A.0. 1876. Donderdag 23 Maart. Jtè 3862. YerscMjiit iaplüh, tópzoierl DiisJae. Bnitenlanisehe Berichten. BiimlaiiMe Muiten, Dertigste Jaargang. WATERSNOOD. COURANT. AnONNKSiENTSi'RUS, |>er kwartaal1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BUREAU HARÜT, E, 124. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels, 1.00. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Voor de noodlijdenden, door den waters nood stellen wij gaar/ie onze diensten be schikbaar om gelden, in ontvangst te nemen en op te zenden. De Redactie. Aan liet Bureau dezer Courant Is een bus ge plaatst, waarin sedert onze vorige opgaaf f 157.81nog Is ingekomen f 12.35. Het gezamenlijk bedrag is f 169.68. F KA KK 11 IJ K. In een den 20 dezer ten huize van den heer Victor Hugo gehouden bijeenkomst van leden van den Senaat en de Kamer is besloten, om den 23 dezer het voorstel tot algemeene en alge- heeie amnestie in te dienen, hetwelk reeds ia eene vroegere bijeenkomst vastgesteld is. Het voorstel hierop betrekkelijk is door 27 afgevaar digden en 8 leden van den Senaat onderteekend. OOSTENRIJK. Een particulier schrijven uit Weenen bevat het volgende: Wanneer de Politische Qorresp. van hier den toestand in Sercie ernstig noemt, dan is die stellig hoog ernstig; wanneer zulk een orgaan vorst Milan laat verklaren, dat deze thans voor zijne toekomstige houding niet meer kan instaan, dan heeft die vorst waarschijnlijk reeds verklaard, dat hij de oorlogspartij niet meer kan tegenhouden; wanneer voornoemd blad zegt, dat de Russische consul te Belgrado de ernstige vertoogen van Oostenrijk wel openlijk ondersteunt, maar tegelijk van toelichtingen dezer ondersteuning spreekt, die geenszins ge schikt zijn om Servie's ooilogszucht in toom te houden dan moet men wel vermoeden, dat Rusland Servie in het geheel niet tegenhoudt. En wanneer verder datzelfde officieus orgaan meldt, dat Servie zich op groote schaal voor den oorlog uitrust; dat de militie er reeds hevel heeft gekregen zich marschvaardig te houden; dat de Turken hun kamp te Nissa nu nog meer dan vroeger versterken dan schijnt het gevaar van een botsing onmid dellijk te dreigen. EN GELAND. Peuters Office meldt, dat sir Augustus Paget, thans Britsch gezant bij het hof van Italië, tot den rang van ambassadeur is ver heven. Eveneens is de heer Menabrea, thans Italiaansch gezant bij het Britsclie hof, tot ambassadeur benoemd. De Times bevat eene depêche uit Odessa van 20 dezer, luidens welke, daar de rekening van het Turksche gouvernement bij de Otto- mannische bank de bepaalde 3 millioen verre te bovengaat, deze aan het gouvernement heeft kennis gegeven, dat zij de betaling van het Turksche corps diplomatique in den vreemde tal staken. In het Lagerhuis is door de regeering in antwoord op een vraag van Jenkins mede gedeeld, dat de onderhandelingen omtrent het afstaan van Gambia aan Frankrijk afgebroken zijn, omdat Fiaukrük voorwaarden stelde, waarbij Engeland belet werd een volledige con trole op de kust uit te oefenen. De wet op den keizerlijken titel is in slotlezing aangenomen. Te Liverpool zijn door 't schip Greta een tiental schipbreukelingen aangebracht van 't schip Great Britain. Deze ongelukkigen, door de Greta in den Atlantischen Oceaan opgevischt, hadden negen dagen, na 't zinken van hun schip, in een open boot rondgezwalkt, en hadden gedurende dien tijd zóó fel honger en dorst geledendat zij de lijken hunner gestorven makkers gedeeltelijk hadden verslonden, De »Bessemer stoomboot," die eerst de opmerkzaamheid der geheele wereld trok ligt nu in de Millwall-dokken en werd te koop aangeboden, want de Bessemer-Stoomboot- maatschappïj wordt geliquideerd. Zij heeft zich in haar kort bestaan niet bemind weten te maken, want ofschoon zij in alle dagbladen der werekl reeds voor haar zeedoop besproken, daar sommigen verguisd, maar door velen be zongen werd, niet een bod werd gedaan. Men wil haar niet gebruiken, zelfs