud no. 59), ter oor/ake van nieuwe aanschaffing} verandering of verwisseling van belasting- vooiweipen, vallen inogt in de termen van art. 27 dier Wet, daarvan suppletoire aangifte moet worden gedaan, in voege als bij art. 30 dier Wet is voorgeschreven, te welken einde een billet ter invulling bij den Ont vanger der Directe Belastingen bekomen kan worden. Zullende, bij geheel achterlaten van aangifte of liet doen van te geringe aangifte, op de belastingschuldigen de strafbepalingen toepasselijk zijn, voorgeschreven bij art. 35, voor zooverre die zijn gewijzigd bij art. 13 der Wet van don 9dcn April 1869 Staatsblad no. 59) en art. 39 van meergemelde Wet van den 2Dsten Maart 1833 (StaatsUud no. 4.) Eu is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 20 October 1875. Burgemeester en Wethouders can Schiedam P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris A. W. MULDER. ITALIË. Te Milaan verkeert men thans ia een toestand van zenuwachtige spanuing. In de laatste 'dagen heerscht er een koude regen achtige temperatuur, en nu vreest men dat deze ook gedurende de feestdagen zal aanhou den en daardoor niet alleen de illuminatie zal doen mislukken, maar ook een ongunstigen invloed op de andere feesten zal uitoefenen, en vooral de stemming der bevolking zal ter- nederdrukken. Ongeveer 800 arbeiders zijn bezig aan de toebereidselen voor de illuminatie, zoodat men zich wel kan voorstellen dat deze grootsch zal wezen. De stad kan hoogstens, behalve liare inwoners, 20,000 vreemdelingen bergen; men verwacht echter uit Italië en het buitenland 80,000 a 100,000 bezoekers, en waar die, niettegenstaande de maatregelen welke worden genomen, moeten blijven, is een raadsel. De spoorweg-ad ministration zien zich verplicht om nachtdiensten te organiseeren naar de naast- bijgelegen groote steden, teneinde de vreemde lingen iederen avond daarheen te kunnen transporteeren. Een later bericht meldt de aankomst van den Keizer van Duitschland. Milaan is in feestdos. Het jeugdige Koninkrijk en het nog jeugdiger Keizerrijk zien elkander zeer vriendelijk aan. De burgemeester van Milaan heeft de inwoners uitgenoodigd bun ongeveinsde vreugde te toonen nu zij den Duitschen Keizer, den Italiaanschen Koning de hand zien drukken op Lombardijschen grond, waarop zooveel strijd is gevoerd. Bismarck heeft een telegram aan den Itali aanschen Koning gezonden om hem zijn ver ontschuldiging aan te bieden, daar hij zich verhinderd ziet den Keizer te vergezellen. De kanselier lijdt aan rhumatisme en verzoekt Victor Emanuel hum als tegenwoordig te willen beschouwen. De Keizer heeft ziju hooge tevredenheid be tuigd over de schitterende hartelijke ontvangst, en zijn vreugde dat hij zich bevond in Italië. De Keizer heeft er bij gevoegddat de beide natiën evenals haar Vorsten vereeuigd zullen blijven door hartelijke en standvastige vriend schap. Er is een revue gehouden over de troepenten getale van 20,000 man. Een groote volksmenigte was op de been, die den Keizer luide toejuichte. Z. M. bewonderde de houding van de troepen, RUSLAND. In een particulier schrijven uit St. Peters- burg wordt geconstateerd, dat generaal Kauf- mann den 3 Sept. II., uit de legerplaats bij Machrom, uene proclamatie aan de bevolking van Kokhand en de omliggende streken heeft gericht, waarin hij deze aanmaant, om niet lauger, in haar welbegrepen belang, het oor aan baatzuchtige hoofden te leenen, manr' de wapenen dadelijk neder te leggen en zich aan het gezag van Keizer Alexander II te onder werpen. Daarbij wijst hij voornoemde bevolking op den voorspoed, die thans het deel is der be volking van Turkestan, welke mede vroeger de Russische