A°- 1876. Donderdag 4. Mei. JfS B891. YerstHjit öaplljts, ipifrf DMaj. Kennisgeving. Oproejins: tot ie Issclryrii voor io SCHUTTERIJ. PÜBLICAT E. Bniteilanllscbe Berichten. Biiralaniicit Berichten - 1 'j SCHUTTER l|. D ertigste J" r er a n S' ringen, voor het vervolg van het ressort der Duitsche rijkskanselarij zullen gescheiden worden, ten einde het drukkende der werkzaamheden van die inrichting voor den opvolger van den heer von Delbrück eenigszins te verminderen. De officieuse Nordd. Ally. Zeit. schrijft het volgende: j>De berichten van 30 April omtrent de Oostersche kwestie zijn niet zonder ernstig karakter." Gemeld orgaan gelooft namelijk, dat de Turksche regeering de voorwaarden niet zal aannemen, welke de hoofden der insurgeuten voor een wapenstilstand stellen, omdat hare militaire positie, zoowel tegen de opstandelingen als tegen Servie en Montenegro, van dag tot dag beter wordt. ENGELAND. Het blijkt dat de jongste proclamatie, waarbij de Koningin Victoria den titel van Keizerin van Indie aanneemt, de parlementaire oppositie nog meer heeft verbitterd, en wel omdat daarin, in strijd met de belofte der regeering, niet wordt vermeld, dat die titel alleen voor Indie geldt. Daily News is dan ook van oordeel, dat de vinnige strijd, dien bedoelde proclamatie had moeten sluiten, nu eerst recht zal be ginnen, daar er uit dat stuk duidelijk blijkt, dat de invoering van den nieuwen titel in het spraakgebruik van Engeland wel degelijk be doeld wordt. SPANJE. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan vele afgevaardigden verklaard, dat het ministerie van de goedkeuring van het budget van den minister Sallaverria eene kabinets kwestie maakt. Z. M. de Koning heeft den Burgemeester van Amsterdam f 2000 ter hand gesteld ten be hoeve van de algemeene armen. Gisteren morgen bracht Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden een bezoek aan den koninklijken grafkelder te Delft. Met een krans van frissche bloemen en groen versierde Z. IC. H. de lijkkist, waarin het stoffelijk overschot zijner nog altijd diep betreurde gemalin wordt be waard, die hem, vier jaren geleden ('1 Mei •1872), zoo smartelijk ontviel, SCHIEDAMSEHE COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BUREAU MARKTjE, 124. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Geiien de Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, en in het bijzonder gelet hebbende op die artikelen der Wet, welke in betrekking staan tot de jaarljjksche inschrijving, zoo tot de bestaande Registers ran vroegere jaren als tot de inschrijving welke ge durende de laatste helft der maand Mei moet geschieden. Doen te weten: Dat de Registers ter inschrijving voor de SCHUT TERIJ, van de geborenen in de jaren 1841 lot 1850 ingeslotenzullen worden geopend ter inschrijving van alle mannelijke ingezetenen welke tot het Umtstgemelde jaar behooren, alsmede van hen, welke, in de vorige jaren geboren zijnde, sedert de laatst vorige inschrij ving zich alhier met der woon hebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn de militairen, na dien ijjd gepasporteerd, en de vreemdelingen, van buiten het rijk.gekomen die zich alhier hebben gevestigd, roor zoo verre deze laatsten het voornemen om zich in dit Rijk neder te zetten hebben aan den dag gelegd, hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring, hetzij door de werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en do hoofdmiddelen van hun,bestaan naar herwaarts1,'zonder' dat de tijdelijke" üïttiefenin'g''van' eenig bedrijf of handwerk, in éonige ondergeschikte betrekking, als zoodanig voornemen wordt aangemerkt; allen welken zullen worden ingeschreven in dat Register, waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. Dat van deze inschrijving niemand der vermelde personen is uitgezonderd, maar dat allen, zonder onder- ii'kid, daarin begrepen zijn, a! ware liet ook, dat zij louden vermeenen, volgens de wet, tot de vrijgestelden )f uitgestotenen te behoorenzullende derhalve, alle de bntngernddendaartoe bij deze wordende opgeroepen, Boeten verschijnen ten Baadhuize dezer Gemeente op Woensdag den 17 Mei en Donderdag den 18 Mei 1870, op beide dagen des voormiddags van '10 tot des namid- lags 2 ure, ten einde zich te laten inschrijven. De Registers zulte» op den eersten Jtmij finaal worden gesloten. De' opgeroepenen zullen verpligt zijn, bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen, voor- en bijnamen, van do plaats en den tijd hunner ge- b"orte, hunner woonplaats met aanduiding van wijk en nommer, liet beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd, ongehuwd of weduwnaar, liet getal hunner kinderen van beider sekse, sedert wan neer zij ingezetenen der Gemeente zijn en vanwaar tij alhier zijn komen inwonen, en eindelijk van de redenen die zij zouden vermeenen, hen van do Schutter- hjke dienst vrij te stellen of daartoe onbevoegd, te maken, tiaar aanleiding van artt. 3 en 4 der Wet, met opgave '•'in liet