Yersifflt iaplijls, litpmieri Irian. Biitealaniule Bericht en. A0. 1875. Zaterdag 20 November. 3776. Kennisgeving. JO. Negen en Twintigste Jaargang. Inrichtingen tvelkc gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders \nn Schiedam; Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den Junsj 1875 Staatsblad no. 95); Geven bij deze kennis aan de ingezetenen dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend 1. Aan B. P. H. WUISMAN, C. KLEIJPOOL enB. BUSCHE tot opiigting eener Branderij op het pet ceel, gelegen achter de N. Haven, kadaster sectie F. no. 821. 2. Aan N. L. BOUWMAN, tot oprigting eener SlagteriJ in het pand, staande achter de Nieuw-West-Fiankeiandsche of Groene Weg, wijk G. no. 96, kadaster sectie D. no. 1239. Schiedam, den 18 November 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, A. M. MULDER. SPANJE. De Cronista zegt, dat in den ministeiraad de termen van het antwoord op de jongste nota van het Yaticaan zijn vastgesteld. Dit antwoord moet een zeer breedvoerig en be langrijk stuk zijn. De Oorresponieneia zegt, dat de regeering in haar antwoord aan het gouvernement der Vereenigde Staten krachtig, maar op gematigde wijze haar recht zal handhaven en de hoop zal uitdrukken, dat haar goede wil om de goede verstandhouding tusschen beide rijken te hand haven, navolging zal vinden in Ametika. Generaal Quesada meldt, dat Inj de be weging. die hij den 12 November met drie en een half bataljon verrichtte, een volledig succes heeft behaald en dat hij zich van Bernedo heeft meester gemaakt met een verlies van slechts 6 dooden en 36 gekwetsten; deOarlisten .zouden 40 dooden hebben gehad. Quesada heeft bovendien 40 krijgsgevangenen gemaakt en vrij wat wapenen en munitie vermeesterd. De Car- listen hebben bij Pampeluna weder eenige teekenen van leven gegeven; zij hebben het spoorwegstation aldaar bezet en twee locomo tieven mede genomen. De Popular, een ministerieel orgaan, deelt mede, dat de minister van obrlog Jovellar den 1 December naar het leger zal vertrekken; andere bladen verzekeren dat de Koning er heengaat en, buiten Jovellar, de generaals Quesada, Moriones, Pavia en Lomn medeneemt. Ook zou omstreeks dien tijd Martinez Campos met zijn 35,000 man zich uit Catalonie naar ^Navarre begeven. Men wil dan met alle klachten tegelijk een groeten slag slaan en op die wijze den opstand voor goed beeindigen. Uit Madrid wordt van 18 dezer bericht dat een Koninklijk bevel aan Quesada gelast om van Don Cailos geen boodschap aan te nemen dan die van onvoorwaardelijke onder werping. DÜITSCHLINI). Ia den Rijksdag is een voorstel aangeuomen om den Rijkskanselier uittenoodigen tot ver nieuwde pogingen, dat de Lontleusche maikt voor Duitsch slachtvee woidt opengesteld. - De Bondsraad heeft Woensdag in over weging .genomen het rapport der commissie over liet wetsontweip tot aanvulling van het Stiafwetboek. Meest al de vooi stellen der com missie zijn aangenomen. De minister van eeredienst Falk heeftin het laatst der vorige week een bezoek aan den rijkskanselier von Bismarck te "Varzin gebracht. Bij die gelegenheid moet bepaald zijn, dat laatst genoemde, in geval zyn gezondheidstoestand het slechts eenigszins mocht veroorloven, nog vóór het einde dezer maand van daar naar de hoofdstad zal terugkeeien, waar voor de af doening van een tal van zaken zijne tegen woordigheid dringend wordt vereischt. Op een veigaclering der krediteuren van dr. Stroussberg te Berlijn, heeft een curator, die door het hof benoemd is, een teleui stellend vei slag van de gesteldheid der zaken gegeven en gezegd, dat zij, die geen onderpand bezaten, weinig kans op betaling van hun vorderingen hadden. ENGELAND. In Engeland richtte het stormweder der laatste dagen bijna even groote verwoestingen aaa als in Frankrijk. Verschillende graafschappen zijn overstroomd tengevolge van het plotseling onrustbarend wassen der rivieren. In