Siittnlantscle Berichten. -I A". 1876. r ij 'dag 14 J a 1 i. M 3941. 11111 Kennisgeving. I> Inrigiingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en "Wethouders van'Schiedam; Gezien de ingekomen verzoeken om ver gunning: Gezien het ingekomen verzoek van G. J. VINCENT om vergunning tot oprigting eener grof- en kagchelsmcilerlj in het pand staande en gelegen aan de Gruttersteeg, "Wijk E no. 262, kadasterSectieB.no. 1246 en 4217. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den Üden 'unij 1875 Staatsblad n". 95); Doen te weten: Dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd: dat op Donderdag den 37 July a. des middags ten 12 ure, ten Randhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het oprigten dier inrigtingen in te bren gen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der Ge meente kennis kan worden genomen van de schriftmen, die terzake mogten zijn ingekomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet beiiooit, den 13 Julij 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. 3. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. C 11 11 I S g V 11 g. De beraadslagingen over de gemeentewet in de Kamer van Afgevaardigden zijn voortgezet, yeise wet ten slotte in haar geheel werd ■ogenomen. De afgevaardigde Laussedat, ver in den loop der discussion in naam der uiterste linkerzijde dat zijne vrienden en hij zich van stemming onthielden, om niet met de vijanden der ïepubliek te stemmen en het ministerie niet aan eene nederlaag bloot te stellen, De i echtbank te Parijs heeft deu afgevaar digde Rouvier vr'y'gesprokenomdat uit de debatten niet voldoende gebleken is, dat hij de persoon was, die zich aan de geïncrimineerde feiten schuldig maakte. De Opinion Nationale maakt een uit- voerigeu brief openbaar van den heer Jules Favre, waarin deze de beweegredenen ontwik kelt, die aan Frankrijk de verplichting opleggen om zich geheel en al te houden buiten de ver wikkelingen, waartoe de gebeurtenissen, die thans in het Oosten plaats jiebben aanleiding zouden kunnen geven. Ret komt den schrijver voor dat de Oostersche kwestie slechts door kracht van wapenen kan worden opgelost en lnj verlangt dat de Fransche regeering hare ont houding niet verlate, voor'o» aleer al de Euto- peesche staten stelling zullen hebben genomen. DU1TSCHLASD. Een artikel van de 'Prov. Correspondent, waarin over de samenkomst der twee Keizers te Reichstadt gesproken wordt, eindigt aldus: De vredelievende indruk, teweeggebracht dooi de berichten uit Reichstadt, versterkt algemeen de verwachting, dat de machtige eenheid in het belang des vredes, welke het Keizersbond tot middelpunt heeft, ook de moeilijkheden van den tegenwoordigen toestand overwinnen zal. In Duitschlaud is met het oog op de politiek de «komkommertijd" dit jaar recht vroeg ingevallen. Hoegenaamd niets trekt er de aandacht, zelfs niet de aanstaande ver- kieziugen. "Wat echter meer de aandacht trekt is de achteruitgang van het Duitsche volk op elk gebied, hetgeen o. a. de Pruisische Itoichs- lote aanleiding geeft tot de volgende klacht «Nooit" zegt het blad is een volk zoo zeer achteruitgegaan als het Duitsche geduiende de laatste vijf jaren. Herinneren wij ons don tijd, waarin wij uit Frankrijk heele Deinen met goud eu zilver haalden, en zien we wat wij thans geworden zijn. Fiankrijk bloeit en doet schitterende zakenbij ons staan de zaken stil, de ellende klopt aan alle deuren en de ten toonstelling te Philadelphia heeft voor de gehccle wereld ons diep verval uit oeconomisch- sociaal oogpunt geconstaleeid." OOSTEN It IJ K. Aan de Poliiischc Correspondent wordt van 12 dezer uit "Widdïti gemeld, dat Osman Pacha de oogenblikkelijke lust gebruikt om zijn korps