A". 1875. Wo e 11 s d ag 24 November. Tê. 3778. Tersclijnt iaplijis, litinM Dinslai Biiteilaaflscie Berichten. EiiMlaniscle Berichten. Negen en. Twintigste Jaargang. ENG I L A S O. De Times maakt een brief openbaar van graaf Arnim, gedngteekend Yevey42 No vember, waarin de schrijver plechtig verklaait, dat hij nooit een gesprek over godsdienst of politiek met de Keizerin gehouden, en haar nooit een brief of eenige mededeeling gezonden heeft. Nooit heeft hij eenig rapport of een inlichtend schrijven aan deD Keizer doen toe komen, tenzij langs den weg van *t ministerie van buiteniandsche zaken. De lord-mayor heeft eene inschrijving ge opend, ten einde de noodlijdenden door de over stroomingen in Engeland te hulp te komen. De Observer zegt, dat in geval van vijandelijkheden tussehen de Noordelijke Mo gendheden en Tukye Engelands belangen niet zouden gedoogen dat het lijdelijk toeschouwer bleef. Indien de zending van een Oostenrijksch of Russiseh-Oostenrjjksch ultimatum .vergezeld ging van een bezetting der Herzegowina door vreemde troepen, zou Britannie aanstonds zijn vloot naar Konstantinopel moeten zenden en voor de beide Mogendheden de verklaring af leggen, dat Engeland, ofschoon liet de onzij digheid bewaart, zoolang de strijd niet uit breekt, het recht heeft tusscheubeide te komen «om zijn belangen als maritieme mogendheid te verdedigen. De Times verneemt uit "Weenen van den 21n dezer, dat de geruchten omtrent een plan van interventie door Oostenrijk in de Herzegowina uit de lucht gegrepen zijn. De telegraafdraad tussehen Rusland en China is hersteld geworden, maar is opnieuw gebroken. SI» AN JE. Te Madrid dry ven al de dagbladen'den spot met den brief van don Carlos aan Koning Al- phonso. Zijzeggen dat bet beste antwoord dat de Koning daarop geven kan is het spoedig zenden van nog een 70,000 man troepen tot versterking van het Noorderleger. De brief van den pretendent don Carlos wordt te San-Sebastian algemeen beschouwd als een vredelievende toenadering, die tot een convenio zal leiden. Berichten uit het binnen land melden, dat een zoodanige oplossing on vermijdelijk is, door de uitputting der Carlisten. Volgens een telegram uit Madrid heeft de Spaansche regeering besloten dat alle vreem- delingen, beschuldigd van medeplichtigheid aan den opstand van Cuba, als pleitbezorger voor de rechtbanken dengenen kunnen kiezen dien zij verlangen zullen. Den 22 dezer zijn 1400 man te Santender naar Cuba ingescheept geworden. In een brief uit Pampeluna wordt ver klaard, dat de Madridsche Correspondencia slecht ingelicht is omtrent het troepental dat don Carlos in het Noorden overblijft. De ge heele Caiiistische macht gaat geen 26,000 man en 40 kanonnen té boven. Luiilens de Imparcial is don Carlos bed legerig, tengevolge van een val van zijn paard op een tocht \an Balmaseda naar Durango. Te Elisondo is een Cartistisch bataillon in opstand gekomen en is de kommandant zwaar gewond. De C'ronista rneldt, dat een ministerieele combinatie na den 24 dezer zal plaats hebben. LUXEMBURG. De Kamer van Afgevaardigden heeft den 19 dezer, bij het voortzetten van het debat over het ontwerp-adres van antwoord op de troon rede, eenparig eene resolutie aangenomen, waarbij de gioothertogeiijke regeering wordt verzocht, om bij de Duitsche rijksregeering krachtig aan te dringen op het invoeren van gunstiger spoorwegtarieven en transportvoor- waarden, alsmede op het handhaven van het beginsel van vrijhandel voor' ruw ijzer en ijze ren voorwerpen, zoodra van de naburige staten wederkeerigheid daaromtrent verzekerd is, doch tot zoolang de bestaande ijzerrechten te hand haven. Ten slotte is het ontwerp-adres in zijn geheel aangenomen. RUSLAND. Vorst Gortschakoff werd jl. Zaterdag te Peters burg teruggewacht. De pers gaat voort met den