-1876. Donderdag 3 Februari. M 3827. Tersoliljnt iaplijb, litjeziieri Hm. Biiitenlaiiisclfi Berinnen fiimeilaiAecle BerlcFtei mmm I O I JL> ertiyste Jaar a ug. KENNISGEVING. WAARSCHUWING. amiÉMMiiii ns CG Abonnementsprijs, por kwartaal1.85. Frnnco per post, door het.geheeie Rijk - 2.50. Afzonderlijke nominees- 0.10. BUREAU: MAKKT, 134. Advertentieprijs: van 110 gewone regels100. Iedere gewone'regel ineer. 0.10. Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam, Gezien art. 15 der Wet van den ,2(j Mei 1870 (Staatsblad No. 82), betrekkelijk de Grondbelasting. Biengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat de staat aanwijzende de uitkomsten van de metingen en de krachtens Art. 14 der aangehaalde Wet vast gestelde schattingen van gebouwde en ongebouwde eigendommen, binnen deze Gemeente gelegen, ge durende dertig dagen, ter inzage op de Secretarie, is ncdergelegd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 2 February 1870. De Burgemeester voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. lUA'CillTË VI»OU DE BEMSTINC OP SE HONSE1V. Burgemeester en Wethouders van Schiedam Herinneren de Ingezetenen, dat ingevolge het be paalde bij de Verordening tot heffing eener Belasting op de Hondenvan 4 December 1873, de termijn, binnen welken, door ieder die één of meer Honden houdt, daarvan aangifte moet woiden gedaan bij den Gemeente-Ontvanger, met 15 Januari} verstreken is; en Waarschuwen de belanghebbendenvoor zoover zij aan dit vooischrift nog niet mogten hebben voldaan zulks onverwijld te doenter voorkoming van booten en strallen, bij de wet bepaald. En is hiervan afkondiging geschied, waar hot behoort, den 2 February 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK. VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. .SPANJE. Het succes van de Alphonsistische generaals wordt met den dag grooter. Quesada vordert snel in de provinciën Alava en Biscaye. Ilij heeft de bergengte van Ubidea bezet en be- heerscht daardoor üurango, de hoofdstad \an Biscaye. Loma, van zijuen kant, heeft, uit Baimaseda optrekkende, positie genomen op den rechter oever der Nervion. liet doel is nu om geza menlijk op te rukken eu zoodoende tot elkan der te komen en de vijandelijke strijdkrachten in Navarre rondom Esteiia te conccntreeren. Wanneer de Carlisten zich terugtrekken naar de Guipuzcoa, dan staat Moriones daar om hen togen te houden. Blijkens telegrafisch bericht was het de Alphon- siston reeds gelukt de Carlistische liuiën to foreeoren, waardoor Bilbao ontzet werd. Uet enthousiasme der troepen was groot. OOSTENRIJ K. Uit Pesth meldt men dat do begrafenis van Beak op 3 Februari op kosten des lands zal plaats hebben. De Keizer heeft aan Tisza het volgende schrijven ««zondenliet afsterven van Deak vervult het land met grooten rouwook ik ben diep getroffen en moet het uitspreken, hoe oprecht ik deel in de algemeene smart, hoezeer ook ik het verlies van dezen mau betreur, die zijn geheelo leven wijdde aan liet algemeen belang, die door zijn trouw aan troon en vader land, door de schitterende reinheid van zijn karakter en door zijn burgerdeugden het ver trouwen en de liefde van zijn vorst en van zijne medeburgers in zoo hooge mate waardig was. De geschiedenis zal zijne verdiensten als staatsman vereeuwigen, zijn roem zal voort leven in het land en ook daarbuiten. Zijn aandenken zal gezegend zijn. Myno daukbare erkentelijkheid volgt hem in het graf, waarvoor ik een krans zend, H. M, de Keizerin bracht eergisteren te Pesth een bezoek aan 't stoffelijk overschot van Franz Deak, en legde een A-aaien bloemkrans op het praalbed neder. D U1TSCIILAND. De Rijksdag heeft in zijne zitting van 29 Jan. de beraadslagingen over de tweede lezing van het wetsontwerp, strekkende tot wijziging van een aantal paragrafen van het Duitsche strafwetboek, ten einde gebracht. Tegen de verwachting is ook de zoogenaamde Arnim- paragraaf, volgens de redactie der vrije conser vatieven en nationale liberalen, met eene grootere meerderheid