A". 1876. Vrijdag 4 Februari M 3828. TerscMjnt iaplijïs, aitpzaiieri Dinsflai. NATIONALE MILITIE K Kennisgeving. Buiteiilanische Berichten ennis^evin g. KENNISGEVING. D e r t i g s f e «T a a i- a n g. COURANT. 1 Abonnementsprijs, por kwartaalf 1.85. .Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers0.10. BUREAU.- MARKT, K, 124. Advertentieprijs: van i10 gewone regels. 1,00. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet hebbende op Art. 0 van 2. M. besluit van den 17 December 1861 Staatsblad No. 127); Roepen bij deze op, ben die genegen mogten zijn als VRIJWILLIGERS bij de NATIONALE MILITIE in dienst te treden, om zich te dien einde vóór den 1 Maori aanstaande ter Gemeente-Secretarie aan te meiden. De bepalingen der Wet van den 19 Augustus 1861 {Staatsblad No. 72) betreffende de Nationale Militie zijn ten aanzien dor Vrijwilligersde volgende «Art 11, Om Vrijwilliger bij de Militie te zijn, «moet men ongehuwd of kinderloos weduwnaar en «ingezeten wezenvoorts ligclmmeiijk voor de dienst «geschikt, ten minste 1.5D el lang, op den 1 Januarij «van het jaar der optreding als Vrijwilliger liet 20ste «jaar ingetreden zijn en het 35ste jaar niet volbragt «hebben, tot op liet tijdstip der optreding aan zijne «verpligtingen ten aanzien van de Militie, zoover die «te vervullen waren, voldaan en een goed zedelijk gedrag i hebben geleid." «liet be/it van die vereisebten, met uitzondering «van de ligclmmebjke geschiktheid en van de gevor- «derde lengte wordt bewezen door een getuigschrift «van den Burgemeester der woonplaats." «Dat getuigschrift is ingeiigt in den door Ons te bepalen vorm." «Art. 12. Hij, die voor do Militie is ingeschreven «wordt slechts als Vrijwilliger toegelatenvoor de «gemeente in welke hij ingeschreven is, tenzij hij sgeens verpligtingenten aanzien van de Militie meer «te vervullen hebbe." «Art. 13. Jlijdie lij de zeemagtlij het leger hier «te lande of lij het krijgsvolk in 'sRijks over/.eesclio «bezittingen heeft gediend, wordt niet als Vrijwilliger «bij de Militie toegelaten, tenzij 'hij bij het verlaten van ade dienstbehalve een bewijs van ontslag van den «bevelhebber, onder wicn hij laatstelijk hooft gediend, «een getuigschrift hebbe ontvangeninhoudendedat «hij zich gedurende zijn diensttijd goed heeft gedragen." «Hij kan, heeft hij dit ontvangen, totdat zijn veer tigste jaar volbragt is, als Vrijwilliger bij de Militie «worden toegelaten." Burgemeester on Wethouders brengen wijders ter kennis van de belanghebbenden, dat tot het opmaken van liet getuigschrift, bedoeld bij bovengemeld Art. 11, dagelijks ter Secretarie de gelegenheid is opengesteld, En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 2 Februarij 1870. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATEN ESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. Be Burgemeester van Schiedam, In aanmerking nemende de bij nrt. 31 der wet van den -Men Julij 1850 Staatsblad No. 37), regelende het Kicsregt enz., voorgeschreven jnarlijksche herzie ning der lijstan van kiesbevoegden, noodigt bij deze """gevolge art. 7 der aangehnnlde wet, do ingezetenen dezer Gemeente uit, om, zoo zij elders in de Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den "tiiunden Februarij aanstaande de bewijzen op de Gemeente-Secretarie in te zenden, ten einde van hun isgti om op die lijsten to worden geplaatst, te doen blijken; zijnde behalve dè overige vereischten, daartoe noodig een aanslag in 'hoofdsom, mot inbegip der opcenten, ten behoeve van het Rijk geheven wor dende, voor kiesbevoegden van de leden der Tweede Kamer der Staten-Gcneraai en van de Provinciale Staten van zestig Gulden en voor die van de leden van den Gemeenteraad do helft dier som of dertig O-ulden. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet be hoort, den 2 Februarij 187G. De Burgemeester voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Inrigjtlngcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den Junij 1875 Staatsblad n». 