niet sloopen. B E I G I E. De administrateurs van de Belgische bank hebben een waarborgsom gedeponeerd voor de verantwoordelijkheid, aan hun geldelijk beheer verbonden, en voor de geruststelling van het publiekdat mocht vreezeu voor een tweeden 't Kint. Tn het land van Kamerrijk, in Belgie, hebben de jongste stormen de navolgende be schadigingen aangericht: 400 huizen ingestort, 800 schuren vernield13,000 vruchtboomen ontworteld of gebroken2000 andere boomen gebroken20 molens omgewaaid en 11 per sonen door het weder gedood. ZWITSERLAND. Op verschillende plaatsen in Zwitserland hebben ook overstroomingen plaats gehad en bergstortingen. AMERIKA. De advocaat-generaal heeft een koerier naar Canada gezonden, om mr. Marsh op te sporen. Gemelde koerier moet tevens van instructiën voorzien zijn, waarbij aan mr. Marsh veiligheid voor diens persoon wordt toegezegd, indien hij naar de Vereenigde Staten wil terugkeeren, om in zake den gewezen Minister van Oorlog Bei- knap getuigenis af te leggen. SCHIEDAM, 22 Maart 1876. Z. M. de Koning keert a. s. Zondag in de residentie terug. Z. K. II, Prins Hendrik heeft nog voor de noodlijdenden in Gelderland ƒ400 geschonken. Naar wij vernemen is weder f 200 opge zonden voor de noodlijdenden door den waters nood, dus te zamen f300, van reeds ontvangen gelden voor het te geven concert door het Muziekkorps van de Scherpschutters. Zijn wij goed ingelicht, dan zal het alhier bestaande Muziekkorps der Scherpschutters ook te Ylaardingen een concert geven ten voordeele van de noodlijdenden door den watersnood. Bij de Maandag jl. gehouden aanbesteding tot het bouwen eener mouterij met molen aan de Noord vest, voor den heer T. C. Melchers, zijn vier inschrijvingsbiljetten ingekomen, van de alhier gevestigde aannemers N. 'Westhuis voor f 51900, K. Sneijders de Vogel voor f 44444H. Wienhoven voor f 41900 en A. Kudders voor f 40400, aan welke laatste het werk is toegewezen. Onder de, gedurende de le helft der maand Februari, door het postkantoor te Delft verzonden brieven, die wegens onbekendheid der geadresseetden niet bezorgd zijn kunnen worden, komen o. a. voor: Wed. Klapwijk, Overschie en L. J. van der Steenhoven Co., Schiedam. De Minister van Binnenlandsche Zaken, overwegende dat bij zijn Departement eenige giften zijn ingekomen bestemd voor de nood lijdenden door den watersnood, brengt ter al gemeene kennis, dat tot het ontvangen dier giften meer bepaald is aangewezen de algemeene commissie voor de noodlijdenden door de jongste overstroomingen te Am^erdain, van welke com missie de burgemeester van Amsterdam, jhr. mr. C. J. A. den Tex, president en de heer mr. J. A. Siilem secretaris is. Met uituoodiging die giften niet aan zijn Departement, maar aan die commissie te willen doen toekomen. Mr. JE, Baron Mackay, rechter te Zutfen, is kandidaat voor de Tweede Kamer gesteld door de afdeeling Amersfoort en Bunschoten van het Anti-Schoolwetverbond en door de Geidersche kiesvereenig'mg Nederland en Oranje. Door de Regeering is aan de Siaten- Generaal voorgesteld over 1876 een millioen- gulden meer ter beschikking te stellen om de longziekte te bestrijden. Dit voorstel staat in verband met het vei bod, om vee over de Nederlandsche grenzen in Pruisen iu te voeren. Naar wij uit goed ingelichte bron ver nemen, is bij de hooge Regeering reeds het verblijdend uitzicht geopend, dat het verbod van invoer van vee in Duitschland spoedig zal opge heven worden. De hoofdreden was, dat de long ziekte te veel in Nederland zou heerschen Dit nu is zoodanig overdreven, dat de pogingen tot herstel van den handel hoop op goeden uitslag geven. TT. D.) In deze maand maakten van den. Nieuwen Waterweg gebruik: uit zee 170 stoom- en 15 zeilschepen, naar zee 160 stoom- en 27 zeil schepen, te zamen 336 stoom- en 42 zeilschepen, in het geheel 378 schepen. Gedurende Januari en Februari 1876 maakten

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1