A". 1875. Vrijdag 26 No vein li er. M 3780. Tersclijiit flaplijts, litggsuiM Hat Kennisgeving. BuiIciilaiiiuiic Bericlilüi. K enms!»'eviH!>-. 'Nege li ©ix Twintigste Jaarffanff. i COURANT. AliONNKMiiNT!5i,niJ6>1 per kwartaal "1.85. Franco per post, door hot geheele Ryk - 2.50. Afzonderlijke nommers - 0.10. v/ Kl'KKAV: MARKT, E, 124. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Hij «leze Courant behoort ccn Bijvoegsel. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij__deve ter kennis van de Ingezetenen: Dat de Kohieren voor de belasting op het Perso neel No. 8 en 9 dezer Gemeente over bet Dienstjaar 187SV6, door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotterdam, op den 22 No vember 1875 executoir verklaard en op lieden aan den Ontvanger der Diiecte Belastingen, ter invorde ring, zijn overgemaakt, "Voorts, wordt bij deze herinnerd, dat een ieder vor- pligt is zijnen aanslag, op don bij dc wet bepaalden voet, to voldoen; alsmede, dat, van heden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnen weiken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend, En is hiervan afkondiging geschied, waar bet be hoort, den 24 November 1875. Be Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DU1C VAN MATENESSE. Inrlgtlngen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien de ingekomen verzoeken om ver gunning: 1». Van C. PRUDON, tot het oprigten eener grof* en kagchclsmedery in het pand, staande en gelegen aan de Lange Haven, wijk C. n°. 50, Kadaster Sectie C. n°. 46. 2". Van de firma VERKOREN SCHNETZ, om haar in aanbouw zijnde pand aan de Groene Laan (tegenover de Hagastraat) alhier, kadastraal bekend onder Sectie E. n°. 67, te mogen inrigten tot atoom- houtzagcrij. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2en Junij 1875 Staatsblad n#. 95); Doen te weten: Dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Donderdag den O December a. s., dus middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het oprigten dier inrigtingen in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der Gemeente van de schrifturen die ter zake mogten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25 November 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. M. MULDER. I' BASK U IJ I In eene particuliere bijeenkomst te Belle ville, bijgewoond door 3000 personen, heeft de heer Paul de Cassagnac eene redevoering ge houden. waarin hij het Keizerrijk yerdedigl en het decreet van Keizer Napoleon vau 2 Decem ber erkent. Dit decreet is nu wel gelijk aan dat der bewerkers van den 4 September, maar Napoleon raadpleegde vervolgens Fraukrijk, dat de bewerkers van September niet gedaan hebben. Voorts belooft hij, in naam van het Keizerrijk, de afschaffing der octrooien, de in voering eener inkomsten-belasting, en verlangt eene volksstemming, die de republikeinen niet willen uit vrees. Niemand lxeeft na hem het woord gevoerd. Het proces te Brest in de zaak van het schip H.L.moord op kapiteinBlanchet, is eene nieuwe phase ingetreden. De' rechtbank van revisie heeft met algemeene.atcmmen het vonnis, waarbij het eerste maritieme gerechtshof zich incompetent had verklaard, vernietigd en de be klaagden verwezen naar een tweede rechtbank. De Franscbe houders van Turksche schuld brieven, hebben een comité ter verdediging hunner rechten gevormd. De voornaamste Parij- sche financiers maken er deel van uit. o. a. de heer de Bourrde, gewezen ambassadeur van Frankrijk te Konstantinopel, Bodet, oud-Minister van Financiën, dehh. Daru, Erlanger, Moreauenz. ENGELAND. De Hornimg-Post, sprekende van den be- wusten brief van don Carlos aan Koning Alphonso, zegt, dat die brief alles overtreft, wat ooit in