de om streken van Oxford, Dachet en Stawies is de Theems zoo hoog, dat de kelders der meeste huizen onder water staan. Het park van de hoogeschool te Eton is verwoest. Te Hampton- Wick zijn de wegen langs de beide oevers der Theems onbruikbaar. Een aanzienlijk deel van den Great-Western-Raihvay, tusschen Rending en Leamington, is overstroomd. Regens als stort vloeden hebben drie dagen lang Cambridge, Bicester en de graafschappen Sussex, Leicester, Nottingham, Gtocester en Worcester geteisterd, Op de kusten van Essex is door den hoogen vloed van de Theems buitengewoon veel schade aangericht. Duizenden personen zijn zonder weik. Te Windsor en in het graafschap Nottingham hebben er overstroomingen plaats. De autoriteiten te Rangoon hebben eene samenzwering ontdekt, waarvan het doel was de vermeestering van het arsenaal en het in biand steken der stad. Een aantal Birmanen, verdacht van medeplichtigheid, zijn gearresteerd. Een onderzoek naar het bedrog, met de schatkist van de Kaap-kolonie gepleegd, heeft aan 't licht gebiacht, dat gedurende '15 jaren 58,000 p. st gestolen is. De thesaurier, de heer Bieda, werd in hechtenis genomen, doch na een waai borg ten bedrage van 10,000 p. st. gesteld te hebben, weer in vrijheid gesteld, F It A N K R IJ K. Parijs zal weldra, op het voetspoor van Londenmet onderaardsche spoorwegen ver rijkt worden. Het eerste traject zal gelegen zijn tusschen het station te Coureelles en het plein van het Chateau d'Eau. De richting is: Cour- celles station van St. LnzareOperasquare Moutholon, station van den Nooi derspoorweg, place du Chateau d'Eau. De jongste stormeu hebben in de Vendée ontzaglijke verwoestingen aangericht. De ge meente Bouin, zoo schrijft men aan de Phare de la Loire, is geheel verwoest. In dei nacht van den 10 op den li dezer zijn de dijken der ^Maatschappij tot Indijking" doorgebroken. Ongeveer 1000 hektoren land zijn thans te' Bouin ondergeloopen en zullen niet dan met ontzaglijke kosten en moeiten weder aan de zee ontwoekerd kunnen worden. Dit ingedijkte land was van een ongeevenaarde vruchtbaarheid, zoodat men na kan gaan hoe zware verliezen de landeigenaars en boeren daar geleden hebben. BELGIE. Te Luik heeft een jubileums-processie de kerk willen verlaten^ doch werd door de politie en gendarmes tegeugchouden, welk voorval een diepen indruk heeft gemaakt. Deze processie was een herhaling van die welke in Mei jl. verstoord werd door de wan ordelijkheden die toen plaats hadden; de bur gemeester beschouwde echter het besluit waarbij die processie toen verboden werd nog van kracht. De processie had daarop in de kerk plaats en de orde werd niet verstoord. TURKIJE. De tijdingen uit Ragusa omtrent een nederlaag der Turken, worden hier als onjuist beschouwd. De Porte ontving geen dépêche, waardoor een treffen \an eenig belang bij Gatzko wordt be vestigd. Een mededeeling van het bureel der pers, logenstraft officieel het bericht uit St. Peters burg, omtrent het samentrekken van troepen in het Zuiden van Rusland. Te Aleppo is volgens den Levant Herald, op onrustbarende wijze de cholera weder ver schenen. "Van 18 tot 24 October werden er 672 gevallen aangegeven, waarvan 449 een doodelyken afloop hadden. Te Tripoli had men van 14 tot 19 Oct. slechts 4 gevallen waar genomen, waarvan 3 doodelijk. fe Tiberias daarentegen tot 16 Oct. 108 sterfgevallen (in twee maanden). PORTUGAL. iDe gemeentelijke verkiezingen hebben zonder eenige rustverstoring plaats. Door de ,Portu- geesche regeering zullen stappen gedaan worden COURANT. AnONNKMLNTSI'BIJb, JlCr kwm tut! 1.85, Franco per post, door het geheele Ryk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. IS UK. B AUHARKT, JE» 134. Advertentieprijs: \anl10 gewone rogels. 1.00. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Sri lm aal plaatsing wordt tegen tweemaal beiekend.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1