aangenomen, dan men verwachtte, en wel met 179 tegen '120 stemmen. T URKIJE. De gezamenlijke afgezanten der Noordsche mogendheden te Konstantiuopel hebben Maan dag 11. den inhoud van het Oostenrijks her- vormings-oatwerp mondeling nou de Porte medegedeeld. De andere afgezanten verklaar den aan de Turksche ministers, dat hunne regeeringen niets in het ontwerp zagen, dat met het Parijsche tractaat in strijd is. De Porte heeft beloofd, dat zij het ontwerp onder zoeken en haar besluit dam omtrent mede- deelen zal. RUSLAND. Te St. Petersburg zijn thans berichten uit Khoskenfc, dd. 27 Jan. ontvangen, luidens welke de Kussen de stad Andidshau, waarin zich de hoofdmacht der oproerige Turkomauen en Kiptschaken, ouder Avdobudsclii, genesteld en versterkt had, den 20 gebombardeerd eu den volgenden dag stormoiulerhaud genomen. Voor noemde roofzieke bergstammen hebben zich nu aan den Russiscben generaal Scobolefl' onder worpen. BELG1Ï, De bisschop van Luik heeft bij exploit van den 26 dezer den hoofdcommissaris van politie, Dernany, den commissaris Dopagne en den burgemeester Piercot wegens de bekende ril ontregelen betreffeude de jubcljaarscmgangen voor de rechtbank van eersten aauleg te Luik gedaagdtegen hen een eiseh instellende van 20,000 fres. schadevergoeding. AMERIKA. Door de financieele commissie van et Huis van Volksvertegenwoordigers zal een wetsont werp tot aanmerkelijke verlaging van de inko mende rechten worden ingediend. SCHIEDAM, 2 Februari 1876. Z. IC. B. Prins Frederik heeft zich gisteren ochtend te IVi uren per Rhijnspoor nac.r Neu- wied begeven om .aldaar tot aanstaanden Woensdag te verblijven. Dien dag zal Z. K. II. via Keulen naar Parijs en daarna naar Cannes vertrekken, waar hij eenigen tijd bij H. M. de Koningin zal vertoeven. Naar men ver neemt, zal Z. IC. H. met B. M. de Koningin een bezoek brengen aan Prins Alexander te Algiers. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier heeft, in zake de verhooging van den accijns op het gedistilleerd en den voorgestelden vrij dom van het invoerrecht op het buitenlandsch gedistilleerd, het volgende adres tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gericht: Andermaal is bij Uwe ICamor eene wets- voordracht ingediend betrekkelijk de rechten op het gedistilleerd. Behalve de beoogde verhooging van den accijns wordt daarbij tevens voorgesteld vrijdom te verh'enen van het invoerrecht voor liet buiten landsch gedistilleerd, dat na eene b werking hier te lande te hebben ondergaan, weder naar het buitenland wordt uitgevoerd. Beide deelen dier wetsvoordiacht nopen de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, do aanneming daarvan met den mccsten aan drang te ontraden. Reeds zoo dikwerf heeft Zij zich beijverd de bezwaren tegen do buitensporige verhoogiugen van den accijns op hot gedistilleerd aaii Uwe Kamer mede te deelen, dat zij ditmaal meent ze niet te moeten herhalen. Dat zij in do daad buitensporig mogen heeten, zal gereedelijk wor den toegestemd, als men bedenkt dat de accijns van dit artikel, hetwelk gemiddeld nauwelijks een waarde heeft van f 14 per vat, in een betrekkelijk kort tijdsbestek successievelijk werd verhoogd vau twaalf tot drie en vijftig gulden per vat. Overbodig ook acht zij het hierbij nogmaals te wijzen op de relc belangen, die bij hel bestaan der branderijen betrokken zijnop de vele vruchten die handel, zeevaart en land bouw van die nijverheid plukken; hoezeer die nyverheid bijdiaagt tot bevordering van liet algemeen welzijn en hoe roekeloos zij door dien buitensporig Imogen accijns wordt in do waag schaal gesteld. Zij bepaalt er zich toe Uwe aandacht te vestigen op de omstandigheid dat de vei hooging van den accijns weder een prikkel te meer zal zijn voor do vcrlevendigiug van den smok kelhandel. Dat die handel in groote mate leidt tot veroutzedelykiug van liet volk is algemeen erkend, doch niet genoeg schijnt er te worden bedacht, dat die handel de schatkist der na- t

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1