YerscMjnt iaieltjh, üitpzmW Diusflaff. BnitealautiscliË Beiiolitei. Biiienlailscte Herinnen. A". 1875. Vrijdag 31 December* M 3804. Kennisgeving. Nieuwjaarswenschen IVegen en Twintig-ste Jaargang-, BUREAU: MJptKT, E, 134. porden evenals vroegerin deze Courant geplaatst voor VIJFTIG OJETSTT^i Men wordt verzocht deze Advertentiën inïezendèh uiterlijk Vrijdagavond te "6' uren. 'Met novmer dezer Courant voor i Janu ari 1876, zal in den morgen van dien dag worden uitgegeventerwijl het nonwier, dat naar den regel aan den avond van dien dag zou moeten verschijnen, daardoor vervalt Inrigtlngcn welke, gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burge meester en Wethouders VRil Sc H J EDAM Gezien het ingekomen verzoek van de firma VAN DEVENTER Sc ZOON aldaar, om ver gunning tot plaatsing van een stoomwerk tuig van 6 paardenki achten in hare kisten- makerij, staande en gelegen aan de Nieuwe Haven, Wijk G, no. 240, Kadaster Sectie E, no. -1428; Gelet op de Artt. 6 en 7 der wel van den 2den Junij '1875 (Staatsblad n®, 95); Doen te weten Dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd dat op Donderdag den 13 January a. s.des middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het plaatsen van dat stoomwerktuig in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie dei- Gemeente van de schrifturen die ter zake mogten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen, Eu is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30 December '1875. Burgmeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATEN ESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. DDITSCHLAND. Naar aanleiding van de jongste ramp, die te Bremerhaven heeft plaats gehad, is thans door den reeder P. Rickmers van die plaats, èn aan den Bondsraad èn aan den Rijksdag eeji verzoekschrift gericht, strekkende tot het nemen van wettelijke voorzorgsmaatregelen voor het transportvan ontplofbare stoffen en het vast stellen van strenge straffen voor de overtreders van de wetsbepalingen daaromtrent. Uit een autheut jee bron wordt mede gedeeld, dat de Noordsche mogendheden hare voorstellen vau hervormingen en waarborgen tot de in opstand verkeerende Turksche pro vinciën hebben beperkt,'niet alleen, omdat Rusland en Oostenrijk als naburen bij de her stelling van den vrede in,die provinciën direct belang hebben, maar ?;vooinamelijk omdat Turkije indertijd de diplomatieke tusschenkomst van alle waarborgende mogendheden voor deze provinciën had ingeroepen, hetgeen de bekende zending der consuls derwaarts tengevolge had. De tegenwoordige stap der mogendheden is derhalve geen ongemotiveerde inmenging in de binneniandsche aangelegenheden van Turkije, en kan dan ook ais zoodanig nergens tot eenig bezwaar aanleiding geven. Bij de ultramontanen in Posen worden toebereidselen gemaakt voor eene luisterrijke demonstratie bij het ontslag van den gewezen aartsbisschop, graaf Ledochowski, uit de ge vangenis, vermoedelijk 3 Februari aanstaande. Uit Straatsburg wordt aan de JSiln. Ztg. geschrevoirt—dat—men iif die hoofdstad schier geen spoor meer kan ontdekken van het bom bardement, waaraan die stad voor vijf jaren bloot stond. Op de plaats der ruïnes zijn paleizen verrezenslechts hier en daar legt men er nog de laatste hand aan, Het blijkt thans, datThomas niet de uitvinder is der methode van vermoording en gros. In-1864, tjjdens den Amerikaanschen oor log, zijn verscheidene schepen door middei van een zelfde methode in de lucht gevlogen, Binnen weinige dagen zal de te Berlijn ge vestigde afdeeling van het Londensche museum- Madame Tussaud het Bremerhavensch monster