■*§<jSè$gr, liittilaijstle Berichten. A 1 oeusdag 12 Juli. M 3939 Kennisgeving. Dertigste J aargaag, niEMsci <jt§ muit ino.sNEJikNTSi'ltijij, pot kvraitanl 1.85. franco per post, door liet geheele Rijk - 2.50, JfioiiJedijke nommers- 0.10. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Brengen, mot verwijding naar hunne openbare kennisgeving van den 15 April betreffende do oproeping van Milicien-Verlofgangers der Ugüngen tan 1873 en 1874, tot opkomst onder de wapenen, nader ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat worden opgeroepen a. bij het regement Grenadiers en Jagers de milicien-verlofgangers der ligting van '1873, den 18 Julij e. k. b. bij het korps Pontonniers die der ligting Tan 1873den 17 Julij c. bij de regernenten V el d-Ar tiller ie en het regement Rijdende Artillerie die der ligting van 1873, den 21 Julij; tl, bij het bataiilon Mineurs en Sappeurs die der ligting van 1874, den 3 Augustus; e, bij het le en 8e regement Infanterie die der iigtingen van 1873 en 1874 en bij de kom pagnie Hospitaal Soldaten die der ligting van 1873den 31 Julij bij de Vesting-Artillerie van de ligting van 1873 Se van de 2e kompagnie van het 3e regement èn 17 Julij; die van de 3e kompagnie van dat regement en van de 3e, 4e, 5o en 13e kompagnio van het le regement den 31 Julij lie van de 8e kompagnie van het 3c regement den 14 Augustus lie van de 11e kompagnio van het 1 e regement Bössaren den 28 Augustus; die van de hiervoren niet genoemde kompagnien an het la regement, met uitzondering van do fofpedo-Kompagnie, den 22 Julij; die van de hiervoren niet genoemde kompagnien in het 3e regement den 5 Augustus; en die Van de hiervoren niet genoemde kompagnien 'in het 2e regement den 19 Augustus. Schiedam, den 11 Julij '1876. Burijemeesiet en Wetftouders voornoemd P, J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris A. W. MULDER. TtJItKIJ E. ïöeieel meldt men uit Belgrado: Den 8 dezer •w Osman Pacha een vierden aanval, waarbij met groote verliezen op Saiczar terugge bogen werd. Bij Negolin trokken de Servische fspen de grenzen over, namen drie dorpen in rieten het leger van Osman in de flank aan. Het Servische leger trok de rivier de Timok ,6r op Turksch grondgebied om op Widdin 10 te trekken. ®e particuliere berichten van Reuters agent- 'P luiden evenwel minder gunstig voor Servie. -DeServische troepen hebben bij Novivarosch w 1 urksche schansen genomen, doch moesten oe daarvan tengevolge van het ontvangen versterkingen door den -vijand, verlaten, 'peeren nu voor Novivarosch en beschieten 'i-Bazar, Voorts zijn de Servische troepen de rivier bij Jarinje overgetrokken, hebben furksche verschansingen -aldaar bestormd, bedreigen den naar Snlonica voerenden ««weg van Metrovitza. It U11 ES AU MAKKT, JE, 1241. De Servische monuiken hebben van den Metropolilaan bevel ontvangen, zich ter be schikking van de militaire artsen in de hospitalen te' stellen. Ook heeft men zich tot Rusland ge wend met de vraag, of Russische nonnen ge neigd zouden zijn, als zusters van liefdadigheid dienst in de hospitalen te doen, OOSTENRIJK. Over het resultaat der jongste samen komst der Keizers te Reiehstadt verneemt men, dat de beide gioote mogendheden over het beginsel van non-iuterventie het eens zijn, en zich hebben voorbehouden om, zoodra de oor logsbedrijven tot eene beslissing voeren, met alle Christelijke groote mogendheden te trachten tot eene vertrouwelijke verstandhouding te geraken. Over het geheel is de indruk, dat elk gevaar van den oorlog over de grenzen, waar binnen hij thans beperkt is, naar Europa te zien overbrengen, als geweken kan beschouwd worden. In de zaak van het beschieten van den stoom sleper Tisza, heeft Oostenrijk van de Servische regeering volkomen genoegdoening erlangd. Het Wiener Tagellatt heeft het volgende bericht uit Konstantinopel ontvangen: "Voort durend worden troepen geconcentreerd en per spoor naar de Servische grenzen gezonden. In alle moskeen prediken fanatieke hodja's den oorlog