artikel en onderdeel der Wet, waarop zij zich beroepen. Wordende voorts ieder hunner luiten deze Gemeente jstoren, aangemaand, om zicli tijdig van eene geboorte akte te voorzien, en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren, ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden en om te voorkomen, dat niemand door eene verkceide opgavo van zijnen ouderdom, ver- telle in de straffe bij ile Wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders voornoemd de hierbij belanghebbenden waarschuwen, om zicli van hunne verplichting in deze te kwijten; vermits uit krachte van art. 3 der Wet en art. 0 van Z. M. Besluit wn 21 Maart 1828, al degenen, welke zich voorliet sluiten der Registers, op den eersten Jtmij eerstkomende niet hebben laten inschrijven, nlsnog ambtshalve zul ten .vorden ingeschreven, en dat zij dientengevolge, tullen worden verwezen in eene geldboete, en daar enboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfd, indien het zal blijken, dat er tijdens de verzuimde inschrij- ying, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten bunnen aanzien bestonden. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, Jen 3 Mei 1876. Burgemeester en Wethouders van Schiedam P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. De Burgemeester en Wetjiouders&'an Schiedam, Gelet hebbende op art 7 van Zijner Mkjcsteits besluit van den 7 September 1828, (Staatsblad',no. 55), roepen bij deze allé personen op, welke als gehjavvd of weduwe- naars met kind of kinderen in het algeloopon jaar, uit dien hoofde in de tweede klasse vaji de algcmeene rol der Schutterij gebragt zijn gewordln, docb sedert dien lijd, door liet overigden liunnsr/vrouw of kin deren, de bevoegdheid vefio'ran hebben.pin in die klasso te verblijven, en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar te formeren algemeene ról gerangschikt moeten worden, om van dusdanige Verandering van omstandigheden kennis te geven, of wél zicli daartoe ter Secretarie dezer Gemeente aan te "melden voor de aan te vangen inschrijving des morgens, van 10 tot '12 ure, en dus uiterlijk; op den 15'jMei aanstaandezul lende bij verzuim dezer aangifte, de belanghebbende, ingeval hij, dien ten gevolge, niet op de bijzondere rol mogt zijn overgenomen, dadelijk-'volgens art. 8 van voornoemd Besluit, bij de Schutterij worden inge lijfd, tegen ontslag van hem, die injzijne plaats is opgeroepen, alles onverminderd de toepassing der straf bepaling bij art. 1 der wet van 6 Maart 1818 (Staats blad no. 12), houdende eene geldboete »n ten hoogste vijftig' gulden en eene gevangenisstraf uiterlijk van drie dagenhetzij afzonderlijk of wol beide straffen te zamen genomen. Voorts brengen Burgemeester en Wethouders voornoemd ter kennis van de belanghebbenden, dat zijwelke hun 31ste jaar hebben voleindigt en tot de reserve behooren alsmede van hen, die daarbij vijf jaren hebben gestaan, opgrond van artt23 en 26 der wet van den 11 April 1827, indien zij zulks verkiezen, kunnen worden ont slagen; weshalve ieder, die van dit regt uienscht gebruik te maken, aangemaand wordt om zulks ter kennis van het Bestuur dezer Gemeente te brengen, door eene verklaring, schriftelijk te doen, en ter Secretarie voornoemd te bezor gen uiterlijk vóór 30 Junij aanstaande, vermits alle degenen, die zulks niet magien verrigten, gehouden wor den voor Vrijwilligers, welke niet vroeger dan in de maand Junij van het volgende jaar hun ontslag op bovenstaande wijze kunnen reclameren. En is hiervan Afkondiging geschied, waar liet be hoort den 3 Mei 1876. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. J, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A, W. MULDER. F R A N K R IJ K. De President der Republiek heeft generaal Chanzy opgedragen uit zijn naam generaal Carteret geluk te wenschen, benevens de troepen, die onder zijn bevel stouden, met het succes, dat zij in het zuidelijk deel van Algerie op de opstandelingen van de oasis El-Amri behaald hebben. Prins Napoleon heeft zich te Ajaccio kandidaat voor de Kamer gesteld. Zijn tegen stander Is, naar men zegt, Charles of Séverin Abatucci. liet plan is gevormd om den honderdsten verjaardag van Voltaire's overlijden, 30 Mei 4778, plechtig en op groote schaal te vieren. Zondag jl. heeft eene groote bedevaart plaats gehad naar de kapel van het Heilige Hart van Jezus op Montmartre. D HITS C HL AND. Het wordt bevestigd, dat enkele departe menten, vooral dat betreffende den Elzas-Lotha- Advertentieprijs: vanl10gewoneregeis1.00,- Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 2 Mei. De Kamer heeft heden hare werkzaamheden hervat. De heer /E. Mackay heeft zitting ge nomen. Door de afdeelingen zijn benoemd tot voorzitters de hoeren "Wintgens, Kappeyne van de Coppello, Blussó, Oorver Hooft en Jonck- bloet, en tot ondervoorzitters de heeren Begram, Mirandolle, Gevers Deynoot, Verheijen en de Vries. SCHIEDAM, 3 Mel 187G. i

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1