Bi ïïii i iet BÓIIIIS. IC i: Snitenlaadsclie Berieliten. Bimtilaailsclie Berickleu van Maandag; 29 November 1875. ADYERTEITIEH. Auxilmm orieiitis, 5 Epilepsie, Vallende ziekte, 2 Zenuwlijden, I j Borst- en Maagkrampen SILVIUSBOAS, bijvoegsel van de Schiedaniische ouninf P B 1 S K B IJ K. De Nationale Vergadering heeft de beraad slaging over de kieswet voortgezet. Dc- Minister Dufaure heeft verklaard, dat hij zich niet zou verzetten tegen liet opnemen van liet woord Republiek" in de drukperswet. De rede van de Cassagnac wordt in parlemen taire kringen zeer besproken en zou volgens een nog niet bevestigd gerucht, zelfs tot het onderwerp eener interpellatie worden gemaakt. Aan de dagbladen is officieel kennis gegeven dat zij, mochten zij die rede opnemen, vervolgd zullen worden. Men verzekert dat tegen de Goulois reeds een vervolging is ingesteld. Een officieel bericht, te Parijs ontvangen, verzonden van Pampelona 2d dezer, houdt in, dat generaal Quesada twaalf bataljons Carlisten op de vlucht heeft geslagen cn Pampelona is binnengerukt na drie dagen achtereen slag te hebben geleverd. De Parijsche correspondent van the Economist vestigt de aandacht op een merk waardig rapport, uitgebracht door de weten schappelijke commissie, belast met het onderzoek naar de oorzaken der Phylloxera vastatrix, liet voor den wijnbouw zoo verderfelijke insect. Dc commissie is tot het besluit gekomen, dat liet beestje geïmporteerd is geworden met en door de guano en wil der Regeering voorstellen den invoer van dat mestartikel te verbieden. Een belangrijke vermindering der cousumtie van guano in Frankrijk en andere wijuteeiende lauden moet zoo deze mededeeling juist is hot gevolg zijn van den vooigestetden maatregel. E M G E L A H D. Onze regeering heeft de Britsche consuls iu de havens der Zwarte Zee en iu andeie graan- liavens aangeschreven, om de vertrekkende sche pen door deskundigen, ten koste vsnde Eugelsche schatkist, aao een streng onderzoek te onderwer pen, ten einde, overeenkomstig het voorstel van dr. Plimsoli, de zoogenaamde gestorte ladingen, als gevaarlijk, te voorkomen. De Khedive heeft aan het Gouvernement zyn aandeelen in het Suez-kanaal, ongeveer 177,000 slüks, aangeboden voor 4 miüioeu ponden sterling .De Britsche Regeering heeft het aanbodbehoudens de goedkeuring van het Parlement, aangenomen. De Khedive zou ge machtigd wordenom over dit bedrug een wissel te trekken op het huis Rotschild. 1) UITSCHLAN 1>. Het Openbaar Ministerie heeft bij het Staats- gercchtsliof eeu aanklacht ingediend tegen graaf Aruim, om hem als vermoedelijkeu schrijver van de brochure: Pro Ni hilo wegens landverraad in staat van beschuldiging te stellen. De recht bank heeft Woensdag hierover in een geheime zitting besloten. RUSLAND. De Russische expeditie, welke onlangs de steppen aan gene zijde van de Kaspische Zee "onderzocht, heeft daar de bouwvallen ont dekt van eene groote stal, wier bestaan geheel onbekend was. Uit haar omvang moet men afleiden dat zij sterk beyolkt was, vele kerk torens in Arabische» stijl bevonden zich nog in goedea staat. (Men vindt er ook de ovex*- blijfselen eener waterleiding. F er volg.) SCHIEDAM, 27 November 1875. De Nederlandsche hoofdcommissie voor de Philadelphia-tentoonstelling in 1876 heeft aan allen, die zich bij baar aangemeld hebben, eene circulaire gezonden met eenige vragen ter beantwoording en de inzenders verzocht vóór den 15 November die circulaire aan den voor zitter terug te zonden. Daar velen hierin nalatig ziju gebleven, heeft de hoofdcommissie den ter mijn van inzending tot den '1 December ver lengd, doch, besloten, allen, die vóór dien tijd hunne circulaire niet hebben ingezonden, van de lijst der inzenders af te schrijven. Leiden. De Gemeenteraad heeft met 14 tegen 5 stemmen aangenomen een voorstel van de plaatselijke Schoolcommissie, tot wijziging van de bepalingen aangaande het geven van vacautie op de openbare