A0. 18 76 Woensdag 31 Mei. 3909. Kennisgeving. INSPECTIE DER VERLOFGANGERS. Kennisgeving. Mijnt Wit uilguÈFi Hsiag. Binieiilam'iStlie Berichten. D Inrlgtlngen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en "Wethouders van Schiedam; Gelet op Art. 8 der Wet van den 2 Junij 1875 Staatsblad no. 95) Geven bij deze kennis aan de ingezetenen dat op lieden de navolgende vergunningen zijn verleend 4. Aan A, VIJGENBOOM en zijne regt- vci'krijgenden, tot oprigting eener branderij op den aan hem in eigendom toebehoorenden grond, gelegen aan de Noordvestgracht, ia den Nieuwlandschen polder, Kadaster Sectie F. uo. 974; 2. Aan T. B. KRULLAA11S en zijne regt- \erki ijgenden, tot oprigting qener branderij op den aan hem in eigendom toebehoorenden grond, gelegen als voren, Kadaster Sectie F. no. 981 8. Aan A. VAN DER HOUT, Wed. W. Rade- makfr, en hare regtverkrijgenden, tot oprigting eener branderij op den aan haar in eigendom toebehoorenden grondmede gelegen als voren, Kadaster Sectie F. no. 964; 4. Aan J. L LINNENBRINK, en zijne regt verkrijgenden 0. tot plaatsing van een stoomwerktuig van 2 paardenkracht, in zijne branderij, ge legen aan de Westerkade, Wijk G. no. 357 Kadaster Sectie E. no. 4079; 1. tot plaatsing van een stoomwerktuig van 2 paardenkracht, in zijne branderij, gelegen als voren, Wijk G. no. 481a, Kadaster Sectie E. no. 834. Schiedam, den 27 Mei 4876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris A. W. MULDER. «to J a r ti a r a frankrijk, Het Journal-officiël bevat de benoeming tot afgevaardigden van de heeren de la Rochejac- quelein te' Bressuiré en van Guyot-Montpayroux te Puy. De Republikeinsche bladen zijn van oordeel, dat de laatst verschenen benoemingen op ad ministratief gebied bij lange na niet voldoende zijn en dat er nog veel te veel Ronapartistisch- geziude onder-prefecten in functie zijn. Op het departement van Biuneniandsche Zaken hoopt men echter dat er zeer velen onder hen zijn zullen, die, ontevreden met hunne gedwongen verplaatsing, hun ontslag nog zullen iudieuen. De heer Casimir-Périer ligt gevaarlijk ziek. Zijn heengaan zal een groot verlies voor Frank rijk en voor de Republikeinsche partij zijn. Het syndikaat van Bankiers, dat jl. Zon dag te Parijs bijeengekomen is, heeft besloten een zijner leden naar Epypte te zenden. Afgevaardigden van 44 corporation van werklieden te Parijs, hebben in een bijeenkomst besloten geen geld van de Regeering aan te nemen'voor do zending naar Philadelphia, daar dit alleen werd verleend onder voorwaarde dat de afgevaardigden naar de tentoonstelling door de Regeering zouden gekozen worden. Omtrent de Vereeniging van Parijsche bankiersdie op verzoek van den Minister van Financiën besloten hadden den Khedive van Egypte te helpen, verneemt de „Times", dat eenige dagen vóór het verschijnen van het decreet, waarbij de vervaldag der wissels van den Khedive wordt verschoven, verschillende bankiers werden uitgenoodigd in het bureel van gv het Crédit Foncier een bijeenkomst te houden. Aldaar werd hun door den heer Machy mede gedeeld, dat de Khedive voor fr. 7,000,000 wissels had ioopen, die den volgenden dag te Londen vervielen. Hij wees op de gevolgen, welke een niet-betaling van die wissels na zich slepen zou, en noodigde de heeren uit om ter wille van de beschaving en van den Fran- schen invloed in Egypte elk een voorschot van 625,000 frs. te geven, waardoor het vereischte bedrag, om de wissels te voldoen gevonden was. De aanwezige bankiers en vertegenwoor digers van groote financiéele instellingen gaven allen onmiddellijk hun adlmesie en flinke maat regelen werden genomen om de wissels te honoreeren, waarvoor de Minister persoonlijk zijn dauk heeft betuigd. Men zegt thans echter, dat de voorgeschoten 7,000,000 frs. zullen worden geconverteerd in schuld blieven van 400 frs.waardoor bij den tegenwoordigen koers aan ieder van hen, die hun beurs