BaitenlaiiflschB Bencttti A°. 1875. r ij da g5 November. JS 3765 Kennisgeving. Kennisgeving. liegen en Twintigste Jaargang*. i COURANT. Aisonncsi entsprjjs per kwartaal1.85. Franco per post, door het gehceie Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BCKE&D; MARKT, E, 134. Advertentieprijs: van 1jO gewone rogels1.00. Iedere gewone regel ineer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Inrlgtlngcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Bduoemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien art. 8 der Wet van den 2den Juntj •1875 (St.-ll. no. 95) Geven bij deze kennis aan de ingezetenen dat aan JOHs. VAN DER BEEK en zijne rcgtverkrijgemlenop heden vergunning is verleend lot het oprigten eener slagterlj, in het pand staande aan de Nieuwe Haven (hoek Hagastraat) wijk G no. 12, kadaster sectie D no. 1149. Schiedam, den A November 1875. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. •De Secretaris, A. W. MULDER. Inrlgtlngen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien bet ingekomen verzoek van N. L. BOUWMAN, wonende te Vlaardingen, om vergunning tot oprigtiDg eener Slagtcrïj in het pand, staande achter de Nieuw-West- Frankeiandsche of Groene Weg, wijk G. no. 96, kadaster sectie D. no. 1239. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Junij 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten- dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 18 November a. s., des middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegen heid zal worden gegeven om bezwaren tegen het oprigten dier inrigting in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der- Ge meente van de schrifturen die ter zake mogten zjjn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 4 November 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. M. MULDER. DUITSCHLAN». - Een schrijven uit Munchen aan de 'N~ordd. AUg. Zeit. bevat o. a. het volgende: De clerïcale meerderheid der Beiersche Tweede Kamer rekent stellig op eene hamer-ontbinding; dit is een openbaar geheim. Eu hare, organen geven ook reeds de middelen aan, 'om de regeerin;.: er desnoods toe te dwingen." Gemelde meerder heid zal namelijk, bij de wederbijeenkomst Ier Kamer in 1876, wel den kïassen vorm eener verwerping der begrooting vermijden, maar desniettemin alle posten zoodanig besnoeien, dat de staatshuishouding niet aan den gang zal kunnen gehouden worden. Dan hoopt zij, dat cr voor het ministerie niets anders over blijft, dau de Kamer te ontbinden. Misschien vergist zich echter de meerderheid in deze berekening, evenals in de gehoopte uitwer king van het adres. De-nieuwe verkiezingen kunnen anders uitvallen, dan zij verwacht. Jaren lang heeft men de onbeschaafde en onwetende volksmenigte in Beieren wijs ge maakt, dat Koning Lodewijk zelf met de gees telijken heulde en alleen aan den dwang der omstandigheden toegaf, als hij zijn liberaal ministerie behield. Dat zal men thans niet meer kunnen zeggen; nu zal de clpricale part'ü, die zich zelve vijandig tegenover den persoon des Koniugs stelt, zich niet meer den steun des troons kunnen noemen. Er zijn maatregelen genoemen, dat alle établissementen vau den dezer dagen gefail- leerdeu dr. Strousberg te Zbirow, in Beieren, waarin p. m. 2000 werklieden hun brood vin den voor het oogenblikin werking kunnen blijven. De Koning van Beieren heeft uit Duitsch- land en uit andere landeu, waaronder Enge land, '1500 fdlicitatie-telegrarpmen ontvangen over zijn brief aan den Ministerraad tegen de ultramontaansche meerderheid der Kamer. De Katholieke geestelijkheid in Buitsch- land is verre van eensgezind ten opzichte van de houding, die men meent dat ook na de kerkelijke wetten tegenover de Regeering moet worden aangenomen en, ware de centralisatie niet zoo sterk bij de hiërarchie, men zou meer van safval" hooren. Yan tijd tot tijd verneemt men feiten, die dit bewijzen. Zoo hebben dezer dagen te Keulen vier geestelijken, drie dom- heeren en een domvicaris, kennis gegeven van hun onderwerping aan de staatswetten. Ook heeft de meerderheid van het kapittel gewei gerd om het protest van den bisschop te onder teekenen tegen zijn uitzetting uit het bisschop pelijk paleis, dat staatseigendom is. Een Roomsch-Katholiek geestelijke in het district Dusseldorp, die geen tractement van den Staat ontvangt, heeft der regeering vrij willig en zonder daartoe verzocht te zijn, zijn erkentelijkheid en achting voor de kerkelijk- staatkundige wetten te kennen gegeven. SPANJE. Blijkens officieele mededeelingen uit Madrid heeft de divisie van generaal Delatre, na een gevecht van een uur, 600 Carlisten gedwongen over de Fronsche grenzen te vluchten. Het was de laatst overgebleven bende van dat gedeelte van het Carlistische centrum-leger, aan het welk het gelukt was naar Catalonie en van daar naar Arragon te vluchten. In overeenstemming hiermede meldt een telegram uit Tarbes, dat er in die stad 000 Carlisten, waaronder 70 officieren en een 15tal gewonden, aangekomen zijn. Een 30tal paarden en 0 muilezels bevonden zich bij dit korps. Een ander officieel bericht bevat de inname door generaal Quesada van de dorpen Lezama en Ammuria, in de provincie Biscaye gelegen, en het bemachtigen van een grooten voorraad koren ea levensmiddelen, die daar voor de Carlisten opgestappld was. Don Carlos zou in allerijl Tolosa verlaten hebben en zich naar Biscaye hebben begeven. De nieuwe lichting, die nu onder de wapenen geroepen en gekomen is, bevat 51,000 man en de afkoopen van den militnir.en dienst hebben der regeering 64 müHcen realen opgebracht, TURKIJE. Eene depeehe uit Zara van 30 Oct. meldt dat in den vorigen nacht eene Turksche mili taire kompagnie uit Sinj en eene andere uit Knin naar Berlica zijn opgetrokken, om aan de grenzen den doortocht aan een bende vrij willigers te belettendoch dat zij aldaar tot dat doel veel te laat aankwamen. Bewuste bende, sterk 300 man en aangevoerd door zekeren Montenegrijn Spadiera, bereikte vroeger het Turksche gebied en vereenigde zich met de insurgenten onder Golubowdie nu tegen de te Grahovo gekampeerde Turksche troepen op rukken. Het blijkt, dat door Server-pacha, vali van Bosnië enz., uit Serajevo, onder dagleekening van den 18 Oct.eene proclamatie aan alle burgerlijke ambtenaren in dat aan Turkije cijnsbaar vorstendom is uitgevaardigdwaarin aan dezen, met betrekking tot de ten uitvoer legging van de door den Sultan toegezegde hervormingen, eenige nadere toelichtingen en wenken gegeven worden. Eene wet, gedateerd 30 October, beveelt de vervaardiging van 35 millioen 5 pCts. schuld brieven, aflosbaar fi pari door eene jaarlijksche amortisatie van 1 pCt. der geheele leeaing, te beginnen met 31 Januari 1887. Deze schuld brieven zullen strekken tot de betaling van de halve coupon. Het gerucht betreffende de ver vanging van den grootvizier wordt niet bevestigd. ITALIË. De redevoering van den Italiaanschen minister president Minghetti wordt, uit een politiek oog punt beschouwd, geacht voornamelijk uitge sproken te zijn om het denkbeeld uit te roeidh, als zoude het bezoek van den Duitschen Keizer te Milaan eenigen invloed kunnen uitoefenen op de houding van de Italiaansche regeering ten opzichte van den Paus en de geestelijkheid. Hij heeft daarom verklaard, dat de politiek

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1