scholen, welke wijziging strekt om iu ue verordeningen voor het lager onderwijs de bepaling op te nemen, dat de Hoofden der openbare scholen verplicht zijn om zoo dikwijls iu een of meer lokalen huuner school do temperatuur tot 80° Fahrenheit is gestegen, aan de leerlingen, die aldaar onderwijs ontvangen, vacautie te rgeven. Hilversum. Bij de laatste overstroomingeu ziju in het Gooiland een groote hoeveelheid, men spreekt van meer dan 50,000 heet., aard appelen verloren gegaan, die door de landlieden gekuild waren en door het in de kuilen dringend water bedorven zijn, 'Zeer vele daggelders ziju daardoor van hun hoofclvoedsel voor den winter beroofd. Amsterdam. Door den gemeenteraad is besloten, aan den heer dr. 11. Ooit, eervol ontslag te verleenen, met ingang van'1 Januari 1876, als hoogleeraar aan het Athenaeum lüustre alhier, wegens zijne benoeming tot professor aan dc hoogeschool te Leiden. Den Helder. De König Wilhelm is vlot geweest, en bij belanghebbenden is de hoop om het schip weder in zee te krijgen verleven digd. Ontegenzeglijk is de stand, dien het schip aangenomen heeft, gunstiger om het van het strand af te krijgen dan die totnogtoe geweest is, doch men is hier toch algemeen van opinie dat het geheel vlot brengen van de König Wilhelm een chimère zal blijven, vooral daar het schip zich ook nog over eenige ban ken heen moet werken, die op korten afstand van het strand gelegen zijn. Dalen. Tengevolge van den hoogeu water stand en de stormen is de kerkdijk, de eenige verbinding tusschen deze gemeente en Dalerveen, doorgebroken en wel op drie plaatsen. Een groote uitgestrektheid groen - en bouwland staat onder water. Meersscn. (Limburg) Woensdag 1.1. werd in de nabijheid dezer gemeente, achter een heg, het lijk gevonden vau een armen scharen slijper en ketellapper. Het lichaam droeg de blijken van gepleegde gewelddadigheid en was tevens zoo goed als van kleeiieren ontbloot. Door wien en waarom deze daad is gepleegd, is onbekend. Den Haag;. Het Prov. gerechtshof van Zuid-Holland heeft by arrest van gisteren de 'weduwe uit Ouderkerk a/d. IJsel, diejl. Vrijdag terecht stond wegens kindermoord, voor de eerste maal door de ongehuwde moeder gepleegd, aan die misdaad schuldig verklaard en haar veroordeeld tot eene tuchthuisstraf van vijfjaren Op goeden stand, voor een klein gezin, tegen b i 1 lij ke buur aangeboden Adres aan het Bureau der Schiedamsciie Courant. De Deurwaarder A. BOSMAN is van voor nemen op Slnnndag den SO November AS7», des voormiddags te elf ure, in het openbaar te verkoopeneene overdekte genaamd „T1FEE GEBKOEDEIIS metende f2 tonnen, gelijkstaande met 4.0 gestorte lasten, liggende in de Nieuwe Jlaven bij de Westerhawnbrugalwaar de verkooping zal plaats hebben. eenige nieuw gebouwde Al 5 hetzij in enkele perccelcn of alle te zamen, heel net eu solide Ingericht en op zeer gemakkelijke conditiën te betalen. Brieven francoonder de letters P. 8. aan het Algemeen Advertentie-Bureau van J. B. C. HULSMAN. toebereid uit totnogtoe onbekende plantensoorten uit het Oosten, van buitengewone geneeskracht, onderzocht door de eerste autoriteiten in de schei kunde en de geneeskunde, herstelt de in de laatste periode getreden Vóór het gebruik van mijn prepa-, raat verzoek ik een uitvoerige opgave j betreffende de ziekte, waarop door mij terstond tegen rembours het prepa raat met nauwkeurig voorschrift en opgave van den in acht te nemen j leefregel'"wordt toegezonden. Met nadruk moet ik waarschuwen voor personen, die slechts op den zak I huuner patiënten speculeeren, terwijl zij als een middel tegen bovengenoemde kwalen slechts een oplossing van Brom- j kalium geven. NB. Onvermogende lijders worden tegen lager tarief behandeld. Uitvinder van hét Auxilium orieutis, Specialiteit voor zenuw- en krainp- ziekten. Te spreken voorm. 8*10, tiam.24 uur. Herlijn, SlV.,Friodrlchsstr. 28, lo ótage.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 5