Bnitenlanisclie Bericlifen. Aü. 1875. Vrijdag 22 October. 3755. Kennisgeving. Negen en Twintigste Jaargang. Bun GE MEESTER en W ET 1; OUDERS van Sc ried am; COURANT. Ai!ünnksh:ntsi'Uijs, pes kwart nul 1.85. Prnnco per post, door liet geheele Kijk - 2.S0. Afzonderlijke noimners0.10. BVKEAU: IIARKÏ, K, 121. Auvurtëntikpkijs: van 110 gewone regels1.00. Iedere gewone regel moer- 0.10. DttmuAt plaatsing wordt tegen tweemaal besekend. Iurigüngcn welke gevaar, schade of Iiindcr kunnen veroorzaken. Gezien het ingekomen verzoek van B. P, H. WUISMAN, C. KLEIJPOOL en B. BUSGIIE om vergunning tot oprigling eener branderij op den open grondgelegen achter de Nieuwe Havenbij het kadaster bekend ouder sectie F no. 968; Gelet op de Artt, 6 en 7 der Wel van den 2den Jung 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 4den November a.s., des middags ten '12 ure, ten Randbuize gelegen heid zal worden gegeven om bezwaren tegen het oprigten dier inrigting in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der Ge meente van de schrifturen die ter zake mogten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 21sten October 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATEN ESSE. JDe Secretaris, A. W. MULDER. F II A'S KR1JK. In de rede die de heer Thiers te Arcachon heeft uitgesproken ging hij den loop der ge beurtenissen na, die sedert de byeenkomst der Nationale Vergadering te Bordeaux hadden plaats gehad. Wie - kon beter dan hij de be narde omstandigheden van dien droeven tjjcl, toen de vijand een groet deel van den dierbaren Frauschen bodem bezet hield, schilderen? Over den befaamden 24 Mei sprak hij zonder bitter heid. Hij zou zich toen aan de macht hebben kunnen vastklemmen, maar hij heeft dat niet gewild. Het was noodig dat de republiek, om vasten wortel in het land te sciiieten, zicli tijdig in de armen harer vijanden wierp. Meester van de regeering konden de royalisten hun onmacht om de monarchie te herstellen niet verbergen. Hy had het geluk gehad te zien, dat die lieden, die hem als een hinderpaal hadden beschouwd, na tevergeefs te hebben beproefd de monarchie in te voeren, genood zaakt waren de republiek te vestigen. Dat was de beteekenis van de aanneming der constitutie. Aan hen die de republiek verwijlen, dat zij Frankrijk van liet overige Europa isoleert, voegde hij toe, dat zij zich vergissen. De be ginselen van do revolutie van 1789, die zijne medeburgers steeds mot alle macht moeten verdedigen en handhaven, zyu voor Europa geen schrikbeeld; integendeel de gansche Euro- peesche maatschappij is er van doortrokken en dankt haar bestaan daaraan. Wanneer inen ze toepast met kalme voorzichtigheid en wijsiieid, dau zal het Frankrijk niet aan bondgeuooten ontbreken. Europa luistert naar gezonde rede neering; het voelt dat overal de hervormende denkbeelden veld winnen, en het zal steeds symphatie gevoelen voor de Fransche republiek, zoolang deze zich verstandig gedraagt. Ilij eindigde zijn redevoering met een beroep te doen op hen, die aan het hoofd der zaken staan, te regeeren, zonder exclusief te zijn, zooals beloofd was, met de gematigde lieden van alle partijen; hij drukte de hoop uit dat spoedig de algemeene verkiezingen zouden plaats hebben en dat die eene constitutioneele meer derheid in de Nationale Vergadering zeilden brengen, die de republiek van binnen en van buiten zou bevestigen. De bekende Marfori heeft Parijs en Koningin Isabella verlaten en zich naar Ma'Md begeven, om zich kandidaat te stellen voor de Cortes. ITALIË. Uit Milaan wordt van '19 dezer gemeldt: Keizer Wilhelm bereikte Maandagavond te halfvyfMilaan. Victor Emanuel, de Kroonprins en vele hooggeplaatste staatsambtenaren wacht ten hem op aan 't station, kanonnen werden afgevuurd en muziekkorpsen speelden het Pruisi sche Volkslied. In een der Koninklijke rij tuigen reed de Keizer met Victor