fiemeniinimcltëï K e r 1 jn_e lis. Burilericlit Tan Amsterdam. Wisselkoersen. Steielijt Hiem. sty, 54% miy, de gelegenheid om dit werkstuk te zien niet ongebruikt te laten voorbijgaan. Aan het verslag van den toestand dor Algemeene Nederlandsche Yrouwenvereeniging «Tesselschadc" over het vierde vereeuigingsjaar, uitgebracht in de algemeene vergadering, ge houden den 20 Mei jl,ontleenen wij bet volgende «Is niet in alles vooruitgang op te merken, zij spreekt toch uit de meeste feiten en cijfers, en al neemt onze vereoniging langzaam toe in uitgebreidheid en in werkzaamheid, juist deze kalme gang waarborgt ons hare levensvatbaar heid en den ernst waarmede het werk wordt opgevat. Vooral het uitbetaalde werkloon, dat, op een bijna aan het vorig jaar evenredig aantal werksters 40 gestegen is, toont toe neming van ijver en bekwaamheid der werk sters, meerdere verdiensten voor elk liarer per hoofden ruimer debiet. De rekening en verantwoording der alge meene kas wees een saldo aan van f 137.40 ter wijl de fondskas, door verschillende giften en opgeloopen. renten, tot ruim f 500.is ge klommen. Het ledental klom van 1769 tot L832, waar van de afdeelïug Schiedam er 73 telt. Maat verhouding was de toeneming het sterkst in het correspondentschap Oosterbeekdatmet insluiting van "Wageningen, tot afdeeling klom. Amsterdam telt 70 leden meer dan vroeger, Assen nam ook toe en werd tot afdeeling uit gebreid, Spankeren won een derde deel aan leden. Enkele afdeelingeu verloren aan ledental, andere bleven onveranderd Het cijfer der werksters is voor zoover na te gaan, iets gestegen. In de afdeeling den Haag daalde het, evenals het ledencijfer; in Am sterdam zijn 24, in Rotterdam '12 meer dan het vorig jaar. Aan zuiver werkloon is zoover iict met zeker heid is op te teilen uitbetaald f 17,8GG.99/., De onzekere of in 't jgeheel niet opgegeven cijfers er bij geschat is het veilig f 18000 en f 19000 te stellen, tegen ruim f 12000 van't vorig jaar. Onze schuld blijft gelukkig verminderen, tocli zal het zeker nog eenigen tijd dureneer wij, uit de resteerende zoogenaamde likwidatie- goederen de nog te betalen f525 aangezuiverd hebben. Het gehalte van ons werk wordt gaandeweg beter, werksters en bestoren beide doen hun voordeel door oefening en ervaring. Kindergoed en borduurwerk blijven de zaken waarop de vereeniging roem draagt, wij kunnen er het leekenen in kleuren bijvoegen. Ook ia spar-appelwerk munten enkele afdeelingen uit." De aftredende twee leden van het hoofdbe stuur, mevrouw Haverkorn van Rijst vrij k en jonkvrouw de Bosch Komper, werden beiden met algemeene stemmen (40) herkozen en aan vaardden hare betrekkingen weder. Moge deze zoo nuttige vereeniging telken jare op steeds gunstiger uitkomsten kunnen wijzen, en de besiuurderessen daarin eene .be looning vinden voor de vele moeitendie zij zich voor de belangen der veieeniging getroosten. Een der Duitsche zusters sSoeur supéi ieur'» van liet R. K. Weeshuis te Vlissingen heeft zich in den Frausch-Duilschen oorlog, door het verplegen van gewonde soldaten op liet slagveld, zoodanig weten te onderscheiden, dat z'y van den Duitschen.Keizer het IJzeren Kruis ontving, terwijl haar vanwege de Keizerin een massief gouden Christusbeeld werd vereerd. Naar men verneemt heeft die edele vrouw andermaal het voornemen opgevat om op de slag velden