besluit tot afstand ran grond aan A. van Velzen. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Proces-verbaal van de opneming der kas en bo°ken van den gemeente-ontvanger. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Staat van oninvorderbare posten op de plaatselijke directe belasting over 1874 Ter inzage en aangehouden, 5. Rapport van de'Commissie voor de Gas fabriek met gewijzigde rekening over 1874. Ter inzage en aangehouden. 6. Rapport van de. Commissie van Fabricage op het adres van mevr. dewed. W.H. Jansen, tot verbetering van de kadastrale tenaamstelling van een sloot. Gelijk besluit. 7. Rapport der Financieele Commissie op de rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1875. Gelijk besluit. 8. Rapport van de Raadscommissie over het tot stand brengen van een premieleening. "Voor kennisgeving aangenomen en ter inzage nedergelegd. 9. Een ontwerp-reglement voor de leer- en vormschool. Ter inzage en aangehouden. 10. Aanbeveling tot benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur, in plaats van wijlen den heer F. Pigeaud. Op die aanbevelings lijst komen voor de heeren H. A. M. Roelants en M.F. J. Cool. Ter inzage en aangehouden. 11. Adres van C. van der Zwet, om afstand van grond aan de "Warande, tot het bouwen van een woonhuis. In handen gesteld van de Commissie van Fabricage. 12. Adres van J. Roetman met gelijk ver zoek. Gelijk besluit. 13. Wordt met algemeene stemmen aange nomen een ontwerp-besluit tot het doen van eene af- en overschrijving op de gemeente- begrooting voor 1875. 14. Wordt mede met algemeene stemmen aangenomen een ontwerp-besluit tot het doen eener betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven, dienst 1875, 15. Wordt met algemeene stemmen aange nomen de rekening van het beheer der heel- en verloskundige instrumenten verzameling der gemeente over -1874. Uit deze rekening blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen f 161.38, de uitgaven f42.16, zoodat er een batig saldo is van f 119.22. 16. Is J. van Katwijk ontslagen als hulp onderwijzer. '17. Is aan D. "Vooren eervol ontslag verleend als hulponderwijzer tegen 1 Maart a. s. 18. "Wordt B. van Ruijven, hulponderwijzer te Voorburg, benoemd tot hulponderwijzer der le klasse aan de openbare sciiool voor jongens, op eene jaarwedde van f 700, behalve de toe lage voor aanteekeningen op de akte, enz. •19. Aangenomen de voordracht tot regeling der jaarwedden en do classificatie van het hulp personeel bij het lager onderwijs, en besloten die regeling te doen ingaan met '1 Januari jl. 20. Is aan N. van der Sluijs zijne gewone gratificatie over 1876, ten bedrage van f 150, toegestaan. 21. Mededeeling dat bij de gehouden open bare aanbesteding zijn toegewezen: de straat- keieu aan F. J. Smits Jr., te Dordrecht, voor f93.29 per duizend; de straatklinkers aan Rendorp en Co., te Weurt, voor f 12.47 per duizend; de trottoirbanden aan F. J. Smits Jr., te Dordrecht, voor f1884; de houtwaren aan F. W. van der Eist Co., te Schiedam, voor f 2615de grind aan A. de Boomte Lekkerkerk, voor f 1.79 per stère; het zand aan .1. Snoey, te Ouderkerk a/d IJsel, voor f 0.68 per stère. Daarna is de vergadering gescheiden. Naar wij vernemen zal het veertigjarig bestaan der Christelijk Gereformeerde Gemeente alhier, Zondag a. s. plechtig worden herdacht. Prof. Brummelkamp van Kampen zal in de voormiddag-godsdienstoefening van dien dag als feestredenaar optredenterwijl des avonds de heer de Groot van Baambrugge, prof. Noordtzij van Kampen en de heer Wiersma," predikant