Burgemeester en Wethouders van Schiedam; A". 1876. Nationale Militie. Biiteilaiisclit Berichten. Maandag 6 Maart taiijat flaplijts, titwoniM Dinslai. M 3850. Binasliïanflsche Beriehtee. I> e r tigste Jaarga g-* I Abonnementsprijsper kwartaal. 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - ".50. Afzonderlijke noinmers- 0.10. KKNIUISCSEVINC». Gelet hebbende op Art. 150 der Wet van den 19 Augustus 1861, StaafMiul no. 72); Hoepen uij deze alle Lotulingen op, die verbuigen mogten bij DE ZEEMILITIE te dienen, om daarvan voor den l Apiil aanstaande ter Gemeente-Secretarie aangifte te doen. En is hiervan af kondiging geschied, waar het behoort, den 4 Maart 187G. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. .1. VAN DIJK VAN MATENËSSE. J)e Secretaris A. W. MULDER. E It A N K K IJ K. De prefect van liet departement Morbihan heeft aan de tnaires in liet arrondissement Pontivy, waar de ex-ritmeester de Mun in herstemming komt met den Donapartistischen abbé Cadoret, eene circulaire doen toekomen, waarin hij wijst op oproerigheden die in eenige gemeenten moeten zijn voorgevallen; crzouden namelijk verkiezingsagenteu gekomen zijn, om voor de Bonapartistische zaak propaganda te maken en don oproerigen kreet: uLeve Napoleon IV!" hebben doen hooren. De prefect zal daarnaar een onderzoek instellen; maar nu reeds moet hij in herinnering brengen, dat de Nationale Vergadering reeds lang vóórdat de nieuwe constitutie tot stand kwam, bij een plechtig votum de vervallenverklaring dei- Napoleontische dynastie heeft uitgesproken. De ambtenaren moeten de vrijheid der verkiezingen eerbiedigen; maar zij zullen begrijpen, dat dit votum hun verplichtingen oplegt. Don Carlos is Donderdagavond te 6.25 te Boulogne aangekomen om zich heden naar Engeland in te schepen. S I' A N J E. Koning A Iphonso zal de volgende week naar San-Sebastian teruglcseren om, zegt men, een bezoek van "ijne moeder te ontvaugen en den 12 dezer te Madrid aankomen. Uit een officieelc Carlistische bron blijkt dat do pretendent van geen enkele zijner aan spraken afstand gedaan heeft. Hij verklaart noch overwonnen te zijn, noch gedwongen den Spaanscheu grond te verlatenhij is alleen uit zuivere menschlievendheid en geheel vrij willig Frankrijk binnengegaaner is dus slechts sprake van eene schorsing der vijandelijkheden. Uit Madrid meldt mendat verscheiden afgevaardigden daarom van plan zijn een voor stel in te dienen om het grondgebied van Biscaye en Navarra te verdeelen onder de aangrenzende provinciën. Dit denkbeeld wint roeer en meer veld. BUREAU HABIT, B, 184. Men denkt dat er 80.000 man troepen vooreerst in Navarra en Biscaye zullen blij veu. D CITSCHLAND. De toestand in de provincie Posen blijft nog zorgwekkend. Het watei in de AVarthe wast nog altijd* Enkele straten der stad Posen staan reeds onder waterook is er de gas-inrichting overstroomd. In de omstreken van Posen zijn vele rnenschen omgekomen. Bijna alle fabrieken staan stil, en de arbeiders leiden daardoor groot gebrek. De overstroomingen in den omtrek van Maagdenburg ziju van dien aard, dat er plan bestaat bij den Pruisischen Landdag eeno onder steuning uit 's lands schatkist voor het nood lijdende district aan te vragen. Alleen in het stadje Schönebeek wordt de schade op 900,000 mark geschat Te Berlijn hebben zich commissiën gevormd om de particuliere liefdadigheid in te roepen. OOSTENRIJK. De Politische Corresp, van Weenen meldt, dat de insurgentcn-hoofdeu in de Ilerzegowina aan de leiders van den opstand in Bosnië hebben getelegrafeerd, dat zij de voorgestelde hervormingen zullen verwerpen, zoolang als de bevolking daaromtrent niet wordt geraadpleegd. Zij ivenschen gezamenlijk met de Bosniërs te handelen. ENGELAND. De nu openbaar gemaakte begrooting der Britsche zeemacht voor '1876/77 