Bnitenlandselie Bericiitci. Biarteaïaiiflsoie Bericiten. A". 1876 Jaterdag 5 Augustus. M 3957. Dertigste Jaarg-ang. SCHIEDAMSCHE WSKA C 011R AIT. jlBONNKMiiNTSPRlJS, jicr kw-irtnal 1.85. franco per post, door liet getieole Rijk - 2.50. iftonderHjke noinmers - 0.10. BUREAU MARKT, E, X2A. K ENGELAND. In het Lagerhuis zeide lord Nothcote dat de bank van Engeland den 29 Juli aan de schat kist bericht gaf, dat de gelden, noodig voor de coupons en obligation der Turksche leening van 1855, welke 1 Aug. moesten betaald wor den, niet waren gedeponeerd. De schatkist verzocht het ministerie van buitenlandsche saken den 31 Juli zich hierover tot de Porie te wenden. Denzelfden dag berichtte de schat kist, dat zij bereid was de garantie na te komen, die gemeenschappelijk met Frankrijk was aan vaard, en de bank te vragen het dividend voor te schietenwat een daad van courtoise zou zijn jegens de Turksche regeering, om haar gelegenheid te geven schikkingen te maken. Derby deelde den 2 Augustus aan de schatkist mede, dat aan de Porte was geschreven, maar geen antwoord nog ontvangen was. Dezo feiten werden medegedeeld aan de Fransche regeering. De heer Nolan kondigde eene interpellatie aan, om te vernemen of de regeering met andeie regeeringen maatregelen zal beramen om voor geneesheeren en ambulancesnaar de Geneef- Bche conventie, te zorgen op het oorlogsterrein in Turkije. Volgens een telegram uit Berlijn aan de Times, is de Turksche generaal bij Sjenitza, bekend onder den naam van Dervisch-paclia, niemand anders dande ex-maarschalk Bazaine. Uit Santander wordt echter dat be richt tegengesproken. Daily-News beweert, dat Bazaine nog rustig en wel in Spanje vertoeft. Dicht bij Kaap Northumberland is het. schip The Geil wood, op reis van Liverpool naar Melbourne, vergaun. Het schip had een lading aan boord, die op 50,000 p. st. wordt geschat. Het scheepsvolk, uit 27 man bestaande, en dén passagier kwamen om. liet was de eerste reis van The Geïtwood. Van 21 tot 31 Juli zijn 40 schepen het kanaal van Suez gepasseerd. De opbrengst aan doorvaartrechten bedroeg fr. 791,000. Gedurende de maand Juli zijn, door het kanaal 112 schepen gevaren, een opbrengst van fr. 2,248,000 op leverende. OOSTENRIJK. De Dol Gorr. logenstraft de berichten, be treffende het zoogenaamd orgauiseeren vaneen legioen Oostenvijkscho vrijwilligers te Belgrado en een Ilongaarsch legioen te Konstantinopel. Hetzelfde 'orgaan spreekt ook hot bericht tegen, dat namelijk de Rumaansche regecring zou besloten hebben aan de Porto voor de afdoening der door haar gestelde oischen een termijn te stollen. TURKIJ E. Nederland heeft aan de Rumaansche jrqgeering .zijn verlangen te kennen gegeven om eene handelsovereenkomst te sluiten. De nieuwe Russische agent bij Rumanie, de heer Stuart, beeft den 2 dezer aan vorst Karei zijne geloofsbrieven overhandigd. Uit Semlin wordt gemeld Bij Pandirslo wordt voortdurend gestreden. Den 2 dezer hebben er herhaaldelijk gevechten plaats gehad. In den ochtend van den 3 dezer was de uitslag noch onzeker. Twee duizend gewapetide vrijwilligers aan de Drina hebben hunne gelederen verlaten en zich op Bosnisch grondgebied begeven om er als vrijbuiters strijd te voeren. FRANKRIJK. Voor de vacature in den Senaat ontstaan door het overlijden van den heer Casimir Pdrier, heeft, de rechterzijde den heer ChesneloDg kan didaat gesteld, die, nadat zijne verkiezing als afgevaardigde door de Kamer nietig was ver klaard, niet hei-kozen is. De heer Dufaure heeft de kandidatuur vnn het linkercentrum aange nomen; ook de meerdeibeid der constitutioueelen moet hem haren steun toegezegd hebben. De heer "Wolowski, senator voor het leven, die reeds sedert geruimen tijd ziek is, bevindt zich in gevaarlijken toestand. Al de Parijsche bladen, die in het proces van pater da Lac veroordeeld zijn, zijn tegen de uitspraak in appel