Biiteulauiuie Berichten. A". 1875. rij d ag 17 December. M 3795. Kennisgeving. Kennisgevi lig. egen on Twintig-sC© Ja argang. ImTgdngen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den Junij 1875 Staatsblad n". 95); Geven bij deze kennis aan de ingezetenen dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend 1°. Aan de firma VERKOREN SCIINETZ, tot oprigting eener stoonihouizagcrlj, op het perceel weiland aau de Groene Laan tegenover de II a gas tra at, Kadaster Sectie E. na. 67. 2». Aan C. PRUDON, tot oprigting eener grof. en kagchclsmcderi) in het pand, staande en gelegen aan de Lange Haven, wijk O. n". 50, Kadaster Sectie O. n°. 46. Schiedam, den 16 December 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, A. M. MULDER. Inrlgtlngeii welke gevaar, schade of litnder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien de ingekomen verzoeken om ver gunning: 1», Van de firma FLIEIIE STOLKtot oprigting eener grof- en kageliel- smcdcrij in haar pandstaande en gelegen in de in aanbouw zijnde straat achter de Ploegstraat, Wijk G, n°. 676, Kadaster Sectie E. n". 1438. 2". Van B. B. SCHOLTE en W. A. SCHOLTE, tot oprigting eener kagcliclsmedcrjj in het pand gelegen aan de Raam, achter de Teerstoof, Wijk F. n°. 156, Kadaster Sectie A. n°. 240. Gelet op de Artt. 6 en 7 der wet van den 2den Junij "1875 Staatslied n». 95); Doen te weten: Dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente zijn ter visie gelegd dat op Donderilag den 30 December a. s.des middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het oprigten dier inrigüngen in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dogen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der Gemeente van de schrifturen die ter zake mogten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 16 December 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, A. W. MULDEIi. - Tijdingen uit Madrid behelzen, dat Canovas del Castillo eene vriendschappelijke samen komst met Sagasta heeft gehad omtrent de aanstaande verkiezingen. Het kabinet heeft door hare organen de meest strikte onpartij digheid beloofd tusschen al de kandidaten van wettig erkende partijen. Te Sautander zijn troepen aangekomen met bestemming naar de Guipu- oa. Men ver- zekei t, dat generaal Moriones aldaar de leiding der aanstaande krijgsoperatiën zal op zich nemen. Zijn doe! zal bestaan in het bezetten der grenzen en de Baztan-vallei, om aldus de steden Ilernani, San Sebastian, Passages en Irun te ontzetten. Hij zal een 25 duizend man onder zich hebben. In het Carlistisch kamp duurt de crisis voort, Peiula, die in ongenade -vas gevallen, is tot kommandaut over Navarre benoemd. In zijne function van opperbevelhebber van den generalen staf is hij vervangen door graaf Caserta, broeder van den ex-Koning van Napels. De öuartel Meal, die deze benoeming ver kondigt, maakt ook de proclamatie van Tris- tany aan de Cataloniërs openbaar. Het Carlisme is echter in die provincie zoo zeer in verval, dat er niet veel kans bestaat voor zijne verlevendiging. DUITSCHL VND. De Rijksdag heeft het ontwerp tot ver andering van de Rijksmuntwet, volgens hetwelk de thaler als zilveren pasmunt in het rijk zal aangenomen worden, nadat eene maand te voren hiervan officieele aangifte zal worden gedaan, bij eerste en tweede lezing goedge keurd. In den Rijksdag was aan de orde de tweede lezing van liet ontwerp tot wijziging van het strafwetboek. Met 144 tegen '137 stemmen werden aangenomen de scherpere bepalingen betreffende den tegenstand tegen ambtenaren van het uitvoerend gezag, welke door Bismarck bijzonder