Bnilealaiiflsolie Bsrichteu. Bi mep Ta n flscFe^eTI üMëï ouderdaa: 9 December. M 3789. An. 1875. egfen on Twintigste Jaargang*. Akonnementsprijs, per kwaitaal1.85. Franco per post, door iiet geheeie llijk - 2.50. Afzonderlijke nontnnors- 0,10. BELG IE. De JEtoilp Beige verzekert dat de Rege'e- ring van iiet Nederiandsciie Gouvernement eene vrij hooghartige nota heeft ontvangen met betrekking tot de aanhouding der Phoenix. liet blad voegt er bij dat deze nota een scherp contrast oplevert met de beleetheden, welke het Belgische Kabinet bij elke voorkomende gelegenheid voor Nederland aan den dag legde. F R A N K 11 IJ K. In de Nationale Vergadering heeft Paris het verslag voorgelezen van de commissie, belast met het onderzoek der beide wetsontwerpen betreffende de ontbinding, waarin gezegd wordt, dat de werkzaamheden der Vergadering niet langer dan den 31 dezer moeten duren en zoo spoedig mogelijk behooren te worden ten einde gebracht. Voorts worden in het verslag de bekende, data voor de verkiezingen aanbevolen. De commissie stelt eindelijk voor, de bedoelde -wetsontwerpen eerst na de aanneming der wet - op de indeeling der kiesdistricten en de be noeming der vijfenzeventig Senaatsleden aan de orde te stellen. Dienovereenkomstig is be sloten; De Parijsche gemeenteraad heeft een som van 300,000 francs toegestaan, om eene com missie uit den arbeidenden stand in de gelegen heid te stellen de tentoonstelling te Philadelphia ie bezoeken. ENGELAND'. De Times behelst tijdingen uit Alexandria, waarin gemeld woidt dat het bericht, dat de Porte vertoogen tot den Khedive heeft gericht, wegens den verkoop zijner aandeelen, verzonnen is. Voorts wordt gemeld, dat Egypte volstrekt niet gezind is AbyssiDië of een provincie van dat rijk in te lijven. Het wil den Koning alleen noodzaken, 'zijn onderdanen te beletten op Egyptisch grondgebied te plunderen, gelijk deze reeds vijf jaren lang gedaan hebben.» De Egyptische troepen hebben enkel bevel gekregen niet op Abyssinisch grondgebied te trekken, indien de Koning vooraf de gewenschte verzekeringen geeft. Een verschrikkelijke ontploffing heeft den 6 dezer plaats gehad in de steenkolenmijn Swaithe Main, bij Barsley, een der grootste mijnen van Zuid-Yorkshire. Er waren meer dan 300 mijn werkers in de mijn, van welke men vreest dat meer dan 200 zijn omgekomen. Gedurende de maand November zijn 111 schepen door 't Suez-kanaal gegaan en bedroeg de ontvangst 2,255,000. Gedurende de elf maanden van dit jaar passeerden-langs dezen waterweg 1353 schepen, en was het totaal der opbrengst 26,153,466,67 frs. DUITSCHLAND. De Beichsanz. schrijft, dat de Memorial Diplomaticus van 13 November mededeelingen behelst omtrent de politieke beteekenis van l'BHEAF: MARKT, E, 1341. het in den loop van het voorjaar door den Koning van Zweden bij het hof te Berlijn af gelegde bezoek, die, wat. den letterlijken zin en de strekking betreft, onjuist genoemd moeten worden. Bij die gelegenheid weiuen geen verdragen gesloten en evenmin werden politieke beslissingen op de wijze, zooals die beschreven is, genon'.?n, Zeerzeker strekten de hier tusschen den Keizer en den .Koning van Zweden aangeknoopte betrekkingen tot hooge bevrediging van beide Monarchen Het bezoek zelf droeg doorloopend louter het karakter van een persoonlijke ontmoeting, aan een politiek doel en afspraken is daarbij niet gedacht. liet probleem om de groote keizersklok .te Keulen behoorlijk te doen luiden is eindelijk door den maker der klok, meester Hamm in Frankenthal, zelf opgelost., Hij heeft een nieu wen klepel vervaardigddie in de klok is 'bevestigd en terstond overeenkomstig den eisch aan beide zijden der klok goed aansloeg. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 7 December In deze zitting zijn de algemeene beraad slagingen over liet Vde hoofdstuk der Staats- begrooting, betreffende het Departement van Binnenlandsche Zaken, voortgezet. Daarbij werd hoofdzakelijk gehandeld over de gisteren reeds besproken onderwerpen. Het woord werd ge voerd door de heeren Cremers, Geertsema, van Rappard, van Baar, van Houten, des Amorie van der Hoeven, Kappeyne van de Coppello, Bastert en den Minister 'van Binnenlandsche Zaken. De algemeene beraadslagingen liepen niet ten einde. Met 34 tegen 25 stemmen is besloten, die heden in eene avondvergadering voort te zetten. Aan de Kamer is medegedeeld dat tot Voor zitters zijn benoemdvoor de Commissie tot nader onderzoek van de inlichtingen der Re geering betreffende de aansluiting van den Rhijnspoorweg aan den Hollandschen spoorweg, de heer de Vries; voor die betreffende de in lichtingen op het adres van den gemeenteraad van Eist; omtrent onregelmatigheden bij de verkiezing van raadsledende lieer Tak van Poortvlietvoor die betreffende het adres aan gaande het verbod van in-, uit- eu doorvoer van vee, de lieer de Jong; voor die betreflende den brief van den consul-generaal te Alexandrie aangaande de toetreding van het Nederlandsche Gouvernement tot de hervorming van het rechtswezen in Egypte, de heer Cremers. SCHIEDAM, 8 December 1875. Naar men verneemt, wordt Z. M. de Koning tegen 20 dezer van het Loo in de residentie terugverwacht. t Door een 87tal ingezetenen is een adres bij den Gemeenteraad ingediend ter zake van het Advertentieprijs van 110 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer.'- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. voorstel van den lieer J. B.Nolet tol wijziging der verordening op do plaatselijke directe belas ting; dat adres is van den volgenden inhoud Aan tien Gemeenteraad van Schiedam. Slot innig leedwezen hebben do ondorgeteekenden, allen inwoners van Schiedam, kennis genomen van liet thans bij Uwen Raad aanhangig gemaakte voorstel van den lieer J. B. Nolet tot wijziging der verordening op de plaatselijke directe belasting alhier. Zij achten do licfling van eene belasting, zooals daarbij is voorgesteld op grondslag van het in do branderijen gebruikt meel in strijd met den geest der gemeentewet, die in alinea 1 van art, 243 vordert dat hoofdelijke omslagen en andere plaat selijke belastingen zullen worden gelieven naar grondslagen, die voor een redelijken maatstaf van het inkomen der belastingschuldigen te houden zijn; in strijd met art. 241 dierzelfdc wet, dat ver biedt belastingen te heffen op voorwerpen van verbruik in strijd ook met art. 254 dierzelfde wet het welk niet wildat recognition zullen worden ge heven wegens do uitoofening van bedrijven en do voorgestelde heffing in de daad zou zijn eeno zoodanige recognitie met andere woorden een tweede patentrecht. Bovendien achten zij do voorgestelde belasting onredelijk onbillijkonrechtvaardigomdat zij niet op alle inwoners dezer gemeente, doch slechts op enkelen zal drukkenomdat daardoor niet allo bedrijven cn nijverheidsondernemingon zullen wor den getroffendoch slechts een onkel bedrijf; omdat niet eens alle gebruikers van do hier be staande branderijen zullen moeten bijdragen in die belasting, doch die helling alleen zal treffen de liier gevestigde gebruikers. Eindelijk achten zij de voorgenomen belasting ook ondoelmatig, ondoeltreffend en onraadzaam: omdat zij vooral met het oog op den ongun- stignn toestand van het brandersbedrijfdaarop een nadeeligen invloed moet uitoefenon en alzoo naardien de wolvaart van Schiedam innig samen hangt mot liet bestaan der branderijen, die wel vaart door bedoelde belasting roekeloos in de waag schaal zou worden gesteld; omdat de opbrengst moeilijk te verzokeren is; omdat ten slotte die belasting gereedelijk tot ontduiking aanleiding geeft en alzoo groot gevaar oplevert voor grove misrekening. Om deze redenen wendon de ondorgeteekenden zich tot Uwen Raad mot eerbiedig, doch dringend verzoek de voorgestelde wijziging in voorgeschreven verordening niet aan te nemen. 'tWelk doende, enz. De Harmonie-Yereeniging nApollo" gaf gis teren avond haar tweede concert voor HH. buitengewone Leden met hunne Dames. De verschillende nommers van het programma werden oVer het algemeen flink en hoogst ver dienstelijk uitgevoerd. Afzonderlijke vermelding verdienen de Nos. 4 der 1ste afdeeling en 3 en 5 dei» 2de afdeeling. De solo voor baryton

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1