95); Geven bij deze kenn'.s aan de ingezetenen dat op heden aan A. HOSSELAAR aldaar en zijne reglverkrijgenilen, vergunning is ver leend tot oprigting eener Slagterij in het pand, staande en gelegen aan de Verbrande Erven, vnjk F, no. 193, kadaster sectie A, do,3-40. Schiedam, den 3 February 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris A. W. MULDER. F ItANK K IJ K. De dagbladen vloeien over van het geven van commentaren op de verkiezingen, en over het algemeen loopen die beweringen weinig uiteen. De republikeinen beroemen er zich op de overwinning te hebben behaald en hunne tegenstanders zeggen bier niet veel tegen. Alleen over het cijfer der meerderheid, waar over eerstgemelde beweren te beschikken, be staat verschil van gevoelen. Do vrienden van den minister Bu ff ver kondigen overal en openlijk dat, niettegen staande de nederlaag, die hij zoowel persoonlijk als op politiek gebied geleden heeft, hij toch aan het hoofd der zaken zal blijven. De kandidatuur voor den Senaat is aan den heer Buffet in verscheidene departementen aangeboden. 8 1' A N J E. Blükons uit Madrid ontvangen nadere berich ten heeft een der onder Martinez Campos ngeerende generaals, Primo de Rivera, in de provincie Navarre een aanzienlijk voordeel be haald, waardoor het succes van de generaals Morioues, Quesada, en Loma volkomen wordt. Hij moet zich van de forten Sante-Barbara en Otei/a, kort nabij Estella gelegen, meester ge maakt hebben. Hij heeft in die forten 24 ge wonde Carlisten en 3 kanonnen van Eugelsche constructie, benevens eenige ammunitie gevon den. Primo de Rivera heeft stelling genomen op vier kilometers afstand van Estella. Een berigt uit Tolosa van Carlistische zijde beweert, dat de aanvallen waarvan hier boven sprake was, door hen zijn afgeslagen eu dat de verliezen bij de Alphonsisten zeer aanzien lijk zijn. ENGELAND. De Prins van Wales bevindt zich thans te Gwalior. Hij werd door den maharadjah Scindia op eene schitterende wijze ontvangen. Blijkens de laatste officieels bescheiden, telt de Britsche vloot, voor zoover- zij .dadelijk voor actieven dienst geschikt is, 30 gepantserde sche pen, met 427 stukken geschut eri'14,449 man, 43 toren-pantserschepen,- met 49 st. en 2894 man, 16 fregatten, met 371 st. en 7760 man, 26 korvettenmet 400 st. en 6800 man34 sloepen, met 215 st. en 5200 man, 55 kanon- neerschepen, met 221 st. en 4097 man, 20 kanonneerbooten, met 20 st. en 500 man en 1 torpedo-schip, met 30 man, derhalve te zamen 195 oorlogsvaartuigen, met 703 stukken geschut en 41,730 man. Verscheiden groote gepantserde schepen zijn voor het oogenblik nog op 's rijks werven in aanbouw. De Times bovat een depêche uit Parijs van 1 Februarij, waarin gemeld vordt, dat het ontslag van den minister Buffet als zeker kan beschouwd wordeu. Ilij zal tot den 20 dezer in functie blijven, en dus vóór de weder- byeenkomst der Kamer op den 8 Maart aftreden. R U S L A N D. Blijkens het Journal de Si. Béturslourg heeft zich het Uussb.ou klipperschip Wlada- mack, op last dor regeering, tot het doen van een kruistocht naar de Behring-straat begeven, om een einde te maken aan de voortdurende misbruiken van vissollen en jagen, en wel door Amerikaansche schepen in de zee van Ochotsk en door Noorweegsche schepen op de Murma- nische kust. Door hot doen van geschenken aan de kustbewoners, bestaande in geestrijke dranken, werd aau die schepen het een en ander oogluikend toegestaan. TURKIJE. Luidens eene depêche uit Ragusa van Maan dag j!., zijn de insurgenten de zich op marsch bevindende Turkscho troepen tegemoet getrok ken cn hebben zij dezen bij Kiipoviza tot staan gebracht en tot den terugtocht genoodzaakt. De Turken, welkeUiunnen terugtocht onder de bescherming dor artillerie bewerkstelligden, lieten echter een 50tal doodqp op het slagveld achter. A M E It IK A. Gedurende het eeuwfeest van Amerika's onafhankelijkheid zullen al de hoofdspoorwegen hun vrachtprijzen verminderen. Men verwacht

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1