bedraagt 11,288,872 p. st., dat is 163,078 p. st. meer dan in liet vorig dienstjaar, hetwelk met de constructie van nieuwe oorlogsschepen in ver band staat. De bemanning der Britsche oorlogs vloot bestaat, evenals in '1874/75, uit 46,000 matrozen en 14,000 mariniers. De telegraaf meldt uit New-Tork van'1 dezer, dat de nationale schuld in Febr. jl. met 3,273,000 dollars is verminderd. In de schatkist te Washington was den 1 dezer voor een waarde van 70,036,000 dollars nan specie en van 9,320,000 dollars aan papier voorhanden. A at E R I K A. Een zeker iemand, Marsh genaamd, heeft voor de commissie in zake de uitgaven van liet ministerie van oorlog verklaaul, dat hij aan de vrouw van Belknap, minister van oorlog, •10,000 dollars heeft betaald, om daarvoor eene betrekking-bij het gouvernement te erlaugen en dat hij zich verhoud verder eene som jaarlijks te betalen. De beschuldiging is aan Belknap medegedeeld, die dadelijk zijn ontslag nam. Robeson is tot minister van oorlog ad interim benoemd. Clymer, een democraat, stelde aan het congres voor Belknap in staat van be schuldiging te stellen. Overal heeft dit schandaal diepen indruk gemaakt. De vrouw van Belknap heeft, volgens de Post, bekend; hare vrienden vrcezen voor een zelfmoord. Den 2 dezer heeft de Kamer vauVolks- COURANT. Advertentieprijs: vaul10 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. vertegenwoordigersna een droevig tooneel, eenpaiig besloten, Belknap in staat van be schuldiging te stellen. Het rapport der com missie van onderzoek is door alle leden geteekend. Daaruit blijkt, dat Belknap gedurende 6 jaren 25,000 dollars heeft ontvangen, wegens 'de benoeming van Marsh tot commercieel agent te Fort-sill. Na liet ontslag nemen van Belknap op Donderdag, heeft president Grant dadelijk de democratische sprekers bij zich ontvangen, die het aannemen van dat ontslag afkeurden, daar dit misschien een hinderpaal zou zijn tegen het in staat van beschuldiging stellen van Belknap, die nu geen minister meer is. De president zeidedat hij toon hot gewicht van het delict niet kende. Aan den Senaat zal heden het besluit der volksvertegenwoordigers worden medegedeeld. Belknap weigert iets te zeggen, behalve voor eene rechtbank, die zal oordeelen. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 3 Maart. In deze zitting is kennis gegeven, dat het verslag der commissse van rapporteurs over het voorstel van den heer de Bruyn Kops, tot afschaffing van den suikeraccijns, gereed is. Maandag a. s. zal worden beslist of dit voorstel de prioriteit van behandeling zal hebben boven de conventie. Daarna is behandeld het outwerp, tot het verleeneu van vrijdom van grondbelasting, voor de stichting van woningen voor de arbeiders klasse, waartegen van vele zijden bezwaren werden geopperd, hetzij wegens 't onvoldoende of wel wegens 't onbestemde van den maat regel. Drie amendementen zijn afgestemd. Daarna is liet geheele ontwerp verworpen met 34 tegen 21 stemmen. SCHIEDAM, 4 Maart 1876. In een bij het Departement van Koloniën ontvangen telegram van den Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indie van den 2 dezer wordt het volgende bericht: De Radja van Pedir heeft zich onderworpen en is beëedigdmitsdien is hem de Neder- landsche vlag uitgereikt. In Grool-Atsjiu is de gezondheidstoestand verbeterd, de cholera zeer afgenomen. De in de XXVI Moekim agcerende kolonnes hebben den 20 Februaii ICwalla Giglien en den 28 Kolta Pohama bezet. (Si.-01.) Door het Departement van Financiën is mededceling gedaan van de volgende opgaven der op 29 Fcbi'. '1S76 in de onderstaande entrepot's aanwezige hoeveelheid ruwe suiker: Amsterdam13,158,818 kilogr. Rotterdam9,173,316 s Schiedam Dordrecht Middelburg Totaal 22,332,134 kilogr.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1