Emanuel naar het paleis. -Met buitengewone geestdrift werden de Vorsten alom op hun weg begroet. De grijze Keizer zag er opgeruimd uit. Ilij boog links en rechts om de dicht opeengepakte menigte te begroeten. Vooral do Piazza del Duomo bood een grootsch schouwspel aan. Duizenden nieuws gierigen haddon zich bij 't paleis verzameld en de toejuichingen waren oorverdoovend. Tweemaal verscheen de Keizer met den Koning op het balcon. Er werd een hofdiner op het paleis gehouden. Ongelukkig was de bisschop van Milaan »te ziek" om daar tegenwoordig te z'yn. De Cathedraal en de Piazza waren schitterend verlicht. De Koning heeft in den toost op den Duitschen Keizer gezegd, dat hij de tolk is vau dewen- schen der Italianen voor het geluk van den Keizer, den voorspoed van Duitschland en duurzame vriendschap. Do Keizer heeft in antwoord hierop gezegd, dat hij diepgetroffen was door de ontvangst van den Koning en het land; hij voegde er bij, dat de sympathie van de beide landen en de vriendschap dei- beide monarchen een waarborg zullen blyven voor liet behoud van den vrede. Volgens de Gazette di Turino zal de voormalige Spaansche gezant by het Italiaan- sclie hof, markies de Montemar, eerstdaags een werk uitgeven over de onderhandelingen, welke tot de kroouing van Prins Amadeus als Koning van Spanje hebben geleid. liet werk zal belangwekkende bijzonderheden bevatten, ook eenige geheime depêches van Prins Bis marck, met de gebeurtenissen van dien tijd in verband staande. ENGELAND. Een bijeenkomst van houders van Turksche obligation van alle leeningen, gisteren onder voorzitterschap van het Parlementslid den oud- minister Childers gehouden, heeft een resolutie aangenomen, waarbij verklaard wordt, dat met het oog op de maatregelen, door de Ottoma- nische regeering ten aanzien van de betaling van de coupon genomen, aan den raad van houders van vreemde fondsen, in vereeniging met tot dit doel benoemde gedelegeerden der houders van de verschillende Turksche fondsen, wordt opgedragen de noodige stappen te doen ter waarneming der belangen van de fondsen houders, en geen overeenkomst met de Porte te sluiten dan op den grondslag, dat de houders der obligatiën van alle verschillende leeningen de voorrechten ongeschonden behouden, welke door de Ottomanische regeering gewaarborgd zijn. Dezen raad wordt tevens verzocht, een memorie a. n de Engelsche regeering in te zenden, met verzoek om haar ondersteuning. De Times verneemt uit Berlijn, dat Enge land het voorstel van Frankrijk, om een ge meenschappelijk vertoog aan de regeering van den Sultan te lichten, verworpen heeft. Rusland zou evenmin gunstig voor zulk een maatregel gestemd zijn. De Prins van Wales, die, op zijn reis naar Britsch-Indië, iergisteren middag te Athene aankwam, is door den Koning en de Koningin verwelkomd. De burgemeester begroette den Prins uit naam der stad, die feestelijk was uitgedost. De heer Wade heeft aan do buitenland- sche legatiën bekend gemaakt: le. dat de heer Grosvenor naar Yunan op reis gaat, om onder zoek te doen omtrent den moord, gepleegd op Margary; 2e dat hij, bij de onderhandeling te Peking, gebruik heeft gemaakt van de ge legenheid om aan te dringen op betere inacht neming der tractaten, vooral wat betreft de belastingen op handelsartikelen. .Iet Chineosche Gouvernement heeft er in toegestemd een enquête le doen houden en een rapport te doen uit brengen, hetwelk zij ten grondslag voor de verdere onderhandelingen zal aannemen. De" heer Wade heeft daarop 'verklaard, dat er echter geen kwestie was van eene nieuwe handelsconventie en dat zoodanige overeenkomst, slechts door dén gezant gesloten, niet geldig zou zijn, daar zij door de gezamenlijke ver tegenwoordigers der vreemde mogendheden moest worden goedgekeurd. Deze verklaring heeft hier veel opzien verwekt.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1