A*. 1876. Woensdag 2 Februari. Loting NATIONALE MILITIE BiitiiJliilJclB Berisltei B;nnenlaadscie Bmtlilmi. 3826. Dertigste Jaargang. I Kennis e vin iri BANT. Abonnementsprijs, jw kwfjStaal1.85. franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nominers- 0.10. BdKEAÜ! HARKT, 134. Advertentieprijs: vnn 110 gewone regels. 100. Iedere gewone regel meer, 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. VOOR DE i 1 De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, •Geven bij deze kennisdat de LOTING der in het corige jaar voor cis Militie ingeschrevenen, door den lieer Commissaris des Konings in deze Provincie, bij besluit van den 20 Januarij *1870, A, no. 182, (2de Afd.), Prop. Mad no. 8, is bepaald op Maandag den 21 Februarij •1876, des voormiddags ten half tien ure. Oe belanghebbenden worden mitsdien opgeroepen om op gemelden dag te verschijnen in het gebouw: .Tfiuis Sacrumaan de lange Haven alhier, alwaar de Loting zal worden gehouden. Gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de Loting heeft plaats gehad, kunnen, tegen do wijze, waarop zij is geschied, bij Gedeputeerde Staten bezwaren worden ingebrngt door belanghebbende Lotelingenof door hun vader of voogdbij verzoek- sdnift op ongezcgeld papier, onderteekeiid door hem die de bezwnron inbrengt; welk verzoekschrift moet worden bezorgd bij den IJurgcmeester dezer Gemeente. Voorts wordt ter kennis van de Lotelingen gebrngt, dat op Maandag den 28 February 187G, dos voor- middags van 10 tot 12 ure, ten Raadhuize der Ge- moeme zitting zal worden gehouden tot het opmaken van de getuigschriften ter bekoeling van vrijstelling wegens broulerdien.it of op grond va», to zijn eenige wettige zoon, bedoeld bij al. 2 en 3 van art. 53 der Wet op de Nationale Militie van den 10 Augustus 1861 (Staatsblad 110. 72); tot welk einde de betrokken Loteling moet verschijnen met twee ter goeder naam en faam slaande meerderjarige Ingezetenen dezer Gemeente, die de veroischte getuigenis kunnen aileggen en liet aldaar op te maken getuigschrift kunnen onderteekenen. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet be hoort, den 29 Januarij 1870. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris A. W. MULDER. DUIT SC HL AND. Vorst vou Risinarck is nagenoeg geheel van de griep hersteld. Men verwacht dientengevolge, dat de uitgestelde beraadslaging van tie staats spoorweg-kwestie nu spoedig zal volgen. Zooals bekend is, wordt de verkoop van de Pruisische Staatsspoorwegen aan liet Duitsche Rijk door voornoemden staatsman sterk voorgestaan. l)e Vossischo Zeit. van 27 Januari bevat een schrijven van graaf van Arnim-Sclilagenthin, waarin deze, bij afwezigheid van zijn vader, graaf II. von Aruim, uit Berlijn, het onvolledige en eenzijdige aantoont der den 25 dezer in den Scich-Anz. openbaar gemaakte beide berichten van vorst von Bismarck aan Keizer Wilhelm, betreffende de gedragslijn van laatstgenoemden graaf. Ook wordt in dit schrijven betoogd, dat de Eugelsche regcering destijds, wel verre van daartegen te protesleeren, de benoeming van graaf H. von Arnim tot Duitsch gezant bij het Britsche hof ten volle zou gebillijkt hebben. De Apostolische vicaris in het koninkrijk Saksen heeft dezer dagén een herderlijken brief, betreffende de invoering der rijkswet op het burgerlijk huwelijk, uitgevaardigd. Naar hetgeen uit Dresden daaromtrent wordt bericht, heerscht in dat stuk een geheel Jandere geest, dan in de herderlijke brieven van andere Duitsche bis schoppen over dat onderwerp. De Politische Oorresp. van Weenen ver neemt uit eene vertrouwbare bron te Belgrado, dat de berichten, als zou vorst Milan van Servie voornemens zijn het land te verlaten, kwaad willige verzinsels zijn. De moeilijkheden- van den tegenwoordigen toestand zijn voor dien vorst volstrekt niet zoo gevaarlijk als die van het vorige najaar. Het heerscliend vorstenhuis werd niet in den strijd der partijen betrokken. Alle partijen in Servie stemmen hierin overeen, dat zij in eene eventueele verandering van regent" het grootste ongeluk