onbeschaamdheid, eigenwaan" en ver blindheid gesteld is; maar te midden van alle bombast en dwaze aanmatiging blijft het een feit, dat don Carlos een wapenstilstand heeft aangeboden. Het eenig antwoord, dat daarop is te wachten, is, dat hij zich moet overgeven of de gevolgen van een langer verzet moet afwachten. De telegraaf meldt uit Philadelphia vanjl. Maandag, dat de hoofdbrug, welke die stad met de voornaamste depóts en gronden der inter nationale tentoonstelling verbindt, eene prooi der vlammen is geworden. De schade wordt op 500,000 dollars begroot. Volgens de Daily Telegraph heeft een milde gever, in Engeland, wiens naam nog onbekend inoet blijven, tien duizend pond sterling (f1,200,000) geschonken ten behoeve der zending, in Afrika, ofschoon de heer Stanley slechts de helft dier som opgaf als gevorderd wordende. Van 11 tot 20 dezer, zyn 36 schepen het Suezkanaal doorgestoomd en bedroegen de ontvangsten 780,000 frs. Van 1 tot 20 dezer maakten 68 schepen gebruik van dezen waterweg, en het totaal der ontvangsten gedurende dat tydsverloop was 1,365,000 frs. De Iron Duhe zou bijna deuzelfden weg "zijn opgegaan als de Vanguard. Een der water deuren was bezweken en het schip liep gevaar van te zinken. Door spoedig aangebrachte hulp is de ramp afgewend; liet schip zal thans in 't dok nagezien worden. SPANJE. Uit Madrid wordt van den 23 dezer gemeld Quesada was gereed naar Madrid te vertrekken, toen hij vernam dat de Carlisten eene beweging uitvoerden naar liet Oosten van Navarra; hy stelde daarop zijn reis naar Madrid uit om de operaties voorttezetten. De divisie van het regeeringsleger, onder generaal Espagna, rukte voorwaarts en nam na een hardnekkig gevecht, waarbij vele Carlisten sneuvelden, de stelling van Alzuza in. Quesada viel de posities van Christobal bij Pampeluna aan, vanwaar hij met de artillerie de Carlisten bestookt. DUITSCHLAND, I LuideDS de Meteer Zeit. is er bij het Ministerie van Oorlog te Berlijn ernstig sprake van een plan, om niet alleen het geheele active leger op oorlogssterkte met al zijn reserve, maar ook de geheele landweer met Mauser-geweren te wapenen. Daartoe zullen nog meer dan lVa miilioen stuks noodig zijn, wil men ten minste bij eene mobilisatie van het leger nog een voldoend aantal dier geweren bij de depóts in reserve houden. De prijs van het Mauser-geweer is gemiddeld tusschen de 61 en 64'/j rijksmark. OOSTENBIJ K. De Politische Corresp. van Weenen deelt mede, dat de Servische senator Christies te Cettinje, de hoofdstad van Montenegro, is aan gekomen, om over het sluiten van een aanval lend en verdedigend verbond tusschen Servie en Montenegro te onderhandelen. Gemelde heer zou reeds een volledig ontwerp aan de Montenegrijnsche regeering hebben overgelegd, waarbij eenige geheime artikelen behooren, Servie zou zich o. a. verbinden maandelijks aan Montenegro geld uit te keeren, ia geval het laatste in een oorlog mocht gewikkeld wor den. Verder wordt het aantal troepen bepaald, dat beide vorstendommen zouden stellen en overeengekomen, dat Bosnië bij Servie en de Herzegowina bij Montenegro dienen ingelijfd te worden. De gemeenschappelijke oorlog zou eerst in April 1876 beginnen. ITALIË. Garibaldi heeft de jongste zitting bijgewoond van de commissie voor openbare werken, onder presidium van den minister Spaventa. Er is nog niets beslist ten opzichte van de werken aan den Tiber. Zeer gunstig schijnt 't er niet uit te zien voor 't grootsch ontwerp. Al de veroordeelden wegens den moord op Sonzogno hebben zich in cassatie voorzien. De doodgraver Scarietti die vrijgesproken werd, is dadelyk na zijne tehuiskomst krankzinnig geworden.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1