ffemiie Beriehten. 2. K. H. Prins Frederik is na een vcertien- daagsch verblijf te Neuwied, Dinsdagavond te acht uren in de residentie teruggekeerd. Volgens ofilcieele opgave in de St.-Ct. van heden, zijn in de maand April in deze gemeente geboren 70 kinderen, waarvan 40 van het mannelijk en 30 van. het vrouwelijk geslacht; levenloos aangegeven 2 vau het man nelijk geslachtoverleden 47 personenwaar van 24 van het mannelijke en 23 van het vrouwelijke geslacht; gehuwd zijn 7 pareu. Bij de heden aan het Departement van Ma rine gehouden aanbesteding voor de levering van verschillende benoodigdheden, komen o. a. als minste inschrijvers voor: de heeren Plant Co. alhier, voor greenen dekdeelen, tegen f 5940, en de heeren Christie, Notet de Knijper te Delfshavenvoor machinekamer- behoeften, tegen f 3434.20. Op het zestal van predikanten voor de Hervormde Gemeente te Kollurn, komen o. a. voor de heeren H. W. Creutzberg alhier en J. G. VerhoefT te Maassluis. De Minister van Marine brengt ten ver volge op zijne aankondiging van 48 Augustus des vorigen jaars in de St.-Ctter kennis vau be langhebbenden dat de vervanging van het vast licht aan boord van het lichtschip aan den Noord-Hinder door een wit draailichl alsnu zal plaats hebben in het laatst dezer of in het begin der volgende maand. Nadere bijzonderheden omtrent gezegd draai- licht zullen later worden medegedeeld. De Iluagsche Kroniekschrijver van de Qron. Cf. meldt, dat het geschil met Vene zuela za! worden bijgelegd, doordien onze Regee ring den eisch tot wederopenstelling der havens van Mai aca'ibo en Vella di Coro heeft ingetrokken."' Zooals de Arnh. Ct. vernam, hebben Ge deputeerde Staten afwijzend beschikt op het verzoek van jhr. H- A. D. Coenen te Zutfen, om alsnog geplaatst te worden op de lijst van de hoogstaangeslagenen in 's Rijks directe belas tingen in Gelderland. Met zekerheid meenen wij te mogen meedeelen, dat de heer Coenen wel degelijk op de lijst behoorde voor te komen; dat hij althans meer in de directe belastingen betaalt dan de 144e der lijst. Wat is evenwel geschied? In den opgemaakte» staat is zijn naam vergeten; deze staat heeft den gestolden termijn ter visie gelegen, maar de heer Coenen heeft niet gereclameerd, 't Is nu de vraag of werkelijk in de eerst openbaar gemaakte lijst, die toch nog niet gearresteerd is, geene ver andering herstel in dit geval mag ge maakt worden, enkel op grond, dat een aan geslagene den tijd, voor reclame vastgesteld, heeft laten voorbijgaan. Men meent te weten, dat de heer Coenen niet berusten zal in de beslissing van Gedeputeerde Staten. (U. De sti af kamer van den hoogen raad heeft bij arresten van 29 dezer verworpen de voorzie ningen in cassatie van de Zeeuwsche schipper J. de Geus en M. Janssen, die door het gerechts hof te 's IJage tot een halfjaar eenzame op sluiting voroordeeld zijn ter zake van diefstal van onderscheidene goederen van het op don Ooster nabij Brouwershaven gestrande Engel- sche stoomschip Thomas Sorii Op uitnoodiging van het hoofd-comité voor ecu op te richten monument ter eoro der Gebr. Houtman hebben do volgende hoeren zich bereid verklaard het cerelidnmatschap te aanvaarden: mr. A. J. Duytr.aer van Twist, ^Minister van Staat, lid der Eeisto Kamer, oud Gouv.-Gen. van Ned.-Indie; rrir. C. Foek; Commissaris des Kónings in Zuid-IIolland; mr, P. Mijeil oud Gouv.