ter beschikking stelden vande Europeesche be schaving, een verlies van 312.000 frs. zal be rokkend worden. DUIT SC HL AND. Een particulier schrijven uit Koustautinopel, te Berlijn ontvangen, meldt, dat de politieke agi tatie aldaar, aangevangen door de softa's, voort duurt; dat het doel daarvan is eene geheele verandering van het tegenwoordig regeerings- stelsel, en dat zij geenszins is gericht tegen de Christenen, waarvan sommigen zelfs aan de be weging deelnemen. Een gevoel van verbittering heerseht er echter in die hoofstad en neemt nog toe tegen Rusland, en vooral tegen generaal Ignatielf, den Russischen afgezant bij de Porte. De rechtsgeleerde Munckel heeft bij het kamergerecht alhier een protest ingediend tegen het jongst uitgevaardigd bevel tot aanhouding of arrestatie vau graaf II. von ^Aruim, als in diens ziekelijken toestand niet van toepassing zijnde. Dientengevolge wordt verzocht, het ste delijk gerecht bewust bevel te doen intrekken, en de tenuitvoerleggiug vau de aan voornoemden graaf opgelegde gevangenisstraf op nieuw voor zes maanden te verdagen. Bisschop v. Ketteler stond dezer dagen terecht wegens overtreding der Meiwetten. Het staatsbestuur eischte een geldboete van 400 tot 750 M., bij wanbetaling te vervangen door ge vangenisstraf. De uitspraak zal den 2.Tuni plaats hebben. ENGELAND. De Times meldt, dat er Vrijdag jl, op 's rijks dokken te Portsmouth een onderzoek heeft plaats gehad, omtrent den tijd eu de noodige gelden, om de reparation der zich aldaar bevin dende oorlogsschepen, met inbegrip van de Thun derer en Inflexible, te voltooien. Tevens zijn alstoen door Lloyds verzekeringen tegen oor logsgevaar gesloten. De Koningin van Engeland heelt op een brief, waarbjj haar bescherming voor een iBO^NEMENTSi'Btjs, per kwastaal1.85. Franco per post, door liet gehcele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. De Burgemeester en "Wethouders van Schiedam, Gc-zien het besluit van den lieer Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland van 2t April jl. no. 1221(2de Afd.) Pros. Blad no. 38, brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat oene Inspectie over de verlofgangers der Nationale Militie te land, binnen deze Gemeente zal plaats hebben op Woensdag 14 Jnn|j X870, des morgens ten 8 ure, op het terrein schier den Boclc, aan de IVoordvest j ht op die Inspectie zullen moeten verschijnen: de miliciens der ligtingen van 1872, 1873, 1874 en 1873, voor zoover zij vóór den isten April jl. in het genot wn onbepaald verlof zijn gesteld met uitsondering allien BUKEAV MARKT, 124. can luindie in de maand Junij e. k. in Kerkelijke dienst moeien komen. En worden mitsdien opgeroepen al de hierboven vermelde zich tnet onbepaald verlofbinnen deze Ge meente bevindende Peisonen, om op bovengemeiden tijd en plaats te verschijnen. Strekkende voorts tot informatie a. dat de Verlofgangeis, volgens ait. 140 der Wet, ter Inspectie belmoren to verschijnen IN UNI FORM GEKLEED en voorzien van de Meeding en uitiustingstukken, iiun bij liet vertrek met vei lof medegegeven, van hunne zakboekjes en van hunne verlofpassen, en l. dat zij, volgens art. 130, no. 3 der Wet, zoo lang zij in uniform zijn gekleed, worden geacht onder de wapenen to zijn, zoodat ongeregeldheden als anderzins, gepleegd wordende bij liet gaan naar de plaats voor de Inspectie bepaald, of bij het naar huis keeren, worden gestraft volgens het Crimineel Wetboek en bet Reglement van Krijgstucht voor het Krijgsvolk te lande. En opdat deswege geene onwetendheid zoude kunnen j vvoiden voorgewond is hiervan afkondiging geschiedt waar het behoort, den 20 Mei 'J87G. Burgemeester en Wethouders van P. J. VAN DIJK VAN MAT> NESSE. De Secretaris A. W. MULDER. C 0 R AIT. Advertentiepaus: van 4—10 gewone regels, 1.00,- Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaauing wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1