gekomen. Volgens de XlXe Siècle zal een Europeesch congres over de Oostersclie kwestie worden gehouden, dat binnenkort te Brussel zal bijeen komen. SPANJE. De ontvangst van Koningin Isabella op Spaansch grondgebied heeft met groote plech tigheid plaats gehad. Den 20 begaf zich de Koning van Madrid naar Santander; den 29 kwam de ex-Koningin te San Juan de Luz, waar zij door de civiele en militaire overheden ontvangen werd en zicli na een kort .opont houd aan boord van liet pantserschip Numuncia naar Santander inscheepte. Daar verwelkomden de Koning ou zijne zuster, alsmede de generaais Quesada, Moriones en Novalichcs haar bij hare landing. Allen woonden de mis bij in de kathe draal. De Koningin bezocht des avonds den schouwburg en begaf zich daarop naar den Giardinero. I! E L G I E. Marie Colbert, bijgenaamd »Lolo", de maitres van Kugène T' Kiut, werd eergisteren dooi den rechter van instiuctio Ilauman In verhoor genomen. Lolo was uit Engeland gekomen en had zicli to Brussel vrijwillig in de gevangenis begeven, als beschuldigd van medeplichtigheid aan hot helen van gestoien goed. Bovendien komt zij met T' Kint in verzet tegen het von nis, dat het hof van instantie drie maanden geleden bij verstek tegen haar had gewezen en waarbij al hare bezittingen ten voordeele van de Bauque de Belgique werden geconfisceerd. Het verboor van Lolo duurde geruimen tijd cu de beschuldigde, in het zvvait doch keurig netjes gekleed, werd dam na in een buut rijtuig Advertentieprijs: vnn i10 gewone regels. f 1.00. Iedere gewone ïegel meer- O.iO. Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal berekend. door haar advokaat naar de gevangenis terug- gebiacht. DUÏTSCULANB. De Minister van Landbouw in Pruisen heeft bepaald dat liet verbod van in- en door voer van rundvee uit Nederland, Belgie en Luxemburg naar de Rijnprovinciën, van stonde af aan ook toepasselijk moet worden geacht op nog niet volkomen bestorven vleesch, been deren, ingewanden van runderen en kalveren, longen zoo in warmen als kouden staat, huiden, hoornen en klauwen zich daaraan bevindende of daarvan afgescheiden, doch niet volkomen droog. Uit de Rheingau wordt bericht, dat de wijnoogst zeer veel belooft. ITALIË. De geruchten, volgens welke de Paus onge steld zou zijn, worden in een bericht uit Rome tegengesproken. Kardinaal Antonelli neemt in beterschap toe. SCHIEDAM, 4 Augustus 1876. Z. M. de Koning heeft den heer Dunkier, muziekdirecteur van het regiment grenadiers en jagers, benoemd lot inspecteur van de muziek korpsen der infanterie. Naar wij nader vernemen, omtrent liet wer pen van een brandenden lucifer in de brievenbus aan het Gasthuis, waren er siechts drie brieven in de bus, die gedeeltelijk verbrand zijn, van twee brieven waren de adressen en van de derde de naam van den afzender nog leesbaar. Naar wij vernemen zal het vergelijkend examen te de Lier, voor de betrekking van hoofdonderwijzer aldaar, op Maandag 7 dezer worden voortgezet; hiertoe zijn '13sollicitanten opgeroepen, De Staats-courani behelst de volgende opgave van de op 31 Juli -J87G in de onder staande entrepots aanwezige hoeveelheid bui tenlandsche ruwe suiker: Amsterdam'17,524,999 kilogr. Rotterdam12,248,249 Schiedam Dordrecht2,782 Middelburg15 k,411 Totaal 29,930,441 kilogr, Aan de Zutph. Cl. is een paar dagen geleden gemeld, dat liet Ministerie op zijn nader schrijven, waarbij niet moer op collectief ontslag werd aangedrongen, 11, Vrijdag nog geen antwoord ontvangen had. Uit goede bion verneemt liet Vad., dat het Miuisteiie thans hel verzoek om collectief ont slag heeft herhaald. liet Dagllad zegt te vei nemen, dat de heer Kappcyne wel geraadpleegd is; hij zou den Koning echter in ontkonnenuen z.in geadviseerd hebben omtrent de mogelijkheid om een kabinet uit de sradicale richting samen te stellen.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1