-Gon. van Ned. Iudie; mr. J. Loudon, idem; mr. J. A. G. baion de Vos van Steen wijk, voorzitter der Eerste Kamer; mr. W. H, Dullert, voorzitter der Tweede Kamer; jhr. rnr. C. J. A. den Tcx, lid der Eersie Kamer en burgemeester van Amster dam; Joost van Yollenhoveu, lid der Eerste Kamer ca burgemeester vau Rotterdam; mr. G. A. de Raadt, lid der Eerste Kamer en burgemeester van Dordrecht; jhr. mr. J. W. M. Sehorer, lid der Provinciale Staten van Zeeland en burgemeester van Middelburg; H. P. Winkelman, lid der Prov. Staten van Zeeland en burgemeester van VlissingenM. II. Insinger, lid der Tweede Kamer en president der Kamer van Koophandel te Amsterdam; M. M. de Monchy, president der Kamer van Koophandel te Rotterdam; mr. A. Blussé, lid der Eesste Kamer en president der Kamer van Koophandel te Dordrecht en F. "Wibaut, president der Kamer van Koophandel te Vlis singen. Van de 400 siudcnten, die in de theolo gie sludeeren, zijn er 70,17 pCt. te Utrecht, '15,74 te Groningen en 44,03 te Leiden. In 't geheel zijn er thans slechts 228 studee renden in de theologie. In liet jaar '1834 be droeg dit getal 022. In '1857 telde de theol. faculteit te I eiden nog "188 studententhans is het getal tot 32 versmolten. Naar men verneemt, hebben zich bij de heeren Moesman en de Vogel, tc Utrecht, die zich belasten met het bezorgen van passage aan emigranten naar de Transvaal, een aantal personen aangemeld, landbouwers en ambachts lieden, die zich aldaar willen vestigen. (17. D.) Vlaardingen. De haringvisscherij zal vol gens de dezer dagen verschenen «Naamlijst der Haringreederijen" in dit jaar worden gedreven met 414 schepen van allerlei charter, te weten Vlaurdingen 57 39 9 9 Maassluis 40 38 1 1 's Gmvenhage 6 6 Scheveningen 4 4 De Rijp 1 1 Amsteidam 3 3 Zvvartewaal 2 o Harliugeu '1 ■1 Te zamen 114 1)2 Ï2~ •10 Verder vinden wij nog vermeld van Scheveningen 52 bomschuiten. Katwijk a/Zee 172 die eveneens het grootst gedeelte gedurende de teelt voor de zauthariugvisscherij zullen gebezigd worden. Giethoorn. Weder zijn alhier eenige oude zilveren munten opgedolven uit een stuk veen- land; nu 12 stuks, alle uit de 17e eeuw, nl. 4 Spaausche niet 't borstbeeld van Filips VI, en 8 Hollaudsche, waarvan 6 rijders en 2 achten twintigen. Leeuwarden. Een onbekende jongen, naar gissing 12 jaren, beeft zich in den nacht van 28 op 29 dezer in een sloot nabij de begiaaf- plaats verdronken. Naar men verneemt, nas hij een zwerveling, wiens moeder ovei leden was en die door zijn vader aan zijn lot werd overgelaten, zoodat verlegenheid en gebrek hem tot zelfmoord schijnen gebracht te hebben. De ongelukkige had zich een steen oin den hals gebonden en zoo had hij met het hoofd naar beneden zijn dood in het water gevonden. Hasselt. De tooneelmaatschnppij De ware Vriendenheeft een groeten internationalen tooueelwedstrijd uitgeschreven voor het aan staande tooneeljaar. Wngcningeii. Verleden week heeft W. v 13. de gebooite van zijn 22sle kind aangegeven, ouder welke driemaal tweelingen. Zijn vrouw is thans 43 jaar oud. llbagsberg. (Limburg) Bij' eene woorden wisseling tussclieu een broeder en zuster, heelt de zoon dezer laatste, een jongen vau 14 jaar, zijn oom met een geweerschot in de bovendij en de hand gewond, tengevolge waarvan den rnau twee vingers rnoeten afgezet worden. De knaap gaf voor tot verdediging zijner moedei' te hebben gehandeld. De Jong, die langen tijd als moordenaar van