heerschappij heeft erkend. Bewuste proclamatie heeft dan ook de onderwerping van geheel Kokhand tengevolge gehad. SPANJE. De Carlisten hebben den '16 dezer weder eenige granaten in San-Sebastian geworpen. Generaal Quesada is weder belast met het opperbevel over het Noorder-leger. De Qaceta meldt dat generaal Delatre den doortocht belet heeft aan de Carlisten, die onder bevel van Pnraiso staan en die uit Calalonie langs Arragon de provincie Navarre wilden binnenrukken. De geheele bende was door hem op de vlucht geslagen, met verlies van een groot aantal dooden, gewonden en krijgsgevangenen. De bevelhebber zelfbehoorde onder de laatsten. De Carlistische generaal Gamundi is met twee officieren en twaalf manschappen te Osseja door de gendarmerie gevangen genomen. Te Torella heeft zich een kolonne van 400 Carlisten ontbonden. ENGELAND. Den 18 dezer is liet geschil met China langs diplomatieke» weg opgeheven. Wade heeft dieitengevolge Peking verlaten. De heeren J. en W. Dudgeon, 10 Lon- donstreet, hebben hun betalingen gestaakt. Het passief moet zeer aanzienlijk zijn. De Glasgow Herahl maakt een brief van Gladstone openbaar, waarin hij hel bericht logenstraft, als zou de Turksche regeering hem hebben voorgesteld haar te komen helpen om den financiëelen toestand van de Porte op betere grondslagen te vestigen. Zooals men weet, hebben enkele Indische Vorsten bezwaar gemaakt den prins van "Wales hunne hulde te gaan aaubieden. Een van de koppigste was de Vorst van Nizani. Hij heeft echter thans toegestemd den Prins te Bombay te begroeten, alwaar hij aan het hoofd van een gevolg van 2000 man zal verschijnen. De Guikowar van Baroda zal door 3000 man worden verzeld. Het zal voor den Prins niet gemakkelijk wezen de pracht der Indische grooten te over treffen. P It A N K R IJ K. In het departement du Var zal de heer Emüe Ollivier kandidaat gesteld worden voor de nieuwe Kamer van Afgevaardigden. De heer Thiers heeft te Arcachon, bij gelegen heid van .het hem aangeboden dejeuner, eena redevoering gehouden. Bohalve de meeste loden van den raad, woonden zeven republikeinsche afgevaardigden, de republikeinsche leden van den generalen en den arrondissemenlsraad en andore republikeinen van Bordeaux dit dé jeuner bij. De toost, door den minister van oorlog generaal Cissey, gisterenftennes uitgebracht, eindigt met den wensch, dat de vorsten die het lot der volken in hun hand houden, sleed3 evenals nu bezield mogen blijven met die edele gevoelens van eendracht, die de welvaart der volken uitmaken. De werkzaamheden aan den tunnel tus- schen Frankrijk en Engeland zullen weldra een aanvang nemen. In de eerste plaats zullen de noodige onderzoekingen geschieden en ais deze naar wensch uitvallen, wordt de eigenlijke tunnel zelf onder handen genomen. T U R K IJ E. Het Montenegrijnsche hoofd der opstande lingen Peko heeft zes inwoners van Zubzi laten doodschieten, omdat zij lafhartig geweest waren. De opstandelingen hebben de omstreken van Liubuska ontruimd, ten gevolge van de aankomst der Turken. De huwelijksvoltrekking van vorst Milan van Servie heeft gisteren namiddag te Belgrado plaats gehad. Na afloop daarvan is ter ontvangst der gelukwenschingen een cour ten hove gehou den, waarop de gezamenlijke vertegenwoordigers der vreemde mogendheden verschenen zijn. DUITSCHLAND. Een particulier telegram uit Munchen van 18 dezer, gericht aan de Auijsb. Aïl'j. Zr.it., be helst, dat het adres der Beiersche Tweede Kamer niet bij hei bureau van den opperhofmaarschalk ter verzending aan Koning Lodewijk is afge geven, maar dat de voorzitter van die Kamer O

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1