tegen de ongeloovigen. Vol woede en verbittering trekken de Muzelmannen te velde. Zij zijn zoo zeker van de overwinning, dat de tijding van een nederlaag stellig het gansche land in beweging zou brengen. In Konstan tinopel zou op nieuw, maar ditmaal eene bloedige revolutie uitbreken. Thess&lie en alle Grieksche eilanden zouden in opstand komen. De FolUisehe Correspondent meldt dat de Mohammedaansche bevolking van Niksic, Presjeka, Goramsko en van het plateau van Gacks van den vorst van Monteneg.o bescher ming voor hun leven en bezittingen gevraagd hebben. De verbindingswegen tusschen Kleck en Stolaz zijn door de Montenegrijnen bezet. DeMon- tenegrijnen moeten dezer dagen Spuz Zabliack omsingeld hebben. Het leger der Motenegrijnen bestaat uit 10,000 Montenegrynen, 6000 Iler- zegowiners en 3000 vrijwilligers; het houdt zijne bewegingen zoo veel mogelijk geheim. F B A N K R IJ K. De legitimisten hebben besloten den heer Chesnelotsg kandidaat te stellen voor de plaats in den Senaat, door den dood van den lieer Casimir Perier opengevallen. Te Marseille circuleert een adres aan den Senaat en de Kamer van Afgevaardigden, waarin de uitdrijving der jezuïeten gevraagd wordt. De adressanten beroepen zich onder anderen op de wet van 1792, waarbij de orde der jezuïeten in Frankrijk werd opgeheven en op het feit dat de orde sedert niet wettigljjk is hersteld. Zy voeren verder aan, dat .volgens een ofiicieelen Advertentieprijs: van 1 10 gewone regels4.00, Iedere gewone regel meer- 0.40. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. staat van '18G0 het aantal niet toegelaten godsdienstige vereenigingen in Frankrijk 2870 bedroeg; dat dit aantal sinds r.og aanzienlijk 18 toegenomen, en dat al die vereenigingen onder leiding staan van de jezuïeten en van hen het wachtwoord ontvangen. liet bestaan der bur germaatschappij en de bescherming der Natio nale belangen, zeggen ze aan 'tslot, nopen ons dit verzoek tot u terichten. Hit de memorie van toelichting bij het wetsontwerp aangaande de wereldtentoonstelling van 4878 blijkt, dat de regeering een som van 4,500,000 fr. wil bestemmen voorliet uitreiken van medailles. De feesten zijn geraamd op 500,000 fr.de kosten van aanleg van liet Park bij de tentoonstellingsgebouwen en van den waterval op 3,205,000 fr. Er zuilen ook tijde lijke tentoonstellingen van dieren worden ge houden. Daarvoor zullen noodig zijn 300,000 fr. De oprichting van de expositie-gebouwen zullen een uitgave vereisehen van 23,228,000 fr. In 't geheel zijn de kosten begroot op 33,313,000 fr. In 1867 bedroegen zij 23 millioen. De ge bouwen van 1878 zuilen veel uitgestrekter zijn dan die van 1867. Vandaar hoofdzakelijk de meerdere kosten. GRIEKENLAND. De regeering heeft een telegram uit Salo- nica van den avond van 9 dezer ontvangen, luidens hetwelk de Turksche troepen plotseling vandaar zijn vertrokken, om de Turksche armee bij Metrovitza te versterken. De Serviers trekken voorwaarts. Men vreest voor een afsnijding van de gemeenschap tusschen de Turksche armee en Salonica. ZWITSERLAND. De Catholigue National zegt: Men ver zekert, dat pater Hyacinthe tot de Zwitsersche Christeüjk-Katholieke kerk is toegetreden en den nieuw benoemden bisschop Ilerzog zijne diensten heeft aangeboden. ITALIË. "Volgens te Rome ontvangen berichten van den 9 dezer heeft Rusland aan zyn vertegenwoordigers in het buitenland eene circulaire gezonden waarin verklaard wordt dat Rusland Seryie niet zal steunen maar den strijd zal aanzien. AMERIKA De Senaat te Washington heeft den 7 dezer eenparig een voorstel aangenomen, luidens het welk het congres, ter inwijding van de tweede eeuw der onafhankelijkheid van de Vereenigde Staten, de taak op zich neemt, het gedenk- teeken voor Washington aldaar te voltooien. Commission zullen benoemd worden tot bijeen- brenging der noodige middelen. Maandag zou dit voorstel door het Huis van Volksvertegen woordigers in overweging genomen worden.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1