bij deze gemeente, als sprekers zullen optreden. De Hannonie-Vereeniging sApotlo" alhier gaf gisteren avond het reeds vroeger aange kondigde concert voor hare buitengewone leden met hunne dames eu enkele genoodigden. Waren hare vorige concerten veelal slecht bezocht, thans mocht-de Vereeniging zich in een goed en talrijk publiek verheugen; wel een bewijs dat de sympathie voor Apollo" steeds toeneemt en Schiedam's kunstminnend publiekwaar werkelijk iets goeds te hooren is, niet nalaat door zijne tegenwoordigheid, van zijne ingenomenheid daarmede blijk te geven. Het goed gekozen programma, wel is waar voor een goed deel samengesteld uit nommers die wij van de Vereeniging reeds vroeger mochten hooren, werd flink afgespeeld, terwijl wij met genoegen opmerkten dat de Vereeniging ook ditmaal rekening .hield met de sterke resonantie der zaal, door zich zooveel moge lijk van bovenmatig uitzetten van toon te onthoudefl, waardoor vroeger zoo dikwijls het oor onaangenaam werd aangedaan. De uit voering won hierdoor aanmerkelijk. Dat de Vereeniging ook na hare uitbreiding in ledental voortgaat met goede vorderingen te maken, bleek vooral uit de nos. 1 en 3 der 1ste afdeeliog en 4 en 5 der 2de afdeeling, die bijzondere vermelding verdienen. Wij zouden hier ook no. 2, der 2de afdeeling, kunnen bijvoegen, ware het niet dat de solist (baryton- hoorn) in dat werk, door eene kleine vergis sing bij het invallen, oorzaak was dat dit nom- mer, hoezeer overigens goed uitgevoerd en om zijn arrangement door den directeur der ver eeniging zeer te prijzen, geen aanspraak op die bijzondere vermelding mag maken. In het siotnommer handhaafde die solist echter zijn gevestigden roem, de hem daarin aan geboden gelegenheid om de begane fout te herstellen, liet hij niet voorbijgaan en droeg de daarin voorkomende kleine solo-partij op zuiveren, ronden toon voor, zooals wij dat steeds van hem gewoon zijn. Gaarne brengen wij ook een woord van hulde aan de Es-klarinet voor den fraaien toon, (eene eigenschap aan de overige klarinetten niet altijd eigen), waarop het verbindende gedeelte van No. 4 der 2de afdeeling werd ten gehoore gebracht; alsmede aan de gezamenlijke koper instrumenten voor het a plomb, de breedheid en zuiverheid van toon, waarop het meer genoemde siotnommer door hen werd uitgevoerd. Onder de uitmuntende leiding van haren verdienstelijken directeur, den heer F. Denzier, z\j de Harmoaie-Vereeniging Apollo" nog menig even goed geslaagd concert toegewenscht. In de Delftsche Ct. lezen wij het volgende De BSchiedamsche rjjclub" gaf jl. Dinsdag avond in (je stads-manege alhier eene uitvoering. Een aanzienlijk gezelschap datnes en heeren voornamelijk uit Schiedam zoomede heeren Burgemeester en Wethouders dezer gemeente en de commissie over de manege, allen daartoe welwillend uitgenoodigdwaren daarbij tegei woordig. De manege was net versierd met tul van vlaggen, groen, bloemen en verder deco ratief, terwijl een muziek-oikest den luister van het feest hielp verhoogen. Acht heeren, in schilderachtig kozakken-kostuum, met de traditi- oneele lans in de vuist geklemd, gaven blijken van hunne bedrevenheid in de rijkunst, Daar voor werden zij, terecht en welveidiend, her haaldelijk, door het publiek toegejuicht. Ook de pikeur der manege, de heer Huitink, die evolution kommandeerde, alsmede zijne dochter, eene gracieuse écuyere, gaven eenige schoone proeveu van hunne geoefendheid in de kunst van paardrijden. De voorstelling van een uit stekend gedresseerd schoolpaard, door deu pikeur, verschafte hem bovendien luide en her haalde toejuichingen. De leden van de sSchiedamsche rijdub' hebben ontegenzeggelijk bewezen, dat zij be kwame ruiters zijn.