Yerstliiit iaielijts, jitimiiri Diisiai. A". 1876. Woensdag 5 Ju Jtë 3934. "BïitcalaiiisciB Bericitei ennisgcving. If! i. s» »fg| Dertigste J a a r g~ a n g. rv>6i? COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal 1.85. Franco per post, door het geheele Kyk - 2.50, Abonderiijke nommers- 0.10. BVRKAV «ARHT, E, 134. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer. - o.lo. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat de Kohieren van het Patentrecht Nos. 4 en 5 deter Gemeente over het Dienstjaar "1870/7, door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen to Rotterdam, op den 1 Julij 4876 executoirverklaaid en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastin gen, ter invordering, zijn overgemaakt. Voorts wordt bij deae herinnerd, dat een ieder ver- pligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede, dat, van heden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 4 Julij 1876. De Burgmeester voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. F R A N K K IJ K. Eene schikking omtrent de gemeentewet is nog niet getroffen. Den 1 dezer is deze zaak weder het onderwerp van besprekingen geweest in een ministerraad, en heeft de lieer Dufaure daarin de opmerkingen der gedelegeerden van- de drie groepen der linkerzijde medegedeeld. Hij drong er op aan dat de regeering aan hare eischen zou vasthouden, waardoor de toestand ai dadelijk niet weinig zou zijn gespannen, maar zijne collega's moeten, alvorens een besluit te nemen, den wensch te kennen hebben gegeven, om eerst te vernemen het besluit der commissie voor de gemeentewet nopens een vergelijk, door den heer Duprat aan de hand gegeven. Het door dezen afgevaardigde en zijn collega Roger Marvaise voorgestelde middel moet bestaan in het terugkomen lot de wet van Juli'18i8, vol gens welke al de gemeentebesturen uit den boezem der gemeenteraden moeten worden ge kozen. Maar de staat behield aan zich de be noeming der niaires en hunne adjuncten in al de departementale- en arrondissemeuts-hoofd- plaatsen en bovendien in al de gemeenten met meer dan 6000 inwoners. De verwachting is, dat men tot wederkeerige concession zal komen. ENGELAND. De Observer verneemt, dat lord Odo Russell, Brilsch gezant te Berlijn, die zich thans met verlof te Londen bevindt, met hot oog op den ernstigen toestand van zaken iu het Oosten, zijn terugkeer nnar Bei lijn zal vervroegen. De Times deelt eene depêche uit Cettinje mede, luidens welke Montenegro den oorlog heeft verklaard aan Turkije. In cono gelijktijdig aan de bevolking uit gevaardigde proclamatie worden de grieven tegen do Porie opgesomd, en worden daar onder bijzonder opgenoemd de insluiting van de zuidelijke grenzen van Montenegro door de Porte, de vijandelijke bedoelingen van deze .tegen de Montenegrijnen en hare onmacht om hervormingen in de lleizegowina in te voeren. De3 proclamatie is door de bevolking met groote geestdrift ontvangen. |D U 1 T S C II L A N D. Men verzekert, dat èn graaf Andrassy èn vorst GortscfiakolV de samenkomst van de Keizers Frans Jozef en Alexander II den 8 dozer op het kasteel, te Reichsladt, in Bohemen, zullen bijwonen, i De Eerste Kamer in Baden heeft de school wet, met 44 tegen 9 stemmen, overeenkomstig de besluiten der Tweede Kamer aangenomen. Volgens een telegram uit Parijs aan de National ZeiUmg is generaal Klapka in Turk- schen dienst getreden en reeds op weg naar het tooneel des oorlogs. Eene rechtstreeks ontvangen depêche uit Konstantinopel van Maandag avond te 10 uren bevestigt, dat de Servische en Montenegrijnsche troepen de grenzen zijn overgetrokken. TURKIJE. Uit Belgrado meldt men. Het regeerings- blad van 2 Juli bevat de door vorst Milan uitgevaardigde proclamatie en het in staat van beleg stellen van Servie. OOSTENRIJK. De