waren aanbevolen. Daarentegen werd verworpen de bepaling, dat vreemdelingen wegens in den vreemde tegen Duitschland begane mis daden van hoogverraad en munlvervalsching, en vreemdelingen zoowel als Duitschers wegens in den vreemde tegen Duitschers gepleegde, volgens de Rijkswetten strafbare, handelingen gerechtelijk kunnen vervolgd worden. De Vossische Zeit. maakt eene verkla ring van graaf II. von Aruim openbaar, ge- dagteekend uit Florence van *10 dezer, waarin deze, met het oog op de jongst gehouden redevoering door vorst von Bismarck in den Rijksdag, het verwijt van onware kennisgeving en de aanklacht' van ongehoorzaamheid bestrijdt. FRANKRIJK. In de zitting van de Nationale Vergadering van '15 dezer zijn tot Senatoren de volgende afgevaardigden gekozen: Carnot, Clmbron, Corbon, Crómieux, Douhet, Gouin, Lnnfrey, Lepetit, Valazó, Littré, de Lorgeril, Paul Morin, Rampont, Ilervë de Saisy, Edmond Sclierer, SchoererKestner, Testolm en de Tocquoville. Al deze '18 kandidaten kwamen uitsluitend op de lijst der linkerzijde voor. Het ridderkruis van liet Legioen van Eer is geschonken aan eene geestelijke zuster, mevr. Pauline Lefèvre, zuster Onés'me, abdis van de zusters van den II. Joseph van Gluny op het eiland Martinique. Zuster Onësime, zegt het Journal, off., telt 51 dienstjaren in de koloniën, waarvan 36 aan het hoofd der scholen voor jonge meisjes op Martinique, in die be trekking voortdurend een ijver en een toewij ding aan den dag leggende die boven allen lof verheven is. ENGELAND. Luidens de' World heeft lord Northbrook, gouverneur-generaal van Britsch-Iudie, thans zijn onslag ingediend. Hij zal echter dien post tot den terugkeer van den Prins van "Wales uit Britsch-Indie in Engeland blijven bekleeden. De proefnemingen met het 81 tons- gesehut te Woolwich zijn thans afgeloopen. Dat geschut beantwoordt ten volle aan de verwachting. Elk schot daarmede kost echter 25 p. st. Tot dusver „ijn reeds '120 lijken uit de Swaitli Main-steenkoienmijn nabij Barnsley naar boven gebracht. Tusschen de 20 en 30 blijven er nog zoek. Gladstone beeft aan een vriend te Boston geschreven, dat hij op de hand is dier Ameri kanen, die de betaling in specie hervat willen zien. TURKIJE. De Keizerlijke firman, bevattende de toege zegde hervormingen, is den '14 dezer afgekondigd. Daarin wordt o. a. voorgeschreven: De recht- streeksche verkiezingen van de rechters, de leden der rechtbanken en der administrative besturen door het volk zelf; de gelijkmatige toepassing der belastingen, de verzekering van het eigen domsrecht, het voorkomen van allen willekeur bij het innen der belastingen en tienden, de bevestiging van de vrije uitoefening der geloofs belijdenissen en de verkiesbaarheid tot alle openbare function. Alle klachten dienbetrefiende kunnen rechtstreeks bij de Porte worden in gediend. Voorts bevat dit document ook de om schrijving der attributen van de gouverneurs en andere staatsbeambten. Men verzekert, dat de vroeger ingestelde commissie zal waken voor de ten uitvoerlegging dezer hervormingen. ITALIË. Volgens professor Palmieri, den meest be voegden rechter op 't stuk van Vulkanen, is niet de Vesuvius, maar de Puglia de oorzaak geweest van de jongste aardbevingen in de provincie Napels. Te Salerno hebben deze bijna i C G U R A N T. Abonnesicntspiujs, per kwirtnal1.SS. Franco per post, door bet geheele Hijk/. 2.50. Afzonderlijke nomineis- 0.10. KU at BAIT: 91A It KT, K, 12 4. Advertknticprus: van I—-10 gewone regels. -1.00. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. SPAN J E.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1