zien, hetwelk dat vorstendom kan overkomen. O O S T E N IUJ K. Uit Buda Pest wordt gemeld dat Frans Deak den 29 Jan. is overleden. Zijn lijk is jl. Maan dag ochtend zonder eeuige praal naar liet ge bouw der Academie overgebracht waar 't in de vestibule tentoongesteld zal worden. F 11 A N K 11 IJ K. Thans is de uitslag vnn bijna al de ver kiezingen bekend. Van de 219 gekozenen waren 130 aanbevolen door het gouvernement; voorts zijn 8 Boimpartisten03 radicalen of republi keinen en 15 van de partij van liet linker- centrum gekozen. Te Parijs zijn van de republikeinsuhe partij al dadelijk gekozen: de Freycinet, Tolain en Iléroid, bij tweede stemming Victor Hugo en bij derde Peyrat; Louis Bianc, aan wiens ver kiezing niemand twijfelde, is dus niet gekozen. Gelukkig dat het succes van de drie andere republikeinschgezinde kandidaten ruim opweegt tegen zijn verlies. Thiers is te Belfast gekozen. Jules-Favre te Lyon. Te Maiseille, Challemel- Lacour, Esquiros en Eugèue-Pelletan,. allen beproefde mannen van de republikeinsche partij. Bullet, dc minister die zooveel pressie heeft laten uitoefenen door al zijne ambtenaren om zijne verkiezing ie verzekeren, is niet ge kozen in zijn Vogezen-depaitemeut, evenmin nis zijne conservatieve medekaudidaten. Duraure heeft in Olmrente-lufdrieure het zelfde lot ondergaan. De ministers Leon-Say, de Meaux en Caillutix zijn daarentegen ver kozen. S 1' A N J E. Quesada heeft den 29 Jan. de stad Alava op de vooi luien der Carlisteu ingenomen. Deze werd krachtdadig verdedigd. Twee knnonneu en het geheele materieel vielen hem in han den. Het verlies aan de zijde der Carlisteu was aanzienlijk. Maldouado bezette terzelfdertijd de hoogten van Arlaban. Moriones maajete zich meester van Montgarante en nam Zffauz in bezit. Hij bedreigt de Carlisten in den rug, die het bombardement van San Sebastian hebben gestaakt en de artillerie achteruitgeschoven. De verkiezingen" voor den Senaat schijnen gunstig voor de regeering te zijn. A M E It I K A. De bladen deelen mede dat op Haïti een op stand is losgebroken. De oproerlingen zouden Jacinel hebben bezet Volgens berichten van Havana ontvangen, zijn zij Cienfuegos binnen getrokken, welke plaats door hen werd ge plunderd. SCHIEDAM, 1 Februari 1876. Met groot genoegen vernemen wijdat de gezondheidstoestand zoowel van H. M. de Konin gin te Cannes als van Z. X. H. Prins Alexander te Algiers zeer bevredigend is. Dr. II.J. Viuk- huyzen, die na zijn vertrek van Caunes ook de laatste heeft bezocht, is reeds in de resi dentie teruggekeerd. Z. Exc. de nieuwbenoemde Minister van Oorlog, jhr. Klerck, die heden zijn functiën zal aanvaarden, heelt den 30 Jan. in handen van Z. M. den Koning den gevordeu eed af gelegd. Blijkens een jl. Zaterdag bij het Depart, van Koloniën ontvangen telegiam, zijn de volgende berichten aangaande de gebeurtenissen in Asljin vernomen: Den 19 Januari zijn in het bivouac te lvroeng Naba de hoofden der IV Moekim opgeroepen. De gekwetsten, zieken en krijgsgevangenen zijn overgevoerd naar Oleh-leli. Den 20 is een stoom schip naar Kloewaug gezonden om Toekoe Lampassei af te halen voor aaniakiugen met de hoofden der IV Moekim. Den 21 had eene verkenning naai' kloof Djempit plaats. Den 22 eene verkenning naar kloof Bradoen, waar eene plaats voor eene vesting is bepaald. De hoofden der IV Moekim hebben de huu voorgebonden artikelen van onderwerping aangenomen; de hoofden van Lepong, Louug en Daja zijn opge roepen. liet hoofd der Moekim Biadoen kwam in het bivouac. Den 23 is het hoofd van Le pong aangekomen.. Den 21 is men opgerukt naar dc kloof Bradoen. De weersgesteldheid en de gezondheid 'dor agecreude troepen zijn gunstig. Bij de overige troepen in Atsjiu is de gezondheidstoestand iels guusliger dan in den laatsten tijd. In den nacht van 23 op 24 Januari is een vijande lijke aanval afgeslagen op onze post Lemboch- Oost. Gesneuveld zijn 2 inlamlsclie soldaten en eene vrouw, gewond 22 militairen. De vijand werd met verlies teruggeslagen.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1