van Servie-Turldje den armen vermink ten soldaat hulp en bijstand te gaan verleenen. Rotterdam. De beroemde schaakspeler Zukertoit, heeft gisteicu in het Yachtclubiiuis eene schitterende zege bevochten. Door eene vereeniging van Rotterdainsche schaakliefheb bers die er in geslaagd waren den heer Zn kei lort te bewegen alhier eenige proeven te komen geven van zijne in de schaakwereld beroemde kunst in het blindelings spelen van partijen, waren do hoeren C. E. A. Dupré, A. P. J. van Rossem, C. L. Schepp, L. A. Noordwijns, II. Ileijermans, W. A. van Erp, B. van Dantzigen J. F. Malta, allen van Rot terdam E. A. Schmitt, van Delfshaven; Dr. G. F. W, Baehr, van Delft; II. W. B. Gilford, van 'sllage eu E. H. F,, van YYoeideren, van Zalt-Bommeluitgenoodigd de schaakborden tegen Zukertoit te bezetten. Hij speelde alzoo twaalf partijen blindelings en won er elf op éclatante wijze. Slechts de heer Baehr had het geluk zijne partij te winnen. Dat Zukertoi t door spelers en toeschouwers toegejuicht werd behoeft nauwelijks gezegd te worden. Delft. Alhier is een buitengewoon zware koe te zien bij den kastelein v. d. Arendop de Beustenmaikt. Deze koiossus weegt niet minder dan 2000 kilogrammen en is niettegen staande zijn enormeu omvang goed geproportio neerd. Maasland. In het eerste halfjaar van 187G werden in deze gemeente 89 runderen door de longziekte aangetast. Daarvan zijn 2 gestorven en 87 onteigend en afgemaakt. leiderdorp. De beweging tegen dn Bel gische centen houdt alhier en in de omstreken langzamerhand op. Sleehts enkele personen zijn ér, die nog voortgaan met ze niet aan te nemen. Arnhem, Vrijdag 21 Juli zal de heer de Pauw met zijn luchtballon sde Nederlanden", op een terrein aan den Westervoortschen dijk opstijgen. De tijd der opstijging is gesteld op ure. De beruchte dief, d£ milicien van Daal, die dezer dagen in deze gemeente des nachts uit de infirmerie ontsnapte, eene woning binnen drong, daar eeu kast openbrak, circa f70 daaruit ontvreemde en dienzelfden nacht weder zijne krib in de infirmerie wist te bereiken; dit gevaarlijke sujet hij had reeds meermalen ingebroken is van het politiebureau, waar hij tijdelijk in voorarrest zat, naar de kazeine alhier overgebracht opdat nader over hem beschikt zou worden door de militaire autori teit. Maandagavond echter is deze aarts-uit en inbreker, terwijl men in de kazerne bezig was met het transporteeren van stroozakken, verdwenen, zonder dat het totnogtoe gelukt is hem op te sporen. In verband met deze ge schiedenis staat mogelijk het feit, dat een hoofd agent van politie te dezer stede, die bevonden werd in nauwe verstandhouding met de moeder van den. dief te hebben verkeerd, mede plotseling verdwenen is. {U. D.) Uit Berlijn wordt gemeld: Daar het ge bleken is dat er in sommige gedeelten des lands aniline wordf gebezigd tot het kleuren van worst, hebben de autoriteiten in last ontvangen, de aandacht van liet publiek nadrukkelijk op dit strafbaar misbruik te vestigen, het tegen den aankoop van zoodanige worst te waar schuwen en de uainen der vervalschers bekend te maken. Volgens dr. Rudal wordt jaarlijks 1800 millioen pond papier gefabriceerd van ver schillende stoffenhiervan gebruiken de gouver nementen 200, het onderwijs 180, de Jmndel 240, de industrie 180, de drukpers 900 miliioeu pond. Er zijn 39GO papiei