mevr. v. tl. Kouwen is aangezien, ont moette voor eenigen tijd den ex-commissaris van politie te 's Hage, Beukmanweinige dagen nadat deze tot onderkommandant van het tucht huis te Leeuwarden benoemd was. „Zie je wel, mijnheer Beukman, riep de Jorigzoodra hij zijn voormalige» vervolger zag, het gaat zooals ik je zoo dikwijls voorspeld heb: jij komt nog eerder in het spinhuis te Leeuwar den dan ik!" Onlangs werd te Londen in een stikvollen schouwburg iemand letterlijk doodgedrukt. Dadelijk valt een goed gekleed bejaard man op het lijkmet den uitroepsmijn zoonmijn zoon De omstanders maakten ruimte; de man draagt met misbaar 't lijk de deur uit en vertrekt dadelijk. Den volgenden morgen ver scheen in alle dagbladen eene oproeping van den zeer bekenden schatrijken lord M., om hem aanwijzing to doen van het, lijk zijns zoons, die gister in Drury-lane theater was gestikt. Reeds in het avondblad vau denzelfden dag verklaarde de chirurgijn Hunter, dat hij een lijk gekocht had voor anatomisch onderzoek en dat hij het ongedeerd terug wilde geveu voor 6 p. stals lord M. zich behoorlijk kon legitimeeren. De fieltwelke den jongen doode zoo schielijk als zoon had opgenomenhad een rijk gevulde beurs en vele banknooteu bij hem gevonden. Hij had dadelijk oen huurkoets genomen en onder den nog al langen rit naar de straat, waar IIui-.; woonde, het lichaam ontkleed en ook nog daarmede handel gedreven en profijt behaald. liet meesterstuk der „portretten" van Gainsborough, nl. dat van eene heitogin van Devonshire, en waarvoor de heer Agnew op 8 dezer den hoogsten prijs gaf, die, voor zoovol' men weet, ooit voor een beeltenis betaald werd, ul. iM0,G03 (f!27.2G0) is gestolen uit de tentoonstelling vau schilderijen in »Ncw British Institution" in Bondstreet. De schilderij was eeist Dinsdag 16 dezer tentoongesteld in eene voorkamer van 10 voet in liet vierkant en '12 a 13 voel boven de straat. In den nacht van Donderdag op Vrijdag jl. werd het paneel uit de lijst gesneden door een deskundige hand, en nog weet men niet op welke wijze de diefstal is gepleegd. Het stuk is 59 duim hoog en 45 duim breed. De groote Kant woonde te Koningsbergen dicht bij de Ossenmarkt. Op zekeren dag maakten de studenten gedurende eene voorlezing zulk een alarm, dat Kant genoodzaakt was hen rnet de volgende woorden tot stilte te brengen: »Gij moet u stil houden, opdat meri niet merke, dat Kant bij de-Osseumarkt woont." De zoon van den grooten Buffon was eert liederlijken knaap, zonder educatie of zeden. Rivarol zegt van hem: sC'est Ie plus pauvre chapitie de l'histoire naturelle de son père." De Hel hebbers van oesters zulten dit jaar hun hart eens ophalen. Het schijnt dat ze nooit zoo overvloedig geweest zijn. De Courrier de ia Gironde vei haalt dat men ongeveer 00 mtl- liuon kweekoeslers heeft verzonden, waarvan 03 millioon uitgezaaid zijn; 20 rnillioen werden verkocht aan de Belgische en EngeFche kwee- kei scn 5 mil Ben aan die van het Noorden van Frankrijk." Er zijn ook bij de GO rnillioen celbaio oesters verzonden. De zeeprefect van Lorient heeft den Minister den uitslag der vangst gedurende de maaml Maait, op de ocsterbanken va» Mnrbihan medegedeeld. In 1872 ving men er maar bij de 9 rnillioen oesters, in 1875 meer dan 21 millioen, die voor 280.902 fr. verkocht werden. Maar dit rilui'p- üt'L'kerM-liqjCn.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 2