poiitieken toestand als 2eer vreedzaam te be schouwen. Den 19 dezer drukte het dagblad van St. Petersburg zich in dien geest uit en den 20sten de Oslos. De laatste courant geeft toe dat de plannen van Engeland met Egypte doelmatig zyn. TURKIJE. De Ottomanische bank heeft een besluit openbaar gemaakt waarbij de tijdelijke leeningen der schatkist, die afgelost worden, hernieuwd en door middel van maandelyksche stortingen ingekocht zullen worden, te beginnen na Januari 1876, ten einde op deze wys de betaling van den interest der openbare schuld te verzekeren. DUITSCHLAND. Da Bank te Berlijn heeft den 22 dezer het disconto voor wissels op 5 en dat voor be- leeuingen op 6 pCt. verlaagd. AMERIKA. Een depêche uit "Washington te New-York openbaar gemaakt zegt, dat de Amerikaansche gezant te Madrid aan een vriend te Washington een brief geschreven heeft waarin hij zegt dat er volstrekt geen reden bestaat te vreezep dat de vrede gestoord zal worden, De depêche voegt er tevens bij dat het Gouvernement gelijk soortige berichten ontvangen heeft. SCHIEDAM, 28 November 1875. Voor de betrekking, van hoofdonderwijzer aan de nieuw opterichten armenschool in het schoolgebouw aan de Buitenhaven (vroeger Mathenesse), hebben zich 77 sollicitanten aan gemeld, waaronder 12 hoofdonderwijzers, Niettegenstaande het zeer ongunstige weder (het woei toch letterlijk een Noord- Oostenstorrn, vergezeld van regenvlagen) had het op 21 November aangekondigde najaars concours voor het korps Schiedamsche Scherp schutters toch plaats. Werden velen afgeschrikt om in dit weder naar Rotterdam te gaan, tot deelneming aan den wedstrijd, toch waren een vyftigtai schut ters aanwezig, om zich per trein van 8.45 naar de Schietbaan te begeven. Was het aantal punten dat geschoten werd niet hoog, toch mag, het weder in aanmer king genomen, de uitslag zeer bevredigend genoemd worden. De wedstrijd was verdeeld in drie afdeelingen. 100 passen voor eerstbeginnenden; 200 passen afd. A. voor Scherpschutters en die schutters, die op dezen afstand reeds vroeger een prijs hadden behaald; 200 passen afd. B. voor niet Scherpschutters. De uitslag was als volgt: Wedstrijd op 100 pas. 4ste prijs, een bloemenstandaard, J. Weber, muzikant, met 45 punten. 2de prys, twee beelden, P. van Zon, schutter, met 45 punten. 3de prijs, een petroleumlamp, J. A. Ritman, schutter, met 42 punten. 4de prijs, een kistje sigaren, M. Kemp, buit. lid, met 40 punten. 5de prijs, een inktkoker, L. van Diggelen, schutter, met 39 punten. 6de prijs, een Beiersch bierglas, C. van der Gaag, schutter, met 39 punten. Rozenprijs, met 3 rozen, J. Weber, muzikant, in kampstrijd met P. van Zon, J. A. Ritman en M. Kemp. Wedstrijd op 200 pas afd. A. 1ste prijs, een Japansche tafel, G. Visser Bz., met 47 punten. 2de prys, een zilveren tafelschel, Daniël Visser, met 45 punten. 3de prijs, een bronzen kaartenschaal, L. van Dijke, korporaal, met 43 punten. 4de prijs, een rookstel, A. Vygeboom, muzikant, met 42 punten. 5de prys, een ombredoos, L. W. Brons, adj. ond.-off., met 40 punten. Rozenprijs met 4 rozenG. Visser Bz. Bijzondere jaarlyksche prijs Daniël Visser, met 45 punten. Wedstrijd op 200 pas afd. B, lste prijs, een rooktafel, P. C. van der Pant Jr., schutter, met 45 punten. 2de prijs, étui met zilveren couvert, J. Bijloo, schutter, met 40 punten. 3de prijs, een Japansch theeblad, J. Beumer, sergeant, met 38 punten. 4de prys, een prachtwerk Oranje Nassait, B. J. van der Most, muzikant, met 36 punten. eOÜHAKT. Abonnementsprijs, pei kwm tnnli 1.85. Franeo per post, door liet geheele Kijk. - 2.50. Afzondct lijke nommeis- 0.10. B Uit IS AUMA 11 KT, 124. Advertentieprijs: van 110 gewone regols1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. ,1

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1