Buitenlauasclie Benciten. Einnenlaiiflsclie Berichten. Wi876. Woensdag 8 Maart. M 3851. lint I> e r t i g- s t e J ,a a r a 11 g. COURANT. IBONNBMENTSI'UIJS, por kwartaal-1.85. franuo per post, door het geheele Rijk - 2.50. Ifeonderlijke noinmers- 0.10. BUREAU HARKT, E, 134. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Het resulherstemmingen voor het Wetgevend^,! s totdusver bekend. Heer dan de helfedasrïan zijn ten gunste van republikeinen uitgevallen. Er zijn 26 Bona- prtisten gekozen. De -minister Decazes heeft tiet 7238 stemmen op zijn .tegenstander, den heer Eaoul Duval, Bonapartist, die 3474 itemmen bekwamgezegevierd. Behalve de hertog Decazes zijn te Parijs tot afgevaardigden gekozen; Tirnrd, republikein, met 8761 stemmen tegenover de Ploeuc, clericaal, met 3185 stemmenSpulier, republikein, met 12065 stemmen; Frebault, van de onverzoen lijke partij, met 6377 stemmen tegen Bartholoni, clericaal en Bonapartist, met 5282 stemmen Germain-Casse, radicaal, met 7651 stemmen a Lachaud, Bonapartist; Farcy en Ailain- Tange, belden radicalen. Voorts zijn nog gekozen ia Nauilly, .departement der Seine, Bamberger, republikein, met ecne meerderheid van 400 stemmen tegen Villeneuve, radicaalin Vincen- aes Talandier, radicaal, met 6602 stemmen »en Bdclurd, gematigd republikein. Onder de gekozenen telt men nog Guyot- Hontpayroux, hoofdredacteur van den Courrior it FranceRobert de Massy, van liet linker- centrum; Langlois, radicaal; Naquet, van de onverzoenlijke partij, Raspail, van dezelfde partij, heeft te Marseille een mandaat gekregen tegen over den heer A mat, een republikein van ge matigde richting. In Aix is de heer Lockroy gekozen. Uit Parijs wordt van 6 dezer bericht dat de ouderhaudelingeu over de samenstelling van het ministerie oogenblikkelijk zijn geschorst. Het is thans waarschijnlijk dat het tegenwoor dig kabinet eerst de bijeenkomst der Kamers al afwachten om met de wenschen der nieuwe meerderheid bekend te worden. Rouher is in Ajaccio gekozen. Blanquide bekende volksmennerdie reeds vau '1827 af een communistische rol ver vulde, is in de gevangenis te Clairvaux overleden. Te.Parijs heeft Don Carlos vóór zijn ver trek uaar Engeland den zegen van den Paus ontvangen in telegram vorm. SPANJE. Be Qaceta van 4 Maart maakt een telegra fisch bericht uit Pueuta-la-Reiua openbaar, volgens hetwelk de jeugdige Koning Alphonso den vangen avond uit Pampeluua aldaar, aan gekomen was en zich naar Estellade voor malige hoofdstad der Gardistenin Navarra zon begeven. Het indullo wordt verleend aan alle Carlisten die zich vóór 15 Maart zullen onderwerpen, Posada Herrara heeft bij het in bezit nemen van den presidentszelcl der Cortes eene rede voering ten gunste van de conservatieve politiek uitgesproken. De Senaat en de Kamer hebben beiden, met eenparigheid van stemmen besloten, den Koning, het leger en de generaals geluk te wenschen met hunne overwinningen in het Noorden. Don Carlos, die den 4 dezer te Boulogne had moeten scheep gaanis daarvan door het ruwe weer teruggehouden. Hij wordt onder- tussclien streng bewaakt. De legitimisten leggen druk bezoek bij hem af en de Union maakt twee proclamation van hem openbaar, die hij aan de Spanjaarden en nan zijn leger richt om hun zijne nederlaag mede te deelen en zijne hoop op de toekomst. ENGELAND. Het tusschen Japan en Corea bestaande con flict is geüiudigd met het sluiten van een trac- taat tusschen die beide rijken. Uit Venezuela bericht men, dat kapitein Don- ner, konnnandant van de Duitsche oorlogskorvet Victoria, die tegenwoordig ter reede van La Guyara ligt, den 29 Jan. 11. aan den president der republiek Venezuela een bezoek te Caracas heeft gebracht. De ontvangst vvas buitengemeen plechtig en vriendschappelijk. Vierendertig schepen zijn van 21 tot 29 Februari door het kanaal van Suez gevaren. De opbrengst van de