in was bezitten, gekleed in het gewaad, dat hij droeg op het oogenblik der ramp. Voor de achtergelaten betrekkingen vau hen, die bij het ongeluk te Bremerhaven zijn omgekomen, was tot den 22 dezer een som van 130,000 Mark of ongeveer f 80,000 inge komen. F K A N K II IJ H, Bij de voortzetting der beraadslaging over de drukperswet heeft de Nationale Vergadering met 337 tegen 332 stemmen zich vereenigd met het door Tirard ondersteundetamendement van Janzé, waarbij bepaald wordt, dat het verbod van openbaren verkoop van periodieke geschiiflen slechts langs ïechterlijken weg en niet bij administratie ven maatregel kan uitge vaardigd worden. Met 450 tegen '143 stemmen is daarop aan genomen paragraaf '1 van art. 4 der wet en daarna, zonder discussie, de overige paragrafen en het geheele artikel. - De Piins van Joinville geeft in een brief rekenschap van de wjjze, waarop hij zijn man daat heeft uitgevoerd, en bedankt voor elke kandidatuur bij de aanstaande verkiezingen. De Semaine Beligieuse van Angers meldt dat de Hertog de la Rochefoucauld-Bissaccia aan de Katholieke hoogeschool 1,200,000 fraucs geschonken heeft.- DENEMARKEN. Blykens het door den Minister van Oorlog bij de Tweede Kamer van den Rijksdag te "Kopenhagen ingediend wetsontwerpen, tot reorganisatie der armee, zal, ingeval dat ont werp door de Kamer mocht aangenomen wor den, de jaarlijksche legerbegrooting 8'% miliioen kroonen bedragen. Van de Bosnische grenzen wordt gemeld Bij Corni-Potock had zich langzamerhand een bende insurgenten van tusschen de 600 en 700 man verzameld. Bijna twee maanden lang scheen het, alsof de Turken er niets van merkten, maar dezer dagen besloten zij de opstaudelingen te verrassen. Laatstgenoemde waren echter gewaarschuwd en sloegen de aanvallers af, die 80 dooden achterlieten. Hun ne positie is nu bijna onneembaar geworden en zij willen er overwinteren. Levensmiddelen eu wat zij verder noodig habbon, ontvangen zij geregeld uit Agram en Odessa. SPANJE. Uit San-Sebastian wordt gemeld, dat gene raal Moriones den 20 's avonds aldaar aange komen is en men nu weer hoop heeft op een spoedig ontzet van Hernani, dat nog altijd hevig door de Carlisten beschoten wordt. Te Madrid is in den ministerraad besloten, dat de Cortes geopend zullen worden in de maand Februari a. s. ENGELAND. Belangrijke proefnemingen met een onder- zeesche lamp zijn dezer dagen to Kingston aan boord van het ooilogsschip Goschanlc, onder leiding van den kapitein Bait, gedaan. De proef nemingen strekten om een onderzoek in te stellen naar een door de ingenieurs Siebe en Gorman ingevoerden onderzeeschen verlieh- tiugstoestel, welke bij de reddingswerken aan de Vanguard gebruikt zal worden. Zes werk lieden lieten zich in het water nederdalen en bleven daarin met de lamp gedurende 74 mi nuten. Zij verwijdeulen zich op een aanzien lijken afstand van de lamp eu waren evenwel in staat een groot aantal voorwerpen op den bodem der zee te onderscheiden. EERSTE KAMER DERSTATEN-GENERAAL. Zitting van 29 December. De Kamer heeft iu hme zitting van .heden middag tegen moigen aan de orde gesteld de hoofdstukken lenVILd, de wet op de midde len en eenige kleinere ontwerpen. SCHIEDAM, 80 December 1875," Bij de lieden door burgemeester en,wet houders gedane aanbesteding van het gedu- COURANT. AdONNtMBNTSi'RiJS, pci kwmiial 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke normners- 0.10. Advertentieprijs: vanl10gewoneiegels. 100. Iedere gewone regel meer.' - 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. TUBK1JE. .-casscaa as1 - aa --

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1