Wiener Zeitung deelt het volgende telegram mede: "Widdin. De schans bij Zaicar is door de Turken ingenomen. De Serviërs zijn met ver lies van 2000 man op de vlucht geslagen. SCHIEDAM, 4 Juli 187C. Z. M. de Koning zal Maandag 10 Juli van het Loo in de residentie terugkeeren, II. M. de Koningin vertoeft bijna dagelijks eenigen tijd aan het zeestrand te Scheveningen of in het linnen tentje, dat ter rechterzijde aan den voet van de loopplank, die naar het bad huis voert is opgeslago». Onze stadgenoot, de heer C. de Mooij, her denkt heden den dag waarop hij voor 23 jaren als Godsdienstonderwijzer bij de Ilerv. Gemeente werd aangesteld. Het oulbreckt deu jubilaris niet aan blijken van belangstelling. In eene vergadering van de leden der Ev. Hervormde Vereeniging, gisteren avond gehouden, werd hem namens die vereonigiug een keurig ge- schonk aangeboden als blijk van waardeering vau hetgeen de heer de Mooij, als voorzitter dier vereeniging voor haren bloei had gedaan; terwijl op den feestdag zeiven ecue commissie, beslaande uit de heeren M. Iloog enJ, Neder- veen, namens eenige predikanten, kerkmeesters en oud-kerkeraadsleden, den geachton jubilaris hart"lijk geluk wenschte en hem een (raai geschenk aanbood als blijk van belangstelling en waardeering van den voorbeeldigen ijver en nauwgezette plichtsbetrachting waarmede hij öedurende 25 jaren zijne betrekking vervult. De heer A. P. Visser, geb. te Schiedam, heeft aan de Leidsche hoogeschool den docto ralen graad in de rechten verkregen, met stel lingen. De Staais-courani behelst de volgende opgave van de op 30 Juni 1870 in de onder staande entrepots aanwezige hoeveelheid bui- tenlundsche ruwe suiker: Amsterdam18,G4G,016 kilogr. Rotterdam44,108,079 Schiedam Dordrecht2,782 Middelburg280,983 Totaal 33,037,860 kilogr" Wij vernemen dat het bericht, in som mige dagbladen voorkomende, alsof het Alge meen Nederlandsch Vredebond geene algemeene jaarlijksche vergaderingen meer zou houden, als onjuist is te beschouwen. Alleen om bijzon dere redenen, niet aan de algemeene politieke gesteldheid ontleend, heeft het algemeen be stuur besloten, de afdeelingen gehoord, alleen voor dit jaar geene algemeene vergadering të houden. (N. 21. Qt.) Volgens opgave van het Bureau Veritas zijn in de maand Mei verongelukt 88 zeil schepen, als: van Engeland 25, Frankrijk 14, Amerika 11, Duitschland 7, Oostenrijk 4, Italië l 4, Noorwegen 3, Nederland 3, Portugal 2, Rusland 2, Zweden 2, Denemarken '1 en 10 waarvan de natie onbekend is. Hieronder zijn begrepen 12 schepen, waarvan men zonder 1 bericht is. In dezelfde maand verongelukten 9 stoom schepen, als: van Engeland 5, Amerika 1 en 3 waarvan de natie onbekend is. Ylaardlngen. lieden arriveerde langs den nieuwen waterweg de tweede haringjager aan brengende 120Vt ton volle en 110 ton maatjes haring. De derde jager h.vd (volgens bericht uit Lerwick) den 29 Juni reeds 400 ton haring aan boord. DelfsliuYCu. Gisteren middag is in de Sleephavnn alhier een man bij 't zwemmen verdronken. Den Haag. Christine Jut-Gocdvoik is gisteren ochtend te 0 uren onder geleide van veldwachters uit het huis van arrest naar de vrouwengevangenis te 's Bosch getransporteerd, om daar haar '12jarigen straftijd te oudergaan. Leiderdorp. De Belgische centen worden hier door bijna niemand meer aangenomen, en zuu is hel uuk iu liet naburige Leiden, waar de beweging op touw is gezet. Gouda. Het getal Sub-comités, ter op richting van oen Houtman-monument binnen deze gemeente neemt dagelijks toe, zoodat bin nen een niet al to lang tijdsverloop aan het Nederlandsche volk een verzoek zal worden gericht om bijdragen. Groningen. Tot hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de hoogeschool alhier

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1