doorvaartrechten over het tijdvak van 21/29 Februari bedraagt 595,000 francs. Over do geheele maand Februari beliep het aantal schepen '130, gevende een opbrengst van fr, 2.545,000. ITALIË. Graaf Ledochowski is door den Paus ten gehoore ontvangen. Bij zijn binnenkomen stond Pius IX opuitroependeWij verheugen ons met uwe komst, onversaagd strijder voor het geloof. Moge God uw edel streven met goed gevolg bekronen. De audiëntie heeft bijna een uur geduurd. Ledochowski heeft vervolgens een bezoek gebracht aan kardinaal Antonelli, zoo mede aan andere kardinalen. Met betrekking tot de vervalsching der handteekening van den Koning van Italië wordt gefluisterd, dat de ware schuldige iemand is, tegen wieu de Koning geen maatregelen wil genomen zien. De hertog Mantegazza zou uit toewijding zich de schuld laten aanleunen. Vi E 1) E S. Bij de Tweede Kamer heeft de president A. Bergström eeu voorstel gedaan, hetwelk de strekking heeft het tol stand komen van een wetboek van koophaudel voor Zweden te be vorderen. Dit voorstel is aangenomen en wel met eeu amendement, namelijk dat dit wetboek zooveel mogelijk in overeenstemming met dé wetgeving van Denemarken cu Noorwegen moet zijn. TURKIJE. Er heeft eene conferentie tusschen Radisli- pacha en de hoofden der insurgenten plaats gehad. Laatstgenoemden volharden in het weigeren der hervormingen. AMERIKA. De commissie van het Huis van Volksver tegenwoordigers te Washington heeft den 3 dezer aan den Senaat van het in staat van be schuldiging stellen van den heer Belknap kennis gegeven. Die mededeeling is door den Senaat in handen eener bijzondere commissie gesteld. De rechtskundige commissie van het eerstge noemd Huis houdt zich met het samenstellen der akte van beschuldiging bezig. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 6 Maart, In de zitting van heden is, na velerlei woor denwisseling en na het advies der regeering om aan de suikerconventie de prioriteit te geven boven de behandeling van het voorstel van den heer de Bruyn Kops tot afschaffing van den accijns, met 47 tegen 24 stommen besloten met de behandeling der conventie voort te gaan. De suikerconventie is vervolgens, nadat zij opnieuw verdedigd was geworden door den Minister van Financiën, verworpen met 56 tegen 17 stemmen. Voor stemmen de heeren Schimmelpenninck van der Oye, Arnoidts, van Eek, Schepel, van Rappard, Veiling Meinesz, Kereus de Wijlró, Lambrechts, Heemstra, de Bieberstein, van Wassenaer van Catwijck, Wintgens, van Namen van Eeinnes, Begram, Cremers, Luyben en de Voorzitter. Na deze beslissing heeft de Minister van financiën de suikeraccijnswetten ingetrokken. Wijders is met 37 tegen 35 stemmen beslist dat, na liet ontwerp op het hooger onderwijs, hetwelk Woensdag aan de orde komt, de be raadslaging over het voorstel van den heer de Bruyn Kops, tot afschaffing van den suiker accijns, zal plaats hebben. Uit liet verschenen eindverslag nopens liet onderzoek vau het voorstel des heeren de Bruyn Kops tot afschaffing van den suiker- accijns, blijkt niet van eeu bepaald gevoelen der meerderheid. Vele leden achtten de af schaffing in eens en niet trapsgewijze nood zakelijk, een aantal leden toonde zich echter daartegen gestemd en althans zonder afdoend equivalent. Ook over de kwestie van het equivalent waren de gevoelens zeer verdeeld. Zij, die dadelijke aanwijzing van andere middelen noodzakelijk oordeelden, gaven de verhooging der opcenten op 't personeel met 25 en van de belasting op liet gedistilleerd met f 8 in overweging. Voorts werden een belasting der goederen in de docde hand, een successierecht in de rechte lijn, uit breiding van de zegelbelasting en verandering van hel patent in een bedrijfsbelasting of ver= liooging van het' patent der groothandelaren als equivalent in bedenking gegeven.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1