- Zij hebben dit voorzeker grootendeels, te danken aan de goede leer methode van den heer Huitink, die hen betrekkelijk korten tijd tot die hoogte heef gebracht en die daardoor heeft getoond, het onderricht in de rijkunst hier ter stedt aan goede handen is toevertrouwd. Eenaanta goed gedresseerde paarden heeft hij daarb' steeds ter beschikking van de liefhebbers var paardrijden. Onder de gedurende de le helft der maam Januari, door het postkantoor te Delft 'verzou den' brieven, die wegens onbekendheid de geadresseerden niet bezorgd zijn kunnen wot den, komt o.'a. voor: H. A. Robbers, Schiedam "In de inhoudsopgave van het ontwer Moens, voorkomende in oris nommer van gii teren, is een misstelling ingeslopen. Hetaant: rijkskweekscholen zal niet gebracht worden o 20 maar op'13, en wel 10 voor onderwijzei en 3 voor onderwijzeressen. De Minister van Financiën verwittigt d belanghebbendendat de verzending der brie venmaal voor Nederlandsch-Indielangs de weg van Napels, eu verder met het stoomschi Conrad, van de maatschappij «Nederland", z plaats vinden op Maandag den 28sten Februa aanstaande, door middel van de op de volgend uren vertrekkende treinen: van Amsterdam 7 's morgensvan Rotterdam te 6.25 's m gensvan 's Gravenhage te 6.15 's morgens. De geestige zanger, de dichter van hf Vlaggelied, en zooveel andere schoone liedere en zangen, dr. J. P. Heye, is gisteren te Amstei dam, in den ouderdom van bijna 67 jare overleden. Rotterdam. Het bestuur der alhier g« vestigde aVereeniging tot het verleenen va -hulp aan minvermogende ooglijders, voorZuic Holland", heeft iu de algemeene vergadering jl. Woensdag gehouden, verslag uitgebracl over het jaar 1875. Daaruit blijkt, dat d totnutoe verkregen uitkomsten de verwachtia gen in hooge mate hebbenovertroffen, In vr bekrompen gehuurde lokalen werden vroege de patiënten voor polykliniek ontvangen.' Than kunnen zij in een ruim, doelmatig gebouw door onbekrompen liefdadigheid gesticht, op he spreekuur ontvangen, de hulpbehoevenden oi de ziekenzalen verpleegd en behandeld worden In den loop van het bestaan der Vereenigio| ontvingen 21,402 patiënten 128,530 adviezen 1290 groote operatiën werden verricht; dooi de Vereeniging werden 4619 brillen en 3Jt kunstoogen verstrekt. Van dat aantal lijder® leverde Rotterdam uit den aard der zaak h® grootste contingent, nl. 14773, do provinciej Zuid-Holland, uit 146 gemeenten, 6287 patiënten, terwijl de overigen, 342 in getal, uit ander* provinciën of uit het buitenland kwamen. Uit het verslag van deu directeur-geneqshe« blijkt, dat in het afgeloopen jaar, juist 270( j lijders in het register zijn ingeschreven. Zfi ontvingen 18991 adviezen ,of gemiddeld 7 pa: persoon. Er werden dat jaar 13640 adviezen»1 gegeven of gemiddeld 44 daags; het hoogst! cijfer bedroeg 80, het laagste 20. Behalve kos looze uitreiking van geneesmiddelen en »sp| bandstukken werden aan 277 mannen en 401» vrouwen, tezamen 678 brillen voor of beneden inkoopsprijs uitgereikt; voor 66 brillenwerda| de kosten gedragen door burgerlijke of kerke j lijke armbesturen. Slechts één kunstoog werd"; afgegeven. t jj Da jaarlijksche ontvangsten aan contributie S stegen tot f 3276.50, zijnde een vooruitganf van f77.40. De vereediging ontving in hetah geioopen jaar verschillende legaten en giftei Behalve de subsidie der gemeente Rotterdam

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 2