door 't concenlreeren der omliggende strijd krachten in aantal manschappen en stukken geschut te verste) kon. De Serviërs hunnerzijds organiseereu voortdurend vliegende korpsen. Een dezer 3000 man sterk is tot het op een afstand van 2 uren van "Widdin gelegen Gan- gowa doorgedrongen. Uit Belgrado wordt aan hetzelfde blad ge meld, dat de minister van oorlog aan kolonel Leschjanin 7000 man versterking zond. Leseh- janin is vrij ver in het Pasehalih Widdin voortgerukt: een gevecht is elk oogenblik te verwachten. Voor Bjelina organiseert Alimpils 6000 Bos nische vrijwilligers; ook Tscheruajeff houdt zich bij Akpalanka inet de organisatie van vele Bulgaarsche vrijkorpsen bezig. Het leger aan de Driua kreeg 3000 man versterking. TURKIJE. Jl. Dinsdag namiddag zijn 6000 insur- genten, onder Pecopavlovic, boven Kleck aan gekomen, zonder den geringsten tegenstand vaa de Mohammedaansche bevolking te ontmoeten- De route over Kleck is daardoor versperd. Uit Serajewo (Bosna Seiai) wordt van 41 dezer uit particuliei e bron aan do N. 12. Ct, gemeld: Bij Yisegrad had heden een groot gevecht tusschen de Serven en Tinken plaats. De uitslag is nog niet bekend. De Serven bom bardeeren Novi-Bazar onophoudelijk. Aan hetzelfde blad wordt uit Skutari van 41 dezer bericht: lieden hadden twee groote gevechten tusschen de Monteuegiijnen en Turken plaats, een bij Kernia in Krnina en een bij Podgoridza. De berichten, die aankomen, zijn minder gunstig voor de Turken, die zware verliezen geleden hebben. ENGELAND. Lord Derby zal Vrijdag a. s. eene talrijke deputatie van afgevaardigden ontvangen, die hem eene memorie zal overhandigen, waarin de regeering dringend wordt verzocht, eene stipte neutialiteit in de Oostersche kwestie in acht te nemen. Peuters OJ/ice deelt liet volgende telegram uit Weenen vaa '12 dezer mede: "Volgens in de diplomatieke kringen alhier ontvangen inlich tingen, zal Rusland geen enkelen gewichtigen stap in de Oostersche kwestie doen, zonder zich daarover vooraf met de groote mogendheden verstaan te hebbeu. Dientengevolge zal de algemeone vrede ia Europa door den tegen woordigen oorlog tusschen Turkije eu Servie niet veistoord worden. Eenige leden van het Engelsche Parle ment hebben een vei zoek gericht tot Glad stone om een meeting over de houding der regeering in de Oostersche kwestie te presi- deeren. Men verwacht echter, dat de ex-premier daaraan niet zal voldoen, en wachten zal met liet uitspreken van zijn oordeel totdat de stukken door Disraëli bij het Lagerhuis zija overgelegd. Er schijnt groote vriendschap te bestaan tusschen het Engelsche koningshuis en de ex-keizerin van Fraukrijk. Tusschen "Windsor en Chislehurst worden voortdurend bezoeken iBONKKMEhTSi'KiJfa, per kwartaal 1.85. Franco per post, door liet geheele Rijk - 2.50. ifiondeilijke noiiuners- 0.10. ■it Qj C 0 R A N T. BUREAU HARKT, E, 134. Advertentieprijs: von 110 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat liet Kolder van liet gi ten trog t No. 7 dezer Oemeente over het Dienstjaar 1870/7, door den lieer Provincialen Inspecteur der Dnecte Belastingen te Rotterdam, op den '12 Julij 4870 executoir vcikiaard ei op beden aan den OiiUangor der Directe Belastm- ter iinoideiiug, is overgemaakt, koorts woidt bij deze herinnerd, dat een ieder ver- Rligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden roet, te voldoen; alsmede, dat, van lieden af, de termijn «sa drie maanden ingaat, binnen welken de reclames togen dezen aanslag behooien te vvoiden ingediend. En is hiervan afkondiging gesctiied, waar liet be koort, den 13 Julij 1870. Du Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE F It A N K It IJ K.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1