fabrieken, waarin 90,000 mannen en het dubbel aantal vrouwen werkzaam zijn. Bovendien houden zich nog 100,000 personen bezig met liet verzamelen van lompen. Een Loudeusche jonge dame van 15 jaren heeft al zwemmende in 2 uren en 40 minuten tien mijlen afgelegd. Een ontzaglijke menigte woonde deze voorstelling van hooge zwemkunst, bij. Een droevige demonstratie bad verleden Zondag te Londen plaats. De leden van zekere cornmunistischgekleurde werklieden-vereeniging, de sManhood Suffrage League", kwamen "op 't Trafaigar-plein bijeen, om, met 'toog op de aangelegenheden in 'tOosten, een votum uit te brengen ten gunste van de volgende stel lingen: 1. dat patriotisme »een hol bedrog' is; 2. dal 't volk niet behoort te vechten voor de hoogeie klassen, doch voor zichzelf, zouais de communisten te Parijs 't gedaan hebben; 3. dat, met verwerping van 't beginsel van nationaliteit, de werklieden van alie natiën een bond moeten vormen, teneinde hunne vijand schap te richten tegen hun gemeenschappelijke!! vijand in alle landen, de werkgevende en lieer- schende klassen. Gelukkig, dat de zeer schrale opkomst van belangstellenden afdoend bewees hoe weinig sympathie dergelijke dronknmausleeringen bij den werkenden stand te Londen vinden. Ned. Herv. Kork. Beroepen: te Sncek, If. C. Graveiiicijer, te Oust- wedde. Barnoveld, E. A. G. van lloogenlniyze, te Steemvijk. Kuinre, E. van boon, cand. Hotter- dam, L. de Geer, te Goningen. Lopik, E. C. Wieder, te Mijnsheerenland. Loon op Zand, J. Noonlink, te Oenc. Otteiloo, XI. XI. de Limit, te Yerseke. St. Antoniepolder, XV. van Heusokom, te lloogeloon.— Oppeiilmizen, J. J. van der Weiden, te Iierg-Ambacliti Bedankt: voor Bath en Rilland, .1. XI. Snethlage, cand. llreskens, J. N. Kolder, cand. Oude en Nieuwe Wetering, L. ten Bosch, te Ter Aar. Aangenomen: naar Deventer, J. A. Tours, te Bergen-op-Zoorn. Ghr. Gor. Kerk. Beroepen: te Nijmeg.-n. R. Vos. te Ruiiierwold, Aangenomen: naar Pell.i, (N.-Amerika), S. Baron, te Bergum. Premie iccn. Houwt. Nkdeiil. Werkt. Schuld. Handel-Maatsrli. resc. Obl. Ceatraal-Spoorw. Spanje, Biiiiienlandsche. Dito, Buitenl 1807 Portugal, «1867 Rusland Nicolai Aand.Z.R.1001864 1866 Gr. Buss Sp -Xliais. Üo8TENR.,Obl. pap. 'Mei idverJan. Loten. 1854 1860 1864. llotijt. 1870. Tuiikije, Obl. 1865 Egypte 1868.- 1873. Peru 1870 1872 Vereen. Staten 1881 1885. Mexico, 1851 1864 Columbia Ene-Spoorw. Illinois Union Shares All Mian Ohio pCt. 3 3 8 3 4 5 5 5 5 6 4 5 5 7 7 6 5 6 6 3 3 i'A 14 Juli. 95'/, 62"/,» 102'A 87 13»/,» 14'/,» 52'/, 315 315 258'/, 535 125 69 11 37 15% II'A 105% 101'/, 6 3% 40 12%» 88 PerTeleor, 15 Jul,. 62% 102'A 13%» 14'/» 52% 78% 313 318 259 £2% 55% 264 545 <25% 11 «41 37% 11% 103% 7 3% 12% Londen I'jrijs Antwerpen Rotterdam, 14 Juli. Disc. per 3/J1 - ,o 4 2%% I fr. 100 fh 100 r 12 05 - 47 50' - 47 45 Kurt, f 12 II'/, - 47.87 - 4710 BURGERLIJKE STAN D. Geboren: 14 Juli. Johanna T'etronelia Mar- garéllia, dochter van N. Gliiulei'man en A. CI Mijs, 'Singel. Gen it, zoon van G.* M. Kooi- nmnsien G. E. Duiser. Korte Haven. Ondertrouwd j 13 Juli. Jhr. IL.Lamnii Trip en A. M. J. Vaillaut. F. \V. Biökling en G. M. F. Hoenderkamp. MARKTPRIJZEN AAN DE BEURS TE SCHIEDAM van den ,15 Juli ,1870. Kogge: per„2100-kilo Libau f 210-G'w. Gerst: per 1950 kilo Peniau f 210 3m.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 2